Plzeň - Pardubice: Druhý gól hostů! Prosadil se Nick Schaus, 5:2

Dnešní duel je u konce, spokojenější mohou být plzeňští hokejisté, kteří si ze střetnutí odnesli všechny tři body!

I prostřední část ovládla Plzeň! Nejprve se po perfektně provedeném sólu prosadil Jakub Lev, ten zvýšil už na 4:1. Pátou trefu Škody obstaral přesnou dorážkou opět Dominik Kubalík, který využil dvojnásobnou přesilovou hru.

Ve třetí třetině si domácí náskok zkušeně pohlídali, přestože se skóre již měnilo ve prospěch hostů. V 55. minutě se za Machovského záda trefil Nicholas Charles Schaus. Výsledné skóre má tak podobu 5:2 pro modrobílé.

Indiáni se tak udrželi na desátém místě a odrazili útoky dvou moravských týmu pod sebou v tabulce.

Nejlepší hráči utkání: David Stach (HC Škoda Plzeň) a Nicholas Schaus (HC Dynamo Pardubice).

Střely celkem:

Plzeň – 35

Pardubice – 22

Ze západočeské Home Monitoring Arény je to pro dnešek všechno, přeji krásný zbytek dne a pěkně děkuji za sledování psaného přenosu. Příště se opět bude těšit Jan Picka!
59:08
Ještě je tu jedno mírné pošťuchování! Matěj Beran (PCE) je vyloučen na dvě minuty za hrubost a na další dvě minuty opět za hrubost.
Na domácí straně bude pykat Tomáš Svoboda (PLZ) za hrubost.
59:08
58:29
Petr Sýkora se v úhlu dostal k touši, poté se ho snažil poslat Machovskému mezi nohy, ale ten včas sklapl betony k sobě.
57:43
Modrobílí už si jen v klidu kontrolují výsledek, utkání se dohrává, příliš prudkých pohybů na ledě k vidění není.
57:11
Opakuje se tatáž situace – icing Plzně. Matěj Machovský se bude muset mít opět na pozoru.
57:03
Škodovka poslala touš na zakázané uvolnění, buly v útočném pásmu Dynama.
56:40
Filip Zadina vyslal prudkou střelu švihem z mezikruží, Machovský puk jen vyrazil lapačkou, posléze mu pomohli beci.
56:03
Hned po buly v útočném pásmu napálil Jakub Lev tyčku!
55:55
Dominik Kubalík si pro jubilejní trefu jde! Nyní se prohnal jako blesk do útočného pásma, jeho pokus švihem se štěstím zastavuje Hübl ramenem.
Dnešní utkání sleduje 4859 diváků.
55:20
A další skrumáž před brankou Plzně, nyní se však Dynamo do šance nedostalo, neboť celou akci rázně ukončil Machovský, který puk ukryl do lapačky. Po poslední komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Pardubic.
54:40
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak to je celkem šokující odpověď na plzeňské tutovky! NICHOLAS SHAUS (7+27) se po pravé straně prodral do útočného pásma Plzně, poté napřáhl, jeho nechytatelná rána se dostala do branky pod rukou Matěje Machovského. Asistence: David Tomášek (13+8).
54:08
Opět Martin Procházka! Dynamo už asi přestalo bránit, domácí útočník byl úplně volný před brankou, ale bekhendem neuspěl.
53:15
Sám před brankou Dynama se po pasu Kubalíka objevil Michal Moravčík! jeho bekhendový pokus hostující gólman vyrazil betonem.
52:22
Škodovka je znovu vepředu, zatím se jí nedaří přidat šestou trefu, ale asi to příliš nevadí.
51:31
Krásný pokus Martin Procházky, který je po minulých úspěších v ráži! Jeho pěknou střel parádně vytěsňuje Hübl vyrážečkou.
50:45
Po pasu Kracíka střílel z úhlu Tomáš Svoboda, ale i na druhé straně se vlní síť, jen ta ochranná.
50:26
Bývalý Plzeňák Matěj Beran pálil z levé strany pod břevno, Machovský dobře zasahuje vyrážečkou, kotouč končí znovu v ochranné síti.
50:08
Další pokus Pardubic z levé strany byl sražený, takže kotouč nakonec skončil až v ochranné síti. Po komerční přestávce se bude vhazovat u branky Plzně.
49:47
Zakázané uvolnění Plzně, hra se po delší době přesune k brance Matěje Machovského.
49:15
I Kratěna měl před brankou Dynama zajímavou možnost, jeho pokus bekhendem však mířil mimo tři tyče.
48:49
Martin Procházka a Jakub Lev nyní dvakrát pěkně kombinovali, ale pokaždé je v rozhodujícím momentu dojeli hostující beci.
48:21
Hra je nyní spíše ospalá, ani jeden tým se nikam moc nežene, protože o výsledku je zřejmě rozhodnuto.
47:29
Michal Moravčík sice udržel s problémy puk v útočném pásmu, ale nakonec jeho nahození úspěch nemělo. Dopředu pádí Dynamo.
46:46
Patrik Poulíček to zkoušel zajímavě bekhendem v útočném pásmu, Machovský zasahovat nemusel, jeho pokus šel mimo.
46:27
46:04
Ondřej Kratěna měl pěknou šanci, ale pálil nakonec vysoko nad branku Hübla.
45:28
Pardubice se v krátkém sledu podruhé osvobozují, indiáni musí začít znovu.
44:48
Dominik Kubalík se žene za hattrickem a třicátým gólem, ale zatím pálí mimo tři tyče.
44:27
Za hákování je vyloučen hostující bek Karel Nedbal (PCE), Dynamo se bude muset opět bránit.
43:50
Lev po pěkném projetí hledal před brankou Procházku, ale ten byl dostatečně bráněn. Plzeň hraje dál v útočném pásmu.
43:11
Indiáni zatím ve třetí části jasně dominují, další akce třetí útočné formace však skončila bez zakončení.
42:40
Jakub Koreis byl úplně sám před brankou, po pasu Schleisse pálil, nicméně trefil Hübla jen do břicha. Velká šance Plzně!
42:00
41:05
Tak to bylo neskutečné! Domácí naprosto vyšachovali hostující obranu, ale David Stach v rozhodující chvíli netrefil úplně prázdnou branku.
40:10
Škodovka vstupuje do třetí třetiny v přesilovce, už se pomalu usazuje v útočném pásmu.
40:01
Střely ve druhé třetině:

Plzeň – 14

Pardubice – 5
Další třetina začne přibližně v 19:08.
I prostřední část ovládla Plzeň! Nejprve se po perfektně provedeném sólu prosadil Jakub Lev, ten zvýšil už na 4:1. Pátou trefu Škody obstaral přesnou dorážkou opět Dominik Kubalík.
40:00
40:00
Za hákování ještě bude vyloučen Ladislav Havlík (PCE), domácí tedy vstoupí do poslední části v přesilovce.
39:56
39:27
Lukáš Nahodil se v oslabení vydal na útočný výlet, jeho pokus však přizvedl Kadlec do ochranné sítě. Buly u branky Machovského.
38:29
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni se dočkali ve dvojnásobné přesilovce páté trefy! DOMINIK KUBALÍK (29+18) se tentokrát prosadil z prostoru před brankou, když bez problémů dorazil vyražený kotouč do odkryté sítě. Asistence: Ondřej Kratěna (11+14) a Petr Kadlec (2+17).
38:11
Petr Kadlec pěkně vypálil, jeho bombu zastavuje Hübl lapačkou.
37:56
Škodovku čeká dlouhé přesilovka pět na tři! Za krosček je vyloučen Marek Trončinský (PCE).
37:44
Dominik Kubalík nepřesně rozehrál, beci Pardubic ztečovali jeho přihrávku mimo hrací plochu.
37:24
Nicholas Schaus (PCE) je vyloučen za nedovolené bránění, odsedí si tak menší trest.
36:56
Oba týmy několikrát nepřesně rozehrály, nyní se dopředu žene Plzeň, která bude hrát další početní výhodu.
36:11
I Dynamo je v plném počtu.
35:41
35:19
Akce Plzně pokračovala, hostující gólman ale touš ukryl do lapačky. Buly u jeho branky.
35:00
Dominik Kubalík také pláchl po pravé straně jako Lev, jeho střela nakonec skončila těsně mimo! Hübl si musel oddychnout.
34:11
Přesilovka hostujícího celku končí po třiceti sekundách. Marek Trončinský (PCE) totiž také hákoval, za což ho sudí posílají na trestnou lavici.
33:51
Škodovka se hned po vhazování dostala ke kotouči a následně ho vyhodila.
33:41
Jaroslav Kracík (PLZ) je další provinilcem dnešního utkání, domácí forvard je vyloučen za hákování. Po komerční pauze rozehrají Pardubice další přesilovou hru.
33:19
Indiáni získali kotouč ve svém obranném pásmu, nicméně Lukáš Pulpán ho poté nepřesně rozehrál, takže se píská zakázané uvolnění.
32:40
Jakub Koreis a Jan Schleiss se snaží udržet puk za brankou Dynama, možná se dostat i před ni, ale to se jim zatím příliš nedaří.
31:49
Dynamo se po sympatické snaze musí opět bránit, domácí se usazují v útočném pásmu a chtějí přidat pátý gól.
31:11
Tak to byla blesková akce JAKUBA LVA (14+9)! Domácí útočník pláchl všem po pravé straně, procpal se před branku a poté zakončil naprosto chladnokrevně. Naznačil kličku do bekhendu, poté však zakončil přesně opačně, čímž Hübla naprosto vykoupal. Plzeň vede znovu o tři trefy! Asistence: Lukáš Pulpán (6+8).
