Pardubice - Mladá Boleslav: Vítězný gól Lukáše Žejdla na 2:3

Do poslední třetiny Dynamo vstupovalo s dvoubrankovým vedením v zádech, ale Boleslav dokázala během minuty a dvaceti vteřin zásluhou Martina Látala a Tomáše Urbana vyrovnat skóre zápasu. Začínalo se tedy od začátku a oba celky se ze všech sil snažily dostat vedení na svou stranu. Když už se zdálo, že utkání dojde do prodloužení, vzal si šest vteřin před koncem slovo Lukáš Žejdl, jenž nadvakrát překonal Brandona Maxwella a přisoudil Středočechům tři body. Z pardubické Tipsport areny Vám pěkný víkend přeje Marek Votke.
Nejlepší hráči: Ladislav Havlík – Martin Látal.
59:54
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Omlouvám se, nesměřuje! LUKÁŠ ŽEJDL nejprve vypálil na Maxwella od kterého se kotouč odrazil mezi kruhy a boleslavský útočník se přes obránce dostal k dorážce, kterou zřejmě rozhodl dnešní utkání. Asistence: Jakub Orsava.
59:08
Probíhá poslední minuta základní hrací doby a zápas, zdá se, směřuje do prodloužení.
58:37
Z pravého křídla nepříjemně vypálil Nick Schaus, ale Lukáš vyráží.
58:04
Redenbach posílal před branku střílenou přihrávku, která nakonec skončila v lapačce Jana Lukáše.
56:44
Dynamo si vyžádalo oddechový čas.
55:25
Michal Bárta už měl našlápnuto k samostatnému úniku, ale obětavým zákrokem se mu pod nohy vrhl boleslavský obránce a bez faulu domácím zhatil tuto šanci.
55:09
Na druhé straně se šikovným pohybem ramen Martin Látal dostal do mezikruží, ale jeho následnou střelu v pohodě kryje Brandon Maxwell.
54:40
Od mantinelu pálil Tomáš Rolinek, ale jeho pokus byl zablokován.
54:03
Nicholas Schaus si narazil o mantinel a proklouzl až před Lukáše, kde ovšem neuspěl se svou stahovačkou do bekhendu!
52:58
Dynamo přidalo na obrátkách a usídlilo se v útočném pásmu. Tři střely na branku ale ke gólu nevedly. Lukáš teď přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
52:31
Kotouč se odrazil od zadního mantinelu a Martin Látal trefuje tyčku!
51:08
50:28
Dynamu se nedaří usadit se v útočném pásmu, Boleslav dostává kotouč až za Maxwella.
49:30
Schaus se teď sám vyhnal z útočného pásma.
49:08
O něco větší příležitost teď bude mít Dynamo. Radan Lenc totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
48:53
Oba celky se snaží dostat vedení na svou stranu a bojuje se o každý centimetr ledu, žádná větší šance ovšem ani na jedné straně zatím nepřichází.
47:28
Další pokus domácích končí zakázaným uvolněním.
47:11
Máme tu další komerční přestávku.
46:49
Dynamo se vehementně snaží dostat svůj náskok zpátky. Nicholas Schaus si narazil s Tomášem Rolinkem, ale jeho pokus Lukáš v klidu vyrazil.
46:01
David Tomášek se pokoušel přes obránce projít do útočného pásma, ale byl neúspěšný.
44:54
Havlík si poklepáním o led vyprosil přesnou přihrávku od Klimenty, ale jeho následná střela letěla hodně vysoko nad branku.
44:14
A začínáme od začátku! Brandon Maxwell se dopustil velké hrubky, když nejprve v klidu zkrotil střelu TOMÁŠE URBANA od mantinelu, ale kotouč se mu následně přes rameno přehoupl do sítě. Asistence: Jan Hanzlík a Marek Trončinský.
42:54
Středočeši záhy snižují na rozdíl jedné branky! Po Hanzlíkově přihrávce se ke kotouči dostal MARTIN LÁTAL a svou nenápadnou střelu z otočky pověsil přímo do šibenice. Asistence: Jan Hanzlík.
