Pardubice - Chomutov: Michal Bárta vstřelil gól na 4:1

Utkání končí, Dynamo si připisuje druhou výhru v řadě. Dnešní vítězství pečetil v poslední třetině v čase 47:56 Michal Bárta, jenž tečoval za Králova záda Leducovu nabídku od modré čáry. Východočeši v poslední třetině předváděli skvělý hokej a po zásluze dokráčeli ke třem bodům. Z pardubické Tipsport areny Vám příjemný vstup do nového týdne přeje Marek Votke.
Nejlepší hráči: Nicholas Schaus – David Kämpf.
59:44
Dynamo ale raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
59:07
Chomutov se ještě snaží dotírat na pardubickou branku, ale skóre se už nejspíš nebude nijak dramaticky měnit.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty dnešního zápasu.
57:39
Nicholas Schaus se pokoušel prokličkovat přes chomutovského obránce, ale byl od kotouče doslova odstrčen a upadl na led.
56:48
Zápas směřuje ke svému konci, domácí se snaží jej v pohodě dohrát. Velikou šanci měl Tomáš Kaut při výjezdu zpoza branky, ale Král byl pozorný.
54:48
54:45
Hubáček dostal těžkou přihrávku přímo před branku, ale nedokázal zpracovat, aby mohl následně zakončit!
54:21
Tato přesilovka zatím ale Dynamu vůbec nevychází.
53:19
Rolinek vypálil a trefil chomutovského brankáře do masky.
52:48
Štěpán Hřebejk inkasuje dvě minuty za podražení a Dynamo bude hrát další přesilovku.
52:30
Chomutov se již usazoval v útočném pásmu, ale nakonec jej do středního pásma vyhnal ofsajd.
51:56
Jan Rutta pálil od modré, Maxwell zasahuje lapačkou.
51:03
Dnešní plyšákový zápas v Pardubicích sleduje 7 012 diváků.
49:27
Tomáš Kaut se podél mantinelu procpal do útočného pásma, vypálil na Krále a odraženého kotouče se zmocnil Petr Koblasa jenž ihned pádil na druhou stranu, ale Maxwell taktéž kotouč vyrazil.
47:56
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jerome Leduc obdržel přihrávku na modrou čáru a vyslal přízemní střelu, kterou zbrzdíl a mezi Královy betony usměrnil MICHAL BÁRTA. Asistence: Jerome Leduc a Tomáš Rolinek.
46:46
Jakub Sklenář dostal na modré čáře prudkou přihrávku, snažil se ji co nejrychleji odehrát na pardubickou branku, ale taktéž mu puk odskočil od hole.
45:39
Michal Bárta se už už dostával k vysoké přihrávce a vydával se do samostatného úniku, ale kotouč mu nakonec odskočil. Dynamo ve třetí třetině zatím hraje opravdu výborně.
45:19
Petr Čáslava poslal kotouč před branku Tomáši Kautovi, jenž se zcela sám před Králem pokoušel procpat kotouč do branky – neúspěšně!
44:21
Michal Bárta se v útočném pásmu prodíral přes obránce Ondřeje Dlapu, nakonec sáhl ke střele zápěstím, ale Král vytáhl svou lapačku.
43:19
Rolinek zpoza branky uviděl najetého Lukáše Nahodila a pardubický centr ze vzduchu jen těsně minul branku!
42:53
Na druhé straně si po necelých třech minutách na kotouč sáhl Brandon Maxwell a hra je přerušena.
42:20
Dynamo do poslední třetiny vlétlo ve velkém stylu, Král se musí mít hodně na pozoru vůči jednotlivým střeleckým pokusům domácích.
41:20
David Tomášek dostal exkluzivní nabídku mezi kruhy, ale vypálil jen těsně mimo!
40:42
Karel Nedbal vypálil ze středního pásma, Král si na jeho střelu v pohodě počíhal.
40:01
Vlivem času skončila i druhá třetina, ve které domácí opět navýšili své vedení na dvoubrankové. Hned ve druhé minutě prostředního dějství mohl sice po chybě Ščotky a následném úniku vyrovnat Michal Vondrka, ale ve třicáté šesté minutě se při přesilovce dostal ke kotouči Petr Sýkora a taháčkem překonal Tomáše Krále. Velikou šanci na čtvrtou branku měl potom David Tomášek, jenž z otočky zaskočil chomutovského brankáře, ale stav se nezměnil. Uvidíme, jak tomu bude ve třetí třetině, která by měla začít zhruba v 16:50.
40:00
39:47
Michal Bárta se prodral až do útočného pásma, kde vypálil od modré čáry, ale byl tísněn obráncem a jeho střela neměla potřebnou razanci.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
36:54
Maxwell krásnou přihrávkou takřka přes celé hřiště našel Tomáše Kauta, ale pardubický útočník ve snaze rozjet se na chomutovskou branku upadl.
