Bílí Tygři nakonec zdolali Olomouc 2:1, vítěznou trefu vstřelil ve třetí třetině Bulíř. Hanáci se však rozhodně nemají za co stydět, pod Ještědem dnes předvedli slušný výkon. Na bodový zisk ale těsně nedosáhli, přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:50
Deset vteřin do konce. Hosté mají puk ve své moci, ale jsou daleko od Schwarze.
59:20
Ministr praštil do puku na vhazování příliš důrazně. Kotouč vylétl až do středního pásma, Olomouc se nyní nemůže dostat zpět do třetiny.
59:16
Hostující trenér si vyžádal oddechový čas. Čtyřiačtyřicet vteřin před koncem se bude vhazovat po Schwarzově levici, Kašík zůstává na střídačce. Hosté v šesti!
59:01
Rozběhla se poslední minuta základní hrací doby. Kašík zůstává v brance, Bartoň se pere s Výtiskem o puk u mantinelu.
57:49
Kadela pálil nepřesně, jeho příklep mezi tři tyče nemířil. Hosté operují v pásmu, ale o kotouč se bojuje převážně v rozích hřiště, kde mají domácí navrch.
56:09
Křížovu střelu od pravého mantinelu odrazil Schwarz svým betonem do rohu hřiště. Utkání začíná nabírat náboj, Olomouc ztrácí gól a bude muset otevřít hru.
53:55
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí nakonec přesilovku využívají a šest minut před koncem základní hrací doby jdou poprvé do vedení. Trefa MICHALA BULÍŘE hodně připomínala první olomoucký zásah, liberecký útočník zametl do sítě puk z pravého kruhu. Těžil ze střely Moravce, která se od zadního mantinelu odrazila na jeho hůl. Asistence: Jiří Moravec – 2:1.
53:00
Liberec obléhá soupeřovu tvrz, zatím však neúspěšně. Čakajíkovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě.
52:18
Kucsera odešel na trestnou lavici za sekání. Severočeši mají k dispozici přesilovou hru.
51:40
Čutta vyhrál souboj u hrazení s Ministrem. Jenže domácím se nedaří založit útočnou akci, soupeř pečlivě brání.
49:02
Zato hostující Diviš mohl slavit! Převzal přihrávku před brankovištěm a z pravé strany měl dostatek času na to, aby přesně zamířil. Ale neuspěl, ve vyložené šanci netrefil odkrytou horní polovinu Schwarzovy klece. Olomouc teď měla k druhé trefě hodně blízko.
48:48
Filippi se blýskl individuálním průnikem. Prokličkoval přes modrou čáru a přes obránce se mu podařilo také vypálit. Ovšem mířil nepřesně, jeho střela rozezvučela pouze mantinel za svatyní Kašíka.
47:44
Valenta nahodil podél mantinelu kotouč do pásma, ale nikdo ze spoluhráčů se za ním nehnal. Oba týmy střídají, ve hře teď dominují nepřesnosti.
45:34
Ani Liberci se početní převaha příliš nepovedla, Švaňhal je zpět na ledě a hosté jsou kompletní.
45:19
Bílí Tygři vybojovali alespoň vhazování před Kašíkem, který po Nedvědově náletu sebral puk do lapačky a přerušil hru.
44:36
Pospíšil si příliš dlouho hrál s pukem. Kroužil v pásmu a rozmýšlel, komu pošle přihrávku. Jenže o kotouč nakonec přišel, odzbrojil ho Diviš.
43:33
Na tribuny Tipsport areny si dnes našlo cestu 4 012 diváků. Ti byli nyní svědky nedovoleného zákroku hostujícího Švaňhala, jehož hůl vylétla do obličeje Výtiska. Olomoucký hráč obdržel menší trest.
42:26
Liberec je v pěti, ubránil se bez problémů.
41:58
Hanáci se ještě k ničemu nedostali, soupeř se už několikrát úspěšně osvobodil. Schwarz ještě nečelil žádné prudší střele.
40:25
Čakajík puk příliš podebral, kotouč skončil na olomoucké střídačce rozhodčí vykazují domácího zadáka za zdržování hry na dvě minuty na trestnou lavici – přesilová hra Olomouce.
