SESTŘIH: 28. kolo extraligy, Slavia Praha - Liberec 1:2 po SN

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký zbytek večera a opět na shledanou!
Je dobojováno! O výhře rozhodli až v nájezdech liberečtí hokejisté, když jediný nájezd proměnil Branko Radivojevič. Domácí Slavia se tak musí spokojit s jedním bodem, Liberečtí na druhé straně uťali sérii čtyř porážek a do extraligové tabulky si připisují o bod navíc.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
Autorem vítězné branky je BRANKO RADIVOJEVIČ.
SLA: Hořava si Lašáka sice perfektně položil, ale když chtěl zakončit, trefil jen betony hostujícího gólmana – 0:1.
LIB: Po nájezdu Branka Radivojeviče skončil kotouč v síti. Puk přeskočil přes záda brankáře Frucha, který posunul branku. Rozhodčí po konzultaci s videem gól uznali – 0:1.
SLA: Vlasák se trefil jen do Lašákových betonů – 0:0.
LIB: Bakoš neproměňuje – 0:0.
SLA: Bednář neproměňuje – 0:0.
LIB: Vampola neproměňuje – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o tom, kdo bude vítězem duelu mezi Slavií a Libercem. Na řadu tak přijdou samostatné nájezdy. Dokáží slávisté v této dovednostní disciplíně navázat na úspěch z posledního domácího utkání, které v penaltovém rozstřelu rozhodl Bednář, nebo bude spokojenější Liberec?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:42
Dvakrát po sobě pálil Valach. V prvním případě branku netrefil a následně napálil jen dobře postaveného obránce.
64:25
Oddechový čas pro domácí.
64:25
Slavia má šanci rozhodnout utkání v početní převaze. V závěru prodloužení dostává Bakoš trest za sekání.
63:22
K puku se po delší době dostali slávisté a hned z toho byla pořádná šance. Před brankou dobře postavený Hořava tečoval nahození z modré, které Lašáka pořádně zaskočilo.
61:52
V prodloužení jsou zatím aktivnější hosté. K dalšímu střeleckému pokusu se propracoval Filippi. Ránu nejproduktivnějšího hráče z pod Ještědu vyrazila domácí obrana do rohu.
61:14
Bakoš si v prostoru pravého kruhu šikovně obhodil obránce a prověřil domácího brankáře. Ten zakročil úspěšně.
60:58
60:19
Hned zkraje nastavení pálil Výtisk. Tečovaná dělovka skončila jen těsně vedla pravé tyče Furchovy branky.
60:01
Oba celky jsou již zpět na ledě. Slavii začne v oslabení 3 proti 4.
Ani třetí třetina nám branku nepřinesla. Oba týmy tak získávají po jednom bodu a o ten druhý se poperou v prodloužení, které ve vysočanské O2 areně záhy vypukne.
60:00
59:39
A znovu. Před tím ale hodně nebezpečně pálil Radivojevič, Furch musel vytáhnout svůj pravý beton.
59:15
Slávisté již dokázali vyhodit.
58:58
To už ale o minutu později neplatilo. Z libereckého zámku sice nevzešla vstřelená branka, ale i nařízená přesilovka dává Čadovým svěřencům velkou šanci. Za hákování je vyloučen Sklenář.
57:58
Před Furchem se na skoro celou minutu usadili Bílí Tygři. Tým z Podještědí si ale žádnou větší šanci nevytvořil, pozorní slávisté je dokonce ani nenechali vypálit.
57:07
Stejná akce byla k vidění i na druhé straně.
56:54
Rychlou akci, kterou založil Vitásek, přerušili Libereckým rozhodčí hvizdem signalizující ofsajd.
56:36
Kotouč vyslaný z modré čáry Lašák raději před dotírajícími slávisty ukryl v lapačce. Následuje vhazování v obranné třetině Liberce.
56:12
Rozhodnout mohl Branko Radivojevič, který se svým spoluhráčem ujel do přečíslení dvou proti jednomu. Nadějnou příležitost ale zakončil střelou mimo branku.
