Dnešní utkání je u konce. Po celou dobu lepší celek Vítkovic zaslouženě dokráčel k výhře 3:0 a z Baťova města si odváží plný počet bodů. Výborným výkonem k výhře přispěl Filip Šindelář, který si připisuje čisté konto. Vítkovičtí v letošní sezoně uspěli ve Zlíně již podruhé. Domácím se dnes nedala upřít bojovnost, ale i přes veškerou snahu se žlutomodří nezmohli ani na jedinou trefu. Pro dnešek je to ode mě všechno. Hezký zbytek úterního večera, napočtenou.
60:00
59:50
Kudělka už převzal kotouč v ofsjadovém postavení.
59:23
Kucsera vystřelil a jeho kotouč prolétl přesně přes brankoviště ke druhému mantinelu.
58:51
Zlínští mají definitivně po nadějích. 2 minuty za hákování pro domácího Petra Čajánka (ZLN)
58:05
Ondráčkova střela končí sražena v ochranné síti. Následuje buly v obranném pásmu Vítkovic.
57:17
Kucsera se výborně protlačil přes bránícího Urbance do zakončení a Horčička musel být ve středu proti jeho bekhendovému zakončení. Vítkovický útočník ukázal slušnou rychlost a pohotové zakončení.
56:17
Pokus Urbance končí mimo branku Vítkovic, hosté nemají kam spěchat a raději pošlou na led čerstvou formaci.
55:43
Zakázané uvolnění Beranů, buly u Horčičky.
55:01
Zlínu už mnoho času na dramatizaci utkání nezbývá. Buly ve středním pásmu.
53:17
Horčička musel položit svůj beton na led, aby zabránil nebezpečné žabičce od Barinky.
52:51
Vandas se nedokázal prosadit z hranice brankoviště po přihrávce od Szturce.
52:34
Sloboda si počkal u mantinelu na rozjetého Valentu a čistě ho poslal k ledu.
51:58
Svačina má svůj trest za sebou, Vítkovice jsou kompletní.
51:32
Burger vydoloval v rohu kluziště kotouč a šetří cenné vteřinky při oslabení.
51:12
Hra je přerušena, buly ve středním pásmu. Zlínští už neví, co by v početní převaze vymysleli.
51:05
Veselého bekhendovou dorážku Šindelář špičkou pravého betonu vykopl do rohu kluziště, Zlín stále kombinuje.
50:54
Roman nastřelil kotouč na klečícího Horčičku, který puk vytřepal z lapačky a domácí mohou do útoku.
50:30
Vítkovice se dostaly k odraženému kotouči a osvobozují se.
49:58
Možná poslední šance pro Zlín udělat neco s výsledkem a předvedenou hrou. Vladimír Svačina (VIT) 2 minuty za podražení.
49:33
Zlínští jsou na puku a mají signalizovanou výhodu.
48:40
Slobodova tvrdá rána od modré čáry našla nastavenou Horčičkovu lapačku.
48:18
Barinka obral Kubiše o kotouč a zlínský útočník se ocitl v sedě na ledové ploše. Rozhodčí ale nebudou vylučovat.
47:20
Icing domácích, buly u Horčičky.
47:13
Dobré tři minuty se na ledě nic zajímavého neudálo. Zlínští si nepohlídali rozjetého útočníka Vítkovic, který otestoval lapačku Luboše Horčičky.
44:29
Hrubku v defenzívě Zlína mohl trestat střelou z levého kruhu Roman. Jeho pokus se však neujal.
43:56
Na domácích je vidět snaha, ale Šindelář zůstává nadále nepřekonán.
43:30
Vítkovice jsou hodně aktivní a Horčička raději kotouč před dotírajícím Romanem schoval pod lapačku.
42:41
Čech si počkal na odražený puk od mantinelu a zaměstnal Šindeláře.
42:16
Po nepřesné střele hostí se vhazuje u branky Horčičky.
40:48
Húževkova ostrá rána z levého křídla končí mimo zlínskou branku.
43:18
Horčička se pořádně protáhl proti svižné střele Romana Szturce.
40:01
Druhá perioda už nám moc pohledný hokej nepřinesla, ale jeden gól jsme viděli. Zlínští se snažili celých dvacet minut něco s výsledkem udělat, ale nedaří se jim najít vhodný recept na výbornou defenzívu hostů a pozorného Šindeláře. Okénka v obraně domácích si všiml pozorný Lukáš Kucsera a v signalizované výhodě navýšil hostům vedení už o tři branky. Třetí třetina začne zhruba v 19:08
40:00
39:43
Matějíček zastavil čistě v šanci unikajícího Vladimía Svačinu.
39:10
Máme tu poslední minutku prostřední třetiny a další buly před brankou Zlína.
38:18
Odražený kotouč se ocitl na vítkovické střídačce. Buly před Kašíkem.
37:45
Šindelář v poklidu kryje dorážku Ondřeje Veselého, který se na svoji šanci pořádně nadřel.
37:10
Zlínští se snaží s výsledkem udělat, jde ale vidět, že jim chybí nápad, jak vyzrát na pozornou obranu hostí.
36:21
Vítkovice právě vstřelily branku!
Signalizovaná výhoda Vítkovic a je tu třetí trefa hokejistů v modrých dresech. Nedůraz zlínských obránců na brankovišti potrestal přesnou střelou do šibenice LUKÁŠ KUCSERA. Asistence: Jiří Burger.
35:17
Zlín neustále nahazuje kotouče na branku Šindeláře, zatím to však k ničemu nevede.