40:01
Mora šla v zápase jako první do vedení zásluhou Řípy, který využil dvojnásobnou početní převahu. Liberec vyrovnal s aktivním protivníkem hru až ve druhé polovině třetiny a vyrovnání zařídil Duda.
40:00
39:50
Bílí Tygři přesilovou hru nevyužili, hosté hrají v plném počtu. Do kabin se zřejmě oba celky rozejdou za nerozhodného stavu.
38:57
Domácí jsou v plném počtu, na ledové ploše mají v těchto chvílích o dva hráče navíc! Stále obléhají pásmo, ovšem obránci několik střel zablokovali.
38:26
Tygři olomouckého soupeře svírají. Nedvěd si vyměnil několik přihrávek s Čakajíkem, liberecký obránce nakonec z dálky vypálil. Ale Kašík dokázal včas letící puk zneškodnit.
37:48
A nyní už budou mít domácí k dispozici přesilovku. Za sekání odešel pykat Kříž, Liberec hraje ve čtyřech proti třem.
37:24
Při vlastním oslabení se po pravém křídle protáhl Kica, do jeho zakončení však nakonec vložil hůl vracející se bek. Do útoku se posléze vydal také Bulík, jehož Ondrušek zastavil jen za cenu nedovoleného bránění. Pokračuje se ve čtyřech.
36:55
Liberec jde znovu do čtyř. Jaroslav Kudrna se provinil sekáním, za svůj prohřešek už sedí na trestné lavici.
36:30
Nedvěd v ofsajdu. Domácí kapitán převzal spoluhráčovu přihrávku už za modrou čarou a čárový sudí svižnou kombinaci Bílých Tygrů přerušil.
36:03
Radek Duda je zpět na hřišti, Liberec hraje v plném počtu. Olomouci se přesilovka příliš nepovedla.
35:35
Zrádný odraz puku od mantinelu přidělal Schwarzovi práci. Kotouč se neočekávaně zjevil před jeho klecí, z čehož mohl těžit Selingr. Ze spodní části pravého kruhu střílel z první, jenže trefil jen brankáře.
34:28
Štich nic složitého nevymýšlel. Z rohu kluziště poslal puk obloučkem až za Kašíkovu branku, domácí čtveřice může vystřídat.
34:02
Modrobílí se ale budou muset bránit. Dvě minuty za podražení dostal Duda.
33:04
Kašík je pod palbou, psychická výhoda se přelila na stranu domácích. Pospíšil si z těsné blízkosti na dobře připraveného gólmana nepřišel, Severočeši však stále drží pásmo.
32:05
Bílí Tygři srovnávají se soupeřem krok. Kašík si nyní vybral slabší chvilku, střelu RADKA DUDY však zřejmě spatřil až na poslední chvíli. Útočník přejel modrou čáru a střílel švihem přes dva obránce. Brankář zůstal stát, ani nešel k zemi. Dudova střela zaplula přesně k tyči. Asistence: Radim Šimek, Tomáš Filippi – 1:1.
31:06
Domácí přidali, soka teď přitlačili. V pravý čas si před branku sjel Duda, ale s jeho jemnou tečí neměl Kašík problémy. Puk ho trefil do levého betonu.
29:51
Liberečtí musí opustit útočnou zónu. Domácí se chvilku drželi před Kašíkem, brankáře však následně srazil k zemi důrazný útočník Kudrna. Buly ve středním pásmu.
28:04
Severočeši chybují. Znovu ztratili puk ve vlastní třetině a v dobré palebné pozici se objevil Rác. Brankář tentokrát zasahovat nemusel, prudký kotouč nemířil mezi tři tyče.
26:51
Schwarz uklidnil nervózní spoluhráče. Na Hamplovu střelu si počíhal, letící puk zastavil na hrudi a vyčkal na hvizd rozhodčího. Po komerční přestávce se bude vhazovat u jeho branky.
25:49
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, hosté pokračují v aktivní a účinné hře. Puk mají po většinu času pod kontrolou, Tygři si nedokáží kloudně přihrát.
24:30
Olomoucký náskok už mohl být dvoubrankový. Kucsera zůstal úplně volný mezi kruhy, ale střelou zápěstím si na Schwarze nepřišel. Domácí gólman na poslední chvíli zakročil.
