Trápící se Chomutov dnes dokázal se Zlínem držet krok pouze v první třetině, kdy se hostům povedlo vstřelit kontaktní branku. Nicméně domácí byli dnes ve všem o krok lepší a zaslouženě dokráčeli k vysoké výhře 7:1. Premiérovou trefu v sezoně dnes zaznamenal obránce Zámorský, ke kterému se přidal se dvěma přesnými zásahy Dalibor Řezníček. Nejlepší hráči utkání: Petr Leška (ZLN) – Petr Jíra (CHM). Pro dnešek je to ze Zlína všechno, budu se na vás těšit v pátek, kdy Berani budou hostit druhý celek v tabulce a to Mountfield Hradec Králové. Hezký zbytek úterního večera.
60:00
59:30
Zlínští už pouze dohrávají utkání s kotoučem na hokejkách.
58:51
Jan Rutta (CHM) 2 minuty za zdržování hry.
58:50
Dnešní vysokou výhru Zlína sleduje 3374 diváků.
58:23
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští si z dnešního utkání dělají exibici. Střelu Jiřího Marušáka tečoval za Řehořova záda dobře postavený JIŘÍ ONDRÁČEK. Asistence: Jiří Marušák, Pavel Sedláček.
58:20
Chomutov je v plném počtu.
57:30
Chomutov se poprvé dostal ke kotouči a vyhazuje pouze do středního pásma.
56:50
Zlínští jsou na kotouči, Chomutovu se zatím nedaří v oslabení dostat ke kotouči.
56:20
Výhoda přesilové hry pro celek Zlína. Štěpán Hřebejk (CHM) 2 minuty za držení protihráče.
55:39
Čajánek nabil Marušákovi, jeho bombu vyrazil Řehoř před Melenovského, který jen těsně minul odkrytou část branky.
54:48
Řehoř vyrazil konečkem hokejky Balaštíkovu střelu zápěstím.
54:15
Chomutovští by tohle utkání měli nejraději za sebou, nyní drží kotouč za vlastní brankou.
53:31
Bartečko prošel přes dva zlínské hráče a už se chystal zakončit. V tom mu ale obětavě na poslední chvíli vysekl kotouč od hokejky bránící Okál.
52:39
Vypadá to, že Piráti jsou na pokraji sil a nevědí, jak přelstít pozornou obranu Zlína v čele s výborně chytajícím Kašíkem.
52:16
Pohlednou kombinaci žlutomodrých zakončil dnes svoji druhou trefou obránce DALIBOR ŘEZNÍČEK. Asistence: Ondřej Veselý, Jiří Marušák.
51:48
Zlínští si ťukají před Řehořem a snaží se něco vymyslet.
51:26
Čajánek tečoval Zámorského střelu a Řehoř neměl kotouč pod kontrolou. Poté se do sebe pustil zlínský kapitán a obránce Angel Krstev.
51:06
Zlín si zahraje další početní výhodu. Vyloučen je Marek Sikora (CHM) 2 minutami za krosček.
49:50
Leška namazal do jízdy Divíškovi, ten ale neměl už dostatek sil na to, aby se dostal až ke zlínské brance.
49:24
David Hruška dorážel na brankovišti, Kašíka však nepřekvapil.
48:56
Berani svoji souhru příliš překombinovali a ztrácejí tak výhodu útočného pásma.
48:31
Řehoř si poradil s lehkým nahozením zlínského hráče. Po komerční přestávce následuje buly před brankou hostí.
47:43
Chomutov tohle oslabení zvládl bez inkasované branky, Bartečko je zpátky na ledě.
47:20
Zlínská pětice rozebrala obranu hostí a pohlednou souhru zakončil střelou do připraveného Řehoře Dalibor Řezníček.
46:25
Řehoř si poradil s ostrým pokusem Petra Zámorského. Zlínský obránce dnes hodně často pálí v přesilovce na branku Chomutova.
46:14
Zámorského střela z první pouze orazítkovala plexisklo za chomutovskou brankou.
45:42
Luboš Bartečko (CHM) 2 minuty za nedovolené bránění.
45:27
Holík vyslal nádherným pasem do šance kapitána Čajánka. Zlínský kapitán se snažil kličkou obelstít Řehoře, ale ten ho výborným zákrokem vychytal.
44:46
Kašík výborně zasáhl proti střele Hřebejka a dorážce Jíry.
44:25
Horák seskočil z trestné lavice a přihrávkou vybídl do šance Jiřího Ondráčka. Střelu zlínského útočníka ale Řehoř stačil vyrazit ramenem.
43:53
Horák si odpykal svůj trest a žlutomodří jsou v plném počtu.
43:36
Kašík chytá kotouč pod lapačku při dorážce Tomáše Divíška. Další buly v blízkosti zlínské svatyně.
43:29
Piráti se nemohou na delší čas dostat do útočné třetiny. Dalším kdo vyhazuje puk do bezpečí je obránce Valenta.
43:04
Marušákovi se podařilo osvobodit svůj celek v oslabení.
42:38
