Tak nakonec jsme na západě Čech viděli dvě branky, o obě se postarali domácí hráči a berou tak dnes dva body. Celé utkání bylo zajímavé a napínavé, chyběly pouze branky. Aktivněji působili Západočeši, rozhodlo se ovšem až v nájezdech.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni oba brankáři.

Já se s vámi tímto konstatováním loučím a přeji příjemný zbytek neděle.

Pouze připomínám, že podrobné statistiky z tohoto zápasu naleznete v odkazu pod skórem.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.

Vítězný gól si připisuje ONDŘEJ KRATĚNA.
Ján Sýkora se prosadil střelou na lapačku a rozhoduje!
Lukeš udělal na chlup stejnou věc jako před ním Hübl a také na chlup stejně minul.
Kratěna udělal dva náznaky a uspěl střelou mezi betony.
Hübl přibrzdil a vystřelil, mimo.
Josef Straka zvolil kličku do bekhendu a neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Indiáni budou začínat...
Zásahy gólmanů: Machovský (PLZ) 2 (22) – Francouz (LIT) 3 (28).

65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Hosté byli několikrát v dobré pozici, ale nikdo se neodhodlal ke střele.
Verva si vyžádala oddechový čas.
64:46
Jiří Hanzlík (PLZ) vyloučen za hákování.
64:03
Buly v útočném pásmu indiánů.
63:29
Ručinský to zkoušel od pravého mantinelu, Machovský pozorný.
63:02
Po velkých šancích Plzně se hra trochu uklidnila. Litvínov působí, že je s bodem spokojen.
62:23
V situaci dvou na jednoho zvolil Frolo střelu, brankář Vervy sklapl betony včas.
61:50
Ján Sýkora si vybruslil mezi kruhy zpoza branky, Francouz pět na místě.
61:35
Mozíkova rána od modré končí v lapačce hostujícího gólmana.
60:39
Kratěna se protáhl až před Francouze, zakončení bekhendem se ovšem neujalo.
60:01
Ne, gól jsme dnes v šedesáti minutách neviděli. Oba týmy měly i v poslední třetině řadu šancí, ale gólmani byli proti, střelci často míjeli. Jdeme tedy do prodloužení...

Zásahy gólmanů: Machovský (PLZ) 4 (25) – Francouz (LIT) 9 (20).

60:00
59:30
Plzeň kombinuje na svojí polovině.
59:10
Touš mimo mantinely, buly ve středním pásmu.
57:54
Přihrávka rukou, Litvínov musí do středního pásma.
57:28
Zemanovi utíká kotouč do středního pásma.
57:11
Plzeň vyhazuje.
56:52
Šlégr prováhal správný moment ke střele a jeho pokus byl zblokován.
56:12
Nyní má velkou šanci Litvínov! Tomáš Frolo (PLZ) si u mantinelu počíhal na Jánského a inkasuje dvě minuty.
55:07
Václav Pletka po souboji s Posmykem v brankovišti Litvínova dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
54:48
Osamocený Lev z mezikruží z první míjí!
54:32
Gula posunul v souboji s Kašpaříkem hostující klec, vylučovat se nebude.
53:03
Josef Straka se dostal až před Francouze, který ale jeho zakončení zhatil vystrčenou hokejkou.
52:58
Icing Severočechů.
Plzeň aktuálně již více než šest třetin nevstřelila branku!
52:15
Litvínov je kompletní.
51:52
Dudu z mezikruží vychytal Francouz!
51:29
Litvínov ve čtyřech, domácí se nemůžou prokombinovat ke střele.
Domácí si berou oddechový čas.
50:54
Kratěna pálí, Francouz jeho střelu udržel.
50:27
Ručinský vyhazuje.
50:13
Jiří Šlégr (LIT) mimo hru stáhl Pletku před brankou a dává Plzni velikou šanci na zlomení zápasu.
49:43
Hosté vyhazují.
49:28
Jiří Gula (LIT) zbytečně fauloval na polovině hřiště a je vyloučen.
49:12
Černý J. dostal příhru mezi kruhy, ovšem trefuje přímo do náruče Machovského.
47:49
Duda se dostal k odraženému touši, Francouz stačil vytěsnit hřbetem lapačky.
46:31
Po vzájemném zašlápnutí kotouče následuje buly v obraném pásmu Litvínova.
45:32
Jeřábek si sjel na levý kruh, Francouz měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil mimo levou tyč.
44:51
Indiány zastavilo postavení mimo hru.
44:39
Zakázané uvolnění Plzně.
44:22
Gula to zkoušel od modré, Machovský pozorný.
42:40
Novotný se prodral v situaci jeden na jednoho před Francouze, zakončení bekhendem ovšem nemělo potřebnou razanci.
40:01
Prostřední dvacetiminutovka již byla jak se sluší a patří. Narozdíl od své předchůdkyně nechyběly tvrdé střety, povedené hokejové kombinace, ovšem koření hokeje – góly – zatím nepřicházejí. Nechme se překvapit, jak a jestli vůbec vše rozlouskne poslední třetina.

Zásahy gólmanů: Machovský (PLZ) 8 (16) – Francouz (LIT) 9 (16).