55:00
Do konce základní hrací doby zbývá pět minut. Tříbodovému vítězství se zatím nepřiblížil ani jeden z celků. Dočkáme se rozhodnutí ještě ve třetí třetině, nebo přijde na řadu prodloužení?
54:29
Klidnější tempo hry urychlil svým sólem Jelínek. Napodruhé ale neskóroval, Furch ukryl kotouč kdesi ve své výstroji.
53:22
52:27
Sešívání se rychle oklepali a vyvezli kotouč pryč z pásma. Doležal dokonce zvládl svým počínáním nasbíral několik sekund, které mezitím z oslabení uplynuly.
51:38
Z modré pálil Šimek, jehož střelu vyrazil Furch jen před sebe. K následné dorážce se dostal Balaštík. Jeho pokus skončil jen o pár centimetrů nad brankou.
51:24
Šance pro Liberec udeřit v přesilovce. Divíšek dostává menší trest za držení.
50:59
Sklenář rychle spěchal pro nahození, jež vyslal ze slávistického pásma Bednář. Lašák se ovšem nebál vybruslit daleko od své branky a puk přikryl lapačkou.
50:11
Už to vypadalo, že Jiří Doležal dostane do dobré šance. Když se ale chystal zakončit, odpískali rozhodčí postavení mimo hru.
49:23
Úmyslný ofsajd Slavie přesouvá hru před Dominika Furcha. Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.
48:19
Nadvakrát pálil Bednář. Nejdříve trefil jen prvního obránce, následně Lašáka pořádně protáhl. Liberecký gólman musel kotouč vytěsnit ramen a ve výskoku.
47:48
O vstřelení vedoucí branky zabojovali též Bílí Tygři. Jejich snažení přesušil ofsajd.
46:43
Vas zachytil na modré soupeřův pas a řítil se na Lašáka. Naštěstí pro Liberec se jeden z hostujících obránců vrátil, čímž znemožnil maďarskému útočníkovi přesně zamířit.
46:30
Slávistický gólman zasáhl i krátce po nařízeném buly. Situace se tak po skončení komerční přestávky bude opakovat.
46:27
Slavii nevyšla rozehrávka, jelikož puk přejel přes všechny čáry. Bude se vhazovat před Furchem.
45:34
Liberečtí se chtěli natlačit do větší příležitosti. Z jejich počínání vzešla jen menší strkanice v rohu kluziště, po které museli rozhodčí přerušit hru.
44:30
Ke střele se dostal až liberecký Bulíř. Furch své betony rychle scvakl, čímž neumožnil soupeři skórovat.
44:03
Další neúspěšná rozehrávka sešívaných končí po zásahu hostů na střídačce. Následuje vhazování ve střední třetině.
43:23
K vidění je delší pasáž hry bez přerušení. Ke zlepšení obrázku hry chybí nějaký ten střelecký pokus.
42:29
Úvod třetího dějství zatím přináší spoustu nepřesností. Oba brankáři tak nemají tolik práce, jelikož oba celky bojují s rozehrávkou.
41:41
Snaha o vyhození puku skončila jen icingem. Bílí Tygři budou muset čelit vhazování v jejich obranné třetině.
41:09
Furch ukořistil Bakošovu střelu z velkého úhlu a okamžitě rozehrál. Slavia se pokusí založit ofenzivní akci.
40:26
40:19
Sešívaní se chtěli rychle natlačit do útoku. Jejich nahození ale za brankou ukořistili Liberečtí, kteří vyhazují.
40:01
I v prostřední periodě byli aktivnější domácí borci. Gólu jsme se však na rozdíl od tyček, o které nouze nebyla, nedočkali. Brankovu konstrukci trefil nejdříve z bezprostřední blízkosti Bednář, aby ho pak v závěru dějství mohl napodobit z modré čáry střílející König. Skóre tedy po druhé dvacetiminutovce zůstává nezměněné. Udeří v závěru častěji střílející slávisté, nebo se bude radovat Liberec?