Kašík si dokázal poradit i v leže s dorážkou Divíška a Trefného. Poté se strhla před zlínskou klecí menší rozmíška. Následuje buly po levé ruce zlínského brankáře.
42:26
Pokus Malce končí v lapačce hbitého Kašíka.
41:53
Oldřich Horák (ZLN) si nevěděl rady s kličkujícím Hřebejkem a musel si pomoci nedovoleně. Zlínský obránce si odpyká dvě minuty za držení.
41:20
Rutta se natlačil do zakončení, Kašík ho dokázal rychlým přesunutím vychytat.
40:43
Mrázkova střela z levého kruhu byla hodně nepřesná, sám obránce Chomutova se na sebe hodně zlobil.
40:13
Trefný je na ledě, Piráti jsou v plném počtu.
40:01
Ševci ve druhé třetině jasně přejeli svého soka v poměru 3:0 a do poslední třetiny si nesou luxusní náskok čtyř branek. Piráti museli dokonce po čtvrté brance střídat brankáře, ale ani Řehoř zatím neudržel čisté konto. Zlín sice vede jasným rozdílem, ale to ještě nic nemusí znamenat. Uvidíme co nám přinese poslední část, ta by měla začít zhruba v 19:11.
40:00
39:43
Průnik Krsteva ukončil ofsajd.
39:40
Rutta vyhazuje před Kašíka, tahle přesilovka se domácím příliš nedaří.
39:04
Opět Malec v akci a tentokrát dal šanci vyhodit kotouč Kubinčákovi.
38:44
Malec obral za vlastní brankou Lešku o kotouč a Divíšek následně vyhazuje.
38:13
Zdeněk Okál byl ve veliké rychlosti nedovoleně zastaven Jakubem Trefným (CHM) a Zlín si zahraje další přesilovou hru.
37:22
Štěpán Hřebek si prosóloval celé hřiště a svůj povedený průnik zakončil střelou do Kašíka, který byl na nájezd chomutovského hráče připraven.
36:30
Jíra je na ledě, Piráti tohle oslabení přečkali bez inkasované branky.
36:10
Čajánek chytřel hledal zadovkou v mezikruží Holíka, Řehoř ale přihrávku čekal a výborně zasáhl holí.
35:54
Trefný ale zachytil nepřesnou příhru Holíka a oslabení se Chomutovu krátí.
35:31
Veselý tečoval Marušákovu dšlovku, kterou Řehoř dokázal vyrazit. Berani stále tlačí a chtějí docílit i šesté trefy.
34:50
Mrázek zachytil odražený puk a alespoň na chvíli osvobozuje svůj celek.
34:27
Piráti si pomohli nedovoleně a budou hrát ve čtyřech. Petr Jíra (CHM) 2 minuty za podražení.
33:26
Obránci Chomutova trochu zaspali a známá zlínská dvojice Leška, Balaštík to okamžitě potrestala. Leškovu střelu stačil Řehoř vyrazit pouze před JAROSLAVA BALAŠTÍKA, který navyšuje vedení Zlína již o čtyři branky! Asistence: Petr Leška, Ondřej Veselý.
33:11
Menší tlak Chomutova museli zlínští přerušit vyhozením na icing.
32:30
Chomutov se na chvíli dostal před Kašíka, zakončit se ale nikomu z Pirátů nepodařilo.
31:44
Honejsek dobruslil Valentovo nahození a jen o milimetry minul levou tyčku chomutovské klece.
31:06
Kašík se při přesunutí dotkl zřejmě bruslí brankové konstrukce a hra je přerušena. Buly v obranné třetině Zlína.
30:55
Tesařík teď hodně riskantně vrátil kotouč Kašíkovi před napadajícím Ruttou. Naštěstí pro domácí celek vše brankář domácích zvládl.
30:24
Řehoř několikrát klepáním holí o led upozorňoval své spoluhráče, že zapomínají na útočné modré na Petra Lešku. Následný protiútok domácích byl přerušen ofsajdem.
29:31
Okál byl rozhodčími přistižen v ofsajdu.
28:50
Ruttovu přihrávku do jízdy výborně zblokoval do bezpečí bránící Tesařík.
28:24
Kubiš vlétl do útočné třetiny a svižnou střelou zaměstnal Řehoře. Kotouč se po střele zlínského útočníka odrazil mezi betony a kdyby o něm Čajánek věděl, mohl kotouč došťourat do odkryté branky. Buly před brankou Pirátů.
28:11
Čajánkova přihrávka znamená zakázané uvolnění. Po menší odmlce také buly před Kašíkem.
27:56
Zlínští se dnes vůbec nebojí to zkoušet od modré. Zámorského střela se odrazila od plexiskla do brankoviště a obránce Mrázek měl potíže, aby vůbec kotouč odpálil do bezpečí.
27:34
Obrana Pirátů byla poněkud zmatená a raději vyhodila kotouč na icing.
27:30
Marušákovu střelu vyrazil Řehoř přímo před Veselého, ten nedokázal ani na dva pokusy dopravit puk do sítě.
27:16
Piráti zahráli úmyslný ofsajd a opět se bude vhazovat v blízkosti Řehoře.
26:54
