Hezký zbytek úterního večera.
Dva body míří do Boleslavi, Kladno získává svůj první bod, ale vzhledem k dnešním resultům je to hodně málo. Na 2. místo ztrácí Rytíři propastných 7 bodů.
V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
A tak až RICHARD JARŮŠEK dává vítěznou branku, když vymíchal Cháberu a poslal puk do prázdné branky.
Lauris Bajaruns zkusil bekhendovou střelu, ale ani on není úspěšný – 2:2..
Roman Němeček zkusil vystřelit, ale branku minul – 2:2.
Jan Dalecký poslal svůj bekhendový blafák mimo branku – 2:2.
Milan Mikulík také neuspěl. Chábera jeho bekhend přečetl – 2:2.
Miloslav Hořava bekhendovým blafákem neuspěl – 2:2.
Milan Mikulík procpal puk mezi Cháberovy betony – 2:2.
Miloslav Hořava rychlou střelou mezi betony dává – 2:1.
Pavel Patera procpal puk mezi betony Willa, ale puk se zastavil na čáře – 1:1.
David Vrbata okoukal kličku od bratra, ale nezvedl kotouč – 1:1.
Michal Dragoun neuspěl střelou mezi betony – 1:1.
Roman Will míří do branky Boleslavi.
Milan Mikulík uspěl bekhendovým blafákem – 1:1.
Miloslav Hořava forhendový blafák pod břevno – 1:0.
Lukáš Pabiška nevyzrál bekhendovým zakončením – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Tenkrát byl až příliš rychlý a přejel Dragounovi do pásma.
64:31
Zakázané uvolnění Kladna.
64:14
Chábera musel zakročit proti pokusu Ovčačíka.
63:48
Boleslav znovu dobrá v napadání. K puku se nakonec dostala, ale zastavil jí ofsajd.
63:11
Hořava zakličkoval na modré a vystavil spoluhráče do ofsajdu.
62:39
Dalecký z úhlu neměl žádnou šanci protlačit puk za Valenta.
61:54
Kladno prakticky nenavštívilo pásmo v nastavení.
61:08
Chábera neudržel nahození od mantinelu, ale naštěstí pro něj nebyl poblíž hráč Boleslavi, který by mohl zakončit.
60:39
Hořava bojoval v rohu útočného pásma, ale na pomoc mu nikdo nepřišel a puk tak získali hosté.
60:08
Domácí jsou v plném počtu, ale po zásahu Chábery se bude vhazovat v jejich pásmu.
60:01
Domácí získávají první bod v prolínací soutěži. Ten jim ale rozhodně nestačí, proto se Rytíři pokusí alespoň o jeden bonusový v prodloužení/nájezdech. Hosté ještě dohrávají přesilovku, která však bude trvat jen 8 sekund.
60:00
59:49
Ovčačík od modré vypálil mimo, následně byli hosté opět v brankovišti.
59:34
Majeský vyhazuje za Valenta.
Hosté si vybírají oddechový čas.
59:04
Kladenská branka vypadla za svého postavení.
58:47
Výborný neodhadl čas na přihrávku, Kuchler vypíchl do středního pásma.
58:20
Chábera zastavuje nahození Tomana.
58:08
To bude pro domácí krušný konec třetiny. Tomáš Kaberle (KLA) dostává dvě minuty za krosček.
57:52
Kladno je teď pod tlakem, byť Boleslavští bojují v rohu o puk.
57:35
Němeček při střele zlomil hůl a vydal se rychle vystřídat.
57:11
Broš přihrával před branku, kde ale chyběl kdokoliv v černém.
56:49
Chábera rychle vytřepal puk z rukavice, hosté střídají.
56:26
Pabiška z úhlu střílel nepřesně.
56:03
Ani jeden z celků nechce udělat hrubku v defenzivě a na hře je to znát.
54:55
Souboj v rohu obranného pásma Boleslavi dopadl lépe pro domácí, kteří ale chvíli na to kotouč ztratili.
54:27
Valent raději přidržel puk před dotírajícím Kuchlerem.
53:28
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
52:54
Pabiška trefil z úhlu boční síť.
52:31
Pabiška nabral rychlost, ale jeho střelu srazili domácí až do reklamy pod střechou.
51:28
Starý se dostal do koncovky, ale jeho pokus nebyl přesný.
