Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Litvínov - 30. března 2018   18:00

Kladno
11:36' Kubík (Štich)
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Litvínov
28:56' V. Hübl  (Jurčík, J. Mikúš) • 42:44' Řehoř  (Trávníček)
Kladno
Cikánek (Kopřiva) – F. Matula, Štich (A), Repe, Štindl, Kehar, Lenďák, Zelingr – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – Vildumetz, Machač, Svedlund – Zikmund, Patyk, Pekr (A).
Úlehla, Hribik – Barvíř, Blümel
ČEZ stadion, Kladno
5200 diváků
Litvínov
Petrásek (Kantor) – Frolo, Šesták, Z. Sklenička, Gula (A), Baránek, Sörvik, L. Doudera – J. Černý, J. Mikúš, Gerhát – Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – Jurčík, Válek, Jícha.

Kladno - Litvínov: Obrovský závar před Petráskem vyrovnávací branku nepřinesl

Je konec. VERVA Litvínov vítězí na ledě Kladna nejtěsnějším možným výsledkem 1:2 a po druhém kole se Severočeši ujímají vedení baráže.
59:42'
Klozův projektil z pravého hrazení prosvištěl těsně vedle levé tyče.
59:03'
Rozhodčí opět nepochopitelně přerušili hru, kdy byl kotouč zcela hratelný! Po Klozově střele vyrazil Petrásek puk na pravý kruh.
58:49'
Oddechový čas pro Rytíře Kladno.
58:36'
Kladno nasazuje šestého hráče na hrací plochu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:52'
Čárový rozhodčí nyní odpískli zakázané uvolnění poté, co Petrásek odehrál kotouč.
57:30'
Zakázané uvolnění Kladna vrátí hru před Cikánka.
57:09'
Hosté dostali kotouč do prostoru brankoviště, kde vznikly velké zmatky. Kus gumy se zničeho nic vymrštil do pravého rohu kladenského pásma.
56:39'
Lenďák špičkou brusle srazil střelu Sörvika.
56:06'
56:03'
Sörvik trpělivě vyčkává za svou brankou a čeká na vypršení trestu Mikúše.
55:19'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., nedovolené bránění).
54:40'
Hlavní rozhodčí dnes stále hýbají s laťkou, kdy vylučovat a kdy ne. Při pokusu o dorážku byl podražen jeden z domácích hráčů.
54:10'
Okamžitě po buly vystartoval Tůma do prostoru brankoviště, ale tam stihl Petrásek odehrát puk do bezpečného prostoru.
54:06'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Juraj Mikúš – 2 min., nedovolené bránění).
53:58'
Redlich skvělou diagonální přihrávkou našel u levé tyče Kauta, který ale nedokázal prostřelit Petráska!
Dnešní utkání sleduje 5200 diváků.
53:14'
Hrubý propad Zikmunda na útočné modré, načež se dostal Litvínov do přečíslení dva na jednoho. Po přihrávce pálil do středu branky Hübl, kterého vychytal pohotvým přesunem Cikánek.
52:47'
Nenápadnou střelu od modré tečoval těsně mimo na hranici brankoviště Machač.
51:53'
Hlavní sudí teď odpustili dva naprosto jasné fauly. Nejdřívě na straně Litvínova a pak také nedovoleé bránění Repeho.
51:32'
Hosté nahráli spoustu cenných vteřin na polovině Kladna. To se naopak provinilo postavením mimo hru.
51:00'
Petrásek byl prověřen střelou ze středové čáry. Hra pokračuje v pravém rohu obranného pásma Vervy.
50:39'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., podražení).
50:31'
Lukešovu střelu z osy hřiště vykopl Cikánek pravým betonem do rohu kluziště.
49:31'
49:18'
Přesilová pětka Rytířů se chybnou přihrávkou připravila o bytí v pásmu Vervy.
49:00'
Kladno si vytváří enormní tlak v útočném pásmu.