34:30
Pokus Šindeláře končí sražen v ochranné síti. Poté si tam mezi sebou něco vyříkávali Okál se Slobodou.
33:41
V přečíslení dvou proti jednomu přihrával Kubiš na druhou tyč příliš prudký pas Sedláčkovi, ten na kotouč nedosáhl.
33:20
Vítkovice kontrolují hru a pečlivě brání, Zlín se zřídka dostane do šance.
32:18
Zlínští si nejsou schopni na metr přihrát, Vítkovice jsou opět na kotouči a před brankou žlutomodrých.
31:37
Köhler bojuje, ale chybí mu štěstíčko, aby se k němu kotouč odrazil. Zlínský útočník promáchl kotouč v jasné šanci.
31:03
Vítkovičtí v této přesilovce příliš nezahrozili, Holík je na ledě.
30:14
Po dlouhém boji před zlínskou brankou se kotouče chopil Ondráčej a osvobozuje svůj celek.
29:38
Čajánek vybojoval v oslabení kotouč a chvíli ho udržel na své čepeli. Následně přihrál kus černé gumy za sebe na Řezníčka, který po chvilce bruslení puk nahodil před Šindeláře.
29:00
Petr Holík (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí. Šance pro Vítkovice navýšit vedení, je tu už třetí přesilová hra hostů.
28:55
Komerční přestávka po které následuje buly u zlínské branky.
28:30
Zlínští měli v závěru početní výhody slušný tlak, kotouč do branky Vítkovic dostat nedokázali. Svačina si svůj trest odpykal a jeho tým je zase v pěti.
27:42
Huna se dostal k dorážce, kterou mu Kašík zlikvidoval a rychle poslal puk zpátky do hry.
27:19
Šindelář měl co dělat, aby zkrotil neposedný kotouč proti střele Balaštíka.
26:47
Řezníčkovo nahození si Šindelář s ledovým klidem stáhl do lapačky.
26:40
Húževka se dostal v oslabení ke střele, Kašík zasahovat nemusel.
26:22
Vladimír Svačina (VIT) 2 minuty za hákování.
26:14
Burgerova střela z mezikruží končí opět nad brankou Zlína. Další buly v blízkosti Kašíka.
25:38
Střela Erika Němce z pravého kruhu končí sražena v ochranné síťce. Buly před brankou Kašíka.
24:20
Vítkovický útočník hledal v dobré šanci ještě lépe postaveného spoluhráče, kterého ale u levé tyče odstavil bránící Matějíček.
23:37
Šindelář vyrazil pravým betonem Matějíčkovo nahození a kupředu míří Rudolf Huna.
23:17
Ondráčkovu pohotovou střelu od levého mantinelu ukryl Šindelář do lapačky. Vítkovický brankář dnes chytá s ledovým klidem a působí zatím sebejistě.
22:24
Icing v podání zlínských hokejistů. Buly po levé ruce Kašíka.
22:15
Vandas si ve stoprocentní šanci nepřišel na výborného Kašíka. Zlínský brankář se roztáhl na brankové čáře a pravým betonem zneškodnil šanci vítkovického útočníka.
21:52
Vítkovičtí využili chyby ve zlínské rozehrávce a vynutili si vhazování v blízkosti zlínské branky.
21:28
Szturc výborně zblokoval Matějíčkovu přihrávku na rozjetého Sedláčka.
21:00
Zakázané uvolnění Vítkovic, hra se opět přesouvá před Filipa Šindeláře.
20:41
Jaroslav Balaštík otestoval Šindelářovu lapačku střelou z levého kruhu.
20:15
Leška poslal puk do jízdy Balaštíkovi, kterému kus černé gumy pouze proskočil mezi bruslemi.
20:01
Prvních dvacet minut nám nabídlo kvalitní hokejovou podívanou. Lepším celkem byli hokejisté z Vítkovic a prozatím zaslouženě vedou 2:0. Do vedení přitom mohli jít domácí, ale Leška tutovku v oslabení neproměnil. Hosté tak trestali v přesilové hře, kdy se střelou mezi betony Kašíka prezentoval Jíří Burger. Zlín svoji početní výhodu nevyužil a Vítkovice trestaly podruhé. V čase 19:59 napřáhl od levého mantinelu útočník Húževka a zajistil Vítkovicím pohodlný odchod do šaten. Druhá perioda začne v 18:17.
20:00
19:59
Vítkovicím se podařilo vstřelit druhou branku pouhou vteřinku před koncem první třetiny. PETER HÚŽEVKA propálil Kašíka tvrdou střelou po ledě. Asistence: Michael Vandas, Jiří Burger.
19:41
Zlín se v přesilovce moc neukázal a hosté jsou kompletní.
19:29
Hosté tohle oslabení zvládají zatím bezchybně. Nyní dostal kotouč pryč z vlastní třetiny jednoduchým obloučkem obránce Kovář.
19:04
Marušákova střela byla nepřesná a Zlín ztrácí útočné pásmo.
18:46
Vítkovičtí vyhazují před Kašíka podruhé za sebou a Zlín zatím k ničemu nepustili.
18:23
Vítkovicím se podařilo bleskově dostat kotouč do bezpečí. Domácí znovu zakládají protiútok.
17:41
Domácí hokejisté mají šanci ke srovnání. Zahrají si totiž první přesilovou hru. Vyloučen je Rudolf Huna (VIT) na 2 minuty za nedovolené bránění.
17:28
Holík byl krátký na přihrávku od Filipa Čecha a byl odpískán icing. Hra se stěhuje před Kašíka.