50:40
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Broš vystřelil přes obránce, jeho pokus Chábera vyrazil, ale jen před nebráněného TOMÁŠE KLIMENTU, jenž dorazil opuštěný kotouč do branky. Asistence: Michal Broš.
50:04
Přenesli jsme se do druhé poloviny třetí části.
49:25
49:06
Patera zkusil hned od modré prověřit Valenta. Hostující gólman ukryl puk do lapačky.
48:50
Růžička posílal cílené nahození na Daleckého. Tomu se ale nepodařilo tečovat.
48:26
Miloslav Hořava trefil tyč, ale bylo to hodně z úhlu.
47:48
Kladnu začíná početní výhoda.
47:25
Richard Jarůšek (MBL) dostává dvě minuty za podražení.
47:13
Dragoun přerušil rozehrávku Boleslavi.
46:42
Hosté se provinili proti pravidlům, postavení útočícího hráče v brankovišti.
46:18
Tomanovu vysokou střelu dostal Chábera kousek pod krk.
46:06
Procházka vyhodil přímo na Valenta.
45:34
Marek Černošek (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
44:57
Kladnu se nezadařila rozehrávka, domácí beci si potřebují oddechnout.
44:17
Látal rychlostně zvládl souboj s Růžičkou, ale poté už neměl kudy procpat přihrávku na najíždějící spoluhráče.
43:50
Valenta probral po delší době Dalecký svou střelou.
43:24
Klimenta ale střílel nepřesně.
43:02
Boleslav rozjíždí další kolotoč přihrávek.
42:31
Ale Kladnu se daří osvobodit.
42:17
Hosté už jsou napasovaní v útočné třetině.
41:45
Nepřesné zakončení vyhnalo hosty z pásma a Procházka je na ledě.
41:29
David Růžička (KLA) z vlastní třetiny napálil puk do ochranné sítě nad Valentem a dostává dvě minuty!
41:14
Nahození Jarůška skončilo za brankou, domácí mohou vyvést.
40:48
Majeský srazil nahrávku před branku, kotouč skončil v síti nad brankou.
40:23
Boleslav pokračuje v přesilové hře, kterou začala ve druhé části.
40:01
Na domácích je vidět enormní snaha neinkasovat a zatím se to daří. Po dvou třetinách drží Kladno vedení, navíc ho mohlo i navýšit. To by ale střela Eberleho nesměla skončit na tyči. Třetí perioda odstartuje v 19:47.
40:00
39:46
Libor Procházka (KLA) nedokázal vyhodit puk a poté fauloval, dostává dvě minuty za sekání.
38:52
Dragoun chtěl být až moc konstruktivní a místo toho přišel o kotouč.
38:28
Domácí s koncem přesilovky poslal Patera nahrávku na Eberle a ten trefil tyč.
38:11
Střela Koláříka šla těsně mimo, Valent toho opět moc neviděl.
37:54
Střela i následná dorážka Tenkráta skončila na Valentovi.
37:38
Kladno zatím honí puk po mantinelu.
37:03
Zvláštní odraz od mantinelu dostal hosty do přečíslení. Kaberle ale zahrál v pozici posledního skvěle a možnost zneutralizoval.
36:26
Lukáš Pabiška (MBL) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
35:47
Bajaruns za branou vybojoval puk, ale nahození Kaberleho se zastavilo na chráničích Němečka.
34:59
Hosté soustavně drželi puk v útočném pásmu. Žabka poté objel branku, ale nedokázal puk dostat za záda Chábery.
33:54
Hořava se snažil umístit puk na přední tyč. Valent tam ale moc místa nenechal.
33:10
Eberle nepustil do šance Pabišku, kterému sebral puk a vyhodil do středního pásma.
32:27
Růžička si na své konto připisuje blok po střele Lence.
31:51
31:26
Valent lapačkou vyráží další střelecký pokus Hořavy.
31:17
Dragoun zkusil překvapit Valenta z úhlu. Ten ale Boleslavské v posledních sekundách hodně podržel.
30:46
Miloslav Hořava dostal nabito mezi kruhy a Valent vyrazil nad.
30:33
Růžička nepustil do šance Mikulíka.
30:17
Boleslav je zatím v oslabení hodně aktivní.
29:51
David Vrbata (MBL) v jasné pozici fauloval Dragouna a dostává dvě minuty za sekání.
29:23
Lenc byl pozapomenut domácí obranou a najednou se dostal do šance. Jeho pokus trefil jen boční oblouk branky.