48:32'
Tůma ve skvělé pozici mezi kruhy napálil pouze vyrážečku Petráska, který důležitým zákrokem drží těsný náskok Litvínova.
47:53'
Kotouč skončil v ochranné síti. Ovšem nejdříve následoval dotyk o plexisklo.
47:38'
Obranná čtyřka Vervy okamžitě vyhazuje.
47:31'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (František Lukeš – 2 min., podražení).
47:17'
Po zákroku Cikánka se v brankovišti strhla další strkanice. Štichovi se nelíbila mírná sprška od Jíchy.
47:04'
Válek se snažil marně protečovat kotouč pro Jurčíka do levého rohu.
46:15'
Omlouvám kvůli technickým problémům. Nyní by mělo být vše v pořádku. Po odpískaném ofsajdu je kotouč opět ve hře. Petrásek musel čelit proti střele od modré čáry, kterou vytěsnil svou vyrážečkou.
42:44'
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté se prosazují ve hře čtyři na čtyři a otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Trávníček předal puk ve středním pásmu IVANU ŘEHOŘOVI, který metr od modré čáry prostřelil Cikánka. Asistence: Michal Trávníček.
41:59'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., sekání).
41:28'
Ihned po buly se uvolnil na vrchu mezikruží Pekr, jenž přestřelil horní tyč!
41:26'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Zbyněk Sklenička – 2 min., hákování).
40:01'
Hráčům Vervy se rovněž podařilo využít přesilovou hru, ve které se prosadil u pravé tyče Viktor Hübl. Oba týmy tak odchází do šaten za vyrovnaného stavu.
40:00'
39:30'
Závěr druhé dvacetiminutovky se dohrává v klidném tempu.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
37:27'
Po rychlé přihrávce pálil od modré čáry Baránek, jehož dělovka proletěla těsně vedle pravé tyče.
36:20'
Podél pravého hrazení to Kubík zkusil individuálně, ale jeho pouť skončila v pravém rohu, kde byl o kotouč připraven.
34:53'
Ohromná šance Litvínova! Přečíslení dva na jednoho rozjel Jánský, který adresoval přirávku Trávníčkovi. Ten na kotouč ale nedosáhl.
34:10'
Verva začíná být aktivnější. Matoušek mezi kruhy sklepl puk na rozjetého Řehoře, který ale zpětnou přirávku přejel.
33:26'
Z levého křídla se měl k zakončeín Sörvik, jehož pokus vytěsnil Cikánek za svou branku.
33:10'
V útočném pásmu Svedlund prodloužil hru za brankou soupeře, kde ale nikdo z domácích nebyl.
32:28'
Prudký pas k pravé tyči byl pro najíždeějícího Válka příliš dlouhý.
32:10'
Nahození Repeho srazil Petrásek do levého rohu, kde byli u kotouče první hosté.
31:40'
Verva ihned po vhazování vytáhla hru na modrou čáru, odkud z pravé strany pálil přímo do Cikánkovy lapačky Gula.
31:16'
Zikmund střílenou přihrávkou na pravé křídlo nastřelil pouze soupeře. Hra se přesouvá do střední třetiny.
28:56'
Po dvanácti vteřinách přesilové hry je stav utkání opět vyrovnán. Po střele z vrchu levého kruhu skončil kotouč někde před Cikánkem, kde jej vyšťoural k pravé tyči Jurčík. Přímo tam byl VIKTOR HÜBL, který puk pohotově uklidil za položeného brankáře Kladna. Asistence: Ondřej Jurčík Juraj Mikúš.
28:44'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Kružík.
27:20'
Hosté se teď prokombinovali do slibné pozice, ale vše skončilo zbytečnou přihrávkou navíc! Nakonec od modré alespoň zkusil pálit Šesták.
26:38'
Zmatky v kladenském obranném pásmu zkoušel potrestat Lukeš, který si sjel do prostoru mezi kruhy. Po zákroku CIkánka se měl ještě k další dorážce Hübl.