Další třetina začne přibližně v 19:47.
40:00
39:53
Po buly pálil König, jehož nahození skončilo na tyčce. V hledišti to jen zahučelo.
39:43
Výrazně lépe vypadla dělová rána Nováka, pro které si musel Lašák sáhnout lapačkou. V prostřední části následuje ještě jedno vhazování.
39:23
Ke střele se v závěru třetiny dostal Hořava. Jeho pokus však tolik nebezpečný nebyl. Lašák vůbec zasahovat nemusel, puk totiž putoval mimo jeho klec.
38:26
Na trestné lavici již sedí Kajínek. Odpyká si dvě minuty za hákování.
38:16
V početní převaze si zahrají i slávisté. Rozhodčí signalizují výhodu pro pražský celek.
37:55
37:42
Puk opět skončila až za Lašákem. V další akci Bílé Tygry navíc zastavil ofsajd.
36:57
Gregorovým svěřencům se povedlo kotouč vyhodit. Přesilovky zatím ani jednomu z týmů podle představ nevycházejí.
35:55
Sešívaní podle rozhodčích hráli v šesti. Výrok mužů v pruhovaném se domácím hráčům a jejich příznivcům hodně nelíbí, což také dávají náležitě najevo. To ale nic na tom, že Růžička už míří na trestnou lavici, nezměnilo.
35:30
Po delší době jsou v útoku vidět také liberečtí hokejisté. Z jejich krátké akce vzešla jen střela, která letěla mimo.
34:36
Hra byla přerušena, jelikož u mantinelu zůstal po souboji ležet Derner. Liberecký borec se však rychle oklepal a za potlesku publika odkráčel na střídačku.
33:50
Poletín dokázal z otočky vypálit. Jeho pokus skončil po zásahu jednoho ze Severočechů v ochranné síti.
33:17
Aktivnějším dojmem působí domácí hráči. Pečlivá defenziva Liberce je však nepouští do zakončení.
32:27
O poznání lépe si počínal Miloslav Hořava. Forvard s červenobílým dresem vyslal svižnou střelu. Puk skončil v Lasákově výstroji.
32:06
Z nadějně se vyvíjející akce dua Sklenář – Stránský nic nebylo. První jmenovaný totiž pas svého spoluhráče nezpracoval.
31:20
Konotovo nahození vypadlo Lašákovi z lapačky a Hořava si sjížděl pro dorážku. Slovenský gólman však svou chybu záhy napravil.
29:50
Ani Vitásek, jenž to od modré zkoušel hned nadvakrát, nesupěl. Ani jeden z pokusů neletěl mezi tři tyče.
29:39
28:38
Hosté sice kombinují před slávistickým gólmanem, Furch však zatím zasahovat nemusel, protože jeho obránci brání pečlivě a zblokovali hned několik střel soupeře.
27:39
Štich si v souboji počínal nedovoleně. Pro něj to znamená dvouminutový trest za držení a pro Slavii komplikace v podobě oslabení.
26:58
Bednář v obrovské šanci trefuje tyčku! Domácí kanonýr se mezi kruhy ujal puku a kličkou si položil Lašáka. Hostující gólman měl štěstí, bekhendová střela se jen otřela o brankovou konstrukci.
26:03
Stejná situace byla k vidění i na opačné straně kluziště, následuje vhazování před Dominikem Furchem.
25:37
Slušný tlak Slavie donutil bílomodré k vyhození puku přes všechny čáry. Odpískán icing.
25:08
To Čermák byl v tomto ohledu úspěšnější. Nicméně ani jeho pokus nevyrušil Lašáka, jelikož jeden z před ním stojících hráčů puk tečoval nad.