30:43
Tomáš Kaut nahodil puk z pravé straně před branku, tam byl však připravený Machovský. Puk mají domácí.
30:00
Indiáni to v útočném pásmu nesehráli moc ideálně, nakonec se musel rychle vracet dozadu. Vše zvládli a v klidu rozehrávají.
29:17
Ján Sýkora propálil Machovského, tomu kotouč propadl výstrojí a už se šoural do branky! Na poslední chvíli puk odpálil do bezpečí Michal Moravčík .
28:58
Do rychlého brejku se dostalo Dynamo, z pravé strany zkoušel Machovského opět překonat David Tomášek, ale tentokrát nebyl úspěšný.
28:46
I Peter Čerešňák zkusil štěstí střelou od modré čáry, Hübl toho sice moc neviděl, ale nakonec včas sklapl betony k sobě.
28:27
Jakub Lev to nakonec vzal na sebe, od mantinelu si vyjel až před branku, ale forhendové zakončení mu nakonec nevyšlo podle představ.
27:48
Domácí buly vyhráli a dlouho kombinují v útočné třetině. Zatím se k pořádně šanci ale nedostali.
27:29
Škodováci nahodili puk už ze středního pásma na branku Pardubic, Jaroslav Hübl ho pro jistotu ukryl do své lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.
26:58
Znovu sledujeme nepřesnou hru, oba celky se snaží něco vymyslet, ale v útočném pásmu je to spíše křeč. Chybí lepší nápad.
26:08
Nakonec to zkusil z levé strany Miroslav Preisinger, jeho tvrdou ránu vyrazil Jaroslav Hübl lapačkou mimo.
25:48
Až nyní kotouč konečně vydolovali domácí hráči, kteří se snaží po delší době založit útočnou akci.
25:14
Dlouho se o kotouč bojuje u mantinelu, dokonce i Petr Kadlec se jako zamlada vrhl do skrumáže, ale stále se nepíská.
24:33
Škodovka opět úplně zbytečně zmatkuje ve svém pásmu, indiáni si přidělávají problémy úplně sami. Dynamo čeká na svou šanci.
24:04
Nahodil spíše propagačně nahodil puk na domácí klec, Matěj Machovský s tímto pokusem nemohl mít sebemenší problém.
23:29
Pardubice se však bez problémů ubránily, načež se samy vydaly zkusit štěstí v útoku. Nahozený puk pokryl Machovský do lapačky.
23:01
V plzeňské defenzivě nyní panoval mírný chaos při rozehrávce, nakonec to domácí zvládli a míří na zteč.
22:31
Tomáš Hrnka se hnal po pravé straně do útočného pásma, ale pokračovat nemohl, protože se píská postavení mimo hru Plzně.
22:10
21:45
Kratěna pěkně našel Martina Procházku, ten pálil z voleje mezi betony, ale na poslední chvíli ideálně zasahuje Hübl!
20:55
Miroslav Indrák to šikovně zkusil z mezikruží, nicméně Hübl se vytasil se skvělým zákrokem lapačkou.
20:25
Dynamu se hned podařilo vyhodit puk, domácí jsou ale bleskově zpátky v pásmu.
20:10
David Kvasnička si skvěle pokryl puk, Petr Sýkora (PCE) ho podrazil, domácí si tedy opět zahrají přesilovku.
20:01
Střely v první třetině:

Plzeň – 12

Pardubice – 8
Je za námi první třetina dnešního utkání. Vstup do zápasu měli indiáni skvostný! Již v první minutě proměnil přesilovou hru Dominik Kubalík, který využil skvělého pasu Lva. Ještě lepší přihrávku si pro Tomáše Svobodu vymyslel Kracík, domácí 23 zvýšila už na 2:0 pro Plzeň. A když se ve čtrnácté minutě trefil ještě David Stach, tak Milan Klouček raději přenechal místo v brance Hüblovi. Poté Plzeňští úplně přestali hrát, za což je potrestal svou dorážkou David Tomášek.
Další třetina začne přibližně v 18:15.
20:00
19:29
A máme sníženo! O tohle si domácí hráči koledovali už několik minut... Trončinský si najel před branku, kde chtěl dorazit svou první střelu. Podporoval ho i DAVID TOMÁŠEK (13+7), jenž už procpal touš za záda Machovského. Asistence: Marek Trončinský (4+20) a Rastislav Špirka (6+5).
18:40
Hostující mužstvo se nyní vydalo na cestu aktivního napadání, zatím to nese ovoce. Domácí se nemohou dostat z obranného pásma.
17:58
Pardubičtí čekají s rozehrávkou na čerstvé hráče, nyní má hra velice pomalé tempo.
17:22
Další šermovačku v obranném pásmu domácí zvládli, poté se chtěli vydat dopředu, ale o puk se znovu srdnatě bojuje u mantinelů.
16:45
Hostující celek nahodil puk z velké dálky, Machovský si nedělal problémy, proto touš ukryl do výstroje.
16:35
Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, oba týmy si vyměňují puky a dopředu se nikdo moc nedostává.
15:33
Škodovka je teď lehkovážná a už mohlo být sníženo! Petr Sýkora pálil jen do betonu Machovského, domácí gólman se zaskvěl i po dorážce Špirka.
14:48
Jaroslav Kracík dobře zapracoval v defenzivě a vyhodil touš do bezpečí. Ale aktivnější je stále Dynamo.
14:13
Ztečovaný puk se odrazil do ochranné sítě za Machovského klecí, bude se vhazovat ve středním pásmu.
13:45
Puk je nyní za domácí klecí, beci indiánů ho chtějí rozehrát dopředu, ale musí počkat, až se dostřídá.
13:15
Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Milan Klouček, přichází Jaroslav Hübl.
13:15
Parádní akce DAVIDA STACHA (6+12)! Ten se prokličkoval před branku Kloučka, poté trochu zbytečně přihrával Indrákovi, ale nakonec se k němu kotouč ještě jednou odrazil. Stach už neměl problém poslat ho do prázdné branky! Asistence: Miroslav Indrák (14+11) a Miroslav Preisinger (2+6).
12:41
Petr Sýkora zkoušel pálit z velkého úhlu, ale puk mu nakonec sjel, takže Machovský je bez zákroku.
12:37
Hra se přerušila, na programu je druhé komerční pauza. Po ní bude následovat buly u Matěje Machovského.
12:18
Domácí se bez problémů ubránili a Lev se zase rychle dostal do útočného pásma. Tam ho však hostující hráči o puk připravili a sami míří na zteč.
11:45
Dynamo po druhé inkasované brance přidalo a celkem dlouho se drželo v útočném pásmo. Škodovka nakonec poslala puk jen na icing.
10:29
