To bylo drama, fantastický zápas nakonec Plzeň dovedla do vítězného konce a bere si obrovsky důležitý bod. Série se přesunuje znovu na led Indiánů za stavu 2:2. To je pro dnešní večer vše, díky za pozornost a příště u hokeje na počtenou.
70:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň. Série Litvínova končí, Plzeň dokázala tohoto soupeře pokořit a co je důležité, vyrovnává stav série na 2:2. Vítěznou trefu si připisuje NICHOLAS JOHNSON.
Jan Kovář přidává druhou branku a je rozhodnuto.
Marek Mazanec nemusel zasahovat, Viktor Hübl trefuje tyč!
Johnson uspěl! Francouze nechal vykoupat v litvínovské vaně - 0:1.
Zkušený střelec neuspěl. Mazanec se nenechal rozhodit.
Jako první pojede František Lukeš.
Samostatné nájezdy začínají.
Mazanec nebo Francouz?
Sedmdesát minut hry nerozhodlo o tom, kdo vyhraje, musí se rozhodnout v penaltovém rozstřelu. A jak již bylo řečeno, Litvínov je má zmáknuté mistrovsky. Pro Plzeň to nebude snadné, ale každá série může jednou skončit. Tak uvidíme, za chvíli se pustíme do dovednostní soutěže.
70:00
Prodloužení skončilo.
69:46
Ještě postavení mimo hru, kde byl Posmyk.
68:49
Netřeba připomínat, že Litvínov má velice dobré nájezdy. Bilance 8:0 v této sezóně.
68:04
Poslední dvě minuty prodloužení a nájezdy se kvapem blíží.
67:58
Ofsajd hostů. Hrát se bude ve středním pásmu.
67:48
Na druhé straně Slovák fauloval Jakuba Černého, tedy fauloval. Dle diváků, rozhodčích už nikoliv. Každopadně se Černý dostal před Mazance, ten šikovně svou hokejkou vyšťouchl puk z jeho hole.
66:16
Litvínov přežil klinickou smrt, je kompletní.
65:19
Tomáš Vlasák smolařem těchto chvil. Byl zcela sám před bránou, Francouze měl položeného na ledě, stačilo pouze zvednout a zasunout puk do brány. Jenže velezkušený borec selhal. Neuvěřitelná záležitost a drtivý tlak Indiánů zůstává nevyužitý.
65:04
Domácí to zvládají a jsou ve čtyřech.
64:57
Šanci na vítězství vycítil plzeňský trenér Razým, který se vcelku logicky bere čas na poradu.
64:57
Už je hra přerušena a bude se vylučovat. Brejčák vyhodil puk do hlediště a 45 vteřin budou hrát hosté dvojnásobnou početní výhodu.
64:15
Vlasákovi to nejde, ani teď mu vůbec nevyšla střela. A jde rovnou střídat.
63:46
Možná trochu netakticky nepřerušila Plzeň hru, protože by se ji pozice 4/3 jednoznačně hodila.
63:17
František Lukeš vyhazuje a stále se nepřerušuje.
62:37
Plzeň hraje v pěti, soupeř ve čtyřech, což je samozřejmě ještě dobrá varianta z pohledu svěřenců kouče Jeřábka.
62:06
Jak se hra přeruší, domácí budou muset jít pouze do tří. Avšak, stále se hraje.
61:37
Už začala dlouhá přesilovka hostů.
61:05
Zeman poslal ostrou střelu na Mazance, ten jeho ránu kryje.
60:48
Jedná se vůbec o první prodloužení této série, tohoto výborného zápasu. Kdo nakonec bude brát bod? Necháme se překvapit, ale pod větším tlakem jsou hosté.
60:30
Zakázané uvolnění, opatrný začátek.
60:01
Nejprve se bude hrát 4/4 a pak začne dlouhá přesilovka Plzně, která může být rozhodující.
Nyní proběhně osmnáctiminutová pauza a pak se bude deset minut prodloužovat. Pokud branka nepadne, vrhneme se do nájezdů.