36:28
David Tomášek sebral puk z hole chomutovského obránce a z otočky nebezpečně vypálil na Krále, jenž jen těsně tento pokus vyrazil betonem!
35:58
Tvrdý Rolinkův příklep od mantinelu zkrotil Král, bude se vhazovat po jeho pravici.
35:38
Chomutov se ihned nastěhoval před Maxwella, domácí raději vyhazují kotouč do středního pásma.
35:06
Sotva Pardubice zaujaly přesilovkové postavení, miláček domácích PETR SÝKORA navyšuje vedení! Na modré čáře obdržel přesný pas od Schause a taháčkem propálil Tomáše Krále. Asistence: Nicholas Schaus, David Tomášek.
34:56
34:46
Další jedovku od Schause vyráží Král.
34:06
A přesilovka je předčasně u konce. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Ivan Huml a bude se hrát čtyři na čtyři.
33:44
Chomutovským se zatím přesilovka příliš nedaří. Dynamo už třikrát vyhodilo kotouč přes všechny čáry.
32:56
Po přerušení na trestnou lavici na dvě minuty za krosček putuje Jerome Leduc a Chomutov si taktéž zahraje svou první přesilovku.
32:40
Chomutov hraje v šesti, je totiž signalizována výhoda.
30:58
Chomutov se usadil v útočném pásmu a roztočil kolotoč. Dvakrát od modré tvrdě vypálil Juraj Valach. Poprvé jeho pokus vyrazil Maxwell, podruhé šel kotouč mimo tři tyče.
29:46
Schaus teď od modré čáry vyslal neskutečnou bombu z první, ale kotouč letěl vysoko nad.
28:51
Na druhé straně se ke střele v jízdě dostal Juraj Valach a vyprášil Maxwellovi lapačku.
27:59
Redenbach posunul kotouč na Petra Hubáčka, jenž těsně za modrou vypálil přes obránce, ale Král v pohodě přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
26:13
Tomáš Rolinek vyslal na Krále jedovatý bekhend a chomutovský brankář předvedl parádní zákrok vyrážečkou!
25:34
Sýkora uviděl volný kotouč v útočném pásmu a sprintoval za ním, ale prohrál v souboji s Králem, jenž měl k puku o něco blíž.
24:37
Patrik Poulíček po narážečce s Tomáškem pálil přes obránce, ale kotouč nakonec k Tomáši Královi nedoputoval.
23:47
Čáslava udržel kotouč na útočné modré, ale jeho pokus vrátit kotouč před branku byl zblokován.
23:00
Dynamo vyprodukovalo nepřesnou přihrávku a je pískáno zakázané uvolnění.
21:55
Jan Ščotka se nechal trestuhodně připravit o kotouč od Michala Vondrky a ten se sám řítil na Maxwella. Pardubický brankář jen tak tak udržel kotouč před brankovou čárou!
21:18
V prvních minutách prostřední třetiny se oba týmy přetahují o kotouč a hra se přelévá ze strany na stranu. Brankáři zatím spíše přihlížejí.
20:01
První třetina dospěla ke svému konci, diváci v areně v ní viděli tři branky a hromadu plyšáků. Skóre otevřel v šesté minutě Nicholas Schaus, jenž zaskočil chomutovskou obranu včetně brankáře Krále nenápadnou střelou od mantinelu a led pardubické Tipsport areny zasypaly plyšáci. Vedení domácích navýšil zhruba za pět minut David Tomášek, ale ani tento stav nevydržel příliš dlouho. Za dvě minuty totiž krásně z první zacílil David Kämpf a určil stav po první třetině. Ta druhá začne zhruba v 15:55.
20:00
19:35
Po závaru před brankou raději Maxwell přerušuje hru svou lapačkou.
18:40
Pardubický Michal Bárta teď u mantinelu v útočném pásmu bojoval sám proti dvěma chomutovským obráncům a z tohoto souboje vyšel pochopitelně jako poražený.
17:58
V závěru třetiny se ani jednomu celku nedaří dostat se do souvislého tlaku a hra poměrně ztratila na tempu z předchozích minut.
17:04
Ondřej Dlapa se dostal ke kotouči na vrcholku kruhu pro vhazování, ale jeho pokus vyráží Maxwell.
16:10
Ihned po vhazování se Dynamo usadilo v útočném pásmu.
16:04
Chomutovští se pokoušeli o další založení útoku, ale úmysly jim překazilo zakázané uvolnění.
14:51
Další nebezpečnou střelu poslal od modré čáry na Maxwella Brett Flemming, ale postarali se o ni pardubičtí obránci.
12:43
Piráti právě vstřelili branku!