23:36
Bílí Tygři ve druhé třetině nestíhají, protivníkovi po vstřelené brance narostla křídla. Olomouc v těchto minutách diktuje tempo hry.
21:23
U liberecké svatyně to opět hořelo. Schwarz měl s poskakujícím pukem plné ruce práce, likvidoval jej až nadvakrát. Z celé situace mohl těžit Vodný, ani opakovanou dorážkou ale neuspěl. Jeho důraz před brankovištěm nesklidil kýžené ovoce.
20:44
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté jdou v jednadvacáté minutě zápasu do vedení! Olomoučtí dohrávali přesilovku v pěti proti třem, kterou dokázali využít. Bartoň pálil od modré čáry pouze do zadního mantinelu, od něj se však puk odrazil před brankoviště a pohotový JIŘÍ ŘÍPA uklidil kotouč za záda dezorientovaného Schwarze. Asistence: Jakub Bartoň, Jiří Ondrušek – 0:1.
20:01
Dvacet minut je minulostí, branku jsme ještě neviděli. Bílí Tygři jsou lepším týmem, ani jednu ze svých příležitostí ale nedokázali využít. Olomouc několikrát podržel spolehlivý gólman Kašík.
20:00
19:59
Mora prohrála vhazování v útočném pásmu, ke střele se už nedostala. Dvojnásobnou přesilovku si svěřenci kouče Fialy přenesou do prostřední části.
19:53
Další trest! Zatím se rozhodně nehraje v rukavičkách, Kudrna sekl soupeře a vyfasoval menší trest. Hosté si zahrají padesát šest vteřin přesilovku v pěti proti třem.
18:49
Jiří Moravec se provinil proti pravidlům, za vlastní klecí podrazil protihráče a míří na trestnou lavici. Výhodu jednoho muže v poli tak brzy bude mít Olomouc.
18:23
Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách, za dvacet vteřin začne zkrácená přesilovka Liberce. Nedvěd prokličkoval po křídle až k brance, jeho zpětný pas na volného spoluhráče ovšem zablokoval obránce.
17:47
Opět se vylučuje, Olomouc měla na ledové ploše příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Vodný.
16:43
Počet sil na ledě se vyrovná, dvě minuty za držení dostal Bulík.
16:40
Šance také na druhé straně, při hostujícím celku tentokrát stálo štěstí. Zblokovaná střela Čakajíka se dostala na pravý kruh, kde operoval Duda. Ten bez váhání pálil, měl před sebou poloprázdnou bránu. Jenže trestuhodně minul.
15:49
Hru proti čtyřem si tentokrát vyzkouší znovu Liberec, Selingr dostal menší trest za hákování.
15:13
Domácí hrají v plném počtu, v závěru oslabení však mohli inkasovat. Vodný měl na čepeli úvodní trefu střetnutí, k útočníkovi se odrazil kotouč do ideální palebné pozice. Schwarz ale dokázal včas zakročit.
14:25
Olomouc obléhala útočné pásmo, ovšem k většímu ohrožení liberecké klece se nedostala. Čutta před malým okamžikem vyhodil a domácí čtveřice peláší střídat.
13:12
Mora má k dispozici první přesilovku. Duda odešel na trestnou lavici za napadení.
12:25
Další úspěšný zákrok olomouckého muže s maskou. Opakovanou dorážkou z ostrého úhlu neuspěl Špaček. Hosté mohli jít ihned do protiútoku, ale situaci nezvládli. Valentu zabrzdil ofsajd.
11:27
Kašík působí ve svém území jistě. Filippi prošel ve spolupráci s Bulířem před jeho klec, ale gólman střelecký pokus druhého jmenovaného s přehledem vytěsnil.
10:30
Útoky obou celků nyní skončily neúspěchem, kotouč se ani v jednom případě nedostal blíže k brance. Schwarz nyní lapil vysoké nahození z dálky a přerušil hru, buly po jeho pravici.
08:49
Řípův pokus nemohl brankáře Bílých Tygrů ohrozit, jeho švih z vrcholu pravého kruhu totiž postrádal potřebnou razanci. Schwarz si připsal jednoduchý zákrok.