V prodloužení se ještě máme na co těšit, hra se nám pořádně přitvrdila a tato situace ještě může hodně naboptnat vášně na obou stranách.
Jenže se závěrečným klaksonem udělal velkou taktickou chybu Juraj Majdan. Neudržel nervy na uzdě a hlavičkou poslal k zemi Frola. Hostující hráč se velice ochotně složil k zemi, ale faul to byl jasně hloupý a zbytečný. O tom, že to byl zkrat litvínovského hráče nelze polemizovat. Majdan vyfasoval trest ve hře. Nebylo o čem diskutovat. Navíc si autor druhé dnešní branky nezahraje i v dalším zápase play-off, za trest ve hře je automaticky stopka na jeden zápas a zcela jistě se na jeho prohřešek podívá i disciplinárka ČSLH.
60:00
59:58
Už se nic nestane, bude se prodlužovat.
59:38
Poté se osvobozuje Hanzlíkem a respekt si ve středním pásmu dělá Hollweg.
59:17
Kovář vyhazuje o mantinel.
59:00
A skutečně je to tak. Dnes potřetí je vyloučen Vojtěch Mozík a nyní měl obrovskou dávku smůly, když poslal puk do ochozů. Ani Martin Straka jeho trest neuhádal a Verva hraje přesilovku.
59:00
Že by ještě přesilovka Litvínova? Vypadá to, že někdo z Plzeňských vyhodil kotouč do hlediště a bez teče.
58:57
Něco málo přes minutu do konce základní hrací doby.
58:17
Mnoho času už nezbývá, velké drama bude zřejmě pokračovat v prodloužení.
57:46
Před Martinem Strakou zasáhl Rostislav Martynek, to byl hodně důležitý zákrok, protože už se kapitán Škodovky tlačil k zakončení.
56:17
Tak pokud jsem někde dole psal, že moc gólů už nepadne, musím to vzít rychle zpět. To co nabídla tato pasáž, to jsme v této sérii ještě neviděli. Úroda branek, padly hned čtyři.
55:28
Jareš je také zpátky, zřejmě pár štychů a hraje se dál.
54:30
Litvínov právě vstřelil branku!
To byla výstavní branka. FRANTIŠEK LUKEŠ ukázal, že má v rukou pořádně ostrý granát. Dostal pas od Kubáta na levou stranu kruhů a pak už to byla paráda. Tvrdá bomba prosvištěla za Mazancova záda a ten se následně hodně zlobil, protože mu obránci vůbec nepomohli a naopak mu velice špatně clonili ve výhledu. Využitá přesilovka a jdeme na věc zase od začátku. Fantastické utkání, plné zvratů a dramatu. Asistence: Karek Kubát, Viktor Hübl.
54:05
Hosté se osvobodili a Jan Kovář využil několik chyb v rozehrávkách Litvínova. Vypálil na Francouze a ten musel kotouč podržet. Kovář to udělal výborně, navíc podržel čas.
53:51
Hanzl faulován mladým obráncem Boháčem a Verva má velkou šanci na vyrovnání.
53:06
Icing Plzně, hrát se bude před Mazancem. Martin Straka je zpátky na ledě, může pokračovat.
52:48
Pakliže museli stále dohánět výsledek hosté, nyní to je zase na domácích.
52:06
A pro změnu v nehokejové pozici Richard Jareš. Ten také odjel rovnou na střídačku a musí být ošetřen.
51:18
Plzeň právě vstřelila branku!
Tak odplata za kapitána právě přišla. Kratěna na sebe navázal obránce a vytvořil se prostor před bránou, kde byl VÁCLAV PLETKA. Ten pak jemným trknutím, takovým kulečníkovým šťouchem protečoval puk za Francouzova záda. Plzeň dvakrát prohrávala, ale dokázala se poprat s nepřízní osudu a zápas překlápí na svou stranu. Asistence: Ondřej Kratěna, Jan Kovář.