25:50'
25:29'
Přímo mezi kruhy dostal pas Kloz, kterému se ale nepodařilo vložit do zakončení potřebnou razanci. Nakonec ovšem dokázal procpak kotouč přes dva hráče na hranici brankoviště, kde se po kotouči ohnal na útočném výletě Kehar.
24:45'
Jeden z hostí je bez své hole. Vervě se ale daří vyhodit.
24:14'
Dobrou kombinací se Rytíři dostali a následně usadili v útočném pásmu.
23:53'
Dotírajícího Zikmunda z brankoviště vyprovází Frolo.
23:50'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., hákování).
23:29'
Hosté jsou v plném počtu, ale ne na dlouho. Hübl útočným faulem oslabí svůj tým.
22:46'
Litvínov vyhazuje a posílá na led čerstvou čtyřku statečných.
22:12'
Přihrávka skrz brankoviště k pravé tyči prošla přímo na Kubíka, který z první nastřelil pouze přesouvající se ho Petráska!
22:00'
Přesilová pětka Kladna rozjíždí svou kombinaci z obranné třetiny.
21:29'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Peter Jánský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:29'
Rychlé přečíslení Kladna dva na jednoho. Vildumetzovi sjel kotouč z čepele hole a tak ze slibné pozice neohrozil Petráska, který se stihl přemístit.
20:37'
Repemu propadl kotouč na modré čáře a musí rychle spěchat do střední třetiny, protože má na zádech nalepeného Matouška.
20:12'
Útočící Gerhát pozastavil Štichovu rozehrávku za brankou Kladna.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely 12-3
Zblokované střely 3-3
Vhazování 10-6
Úvod první třetiny nabídl řadu příležitostí. Tvrdé souboje procházely až do dvanácté minuty, kdy si šel sednout na dvě minuty Tomáš Frolo. První přesilovou hru Kladno, i přes špatné bilance využilo, když se z pravé strany prosadil přesnou střelou ke vzdálenější tyči Adam Kubík.
20:00'
20:00'
V samotném závěru se strhla v levém rohu strkanice, ve které figuroval Černý.
19:56'
Skákavý kotouč se pokoušel zpracovat mezi trojicí domácích Doudera.
19:18'
Přihrávku na Jánského zastavil vystrčenou holí Machač.
18:13'
Za to na druhé straně měl zcela zacloněný výhled Cikánek. Ten pro své štěstí nemusel proti střele zasahovat, protože šla příliš nad brankovou konstrukci.
17:37'
Střelu Kehara od modré čáry Petrásek viděl a bezproblémovým zákrokem přerušuje hru.
17:04'
Jurčík dokázal ve střední třetině protlačit puk na Válka, kterému se nepodařilo udržet útočné pásmo příliš dlouho.
16:19'
Sörvikova střela z pravé strany modré čáry šla pouze mimo branku. Verva se nadále drží v pásmu Kladna.
15:21'
Z rychlého protiútoku se měl k zakončení z levé strany Pekr, který po Zikmundově předávce přestřelil branku Petráska.
13:47'
Hosté se snaží najít odpověď na inkasovanou branku. Cikánek zatím ale nemusel čelit vážnější střele.
12:52'
V levém rohu se dostal Jánský do úzkých díky rychlému přistoupení dvou domácích hráčů. Po vybojovaní puku se Kladno ale nedostalo do žádného zakončení.
11:36'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí Rytíři využívají přesilovou hru a vstřelují tak svou první branku v baráži. ADAM KUBÍK si povyjel od pravého hrazení dvěma kroky na pravý kruh, odkud nasměroval svižnou střelu zápěstím přímo do vzdálěnějšího růžku Petráskovy branky. Asistence: David Štich.
11:05'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Tomáš Frolo – 2 min., nedovolené bránění).