24:21
Už jsou ale zase na puku hráči s červenobílými dresy. Do šance se opět chtěl procpat Stránský, liberecká obrana mu zakončit neumožnila
23:33
Zajímavě vypadal výpad Balaštíka. Hostující útočník se dostal až před slávistického brankáře, kotouč však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
22:55
Pasáž hry, kterou odehráli Liberečtí v obraně, ukončil Urban. Ten vyvezl kotouč a prověřil Furchovu pozornost. Kotouč skončil v lapačce a následuje vhazování po pravici domácího muže s maskou.
21:42
Po další akci, ve které se Stránský téměř dostal k dobré střele, jsou sešívaní vykázáni z pásma. Jeden z domácích forvardů se natlačil do brankoviště.
21:35
Úvod třetiny vyhází lépe domácím, kteří dále operují v útočné třetině. Lašák opět musel zasahovat.
21:13
20:21
Sešívání se rychle natlačili do útoku. Skórovat v přesilovce se snažil Hořava. Po jeho pokusu si Lašák v brance Bílých Tygrů připsal jen úspěšný zákrok.
20:01
Prvních dvacet minut hry je za námi. Vedení se jako první ujali domácí, když za Lašáka propadlo nahození z hole Stránského. Hostující Tygři však zásluhou Jelínka rychle srovnali. Což jen potvrzuje, že v úvodním dějství byla k vidění vyrovnaná hra. První minutu prostřední části odehrají Liberečtí ve čtyřech, pak se do hry vrátí vyloučený Urban. Který z týmů půjde po siréně ukončující druhou třetinu do kabin v lepším rozpoložení?
Další třetina začne přibližně v 19:05.
20:00
19:13
Urban zahákoval Šticha, čehož si povšimli rozhodčí a posílají ho na dvě minuty za katr.
19:00
V úvodní periodě zbývá odehrát poslední minutu. Tu odstartují hosté za vlastní brankou.
17:58
Domácí vyhodili jen na icing. Hra se opět přesune na druhou stranu.
17:38
Lašák svým zákrokem doskočil až do jednoho z kruhů. Následuje vhazování v útoku červenobílých.
17:10
Liberečtí předvádí dobrý forčekink, kterým znepříjemňují slávistům rozehrávku. Domácí nemohou najít cestu přes střední pásmo.
16:28
Valach hledal mezi kruhy svým pasem Sklenáře, našel ale jen jednoho z hostujících obránců.
16:03
Domácí v dalším útoku zastavuje postavení mimo hru.
14:57
Ani jedno z mužstev si zatím nevytvořilo větší tlak. Úvodní třetina se zdá být hodně vyrovnaná. K další střele se propracovala pro změnu Slavia. Lašák však měl jednoduchou práci, střela nebyla až tak nebezpečná.
12:57
Filippiho tečované nahození doskákalo až do brankoviště domácího týmu. Furch ho betonem odpravil do rohu. Tam o něj oba celky bojují.
12:17
Vampola ukořistil v rohu útočné třetiny kotouč a okamžitě ho nasměroval před branku. Tam hlídkoval Balaštík, který měl velkou šanci. Furch si však poradil i se zakončením nejčerstvější posily Libereckých.
11:05
Bednář v další akci slávistů obkroužil klec a puk předložil mezi kruhy volnému Vlasákovi, jehož střela až k hostující brance nedoletěla.
10:19
Sešívání jsou zatím mírně aktivnější. Doležal projel přes celé střední pásmo a rychle vystřelil. Lašáka ale jeho pokus zase tolik nepřekvapil.
09:14
Lašák musel po nahození z modré čáry předvést jistý zákrok, jelikož před jeho brankovištěm na puk čekal Čermák. K dorážce se ale nedostal.
08:43
08:36
Až v závěru početní výhody se do puku opřel Juraj Valach. Dělovka urostlého obránce ale trefila jen jednoho z obránců.
08:01
Domácí sice dlouze operovali v útočné třetině, z dlouhé kombinace však nevzešla jediná střela.
07:12
Liberečtí ovšem puk okamžitě vyvezli ven ze třetiny, Furch dokonce musel zasáhnout betonem. Slavia to zkusí znovu zpoza své branky.