51:15
No, tak to je pro Plzeň špatné. Posmyk v souboji narazil zřejmě koleno kapitána a majitele Indiánů Martina Straky. Faul se nepíská, ale pravděpodobně se pískat mělo. Straka odjel s pomocí spoluhráčů na střídačku a těžko odhadovat, jestli si ještě dnes zahraje. Spíš ne.
50:48
Stále pokračuje přesilovka hostů, ale teď každý sleduje Martina Straku, který je otřesen na ledě.
50:01
S tím se nedalo nic moc dělat. Hanzl s Posmykem si lehli na led a díky tomu měl JAN KOVÁŘ spoustu prostoru na to, aby zakončil. Udělal kličku, vytvořil si prostor a ta střela se mu povedla geniálně. Z levé strany kruhů propálil Francouze. To byla rána jako z kulometu. Využitá přesilovka 5/3. Asistence: Jiří Hanzlík.
49:48
Posmyk vyhazuje, hosté musí znovu bojovat o pásmo.
49:27
Takže minutu a čtyřicet tři vteřin bude hrát tým Milana Razýma přesilovku 5/3. Klíčový moment zápasu je tady, alespoň možná.
49:27
Plzeň má velkou příležitost na vyrovnání a čeká nás velké drama. Početní výhoda 5/3 pro Indiány. Krom Kubáta je na trestné i Stříteský.
49:10
Vampola faulován Karlem Kubátem, ten míří za držení na trestnou lavici.
48:39
Znovu musí Indiáni zabrat, prohrávají 1:2 na zápasy a 1:2 v tomto mači. Nelehká pozice.
47:27
Tak pokud se poslední minuty nic moc nedělo, tak na obou stranách si hráči nachystali velké šance až na sedmou minutu třetí třetiny. Nejprve hosté neuvyžili šanci před Francouzem, za to kontr Litvínova byl přímo smrtící a klasická útočná trojice, která boduje poměrně pravidelně, momentálně vykouzila rozdílovou branku.
46:52
Heslo těchto chvil znělo: nedáš - dostaneš. Nejprve obrovská šance Plzně, ale Pletka ji nedokázal přetavit v gól. Francouz podržel svůj tým a navíc se urodil rychlý brejk domácích s přívlastkem smrtící. Majdan ujel po levém křídle, předložil kotouč na volej pro VIKTORA HÜBLA, který napřáhl naprosto přesně. Mazenec se nestihl přesunout a kapituluje podruhé. Asistence: Juraj Majdan, František Lukeš.
45:57
Až možná teď střela Rostislava Martynka, avšak z velice ostrého úhlu.
45:36
Hodně opatrný hokej sledujeme od začátku třetí třetiny. Prakticky bez šancí.
44:50
Dnes není v Litvínově vyprodáno, ale i tak velice slušná návštěva a mnoho nechybělo, aby byl barák plný až pod střechu. 6550 diváků je přitomno na ZS Ivana Hlinky.
44:16
Už se hraje ve standardním počtu hráčů na ledě a Kousalíkova nenapádná střela proletěla až k Mazancovi, jen to zahučelo v publiku.
43:58
Trávníček v ofsajdu a Frolo se vrací zpět na hřiště.
43:15
Piroš se k puku nedostal Hollweg odpaluje až před Pavla Francouze. Tak tato přesilovka se Vervě vůbec nedaří.
42:22
Plzeň je prozatím v klidu, hraje se až za Francouzem. Oba týmy rovnou střídají.
41:59
Slovenský obránce Frolo jednu právě teď udělal. Přidržel Rapáče a domácí družina má možnost přesilovky.
41:48
Zatím se hraje hodně opatrně, hráči moc dobře ví, že bude rozhodovat každičká chyba.
41:07
Příliš prudká přihrávka na Baláže, který nedokázal zpracovat poskakující kotouč.
40:12
Jdeme na poslední třetinu, hraje se v pěti na obou stranách.