28:26
Kuchler se dobře prosadil přes obranu Boleslavi. Jeho přihrávka však jen prošla přes brankoviště.
27:54
Klimenta si chtěl doslova vymodlit faul u rozhodčích, kteří ale jeho naivní pád nechali bez povšimnutí. Naopak je to hostující útočník, který si musí vyslechnout pokárání od sudích.
27:04
Střela Bílka byla sražená do protipohybu Valenta, ale zároveň také mimo branku.
26:37
Hned po buly zkoušel Valentovu pozornost Dalecký. Hostující brankář nadvakrát branku uhájil.
25:48
Kubica se krásně prosmýkl skrze kladenskou obranu, ale před poloprázdnou brankou o puk přišel.
25:29
Látal byl na hranici faulu zastaven v průniku.
24:50
Nepřesná rozehrávka posílá hosty zpět do obranného pásma.
24:17
Do Bílkovi střely stačil jeden z hostujících beků vložit svou hokejku, puk skončil až nad ochrannou sítí.
24:00
23:46
Kotouč končí v ochranné síti a domácí jsou navíc vykázáni do středního pásma.
23:25
Domácím se ale nedaří usadit se v útočném pásmu.
23:00
Dragoun vybojoval puk v rohu a prokličkoval se až k Valentovi, jehož beton však nepřehodil.
22:25
Hosté jsou zatím na puku častěji než domácí mužstvo.
22:00
Jan Starý (MBL) dostává dvě minuty za podražení.
21:51
Klimenta vystihl domácí rozehrávku v útočném pásmu, ale jeho brejku zabránil včasně se vracející Růžička. Střelu někdejšího forvarda Liberce srazil právě kladenský bek mimo.
21:37
Eberle se dočkal dlouhé nahrávky, ale poté neměl komu nahrát.
21:11
Jarůšek vystihl rozehrávku Kladenských, ale nechal puk za sebou a tím se vystavil do ofsajdu.
20:44
Valent se nedohodl s Němečkem a hosté pod tlakem vyhodili přes všechny čáry.
20:01
Po dvaceti minutách vede Kladno nad Mladou Boleslaví 1:0, když jedinou branku utkání dal obránce Marek Černošek. Poprvé v baráži tak Rytíři jsou ve vedení. Druhá třetina začne cca v 18:52.
20:00
19:34
Eberle prostrčil do středního pásma, Kladno se po zakázaném uvolnění potřebovalo osvobodit.
19:09
Kubica pálil po zasekávačce na modré, branku domácích ale netrefil.
18:48
Starého střela byla sražena nad branku a vykutálela se ven z pásma.
18:34
Žabka drží puk za vlastní brankou, obě strany střídají.
17:54
Bajaruns podle rozhodčích přejel do pásma dřív než puk, takže je to ofsajd.
17:19
Jarůšek znovu zapříčinil problémy domácím. Chábera přerušil.
16:47
Zasahovat naopak musel domácí brankář.
16:18
Patera fotbalově zpracoval za brankou a naservíroval puk Eberlemu. Ten se ke střele dostal, ale Valent zasahovat nemusel.
15:58
Vrbata vystřelil po odpískaném ofsajdu. Tuto hloupost si ale uvědomil a hned se šel omluvit Cháberovi.
15:34
Lenc vyhrál souboj s Kaberlem a zkusil Cháberu zaskočit střelou z otočky. Ta ale minula branku poměrně o dost.
14:42
Poprvé v letošní baráži se Kladno dostalo v utkání do vedení.
13:59
Kladno právě vstřelilo branku!
Patera vyhrál buly, Kuchler přistrčil na modrou čáru a MAREK ČERNOŠEK nahodil přes klubko těl. Valent nemohl nic vidět a puk skončil za jeho zády. Asistence: Jiří Kuchler, Pavel Patera.
13:55
Valent trochu nejistě zasáhl proti zdánlivě lehké střele Eberleho. Nakonec hostující brankář hru přerušil.
13:36
Kladno mohlo vyrazit do rychlého přečíslení, ale místo toho se brání v obranné třetině.
13:01
Hosté dobře napadali a vybojovali kotouč, ale zastavil je těsný ofsajd.
12:35
Tenkrát si najel a jeho prudkou ránu vyrazil Valent.