42:36
42:14
Nahodil velice svižně projel do útočného pásma a našel před branku najíždějícího Rolinka, jenž tečuje těsně mimo!
41:30
Leduc napřáhl k ostrému příklepu, ale Lukáš včas vystrčil svůj beton.
40:36
Na začátku poslední třetiny si Dynamo zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za držení hole dostává Tomáš Voráček.
40:01
Ve druhé třetině tempo trochu opadlo, ale domácím se přesto podařilo navýšit své vedení na dvougólové. Ladislav Havlík si šikovně vyměnil kotouč s kapitánem Rolinkem a po dlouhé době se zapsal mezi střelce v extraligovém zápase. Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
40:00
39:47
Další pokus Lukáše Pabišky betonem řeší Brandon Maxwell.
39:22
Boleslav se ještě pokusila o založení jedné z posledních útočných akcí v prostředním dějství, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
39:01
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:58
Pár chvil po vypršení Leducova trestu Tomáš Urban trefuje břevno pardubické branky!
37:43
37:13
Východočeši opět vyvezli kotouč až za Lukáše a Boleslav bude muset začít znovu.
37:04
Od modré hodně nebezpečně vypálil Jiří Kurka, ale následný zmatek v brankovišti nakonec vyřešil Brandon Maxwell. Na rozhodčích teď je, aby se postarali o navazující rozmíšku.
36:28
A znovu.
36:02
Boleslavští se ihned usadili v útoku, ale Dynamo se zmocnilo kotouče a vyhazuje přes všechny čáry.
35:43
V závěru druhé třetiny si Mladá Boleslav zahraje další přesilovku. Jerome Leduc inkasuje dvě minuty za sekání.
35:08
Filip Zadina ostře vypálil, ale ozvalo se pouze plexisklo za bránou.
34:24
Osamocený Petr Sýkora se před Lukášem natahoval po kotouči a už se chystal na stahovačku do bekhendu, ale boleslavský brankář byl rychlejší.
33:36
Ondřej Panna zpracoval vysoký kotouč a pelášil s ním na Lukáše, objel branku a šikovnou stahovačkou se přes obránce dostal až do zakončení, stav se ale nemění.
32:31
Středočeši se drží v útočném pásmu, ale důsledná obrana domácích nedovoluje žádné větší ohrožení branky.
30:53
Martin Kaut šikovně vybruslil z rohu hřiště do mezikruží, ale jeho následnou střelu zápěstím dobře viděl Jan Lukáš a neměl se zákrokem sebemenší problém.
29:39
Boleslav přidala na agresivitě a urputně dobývá pardubické obranné pásmo. Maxwell je ovšem i nadále jistý a přidává jeden zákrok za druhým.
28:17
Dynamo právě vstřelilo branku!
LADISLAV HAVLÍK nejprve zajel za branku, kde předal kotouč Tomáši Rolinkovi, ihned si však šikovně sjel zpět před Lukáše, kam okamžitě od Rolinka dostal zpětnou přihrávku a zvýšil na 2:0! Asistence: Tomáš Rolinek.
26:37
Aktivní Jiří Fronk teď prolétl celé hřiště, šikovnou stahovačkou obešel pardubického obránce, ale jeho zakončení se odrazilo pouze od Maxwellovy výstroje.
26:11
Martin Látal přijal přihrávku do druhé vlny a jeho nebezpečnou střelu Maxwell musel hbitě řešit svým betonem. Následuje komerční přestávka.
23:54
Na druhé straně si teď tlak vytváří domácí, ale Lukáš sérii nebezpečných pokusů odolal.
23:15
Jakub Orsava dorážel puk k levé tyčce, ale Maxwell jej dokázal vytěsnit!
22:48
Po buly se Středočeši vydali do útoku, ale Maxwell si připisuje další jistý zákrok lapačkou.
22:30
Boleslav se chvíli držela v útočném pásmu, ale bez větších obtíží se nakonec Dynamo dostalo ke kotouči. Jeho pokus o následný útok ovšem končí zakázaným uvolněním.