40:01
Devadesát šest minut nebyli střelci Plzně schopni překonat Pavla Francouze, až se o to postaral Nicholas Johnson. I tak mají hosté velké problémy tohoto čaroděje překonat. Neméně dobrý je i Mazenec, dá se odhadovat, že už to bude pravděpodobně pouze o jednom gólu a jedné chybě.
Tak takovou třetinu si můžeme nechat líbit. Na obou stranách velké šance. Nejprve tlak Chemiků byl přetaven ve vedoucí gól Kubáta. Poté mohl zvýšit Piroš, ale klíčový zákrok předvedl Mazanec, protože z následného protiútoku vyrovnal Johnson. Zbytek třetiny kralovali oba brankáři, stav se tak proto neměnil. Třetí třetina startuje v 19:20 a rozhodně nemusí být poslední.
40:00
39:37
Martin Straka prokázal, že je velkým bojovníkem. Lehal do ran a pomohl týmu přežít tyto krušné chvíle.
39:00
Jarešova bomba zablokována Martinem Strakou. Hosté už budou kompletní, ale stále se musí bránit.
38:38
Kotouč je opět v dostatečné vzdálenosti od brány Indiánů.
38:07
Mazanec to neudělal úplně dobře. Snažil se vysťouchnou puk, který se motal pod nohami Frola, jenže to udělal tak nešikovně, že málem našel Lukeše. Ten ani nečekal tuto šanci a nestihl rychle zareagovat.
37:38
Hanzlík vyhazuje do bezpečí. Litvínov musí znovu začít od svého brankáře.
37:15
...Mozík se tam vrátí za podražení.
37:06
Hanzl s Mozíkem jsou zpět na ledě, ovšem...
36:58
Zemanova střela byla hodně nepřesná.
36:31
Vampola nahodil kotouč a Francouz ho má v lapačce.
36:27
Johnson v útočné třetině byl o něco dřív, než měl a hraje přerušena pro postavení mimo hru. Velká bitva bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
35:48
Stále se hraje výtečný hokej, kterému nyní pomáhá větší prostor na ledě, hraje 4/4.
35:04
Na obou stranách vyloučení, Mozík a Hanzl vyloučeni za hrubost.
34:26
A z ničeho nic je vyrovnáno, a pak že to nepůjde. Ale půjde. Tyto slova si určitě mohou říci trenéři Indiánů. Konečně je prokletí jménem Francouz odblokováno. A zároveň je zde první branka hostů v této sérii, a to v klasickém rozpoložení 5/5. NICHOLAS JOHNSON si dojel svůj nahozený kotouč a poté ho umístil do brány. Brankář Litvínova měl trochu smůly, puk mu podivně propadl mezi betony. Asistence: Petr Vampola.
33:15
Jenže šanci měl znovu Litvínov. Pirošova bomba zapnula Mazancův semafor. To byl ukázkový zákrok výborně chytajícího brankáře, který teď nedopustil další komplikace.
32:19
Velká mela před hostující bránou. Ten tlak byl tak obrovský, že si za poslední minuty domácí družina zasloužila jít do vedení. KAREL KUBÁT projevil maximální důraz v brankovišti a před Mazencem zasunul po zemi kotouč do brány. S tím už se nedalo vůbec nic dělat. A teď je na Plzni, aby vyprodukovala nějaké šance. Asistence: Juraj Majdan.
32:06
A nebylo to rozhodně vše, poté se před Mazancovou bránou opět rodily šance. Černý a ani Pšurný nenalezli cestu, kudy propasírovat touš za fanroma posledních minut.
31:43
Roman Pšurný ve dvou tutovkách! Litvínovský útočník se krásně dostal od mantinelu až k Mazancovi a chtěl vystřihnout bekhendový blafák, ovšem zakončení nebylo zcela přesné. Poté to byl znovu ten stejný hráč a ze vzduchu volejem nepropálil brankáře Škodovky.