06:43
Domácí borci záhy dostávají šanci vzít si vedení zpět v přesilovce. Vlach je odeslán na trestnou za držení.
05:32
Liberec právě vstřelil branku!
Domácím vedení ovšem moc dlouho nevydrželo. Červenobílá obrana nechala na modré čáře úplně osamoceného PETRA JELÍNKA. Liberecký forvard z bezprostřední blízkosti dokázal Furcha překonat. Asistence: Martin Bartek a Tomáš Voráček.
05:08
Liberecká branka je dále v ohrožení. Slávisty vstřelená branka očividně hodně nabudila.
03:42
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní se jako první ujímají vedení. Lašákovi za záda propadlo nahození z hokejky JANA STRÁNSKÉHO. Liberecký gólman na střelu vůbec neviděl. Asistence: Tomáš Divíšek a Jakub Sklenář.
02:52
Do první nadějnější šance se dostal Veselý, který si vybruslil až před Lašáka. Slovenského gólmana však z bezprostřední blízkosti nepřekonal.
02:14
Po prudké střele z vrcholku kruhu se musel předvést brankář sešívaných. Uspěl a bude se vhazovat po jeho levici.
01:56
Obdobně pálil i Vas. Lašák si pro puk jen dojel za vlastní branku a v klidu rozehrál.
01:07
První střelu vyslal liberecký Voráček, jehož pokus se však mezi tři tyče nevešel. Furch zasahovat nemusel.
00:14
Úvodní buly vyhráli domácí. Bednář a spol. se z vlastního pásma pokusí založit první ofenzivní akci.
00:01
Hráči obou celků se již objevují na ledové ploše. Dohrávka osmadvacátého kola naší nejvyšší soutěže může za pár okamžiků začít!

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – König, Novák, Štich, Valach, Beňovič, Růžička, Holub, Knot – Hořava, Bednář, Vlasák – Sklenář, Divíšek, Stránský – Poletín, Vas, Čermák – J. Doležal, T. Doležal, Veselý.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk, Šimek, Voráček, Vitásek, Derner, Kajínek, Kolmann – Radivojevič, Vampola, Balaštík – Bulík, Filippi, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban, Bulíř – Jass.

Rozhodčí: Hradil, Šír – Barvíř, Blümel.
Bílí Tygři Liberec
Tým, který od začátku října vede Rostislav Čada, zažívá největší krizi v sezoně. Bílí Tygři neuspěli již ve čtyřech utkáních v řadě a vybojovali v nich pouze jediný bod. To, co hosty trápí asi nejvíce, je jejich produktivita v přesilovkách. V tomto ohledu jsou s 10% úspěšností nejhorším extraligovým mužstvem. Nejčerstvější posilou týmu z pod Ještědu je Jaroslav Balaštík, který se hned v prvních třech zápasech usadil v elitní formaci vedle Tomáše Filippiho, nejproduktivnějšího hráče týmu.

HC Slavia Praha
Pražané sice v posledním domácím utkání uťali devítizápasovou sérii bez bodu, na úspěch však v dalšímu duelu nedokázali navázat. Dostat se ze dna extraligové tabulky se jim tak zatím nedaří ani pod vedením trenéra Gregora, který tým převzal v průběhu prosincové reprezentační přestávky. Nyní už však sešívání jednoznačně potřebují zabrat. V lednu mají totiž Bednář a spol. hodně nabitý program, čeká je hned dvanáct soutěžních utkání, včetně dvou dohrávek.

Karlovy Vary – Slavia 2:0
Slavia – Vítkovice 4:3sn
Sparta – Slavia 3:0
Pardubice – Slavia 4:1
Slavia – Plzeň 1:2
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům dobrého hokeje! Extraligový program dnes nabízí jediný duel. V dohrávce osmadvacátého kola přivítá HC Slavia Praha na svém ledě Bílé Tygry z Liberce
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.