Hosté si nedokázali přesně přihrát a je z toho zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Řehoře.
26:36
Piráti jsou na kotouči a usadili se před brankou Kašíka.
26:07
Zlínští nahodili kotouč na Řehoře, který ukryl kus černé gumy do lapačky. Je tu komerční přestávka a po ní buly před brankou Pirátů.
25:41
Köhler hned dvakrát prověřil pozornost chomutovského brankáře. Brankář Pirátů první pokus vyrazil ramenem a druhý vytěsnil levým betonem.
25:10
Hřebejk byl v zakončení čistě odstaven Köhlerem. Kotouč přebírají domácí a směrují na branku Řehoře, který stále na svůj první zásah čeká.
24:26
Kašík elegantně ukryl do lapačky tvrdou střelu Štěpána Hřebejka. Buly v obranném pásmu Zlína.
23:24
V brance dochází po čtvrté brance Zlína ke změně. Do branky se staví Milan Řehoř.
23:24
Konečně, tohle si může řící zlínský obránce PETR ZÁMORSKÝ. Mladý talentovaný obránce Zlína se až dnes poprvé střelecky prosazuje v letošní sezoně. Hanuljak nestačil na jeho přizemní přesnou střelu k pravé tyči. Bez asistence.
22:54
Zdeněk Okál už se chystal ke střele ale na poslední chvíli si střelu rozmyslel a po následné kličce už o kotouč přišel.
22:28
Krstev zakončil svůj průnik svižnou střelou na Kašíkovu lapačku.
21:50
Kotouč končí sražen v hledišti, buly v obranné třetině Zlína.
21:28
Hanuljak si povyjel ven z branky a výborně vychytal střílejícího Holíka.
21:03
Berani dnes využívají druhou přesilovou hru. DALIBOR ŘEZNÍČEK se na modré čáře opřel do kotouče a ten pomalinku doskákal za brankovou čaru. Asistence: Petr Leška, Jiří Marušák.
20:48
Balaštík nedokázal ani na dva pokusy zkrotit skákavý kotouč, následná dělovka Marušáka se otřela pouze o zadní mantinel.
20:29
Marušákova střela z první končí na připraveném Hanuljakovi. Buly po levé ruce chomutovského brankáře.
20:25
Zlín nahazuje puk do útočné třetiny a může pokračovat v přesilovce pěti proti čtyřem.
20:01
První část je za námi a v úvodních dvacet minutách jsme měli možnost vidět hned tři góly. Berani se rychle dostali do vedení, když v signalizované výhodě zakončil parádní kombinaci střelou do odkryté branky Holík. Druhou trefu přidal v přesilovce Honejsek, který si najel na střílený pas od Čajánka a rozveselil zlínské publikum podruhé. Ovšem Piráti se také dočkali branky a to z hole Petra Jíry, který nekompromisně uklidil puk z mezikruží přímo do horního růžku. Zlín bude ještě na začátku druhé části dohrávat necelé dvě minuty přesilovou hru pěti proti čtyřem. Druhá perioda začne hruba v 18:18.
20:00
19:55
Zlín si také zahraje početní výhodu. Tomáš Malec (CHM) 2 minuty za hákování.
19:38
Veselý je na ledě, Zlín tohle oslabení zvládl bez inkasované branky.
19:32
Hruška měl na hokejce druhou trefu Pirátů. Chomutovský útočník jen těsně minul levou tyč po přihrávce Divíška.
18:44
Piráti se dostali ve vlastní přesilovce pod tlak, protože domácí čtverice hodně dobře napadala útočníky Chomutova.
18:20
Zámorský se dostal ke kotouči a okamžitě osvobozuje svůj celek.
17:50
Balej nic s kotoučem nevymýšlel a rovnou jej napálil přímo na branku. Kašík střelu chomutovského útočníka dokázal vytěsnit pravým betonem. Piráti jsou stále na puku.
17:38
Chomutov bude mít výhodu přesilové hry. Ondřej Veselý (ZLN) je potrestán dvěma minutami za podražení.
16:58
Leška už si všímal rozjetého Balaštíka, přihrávku na druhého jmenovaného ale v poslední chvíli bruslí zblokoval bránící útočník Chomutova.
16:35
Hanuljak si úspěšně poradil s dorážkou od jednoho ze zlínských útočníků. Buly před brankou Chomutova.
15:40
Honejsek zpoza branky přihrával Čajánkovi, jeho střela byla sražena těsně vedle levé tyče Hanuljakovy branky.
15:23
Honejsek vtáhl puk do útočného pásma a Chomutov se nemůže vymanit z tlaku domácích.
14:42
Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
14:28
Piráti právě vstřelili branku!
Zlínská defenzíva si nedokázala uhlídat PETRA JÍRU, který se přesnou střelou do horního růžku nemýlil. Piráti tak ztrácejí už jen jediný gól. Asistence: Marek Sikora, Štěpán Hřebejk.