30:48
A hned se zapojil do útoku. Nahrával do ohně na Piroše, ten to měl hodně složité, byl tísněn protihráči.
30:36
Ručinský je zpět na ploše.
30:27
Domácí vyhodili a poté málem pustili Pletku do útočného pásma, jenže ten byl až příliš rychlý a je odpískán ofsajd.
29:59
Mozíkovo nahození končí u Francouze, který si nebyl zcela jistý, zda rozehrát nebo kotouč přidržet. Nakonec se rozhodl pro druhou variantu.
29:39
První minuta přesilovky je pryč, hraje se až u Mazance. Další formace hostů to zkusí před Francouzem.
28:48
Přesilovky Plzně zatím nejsou vůbec dobré, nejde to. Vázne přechod přes útočnou modrou.
28:30
Bude se vylučovat, Ručinský fauloval Johnsona a Škodovka si zahraje přesilovku.
28:27
...tak nakonec ne, Verva se ubránila a vyhazuje do středního pásma.
28:17
Indiáni však pokračují v náporu...
27:48
Po buly střílel asi nejlepší hráč Plzně Jan Kovář, pro Francouze lahůdka.
27:26
Stále je stav 0:0 a je to díky gólmanům, protože těch šancí už bylo opravdu hodně. Utkání je skutečně skvělé, hodné play-off. Co se týče hostů, tak jejich bilance, kdy se jim nepodařilo dát gól, se stále a stále prohlubuje.
26:46
Jakub Černý na jedné straně pálil mimo, na druhé pak Sedláček a Jakub Lev z otočky střílející. Puk je u Francouze, který rychle rozehrává od své brány. Nechce dát soupeři pásmo.
26:00
Hala bouří, když Martynek dohrál tvrďáka Hollwega, ten se jen ošklivě podíval, který že to byl hráč soupeře.
25:36
Už se hraje v pěti a pokud si myslíte, že sledujeme nějakou klidnější pasáž, tak kdepak.
24:41
Verva nadále tlačí a teď šancí je obrovské množství. Přesilovka Chemiků byla hodně vyžívná, obránci ostřelovali plzeňskou bránu a Mazanec měl co dělat, aby udržel čisté konto.
24:09
A teď fantastický Mazanec před Ručinským, před kterého se položil, hodil sebou do brány a nedovolil zkušenému matadorovi zakončit. Tak šance střídá šanci, gólovek už bylo k vidění mnoho. Ale brankáři předvádí prakticky reprezentační formu. To co předvádí Mazanec a Francouz, to je skutečně značka nejvyšší jakosti.
24:05
Domácí jsou kompletní, navíc hrají přesilovku. Petruška je venku za vysokou hůl.
23:58
Utkání dostalo výborné grády, druhá třetina je rozhodně koukatelnější.
22:19
Plzeňská přesilovka pokračuje a Pavel Francouz je kouzelník. Jan Kovář dokázal reagovat a přesunul se proti ráně plzeňského smolaře. A na druhé straně Marek Poskyk. Jenže i Mazanec byl perfektní. Tohle byla skvělá pasáž, kde se mohly oba týmy radovat z gólu.
21:26
Stříteský vyhazuje až k Mazancovi. Vůbec to hostům nejde, aby se usadili v útočném pásmu.
20:47
Karel Kubát inkasuje dvě minuty za hákování. Plzeň měla výhodu, ale nedokázala ji využít. Další pokus přichází teď.
20:17
A smůlu hostů pokračuje i nadále. Kratěna sám před bránou pálil těsně vedle, následně ještě hledal zadovkou parťáka Kováře, ale ani ten neuspěl. V obrovské šanci si plzeňský útočník nedokázal zpracovat v klíčový moment kotouč. Navíc to měl složité v tom smyslu, že byl zahákován Kubátem.
20:01
Vše je připraveno na druhou třetinu, jdeme na to.
