Plzeň zvolila nejlepší obranu, tedy útok a jednobrankové vedení hned na začátku třetiny rozšířila na vedení o 3 branky zásluhou Lva a Straky. Domácí obrana podala ve třetí třetině nejhorší výkon v sérii a o postupujícím se tak rozhodne ve středu v Plzni.
56:18
Domácí se v přesilovce zatím k ničemu nedostali, naopak v sektoru Plzně se jeden z rádoby fanoušků pustil do pálení světlice a zápas nedokouká.
55:21
Vampola si zbytečně zchladil žáhu na Hanzlovi a Litvínov si ještě zahraje přesilovku.
55:14
Litvínov rozmnožuje konto nahození za Mazancovu branku, Plzeň kontruje zakázanými uvolněními.
52:53
Nejvyšší vedení v dosavadním průběhu čtvrtfinále způsobilo ztrátu atraktivity duelu. Plzeň drží luxusní vedení. Litvínov je v křeči.
51:18
Gerhátův pokus zablokoval Jeřábek.
48:45
Brejčák přihrával mezi své spoluhráče kde byl Kovář, který však pálil nad.
47:56
Mazancův beton zastavil Pirošovu střelu.
47:34
47:16
Martynek tečuje mimo tyče.
46:29
Ručinského propagační střela od modré končí v lapačce brankáře Mazance.
45:35
Podražení a 2 minuty pro Frola.
44:49
44:00
Plzeň se do útočení nežene.
42:49
Čárový sudí Bláha hlásí svému kolegovi faul jehož byl svědkem. Martynek mimo kotouč podrazil soupeře a bude pykat.
42:15
Plzeň právě vstřelila branku!

Defenziva Litvínova se podobá ementálu a Škoda Plzeň disponuje borci typu MARTINA STRAKY, kteří takové hrubky v defenzivě tvrdě trestají. Asistence: Nicholas Johnson, Jan Kovář.
41:52
Frolo sražen Trávníčkem u hrazení, tentokrát se vylučovat nebude.
41:26

JAKUB LEV se prosazuje šikovnou a bleskovou dorážkou Pletkovi střely přímo mezi betony. Asistence: Václav Pletka, Petr Vampola.
40:01
Litvínov se ujal vedení bekhendovým blafákem Černého. V polovině utkání bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Straku a v poslední minutě obrátil ukazatel vedení na zápas šťastnou tečí Johnson. Plzeň jde do třetí části s jednobrankovým vedením.
Další třetina začne přibližně v 19:29.
40:00
39:25

Plzeň otáčí zápas, když se do spojnice tyčí trefil tečující NICHOLAS JOHNSON a puk dopadl těsně za brankovou čáru. Asistence: Jakub Jeřábek, Jan Kovář.
39:00
Gula si nevšiml najetého Trávníčka a pouze vyhodil.
38:36
Černý to tentokrát přehnal s napadáním a dostává 2 + 10 za zásah do oblasti hlavy a krku.
38:00
Plzeň hraje ne výhodě.
37:13
Pletka se postavil ideálně mezi kruhy, dostal puk, ale trefil jen střed branky. Francouz musel puk udržet, neboť před ním číhal Vampola.
36:53
Lukeš se dohaduje se sudím, ale je to marné, zakázané uvolnění bylo pískáno.
36:22
Puk přimáčknutý na hrazení.
36:00
Mazanec vyráží Posmykovu střelu od modré.
35:13
Litvínov zahrával několik vhazování v útočné třetině a nyní je přerušeno, když Vampola zůstal ležet u hrazení po střetu s jedním z domácích hráčů.
32:39
Trávníček zasáhl vyražený puk a poslal jej zpět na Francouze, ten měl plné ruce práce.
32:10
Komerční přestávka snad horké hlavy uklidní a dopřejeme si další porci kvalitního hokeje.
31:56
Po Strakově nájezdu na ledě zhoustla atmosféra. Všechny souboje se dohrávají, sudí nestíhají odtrhávat zaklesnuté dvojice.
30:52
Tísněný Ručinský vyhodil přes všechny čáry.
29:30

MARTIN STRAKA volil při trestném střílení střelu na lapačku, kterou Francouz vyrazil nad sebe, ale kotouč doplachtil do branky. Bez asistence.
29:30
Po faulu na Straku, kterému ujel puk je nařízeno trestné střílení!
28:34
Gerhát z první míjí branku, když byl v dobré pozici na levém kruhu.
28:09
Litvínov právě vstřelil branku!