17:00
Přizemní pokus Urbance končí sražen v hledišti. Po následující komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Filipa Šindeláře.
15:44
Kotvan čistě dohrál vítkovického útočníka za vlastní brankou a kotouč se dostává na hokejky domácích.
15:17
Rozhodčí ukazují, že kotouč byl tečován a icing Vítkovic se tak nepíská.
14:18
Řezníček zazmatkoval při rozehrávání kotouče, Vítkovice toho využít nedokázali.
13:38
Szturc hledal u pravé tyče osamoceného Hlinku. Jeho nahrávka ale skončila pouze u obránce Zlína.
13:12
Hraje se hokej nahoru dolu a oba brankáři se jistě nenudí.
12:29
Kašík neudržel slušnou střelu Lukáše Kováře. K odraženému kotouči se už ale nikdo z hostujících hráčů protlačit nedokázal.
11:52
Kašík byl včas na místě proti ostré Svačinově pokusu z ostrého úhlu.
11:29
Kolouch vybojoval kotouč, následně přebruslil zlínskou obranu a poté hledal u druhé tyče osamoceného Lukáše Kucseru. Druhý jmenovaný na prudší pas od svého spoluhráče už nedosáhl.
10:53
Na druhé straně kluziště si připisuje jistý zákrok pozorný Šindelář.
10:41
Kubiš je na ledě a domácí jsou v pěti. Druhou přesilovku hokejisté Vítkovic i přes několik zajímavých šancí využít nedokázali.
10:22
Po Hruškově tvrdé střele neustále poskakoval kotouč na brankovišti domácích. Vše ukončila až sudího píšťalka a posunutá zlínská branka.
9:36
Zlínu se podařilo poprvé ve vlastním oslabení dostat na chvilinku kotouč mimo dosah hokejistů Vítkovic.
9:19
Roman střílel z levého kruhu pouze do boční sítě.
8:39
Vítkovice si zahrají druhou početní výhodu. Za podražení si odsedí dvouminutový trest Pavel Kubiš (ZLN)
8:27
JIŘÍ BURGER vlétl do útočného pásma a svižnou střelou mezi betony překonává Kašíka, který toho přes hradbu těl mnoho neviděl. Vítkovičtí tak využívají první početní výhodu. Asistence: Michael Vandas.
7:44
Petr Leška ujížděl ve vlastním oslabení zcela sám na vítkovického brankáře. Zlínský útočník už ale neměl mnoho sil a tak se rozhodl pro střelu nad rameno. Šindelář výborně zasáhl a drží stále čisté konto.
7:19
Ondřej Roman se ocitl v tutové šanci před Kašíkem. Útočník Vítkovic to zkoušel k levé tyči, kde Kašík parádně zasáhl betonem.
6:46
První vyloučení dnešního utkání je na světě. Zlínský obránce Oldrich Kotvan (ZLN) dostává dvě minuty za sekání. Vítkovice čeká první přesilová hra.
5:37
Leškova formace udělala před Šindelářem pořádné dusno. Vítkovický brankář dvakrát zneškodnil kotouč a přitom nevěděl, kde se kus černé gumy nachází.
5:19
Oba celky se snaží útočit a zároveň si hlídají defenzivní činnost.
4:39
Vítkovičtí se nepohodli v rozehrávce a je tu zakázané uvolnění. Vhazuje se po levé ruce Šindeláře.
4:20
Šindelář vyrazil svižný pokus Kubiše a hosté se vracejí zpět ke kotouči.
4:05
Hunova příhra na Burgera přes celé střední pásmo byla nepřesná, na kotouči jsou momentálně domácí.
3:44
Vítkovice drží kotouč za vlastní brankou a střídají čerstvé síly.
3:19
Barinkova střílená přihrávka pouze prosvištěla kolem zlínské branky.
2:54
Kucsera se dostal k první vážnější šanci Vítkovic a Kašík musel být pozorný. Vítkovický útočník se snažil několika důraznými dorážkami překonat zlínského brankáře, bohužel pro hosty bez úspěchu.
2:29
Kotvanova zpětná přihrávka do útočné třetiny na Kubiše byla ofsajdová.
2:06
Čajánek v přečíslení vyslal delší pas na Honejska, který ale v zakončení promáchl pouze do prázdna bez kotouče. Vítkovičtí následně vyhazují kotouč na icing. Hra se stěhuje opet před Šindeláře.
1:54
První vítkovický protiútok ukončil odpískaný ofsajd.
1:29
Zámorský střílel z dobré pozice mimo branku.
0:40
První úspěšný zákrok si připisuje Šindelář proti dorážce Köhlera.
0:25
Domácí se po vyhraném vhazování nastěhovali před branku Šindeláře. Do šance se ale protlačit zatím nedokázali.
00:01
Před úvodním buly proběhne minuta ticha za zesnulého bývalého hráče i trenéra Jaroslava Stuchlíka staršího. Ten dnes zemřel po krátké nemoci ve věku 80 let.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Valenta – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Ondráček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Kubiš, Sedláček, Okál.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Pastor, Kovář, Bail – Húževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hlinka, Vandas – Němec, Kolouch, Kucsera.