20:00
A tak první třetina končí. Litvínov neinkasoval a může za to vděčit především svému fantomovi s maskou. Indiáni stále doplací na špatnou koncovku už více jak 91. minut nedokázali vstřelit branku. Dnes k tomu měli poměrně hodně příležitostí, i v přesilovkách, leč změna stavu nepřišla. Druhá třetina tak bude pokračovat za nerozhodného stavu 0:0. Pokračujeme přibližně v 18:20.
20:00
19:37
Tutovka jako Brno! Kovář udělal nádhernou kličku obránci Brejčákovi, toho doslova a do písmene opil rohlíkem a pak se řítil sám na Francouze. Jenže ten je opět fantasticky připraven. Jeho rameno zlikvidovalo tuto největší příležitost první třetiny. Stadion děkuje tomuto brankáři, jenž v závěru předvedl klíčový zákrok.
19:06
Ohlášena poslední minuta první třetiny a Mazanec vytasil lapačku po ráně Pšurného. Perfektní semafor mladého brankáře. Oba gólmani a zároveň kamarádi jsou ozdobami této série.
18:28
Do konce třetiny už mnoho nechybí, na první gól stále čekáme.
17:47
Litvínov dlouho nezaměstnal neméně kvalitního brankáře Mazance, až nyní Jarešova bomba proletěla kolem jeho svatyně.
17:00
Hosté díky přesilovkám jsou lepším týmem v první třetině, ale s čím se nadále potýkají, je střelba a důraz před bránou. Navíc, když máte v bráně českého brankáře s francouzským jménem....
16:57
Domácí jsou v pěti a následně pískán ofsajd indiánů z Plzně.
15:37
Do další šance se chtěl procpat Ondřej Kratěna, muž posledních minut. Stahovačkou se natlačil před Francouzem, tam schytal masáž od obránců Vervy, kteří ho naremplovali až do brány. Brankář Litvínova má puk v lapačce a raději ujel ze svého pracoviště. Naprostý klid a seběvědomí čiší z tohoto mladého gólmana.
15:16
Francouz je jak magnet, nyní na něj pálil Tomáš Slovák a ani tato rána nebyla úspěšná. Zeman poté vyhazuje a domácí mizí střídat.
14:57
Třetí přesilovka pro Plzeň, na trestné sedí Juraj Majdan.
14:36
Po nahození Mozíka se dostával ke kotouči Kratěna a bekhendem zakončoval. Poté to byl znovu Ondřej Kratěna, kterého našel před bránou výborně Kovář. Ta přihrávka měla oči, ale zakončení bylo horší. Navíc Pavel Francouz chytá v neuvěřitelné pohodě a formě.
14:26
Hraje se prakticky bez přerušení, až teď se bude pískat. Obránce Mozík získal pásmo, když Francouz raději podržel touš v lapačce. Komerční pauza a čas na oddech.
13:55
Na obou stranách je vidět řada nepřeností, které se vkrádají do hry.
12:15
Po delší době zahrozila také Verva, Baláž vypálil z pravého kruhu a Mazanec vyraží. Následně šla do útoku plzeňská trojice, jenže si v rozehrávce příliš nevěděla rady co udělat s pukem.
11:39
Hanzlíkova střela nepřesná, Majdan do ní vložil hůl.
11:05
Johnson se snažil vymotat za bránou, nejprve se podíval komu by nahrál, nakonec to zkusil sám, dostal se až před Francouze, ten ale jeho záměr odhadl a ucpal pravým betonem prostor v brankovišti.
11:00
Tak nakonec se sudí shodli na tom, že se bude vhazovat ve středním pásmu. Hosté vyhráli buly a ihned zaměstnali litvinovského fantoma střelou. Kovář ale nebyl přesný.
10:26
Zakázané uvolnění Plzně. Hra se stěhuje před Mazance, který se teď delší čas díval přes celé hřiště a sám ve své třetině nemusel nic řešit.
09:28
Nastřelení od modré čáry tečoval Vampola, kotouč Francouz zastavil tygřím skokem a zalehl kus černé gumy. Navíc je jeho tým kompletní a opět se hraje 5/5.