JAKUB ČERNÝ trestá chybu v rozehrávce Plzně, když získal volný puk a nekompromisně zavěsil bekhendovou kličkou k pravé tyči. Bez asistence.
27:53
Sklenička jen lehce napřáhl na modré, kde dostal trochu prostoru a jeho rána zaduněla vyprodaným stadionem. Ano, je to tak, utkání sleduje 7000 diváků.
26:57
Posmyk tečuje Pletkovu střelu nad branku. Buly před Francouzem.
26:00
Brejčák akrobaticky vymetl puk z pásma.
24:42
Stříteský zaklekl puk jakoby přijímal míč v americkém fotbalu a navíc okamžitě vyslal do šance Lapšanského, který z levého křídla zvolil ještě kličku doleva a tím se prakticky sám vytlačil ze střelecké pozice.
23:35
Vampola vykázán z buly.
23:20
Hübl se natlačil před branku, zkusil bekhendové zakončení,ale na Mazance si nepřišel.
22:50
Trávníček s Hanzlem vybojovali kotouč na konci vlastního oslabení, ale k zakončení se před Mazancem nedostali.
22:30
Litvínov se osvobozuje.
22:00
Hanzlíkova rána bez přípravy těsně mimo tyče.
21:00
Ručinský ujel na modré Vlasákovi, ale rychle ho zastoupil St. Pierre a domácího útočníka zakřižoval na kruzích.
20:37
A první řada Plzně vybojovala přesilovku. Lukeš dostává 2 minuty za krosček.
20:20
Straka s Johnsonem se usadili za brankou Litvínova.
20:01
Litvínov začal aktivněji a ujal se úlohy domácího celku. Do vedení šla Varva po důrazu Piroše před brankou. V přesilovce na modré chyboval Posmyk a Kovář ji nekompromisně potrestal. Po první třetině je tedy všechno otevřené.
20:00
19:18
Hosté v plném počtu. V závěru přesilovky se ještě před Mazance tlačil Piroš.
18:53

Chybu domácí obrany na modré čáře využil k bleskovému úniku JAN KOVÁŘ a puk dostal do sítě odrazem od vyrážečky a pravé tyče. Bez asistence.
17:16
Frolo jde na 2 minuty k trestoměřičům.
13:28
Oba celky v plném počtu.
11:28
Hollweg vyloučen za hrubost, Jareš za nedovolené bránění.
9:17
KAMIL PIROŠ si musel na potvrzené své branky počkat na verdikt rozhodčího u videa. Po přihrávce mezi kruhy rozvlnil síť odrazem o Mazancovi lapačku. Asistence: Jakub Černý a Richard Rapáč.
09:10
08:30
Domácím se nedaří usadit se v útočné třetině. Stříteský naopak musel naplno zpět s Kovářem.
07:42
Hollweg vypíchl přihrávku domácích do středního pásma.
07:09
Za vysokou hůl vyloučen Vampola.
06:09
05:49
Ručinského příklep z první lapil Mazanec lapačkou.
05:43
Martynek pálí z levého kruhu. Mazanec kryje.
04:50
Kašpařík dvakrát dobře přečetl odraz kotouče a vyhodil.
04:20
Litvínov opět staví speciální formaci se Skleničkou před brankou.
04:07
Slovák nejprve přerazil Černému hůl a když přišli i ruce do obličeje, půjde si hostující bek odpočinout na trestnou lavici za hrubost.
03:23
Pověstná Lukešova bomba od modré šla mimo tyče. Rapáč donutil Mazance udržet puk.
03:04
Přihrávka rukou. Vhazuje se na litvínovské modré.
01:30
Kašpařík protáhl Francouzovu vyrážečku.
01:14
Piroš se snažil tečovat do pásma, ale je z toho zakázané uvolnění.
00:56
Hra přerušena po střetu Kraněny s s Ručinským u hrazení.
00:01
Plzeň od úvodního buly mění sestavu, formace Škody tedy přineseme v první přestávce.
00:01