13:55
Köhler nedokázal z blízkosti překonat Hanuljaka, zpoza branky se ještě tlačil do šance Melenovský ale neuspěl.
13:31
Zlínští si neprozumněli při rozehrávce a je odpískán icing. Po komerční přestávce následuje buly před Kašíkem.
13:15
Zlínská přesilovka je po drtivém tlaku úspěšně využita! Na Čajánkovu střílenou přihrávku si počkal ANTONÍN HONEJSEK a posílá Zlín do dvoubrankového vedení. Asistence: Petr Čajánek, Petr Zámorský.
13:01
Další pokusy Zámorského a Hanuljak v čele s chomutovskou obranou zatím odolávají.
12:40
Honejsek nedokázal ani na dvakrát překonat ležícího Hanuljaka, ten vychytal jistý gól.
12:27
Zámorský střílel celkem třikrát a moc nechybělo a dočkal se první trefy v letošní sezoně.
11:50
Zámorského střela byla sražena těsně vedle levé tyče chomutovské branky. Zlínští stále kombinují v útočné třetině.
11:33
Chomutov si zahraje první oslabení. Jaroslav Mrázek (CHM) vyhodil kotouč do hlediště a odsedí si dvouminutový trest.
10:55
Leška šikovně od mantinelu přiťukl na Lešku. Jeho střelu srazil v poslední chvíli do zámezí bránící Mrázek.
10:27
Marek Sikora se natlačil z ostrého úhlu do zakončení, Kašík mu jeho svižnou střelu dokázal chytit.
9:43
Köhler to myslel dobře se zpětnou příhrou na Holíka, druhý jmenovaný už ale kotouč nedokázal zachytit.
9:19
Hanuljak rychle vyklepal z lapačky střelu jednoho ze zlínských a hosté se ženou do útoku.
8:38
Piráti sehráli povedenou pasáž před Kašíkem, teď už jsou ale na puku zpět domácí.
8:04
Hosté začínají vystrkovat růžky. Bartečko jen těsně minul branku z hranice brankoviště a následnou střelu Trefného vyrazil Kašík do rohu kluziště.
7:34
Elitní formace domácích se teď snažila projít do útočné třetiny, ale Leška nakonec kotouč neudržel.
6:56
Divíšek se do zakončení neprotlačil a Zlín je opět kompletní.
6:24
Zlín si brání dobře obranné pásmo a Chomutov se nemůže dostat do šance.
5:44
Hosté roztočili přesilovkovou kombinaci a Balej se dostal ke střele. Střelu chomutovského hráče Kašík neudržel v lapačce, ale obránci stačili včas kotouč odehrát do bezpečí.
5:19
Zlín vyhrál buly a okamžitě vyhazuje kotouč do bezpečí.
4:56
Piráti si zahrají první přesilovou hru. Zlínští hráli v šesti a budou za to pykat. Trest odpyká Zdeněk Okál (ZLN)
4:23
Okál ztratil kotouč, ale David Hruška toho využít nedokázal. Bekhendová střela chomutovského útočníka byla hodně slabá.
3:51
Zlínští jsou po vstřelené brance opět na kotouči a směřují do útočného pásma.
3:35
Tak tohle byla paráda v podání druhé zlínské pětky! V signalizované výhodě si Kubiš šikovnou kličkou obešel bránícího hráče a následně předložil puk před odkrytou branku PETRU HOLÍKOVI. Pro zlínského útočníka už nebyl problém puk poslat do odkryté branky. Asistence: Pavel Kubiš, Petr Zámorský.
3:14
Leškovo nahození ze středního pásma se odrazilo až do ochranné sítě. Bude následovat buly ve středovém kruhu.
2:43
Valenta posílal bekhendem přihrávku na Veselého, ten ale u mantinelu kotouč nedokázal zachytit a kotouče se zmocnil hostující Bartejs.
2:25
Horák chvíli podržel kotouč za vlastní brankou a Zlínští mohou vystřídat čerstvé síly.
1:38
Holík upadl ve středním pásmu s kotoučem a tím nabídl střelu hostujícímu Bartečkovi. Střela slovenského útočníka ale Kašíka nepřekvapila.
0:56
Piráti následně vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
0:29
Zlínští zachytili nepřesnou rozehrávku Chomutova a Hanuljak si připsal první zásah proti Marušákově střele.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Horák, Tesařík, Matějíček – Veselý, Leška, Balaštík – Čajánek, Holík, Kubiš – Köhler, Melenovský, Honejsek – Ondráček, Sedláček, Okál.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Řehoř) – Malec, Trefný, Krstev, Mrázek, Rutta, Bartejs, Stehlík – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Bartečko, Kämpf, Balej – Hlava, Sikora, Hřebejk – Račuk, Jíra.