09:06
Teď to byl velký tlak Plzně, která kombinovala před Francouzem, ten musel neustále poskakovat v brankovišti, ale co hostům chybí, je každopádně střelba. Žádné konkrétní zakončení se nekonalo.
08:26
Slovák střílel dvakrát v řadě, nicméně nepřesně. Domácí neprodleně posílají kotouč ze svého pásma. Plzeň ale znovu velice rychle vstupuje do útočného pásma.
08:17
Nakonec to předchozí střídání Plzně přineslo faul. Richard Jareš inkasuje dvě minuty za hákování. Na vyloučené 2:2, v rychlém sledu tak pokračuje početní výhoda Škodovky.
08:05
Petruška střílel z pravé strany a Francouz byl pozorný. Litvinovský brankář vše potřebné viděl a takové střely se prostě a jednoduše musí chytat.
07:20
Domácí jsou v pěti.
07:02
Přesilovka hostů je pomalu pryč, dostatečný tlak tam zatím nebyl. Momentálně hra zastavena pro ofsajd.
06:37
Teď už to nebylo vůbec špatné, Pletka se tlačil do brány, St. Pierre na modré už nezachytil puk.
06:00
Hanzlíkova střela do pravého betonu Pavla Francouze. Pak už nic a Litvínov opět vyhazuje.
05:40
Slovák pálil a kotouč končí někde v rohu kluziště. Poté se domácí osvobozují včasným odpalem do bezpečí.
05:16
Tak co nyní ukáže Plzeň v početní výhodě. Ta první právě začala.
05:16
Tentokrát se bude vylučovat na druhé straně. Nedovolené bránění a dvě minuty pro Marka Posmyka, jenž držel v brankovišti Pletku.
04:43
Škodovka je kompletní, přežila hodně perné minuty a velký nástup Vervy do zápasu.
04:16
...Stříteského rána byla tečována Rapáčem a poté tam byl ještě Jakub Černý, který se tlačil do brány. Mazanec s vypětím všech sil zachránil svůj tým.
03:57
Domácím se nedaří natrvalo usadit v pásmu Plzně, možná teď...
03:28
Hraje se za brankou Francouze.
03:15
Plzeň je už ve čtyřech, ale Verva tlačí obrovskou silou, kterou má především v Lukešovi. Ten několikrát vypálil, ale zatím se domácí kanonýr pouze zastřeluje.
02:58
No a máme zde další trest. Marek Mazanec hrál vysokou holí a Majdan se složil k zemi. Za katr putuje Frolo. Možná to faul ani nebyl, na první pohled se zdálo, že spíše Kubát zasáhl svého spoluhráče. Sudí Lacina to viděl jinak a domácí hrají početní výhodu 5/3.
02:25
Lapačka Marka Mazance překazil radost zkušenému útočníkovi Ručinskému. Olympijský vítěz z Nagana spíš nahazoval, než střílel. Chtěl spíš pro svůj tým vybojovat pásmo a povedlo se.
01:43
Indiáni se osvobozují a hraje se ve středním pásmu.
01:06
Tomáš Vlasák prováhal šanci pro Plzeň, místo střely ale zvolil přihrávku a nikoho nenašel. Johnson mu ujel z dobré pozice. Navíc vzápětí Slovák fauloval a jde na trestnou lavici. První přesilovka Litvínova je na světě.
00:37
Obrovská šance Litvínova, hned z první akce zápasu. František Lukeš projel luxusně středním pásmem, dostal kotouč od Majdana a vypálil z mezikruží. Kotouč se dostal nad horní tyčku a skončil v síti, leč té horní. Z "domečku" naštěstí pro hosty nevypadl a Plzeň si může oddechnout.
00:06
Úvodní buly patřilo hostům, kteří jdou do útoku. Kovář bojuje v rohu proti dvojici soupeřů, ale má to těžké.