07:20
Mora zatím má k soupeři poměrně velký respekt. Hosté často chybují, nyní nevyřešili situaci ve vlastní třetině nejlépe a Pospíšil mohl otevřít skóre. Domácí forvard popojel blíže k brankáři, ale bekhendovou kličku nedotáhl do zdárného konce.
06:58
První komerční přestávka zápasu. Liberečtí jsou častěji u puku, ale soka zatím výrazněji nepřehrávají. Domácí kombinaci teď zastavil ofsajd.
06:12
Řípa s Divišem drželi kotouč v rohu útočného pásma, ale Schwarze nikterak neohrozili. Hostující dvojice se nedostala ke střele, v soubojích u hrazení měli Tygři převahu.
04:58
Vzápětí se ale Bílí Tygři ocitli ve velké příležitosti. Domácí útočníci přelstili dobrým pohybem soupeřovu obranu a v šanci se objevil Kica. Po Pospíšilově pasu se ocitl sám před brankou, ale Kašík reflexivním zákrokem puk vyrazil.
03:43
Olomouc je v plném počtu, z tribun se na domácí hráče snáší pískot. Liberec sehrál přesilovou hru mizerně.
03:12
Mora se opět osvobodila, kotouč přes všechny čáry tentokrát poslal Kadela. Domácím se v početní převaze nedaří.
02:13
Pospíšil si vyměnil kotouč s Čakajíkem, domácí bek nakonec prověřil Kašíkovu pozornost střelou z dálky. Gólman ovšem letící puk s přehledem vytěsnil, domácí vzápětí o pásmo přišli.
01:42
Liberec si zahraje první přesilovku. Ondrušek jde pykat za podražení.
01:23
K liberecké svatyni se prodral Rác, ale gólmana tentokrát příliš neohrozil. Tygři ihned otočili hru, Pospíšilův pokus z kruhu byl ale sražený nad branku.
00:35
Schwarz má za sebou první zákrok. Hosté se nahrnuli do útočného pásma a kostrbatou kombinaci zakončil příklepem od modré čáry Ondrušek. Brankář odrazil puk do ochranné sítě.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu vhazování. V hledišti mají zatím mírnou převahu fanoušci Olomouce, kterých na sever Čech dorazilo několik desítek.
Hráči vstupují na ledovou plochu. Hosté v červenobílé, domácí oblékli modré dresy.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) – Čakajík, Jánošík, Kolmann, Výtisk, Moravec, Šimek, Čutta, Štich – Bárta, Dušek, Bulík, Špaček, Pospíšil, Kudrna, Filippi, T. Urban, Kica, Duda, Bulíř, Nedvěd "C".

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Kříž, Janáček, Ondrušek, Kadela, Staněk, Bartoň "C", Lhotský, Valenta – Vodný, Ministr, Selingr, Řípa, Diviš, Švaňhal, Kolouch, Hampl, Herman, Kucsera, Rác, Kucharczyk.

Rozhodčí: Hribik, Hodek – Bádal, Ondráček.
Kromě Liberce a Olomouce se nového modelu prolínací soutěže účastní také Chomutov a Mladá Boleslav. Všechny čtyři týmy odehrají v baráži dvanáct zápasů. Nejpozději ve druhé polovině dubna padne rozhodnutí, nejlepší dva celky se mohou těšit na účast v extralize. Dvojice nejhorších naopak skončí v nižší soutěži.
Do zápasu však Severočeši vstupují v roli favorita, i když je psychická výhoda jednoznačně na straně Olomouce. Mora nemá v duelu s favority co ztratit, vyřazovací částí první ligy proplula až nečekaně snadně. Svěřenci trenéra Fialy vyřadili v semifinále Ústí nad Labem 4:0 na zápasy, olomoučtí hokejisté vyhráli v základní hrací době už šest bitev v řadě.
Bílí Tygři měli v závěru skupiny o umístění slušnou šanci k tomu, aby si s jistotou udrželi extraligovou příslušnost i pro příští ročník. Modrobílí však rozhodující střetnutí v Brně nezvládli, na soupeřově ledě prohráli a o svoji účast mezi elitou budou muset bojovat v baráži.
Příjemné nedělní odpoledne z města pod Ještědem, kde je dnes na programu první kolo extraligové baráže mezi Libercem a Olomoucí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.