Tlak domácích trochu opadl a Chomutov toho ihned využívá. Kontaktní branku střílí z mezikruží DAVID KÄMPF po krásné střele z první pod víko. Asistence: Petr Koblasa.
12:34
Rozhodčí přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
12:29
Dynamo je po druhé brance hodně aktivní, ale Král nedovoluje další navýšení skóre.
10:06
Mění se až o chvíli později, když Tomáš Klimenta našel před brankou dobře postaveného DAVIDA TOMÁŠKA, který neměl problém se zakončením. Asistence: Tomáš Klimenta, Jerome Leduc.
09:56
Až teď, když Tyler Redenbach vypálil z levého kruhu pro vhazování, ale stav utkání se prozatím nemění.
09:29
Východočeši se prozatím drží v útočném pásmu, ale Král zatím neměl moc práce.
08:48
Dynamo dnes bude jako první hrát přesilovku. Ondřej Dlapa odchází na trestnou na dvě minuty za podražení.
08:42
Dynamo v signalizované výhodě okupuje obranné pásmo Chomutova.
07:56
Vondrka vymýšlel šikovnou zadovku pro Humla, ale ten byl od kotouče odstaven.
07:06
Marek Račuk dostal přesnou přihrávku do mezikruží a vyslal velmi jedovatou střelu na Maxwella, pardubický brankář si s ní ale v pohodě poradil.
05:59
Pardubice zakládaly útok, ale je pískáno zakázané uvolnění.
05:42
Led pardubického zimního stadionu zasypaly plyšáci! Hrát se bude po krátké pauze, až bude ledová plocha uzpůsobena ke hře.
05:42
Nedáš – dostaneš! NICHOLAS SCHAUS dokonale překvapil Tomáše Krále, když od mantinelu naznačoval přihrávku doprostřed hřiště na spoluhráče, z ničeho nic vypálil a dokonale trefil skulinku v chomutovské brance. Asistence: Petr Sýkora.
05:13
Kapitán hostů Michal Vondrka se krásně proháčkoval pardubickou obranou, Maxwell ale jeho pokus vyrazil betonem!
04:54
Zakázané uvolnění nyní i na chomutovské straně.
04:37
Podobně jako Skokan si na druhé straně počínal David Tomášek a je pískáno zakázané uvolnění.
03:54
Marek Tomica dlouho přihrávkou přes celé hřiště hledal Davida Skokana, ale ani jemu se zakončení akce nepodařilo, když nedokázal těžký kotouč zpracovat.
02:54
Podél mantinelu se do útočného pásma prosmýkl Nick Schaus, ale jeho následná střela byla zblokována.
02:03
Petr Čáslava se o mantinel pokusil dostat do útoku Michala Bártu, ale pardubický útočník na kotouč nedosáhl,
01:34
Bylo pískáno první zakázané uvolnění dnešního zápasu.
01:07
Po chybné pardubické rozehrávce si vzal na druhé straně slovo kapitán Pirátů Michal Vondrka, ale jeho pokus mířil vysoko nad.
00:21
První střelu v dnešním utkání vyprodukoval ze své hole obránce Jan Ščotka a Král měl s jeho pokusem drobné problémy. Skákavý kotouč ale nakonec srazil do rohu.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Klouček) – Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Havlík, Leduc, Bokroš – Redenbach, Hubáček, M. Kaut – Nahodil, Rolinek (C), P. Sýkora – Tomášek, Poulíček, Klimenta – T. Kaut, Panna, Bárta – Zadina.

Piráti Chomutov: Král (J. Laco) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Hřebejk, Huml, Vondrka (C) – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Račuk, Lauko, Poletín – Krejčiřík.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Kotlík, Zíka.
Dnešní utkání se ponese ve znamení plyšáků, kdy dorazivší fanoušci mají za úkol zasypat s nimi led po první vstřelené brance domácích. Klub Dynamo Pardubice se rozhodl opakovat tuto úspěšnou akci na podporu dětských domovů a dětského oddělení pardubické nemocnice, kam plyšáci z ledu poputují, po dvou letech. Při premiéře této povedené akce na ledě pardubické Tipsport areny přistálo 2 045 plyšových hraček.
Oba celky v minulém kole získaly shodně dva body za své výhry v prodloužení. Piráti přivezli cenný skalp Sparty Praha, se kterou mají teď shodně dvacet osm bodů na sedmé, respektive osmé pozici a Dynamo se radovalo na ledě Zlína, kde ještě v čase 59:35 prohrávalo 2:4. Během osmnácti vteřin srovnali stav zápasu Rolinek s Nahodilem a obrat dokonal v prodloužení v čase 61:03 David Tomášek.
Po volné sobotě následuje již dvacáté kolo Tipsport extraligy, v domácím prostředí Dynama Pardubice se poprvé v letošní sezoně představí již od tří hodin celek Piráti Chomutov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.