12:09
Musil si najel mezi obránce, ale nezpracoval puk, který mu utekl až do rohu.
11:23
První větší šanci hostů měl Pabiška, který dostal čas na levém kruhu. Branku ale přestřelil.
10:59
Bajarunsovi sjel do střelecké pozice Kaberle, ale příprava střely mu trvala moc dlouho a k Valentovi se puk ani nedostal.
10:01
Pabiška si vyměnil puk s Výborným, ale na zpětnou nahrávku těsně nedosáhl.
09:29
Po tečovaném pokusu končí puk v ochranné síti nad Cháberou.
09:09
Dragoun se dobře vymotal z rohu, ale jeho nahrávku na Tenkráta hosté předvídali a puk uzmuli.
08:39
Kolářík měl spoustu práce s Musilem. Domácí sice drží puk, ale jsou pod tlakem v obranném pásmu.
08:17
Bílek střílel z dobré pozice. Valent nic neviděl, ale puk branku o kousek minul.
07:51
Látal nedokázal prohodit puk do pásma a snadno se tak kotouče zmocnili domácí.
07:13
Jarůšek z otočky vyzkoušel pozornost Chábery. Tento pokus ale nemohl domácímu brankáři nadělat potíže.
06:43
Dragoun hledal před brankou Tenkráta, který na pas nebyl dostatečně připraven.
06:17
Mikulík se snažil rychlostně dostat kolem Černoška, který ale svůj part zvládl.
S kladenským forvardem to nevypadá dobře. Jedná se nejspíš o koleno. Rudovský je odveden do šatny. Uvidíme, zda se do zápasu vrátí.
05:46
Na zemi zůstává po souboji s obráncem ležet kladenský Rudovský.
05:11
A následně taky přes všechny čáry.
05:02
Látalovo nahození způsobilo domácím menší trable. Kladno nakonec dostalo puk do bezpečí.
04:32
Dalecký se odvážně pustil do přesily, ale Boleslavští jeho průnik zastavili.
03:58
03:46
Klimenta netrefil přihrávku od spoluhráče a Kladno se díky tomu osvobodilo.
03:14
Klimenta trefil Černoška a zlomil mu hůl, domácí jsou ještě více oslabeni.
02:44
Střela výborného byla sražena za branku, o dorážku se následně pokoušel Mikulík, ale puk přes Cháberu do branky neprotlačil.
02:18
Střelu bývalého kladenského beka Tomana vyrazil Chábera do rohu.
01:58
Hosté budou disponovat první početní výhodou. Domácí hráli v šesti, trest odpyká Michal Dragoun (KLA).
01:42
Bajaruns s Daleckým se snažili ještě udržet puk v pásmu, ale nepodařilo se.
01:10
Dalecký podél mantinelu rozjel Bílka, který z úhlu trefil boční síť.
00:43
Klimenta zasekl v útočném pásmu, zbavil se obránce, ale následně trefil jen Cháberu.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Procházka, Kaberle, Kolářík, Černošek, Majeský, Růžička, Gutwald – Tenkrát, Dragoun, M. Hořava – Bajaruns, Dalecký, Bílek – Rudovský, Patera, Eberle – Strnad, Machač, Kuchler.

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica.

Rozhodčí: Šír, Husička – Barvíř, Blümel.
Krásný hokejový podvečer všem fanouškům ledního hokeje. Již za pár minut odstartuje další duel v boji o extraligu. Především pro Rytíře to bude velmi těžký zápas, jelikož Kladno zatím ve čtyřčlenné skupině o udržení v nejvyšší české soutěži nezískalo ani bod.
Mladá Boleslav odstartovala baráž vítězstvím právě nad Rytíři (6:1), ale následující dvě utkání nevyšly Středočechům podle představ. Nejprve doma padli Boleslavští s Olomoucí a naposledy nestačili v Chomutově, odkud si však odvezli alespoň jeden bod za prohru v prodloužení. Hostům patří se 4 body 3. místo v tabulce, což by momentálně extraligu nezaručovalo.
Kladno se po třech kolech dostalo do tíživé situace. V dnešním utkání už opravdu musí vyhrát, protože jinak by se ztráta mohla pořádně prohloubit. Následující tři duely budou klíčové, protože Kladno hraje dvakrát doma a jede do Chomutova, kde ještě neprohrálo. Momentálně se ale s 0 body nachází na poslední příčce s nelichotivým skóre 5:14.