21:33
Tomáš Klimenta si šikovně najížděl na přihrávku z hloubi obranného pásma domácích, ale kotouč mu nakonec odskočil od hole.
20:48
20:35
20:01
Máme za sebou první třetinu, která nabídla velmi svižný hokej a na obou stranách nebyla nouze o zajímavé gólové příležitosti. Hned první minuta zápasu nabídla jednu na každé straně, ale Orsava ani Nahodil nedokázali otevřít skóre. To se povedlo ve třetí minutě Petru Sýkorovi, jenž v mezikruží plácl do kotouče a ten propadl až za Lukáše. Do konce třetiny hrála Boleslav hned třikrát v početní výhodě, ale srovnat nedokázala. Uvidíme, jak tomu bude ve druhé třetině, která začne zhruba v 18:57.
20:00
19:38
Oba týmy ale spíše pouze dohrávají první třetinu a nikdo se do útoku nežene.
18:48
Po faulu na Nicholase Schause ale dvě minuty dostává Matěj Stříteský a díky jeho napadení se bude hrát čtyři na čtyři.
18:35
Tomáš Bokroš dostává dvě minuty za podražení a nabízí hostům již třetí přesilovou hru.
18:17
Na obranné modré teď obětavě pracoval Petr Sýkora, ale nepodařilo se mu kotouč nasměrovat ani na jednoho ze svých spoluhráčů.
17:10
Další pokus o útok ze strany domácích končí zakázaným uvolněním.
16:22
Michal Bárta svižně projel kolem mantinelu a velmi nebezpečně prověřil Lukášovu lapačku. Boleslavský brankář ale prokázal skvělé reflexy a pokus zastavil.
15:30
Po přihrávce zpoza branky napřahoval ke své další střele Petr Sýkora, ale i jeho pokus byl zablokován.
14:54
14:53
V závěru přesilovky vyslal tvrdý příklep Tomáš Hyka, ale bolestivě zasáhl pouze Davida Tomáška, jenž se vrhl do této střely. V doprovodu lékaře a za potlesku tribun míří na střídačku.
14:50
Matěj Stříteský pálil od modré, ale jeho pokus byl zablokován pardubickou obranou.
13:50
Boleslav opět krouží v útočném pásmu.
12:54
Pardubická hráčská lavice špatně vystřídala a Dynamo bude podruhé v krátkém časovém sledu čelit převaze hostů. Trest odpykává Lukáš Nahodil.
12:49
Navrátilec z trestné lavice Ladislav Havlík se ihned zapojil do hry a od modré čáry vyslal nebezpečnou střelu, kterou ještě nebezpečnější dorážkou zvýraznil Tyler Redenbach. Kotouč ovšem prolétl jen těsně kolem tyče!
12:31
11:40
Rolinek s Malletem vyvezli kotouč až do obranné třetiny hostů a chvíli to vypadalo i na přečíslení, druhý jmenovaný ale nakonec přišel o hůl a Lukáš tak mohl zůstat v klidu.
11:15
Lukáš Žejdl tečuje jen těsně mimo střelu od modré!
10:51
Boleslav se ihned usadila v útočném pásmu a záhy vyslala na Maxwella velmi nebezpečnou střelu, kterou se pokoušelo dorážet hned několik hráčů. Pardubický brankář kotouč ale podržel.
10:31
Máme tu vyloučení. První přesilovku si zahraje Mladá Boleslav, když Ladislav Havlík inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.
09:59
Ostrá střela Schause rozezněla plexisklo za boleslavskou brankou.
09:32
Tomáš Hyka nebezpečně dorážel odražený kotouč, Maxwell včas nastavil svůj beton!
07:23
Čerstvá posila Středočechů Jiří Fronk se těsně před Maxwellem dostal ke kotouči a vyslal na pardubickou branku nebezpečný bekhend, ale gólman domácích byl taktéž připraven.
06:22
Lukáš Nahodil z prostoru mezi kruhy našel na pravém kruhu pro vhazování Tomáše Klimentu, jenž se snažil trefit mezírku mezi Lukášovými betony, ale na svého bývalého spoluhráče si nepřišel.