HC Verva Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Brejčák, Gula, Sklenička, Posmyk, Jareš - Rapáč, Hübl, Lukeš - J. Černý, Piroš, Ručinský - Gerhát, Lapšanský, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček

HC Škoda Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Jiří Hanzlík, Mozík, Frolo - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Martin Straka, Vlasák - Petruška, Vampola, Lev - P. Sedláček, Kašpařík, Hollweg - Dvořák

Rozhodčí: Minář, Mikula - Bláha, Kostka.
Vzájemné zápasy série, aktuální stav 3:2:

1. zápas: Plzeň - Litvínov 0:1

Branky a nahrávky: 21. Lukeš (Kousalík, Hübl). Rozhodčí: Hribik, Minář - Ondráček, Pešek. Vyloučení: 5:12, navíc Lev a Dvořák (oba PLZ) 5 min. + DKU. Využití: 0:1. Diváci: 6854. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:0, 0:1.

2. zápas: Plzeň - Litvínov 2:1

Branky a nahrávky: 7. Hanzlík (Straka), 49. Kratěna (Havíř, Kovář) – 4. Majdan (Hübl). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 12:13. Využití: 2:1. Diváci: 6039. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

3. zápas: Litvínov - Plzeň 3:0

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Trávníček), 26. Ručinský (Stříteský, Baláž), 59. Majdan (Lukeš, Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:12, navíc Vampola (PLZ) 10 min. Bez využití. Diváci: 7000. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

4. zápas: Litvínov - Plzeň 3:4 sn.

Branky a nahrávky: 33. Kubát (Majdan), 47. Hübl (Majdan, Lukeš), 55. Lukeš (Kubát, Hübl) – 35. Johnson (Vampola), 51. Kovář (Hanzlík), 52. Pletka (Kratěna, Kovář), Rozhodující nájezd 70. Johnson. Rozhodčí: Hribik, Lacina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:8, navíc Majdan (LIT) trest ve hře - úder hlavou. Využití: 1:2 Diváci: 6550. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3.

5. zápas: Plzeň - Litvínov 1:2 sn.

Branky a nahrávky: 30. Kovář (Kratěna, Slovák) – 49. Lukeš (Ručinský). Rozhodující nájezd 70. Hanzl. Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Diváci: 7508. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Mnoho a mnoho ošoupaných klišé už bylo řečeno o posledním a zároveň nejtěžším kroku ve vyřazovacích bojích. Všechny tyto věty a souvětí se dnes večer snesly na Zimní stadion Ivana Hlinky. Domácí Verva si v sobotních infarktových nájezdech vybojovala druhý brejkbol a na domácím ledě ho jako mečbol může využít.

Ze sestavy Litvínova v 5. zápase překvapivě vypadl Brejčák, kterého trápí nespecifikované zranění a v obraně ho nahradil ještě větší pořízek a odchovanec Sklenička. Druhá posila z Ústí nad Labem Lapšanský pak naskočil do sestavy místo nevýrazného Baláže. Náhradníkem za suspendovaného Majdana pak může být druhý slovenský mladík Gerhát.

I Plzeň si kupodivu pro posily sáhla do prvoligového Ústí nad Labem, ale ani Lukáš Poživil, který je rodákem z Litvínova, ani Tomáš Sýkora zatím šanci nedostali, suspendovaného Dvořáka nahradila Škoda ze svých vlastních řad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.