Poslední část začne zhruba v 19:13.
40:00
39:47
Plzeň Litvínov nepouští do třetiny.
39:13
Ryan Hollweg (PLZ) si počíhal u mantinelu na Martynka a přestože byl hit čistý, je posouzen jako faul loktem.
38:58
Ručinský se ohnal hokejkou po Frolovi, rozhodčí nechávají hrát dál.
37:34
Z dobré pozice pálil Kratěna, hostující gólman puk neudržel, ale ten si to zamířil mezi tři tyče.
36:50
Lev zkoušel načapat Francouze na švestkách od pravého mantinelu, nepovedlo se.
36:07
Plzeň je kompletní.
35:23
Litvínovu se nedaří získat pásmo, nyní vyhazuje Kratěna.
34:38
Hollweg vybojoval puk na Šlégrovi a vyhazuje.
34:07
A máme tady vyloučení na druhé straně. Za podražení putuje za katr Vojtěch Mozík (PLZ).
33:48
Hosté hrají v plném počtu.
33:05
Slovák od modré vybízel spoluhráče k teči, touš však pouze uzmul do své moci Francouz.
32:24
Verva vyhazuje.
32:05
Litvínov je ve čtyřech. Dobrou palebnou pozici měl Straka J., ale dostal touš na paty.
31:48
Jiří Zeman (LIT) zbytečně mimo hru zkrosčekoval Kratěnu a je vyloučen.
30:43
30:03
František Lukeš (LIT) zahákoval Jeřábka a je vyloučen.
29:33
Hollweg teď potřeboval krok na příhru mezi kruhy.
27:17
Kratěna se neunáhlil, položil si dva soupeře a vypálil k tyči z mezikruží, hostující gólman ale drží svůj tým.
26:33
Vlasák pálí z kruhu, Francouz znovu na místě, přestávka k čištění ledu.
26:07
Hollweg našel mezi beky soupeře Semana, který bekhendem přestřeluje, Plzeň se dostala v těchto chvílích do tlaku.
25:09
Ján Sýkora se pokusil o gól alá Granlund, ale trefuje pouze tyč!
24:42
Kašpařík tečoval ránu Mozíka, Francouz pozorný.
23:45
Indiáni vyhazují na icing, když Litvínov na brankovišti nedokázal třemi dorážkami dostat touš do sítě!
23:22
Ručinský střílel rychle po buly, trefil pouze náruč gólmana.
23:10
Hübl střílel z pravého kruhu na vzdálenější tyč, domácí gólman znovu pozorný.
22:39
Majdan přes obránce řádně prověřil Machovského.
21:52
Hraje se v plném počtu na obou stranách.
21:25
Lev se mohl vydat do samostatného úniku, příhra byla však příliš dlouhá, navíc Francouz hru dobře přečetl. Vyjel až ke kruhům a touš uklidil do bezpečí.
20:01
Máme za sebou úvodní dějství, které příliš mnoho hokejové krásy nepobralo. K vidění je spíše urputný boj ve středních pásmech, diváky ze sedaček začaly zvedat až poslední minuty. Nechme se překvapit, co nám nabídne prostřední část.

Zásahy gólmanů: Machovský (PLZ) 8 – Francouz (LIT) 7.

Prostřední část začne zhruba v 18:20.
20:00
19:48
Šlégr vyprokovoval potyčku, ale vyloučeni jsou Jiří Zeman (LIT) a Radek Duda (PLZ). Pokračujeme dvě minuty ve čtyřech.
19:48
Pletka dostal příhru mezi kruhy, těsně míjí.
19:28
Nahození Plzně krotí v lapačce Francouz, ještě stihneme buly.
18:54
Domácí jsou kompletní, v tu chvíli Martynek z mezikruží trefuje připraveného domácího gólmana.
18:20
Zemanova rána od modré sražena do ochranné sítě.
17:43
Modrobílí vyhazují.
17:17
Přes obránce pálil Lukeš, jen ale prověřil náruč Machovského.
16:53
Ondřej Kratěna (PLZ) je vyloučen za krosček.
16:27
Litvínov v postavení mimo hru.
16:12
Sýkora J. dostal příhru za obranu, ale byl příliš blízko hostujícímu brankáři a přestože se pokoušel o kličku, síť nerozvlnil.
15:22
Pletka pálil z první z levé strany, Francouz touš pouze vyrazil před sebe, ale před dorážejícím Lvem ho ještě stihl hokejkou uklidit do rohu.
14:30
Hübl dostával pas za plzeňskou obranu, ale černý nesmysl se mu nepovedlo zpracovat.
13:40
Postavení mimo hru indiánů, následuje přestávka k čištění ledu.
13:15
Slovák pálil od modré v plné jízdě, mimo.
11:55
Duda se protáhl podél pravého mantinelu a vypálil, hostující gólman si místo u bližší tyče pohlídal.
10:42
Kratěna se dostal k touši na levém kruhu a vypálil z první, Francouz sklapl betony včas.
09:32
Hra se odehrává ve středním pásmu, ani jednomu z týmů se nedaří prokombinovat se před bránu soupeře.
07:29
Nepřesnosti na obou stranách. Oba celky se přihrávkou na modrou připravily o pásmo.