06:11
Po dalším přerušení od Lukáše následuje komerční přestávka.
05:56
Tomáš Kaut v útočném pásmu vymyslel velmi šikovnou zadovku na Filipa Zadinu, ale taháček pardubického mladíčka skončil pouze v lapačce Jana Lukáše.
05:05
Jakub Klepiš se pokoušel dostat do útočného pásma, ale na útočné modré byl od kotouče odstaven pardubickým obráncem.
04:25
Tomášek se prodral podél mantinelu a směřoval před brankou bekhendovou přihrávku, nikdo si ji ale nevyzvedl.
03:41
Ihned po buly Dynamo vyrazilo do dalšího útoku, ale ve středním pásmu jej zastavila přihrávka rukou.
03:32
Na druhé straně Maxwell přikryl kotouč svou lapačkou a přerušuje hru.
02:02
Pardubice potvrzují zlepšenou formu z posledních zápasů a jdou dnes do vedení jako první! Petr Sýkora se v mezikruží dostal ke kotouči a skákavý puk golfem dostal za Lukáše! Asistence: Petr Hubáček a Tyler Redenbach.
00:52
Na druhé straně Lukáš Nahodil ze vzduchu tečoval jen těsně mimo tři tyče! Začátek utkání jako z partesu.
00:21
Jakub Orsava měl hned na úvod dnešního utkání slibnou šanci, když hbitě obkroužil Maxwellovu branku a pokusil se o zakončení! Puk se ale od Maxwella odrazil mimo všechny.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Klouček) – Ščotka, Schaus, Nedbal, Bokroš, Leduc, Havlík, Horyna – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Tomášek, Bárta – Zadina, T. Kaut, M. Kaut – Panna.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – T. Voráček, Stříteský, Kučný, Trončinský, Kurka, Hanzlík – Jonák, Žejdl, Orsava – Lenc, Urban, Hyka – Vampola, Látal, Lenc – Klepiš, Pospíšil. Fronk – Pabiška.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Gerát, Hynek.
Dnešní soupeři na sebe narazili naposledy 2. října v devátém kole. V roli hostitele byla Mladá Boleslav a na domácím ledě dokázala urvat vítězství 2:1. Aktuálně se bruslařský klub nachází na sedmé pozici s jednatřiceti body, Dynamo je na místě třináctém s jedenácti bodovou ztrátou na svého soka.
Zatímco Dynamo se zvedá, značně posílení Středočeši jsou v opačné situaci. V posledních třech utkáních vybojovali pouze tři body, za vítězství doma proti Vítkovicím minulý týden v pátek. V neděli nestačili na Plzeň na jejím ledě, kde prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1 a v úterý podlehli doma Karlovým Varům, jež zdobí dvě výhry v řadě po dlouhé šňůře pěti proher v základní hrací době, čtyřikrát potom bez vstřelené branky.
Dva góly v tomto utkání vstřelil David Tomášek, jenž v posledních třech zmiňovaných kláních vsítil hned čtyřikrát a navrch přidal jednu asistenci. Za zmínku stojí také počínání Lukáše Nahodila, ten během těchto zápasů včetně derby zaznamenal taktéž čtyři branky a jednu asistenci.
Domácí v posledních kolech pod generálním manažerem a hlavním trenérem v jedné osobě Pavlem Rohlíkem zažívají mírný vzestup. V posledních třech kolech totiž dokázali nasbírat osm bodů z devíti možných za dvě výhry po šedesáti minutách a jednu v prodloužení. Nejcennější z těchto výher se udála v posledním kole na ledě lídra soutěže. Kometa Brno podlehla Východočechům 2:3, jednalo se o vůbec první domácí zaváhání Jihomoravanů v letošní sezoně.
Zdravím Vás u dalšího onlajnu z pardubické Tipsport areny, kde se v rámci dvaadvacátého kola Tipsport extraligy proti sobě postaví celky Dynamo Pardubice a BK Mladá Boleslav.