10:36'
Machač dojel kotouč jako první a střelou ke vzdálenější tyči protáhl Petráska. Ten vykopl puk na pravý kruh, kde se marně snažil dostat k dorážce Vildumetz, který byl krátce na to tvrdě sražen Frolem.
09:33'
Řadu osobních soubojů za Petráskovou brankou vystřídalo vysoké vyhození hostí až na druhou stranu ledové plochy. Hra se vrátí před brankáře Vevy.
08:35'
Z pravé strany si nabruslil do prostoru mezi kruhy Gerhát, odkud ale útočník Litvínova nedokázal zakončit.
08:13'
Po rychlém vstupu do utkání se hra poměrně uklidnila. Hra se přelévá ze strany na stranu.
07:31'
Šesták ztečoval přihrávku za branku Vervy do ochranné sítě.
07:24'
Po dalším Petráskově jistém zákroku následuje komerční přestávka.
06:33'
Po přetahované ve středním pásmu vyplul kotouč na hole hráčů hostí. Ti s rozvahou rozehrávají z vlastní třetiny.
05:52'
Z následujícího osvobození se snažil vykřesat střelu rozjetý Kaut, ale tomu stačil vložit do střely hůl Gula.
05:18'
Kladenští beci si dávali přednost, až se k puku nakonec dostal Jurčík, jenž tvrdou dělovkou k levé tyči prověřil Cikánka.
04:14'
Baránek tvrdým vraženým ukončil nápor Rytířů. Litvínov se již probral a hru pomalu a jistě vyrovnává.
03:53'
Na modré čáře Trávníček zastavil pronikající křídlo Kladna. Verva uklidňuje hru za vlastní brankou.
03:22'
Brankář Litvínova pokryl svou pravou tyč proti střele z ostrého úhlu.
03:03'
Petrásek zastavil nahození Kladna, ale jeho následný pokus o vyhození podel hrazení zastavil na pravém křídle Kubík.
02:26'
Rytíři jsou jednoznačně aktivnější a rychlým pohybem se snaží vytvořit gólovou příležitost.
01:52'
Od modré čáry pálil z první Kehar, jehož střelu skelpl těsně vedle branky jeden z bránících hráčů.
01:25'
Odpískaný ofsajd Rytířů.
00:59'
Dobrou rychlost nabral ve středním pásmu Kubík, který se měl po zavezení hry do útočné třetiny k pohotové střele zápěstím, která prosvištěla těsně vedle pravé tyče.
00:41'
Na vlastní modré čáry zastavil Šesták rozjíždějící akci Kladna. Hra pokračuje ve středním pásmu.
00:10'
Černý zablokoval Kružíka v pravém rohu. Hosté vyráží do protiútoku.
00:01'
Kladenský ČEZ stadion je narvaný. Severočeši přijeli v hojném počtu podpořit svou VERVU. Oba týmy jsou již nastoupeny a utkání za malou chvíli začne.
HC VERVA Litvínov

Extraligová VERVA zvládla první utkání proti Karlovým Varům. Energetici podlehli na ledě Litvínova poměrem 3:1. Hned v úvodu se prosadil z přesilové hry Hübl. Ve druhé třetině navýšil vedení Matousek a celou hru domácích uklidnil v úvodu třetí dvacetiminutovky Jánský. VERVA v tomto zápase ubránila úspěšně všech sedm oslabení, která Energetikům nabídla. Jak se bude dařit Litvínovu na ledě Kladna uvidíme již v pátek od 18:00.
Rytíři Kladno

Kladenští hokejisté nevstoupili do úvodu baráže zrovna nejlépe. Na ledě jihlavské Dukly totiž vyšli gólově naprázdno a navíc jim soupeř nadělil čtyři fíky. Rytíři domácího Kořenáře prověřili pouze sedmnácti střeleckými pokusy, což je na středočeský celek velmi málo. Zvládne Kladno porážku hodit za hlavu a postavit se dřívějšímu soupeři z hokejové extraligy?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.