Rozhodčí: Šindler, Hradil – Suchánek, Brejcha.
PSG Zlín: Hokejisté PSG Zlín se nacházejí v těsném závěsu právě za celkem Vítkovic. Ševci na dnešního soupeře neztrácejí žádný bod, ale zaostávají pouze o skóré. Zlínští nastoupili do nového roku správnou nohou a připsali si hned tři výhry v řadě. Teď se ale žlutomodří trochu trápí a na radosti jim nepřidá ani zranění několika hráčů. Repríza loňského finále skončila příznivěji pro Plzeň. Nedělní duel na Spartě sice vypadal v závěru pro Zlínské nadějně, ale přesto si Čajánkova parta žádné body nepřivezla. Dnes tak mají domácí co napravovat, ovšem proti celku Vítkovic je nečeká nic jednoduchého. Zraněného obránce Tesaříka doplnila zraněná dvojice Melenovský, Horák. Hlavní kouč Beranů naznačil, že v sestavě budě nekolik změn.

Statistické okénko:

Umístění: 7.

Poslední utkání: Zlín – Plzeň 2:4

Nejproduktivnější hráč: Petr Leška (31) (5+26)

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (15)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (26)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský 74 min

Úspěšnost brankářů: Libor Kašík 93,99%
Luboš Horčička 91,73%
HC Vítkovice Steel: Vítkovičtí hokejisté se nachází na pozici šesté a v posledních zápasech jedou na vítězné vlně. Svěřenci Petera Oremuse dokázali před nedávnem senzačně porazit hradecký Mountfield a hned na to získali skalp Sparty. Povedenou sérii výher završili hokejisté z Vítkovic na ledě Litvínova, kde zvítězili na samostatné nájezdy 2:1. Severomoravané nezačali letos příliš dobře, ale zjevně jim hodně pomohl start na prestižním Spengler Cupu ve Švýcarsku, odkud si Vítkovičtí dovezli solidní formu. Bílomodří už letos jednou na zimním stadionu Luďka Čajky dokázali zvítězit a dnes budou chtít na předchozí výhru navázat.

Umístění: 6.

Poslední utkání: Litvínov – Vítkovice 1:2sn

Nejproduktivnější hráč: Ondřej Roman (36) (9+27)

Nejlepší střelec: Rudolf Huna (17)

Nejlepší nahrávač: Ondřej Roman (27)

Nejtrestanější hráč: Milan Hruška 46 min

Úspěšnost brankářů: Daniel Dolejš 91,38%
Roman Málek 89,22%
Filip Šindelář 90,00%
Extraliga pokračuje ve svižném tempu. Na ZS Luďka Čajky dnes shlédneme dohrávku mezi domácím Zlínem a hosty z Vítkovic. Zlínští hokejisté dnešním utkáním zároveň odstartují první ze tří domácích utkání v řadě. Dnes budou hostit Vítkovice, v pátek Liberec a v neděli završí trojboj oslavami 85 let zlínského hokeje proti Litvínovu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.