Rozhodčí: Čech, Husička – Jindra, Skopal.
PSG Zlín: Berani se aktuálně pohybují na šestém místě a v posledních dvou duelech vždy dokázali bodovat. Nejprve doma porazili Slavii na samostatné nájezdy, a ve Vítkovicích dokonce uspěli za plný počet bodů. Do slušné formy se dostává Jaroslav Balaštík, který v posledním duelu oslavil 300. branku v extralize. Marek Melenovský zase proti Slavii oslavil 1000. utkání. V posledním duelu ve Vítkovicích se po delší době postavil do branky mladík Kašík, který mimochodem vychytal i samostatné nájezdy proti Slavii. Je tak dosti možné, že se postaví mezi tyče i dnes. Berani mají za úkol získat na domácím ledě tři body, ovšem proti Pirátům to bude nesmírně těžké, protože ti na tříbodový získ čekají hodně dlouho a dnes to budou chtít jistě zlomit.

Opory mužstva: Jaoslav Balaštík, Petr Čajánek, Jiří Marušák, Petr Leška

Poslední zápas: Vítkovice – Zlín 2:4

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (10)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (12)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský (56. min)

Aktuální umístění: 6.

Úspěšnost brankářů: Libor Kašík 92,77%
Luboš Horčička 91,12%
Piráti Chomutov: Chomutovští hokejisté se letos trmácejí na spodku tabulky a nedaří se jim podle jejich představ. Hokejisté Chomutova získali v posledních sedmi utkáních pouze jeden bod. Vedení Pirátů tak muselo před nedávnem udělat změnu na trenérské lavici. Hlavního kormidla se ujal exzlínský asistent Josef Turek. Právě jemu se povedlo při premiéře vydolovat na ledě Slavie bod, ale následující dva duely Piráti nezvládli. Pokud ani dnes Turkovi svěřenci nezískají žádný bod, je možné, že se v kádru začnou dít změny.

Opory mužstva: David Hruška, Tomáš Divíšek, Luboš Bartečko

Poslední zápas: Pardubice – Chomutov 4:2

Nejlepší střelec: David Hruška (9)

Nejlepší nahrávač: Tomáš Divíšek (10)

Nejtrestanější hráč: Jaroslav Svoboda (37. min)

Aktuální umístění: 14.

Úspěšnost brankářů: Matúš Kostúr 86,93%
Miroslav Hanuljak 88,5%
Milan Řehoř 88,99%
Hezký úterní podvečer ze Zlína. Tipsport extraliga pokračuje ve svižném tempu a dnes se na ZS Luďka Čajky proti domácím představí trápící se celek Chomutova. Piráty čerstvě vede bývalý asistent Zlína, Josef Turek. Pojďme si něco říci o obou týmech, jak si momentálně vedou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.