00:01
Natěšená hala bouří, dvě malá děvčata zapěla, nu a jdeme na to. Rozhodčí Lacina a Hribik volají první formace na led.
Za pár chvil začínáme, rozhodčí a hráči jsou na ledě. Nejprve si stejně jako před každým zápasem poslechneme státní hymnu České republiky.
Bude i dnes v Litvínově vyprodáno? Zimní stadion Ivana Hlinky včera navštívilo 7000 diváků a poprvé bylo v play-off bylo plno. Na jiných kolbištích tomu tak nebylo.

HC Verva Litvínov: Francouz (Franěk) - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenér: Vladimír Jeřábek.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (A. Svoboda) - Frolo, Slovák, J. Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Mozík, Boháč - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Hollweg - Petruška, Lev, Sedláček - Schleiss. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Jan Hribik (Pardubice), Petr Lacina (Poříčí nad Sázavou) - Miloš Bádal (Praha), Roman Pouzar (Hovorčovice).
Vzájemné zápasy série, aktuální stav 2:1:

1. zápas: Plzeň - Litvínov 0:1

Branky a nahrávky: 21. Lukeš (Kousalík, Hübl). Rozhodčí: Hribik, Minář - Ondráček, Pešek. Vyloučení: 5:12, navíc Lev a Dvořák (oba PLZ) 5 min. + DKU. Využití: 0:1. Diváci: 6854. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:0, 0:1.

2. zápas: Plzeň - Litvínov 2:1

Branky a nahrávky: 7. Hanzlík (Straka), 49. Kratěna (Havíř, Kovář) – 4. Majdan (Hübl). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 12:13. Využití: 2:1. Diváci: 6039. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

3. zápas: Litvínov - Plzeň 3:0

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Trávníček), 26. Ručinský (Stříteský, Baláž), 59. Majdan (Lukeš, Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:12, navíc Vampola (PLZ) 10 min. Bez využití. Diváci: 7000. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Střelecké trápení Plzně:

Oproti tomu Plzeň trápí špatná koncovka. Obranu soupeře a brankáře Pavla Francouze překonala jen dvakrát, když vyhrála druhý duel doma 2:1. "Potřebujeme trošku štěstíčko v útočné fázi. Neodrážejí se k nám puky, možná tam máme i malý důraz a chybí nám v ofenzivě herní lehkost," upozorňuje na možné příčiny střeleckého trápení brankář Marek Mazanec.

"Když se do něčeho dostaneme, Pavel Francouz chytá skvěle. Musíme vymyslet, jak ho překonat," uvedl na adresu kamaráda v litvínovské brance. "Hrají výborně dozadu, nepouští nás vůbec k dorážkám. Když Francík ty puky vidí, tak si to podrží a nemáme šanci dorážet," uvedl Mazenec s tím, že dnes veří, že se jeho tým konečně prosadí.
Indiány trápí vlastní odchovanec:

Brankář Pavel Francouz se druhým čistým kontem v sérii výrazně podepsal pod vítězství hokejistů Litvínova nad Plzní 3:0. Dvaadvacetiletý plzeňský odchovanec znovu trápil střelce Indiánů a pochytal 35 střel. Za tři zápasy zatím inkasoval pouze dvakrát.

Sám se ke svým výkonům vyjadřuje skromně a s pokorou: "Je to super, ale já na to popravdě nekoukám. Je jedno, jestli se v play-off vyhraje 1:0, nebo 8:7. Jsem šťastný, že máme v sérii dva body a oni jen jeden," řekl Francouz webu hokej.cz.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký večer přeji u sledování čtvrtého čtvrtfinálového zápasu mezi Litvínovem a Plzní. Po včerejším zápase je na tom o mnoho lépe domácí Verva, která svého soupeře přehrála 3:0 a tím vede již 2:1 na zápasy. Pro Západočechy tak je celkem podstatné, zvládnout tento duel, protože další prohra by znamenala již značné komplikace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.