Přesilovku sice indiáni nevyužili, ale po jejím skončení už se mohli radovat! Jaroslav Kracík brilantně udržel kotouč, najel si s ním před branku, ale nehamounil, nýbrž klasicky přihrával. TOMÁŠ SVOBODA (14+14) měl poté na mušce svou obvyklou střelu, trefil se přesně pod břevno. Asistence: Jaroslav Kracík (5+20) a Martin Procházka (4+7).
10:21
09:37
Indiáni mají problém dostat se do pásma, Dynamo se v oslabení brání dobře.
08:59
Miroslav Indrák si sám po pasu Stacha zkusil vystřelit, ale s jeho ranou si v pohodě poradil Milan Klouček.
08:35
Další skvělá rána Kubalíka! Ten nyní pálil po příhře Indráka, ale nyní z toho gól není. Domácí útočník trefil jen boční síť.
08:21
Tomáš Kaut (PCE) zasáhl Petra Kadlece do obličeje, sudí mu udělili menší trest za vysokou hůl.
08:07
Na řadě je první komerční přestávka, po jejím skončení se bude vhazovat u branky Škodovky.
07:57
Lev dobře předal puk Kratěnovi, ten však o touš přišel a dopředu se vydali hráči Dynama. Ti však v útočném pásmu nic nevymysleli, kotouč se došoural k Machovskému, jenž ho ukryl do své rukavice.
07:28
06:51
Hostující celek si přihrál rukou, hra je tedy přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmo.
06:34
Indiáni hrají oslabení naprosto suverénně, celou dobu se hra odehrává na půlce hostí.
06:14
Ondřej Kratěna se po vyhození Pulpána téměř dostal do samostatného úniku! Hostující beci však domácího kapitána rychle dojeli a nedovolili mu pořádně zakončit.
05:44
Škodovka se opět rychle dostala ke kotouči a vyhodila ho až ke Kloučkovi.
05:28
Plzeňští poslední dobou opravdu zle střídají... Domácí střídačka inkasuje dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jan Schleiss (PLZ).
05:18
05:00
Domácí nahodili kotouč na Kloučka, ten si nechtěl přidělávat problémy, tak puk raději ukryl do lapačky.
04:38
Nicholas Schaus pálil od modré čáry, plzeňský gólman Machovský nakonec zasahovat nemusel, rána šla mimo.
04:18
Další vyhození Plzně, domácí zatím brání oslabení s přehledem.
03:53
Peter Čerešňák dobře zapracoval u mantinelu, Ondřej Kratěna poté touš bez problémů vyrazil.
03:23
Pardubice okamžitě po buly přišly o útočné pásmo, akci musí zakládat znovu.
03:18
Člen čtvrté formace Jan Schleiss (PLZ) je nyní vyloučen na dvě minuty za hákování.
03:10
Dynamo se udrželo v útočném pásmu hostující celek si zahraje přesilovou hru.
02:00
V další dobré pozici se zjevil Jakub Lev, ale zblízka střelou bekhendem mezi betony Kloučka nepřekonal!
00:56
Tak to je pro domácí celek začátek snů! Přesilovka byla Plzeňskými využita velmi rychle. Jakub Lev přihrál přes šířku pásma na DOMINIKA KUBALÍKA (28+18), který vypálil z první. Poté už se mohl radovat z další trefy, plzeňský kanonýr protrhl střelecké trápení. Asistence: Jakub Lev (13+9) a David Stach (5+13).
00:35
Dominik Kubalík zkusil vypálit, ale jeho rána neměla gólové parametry. Hosté se tedy osvobozují.
00:15
Tomáš Svoboda si svým aktivním pohybem hned vykoledoval faul. Za držení protihráče putuje na trestnou lavici Petr Chaloupka (PCE).
00:05
Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří se hned s pukem snaží dostat do útočného pásma.
00:01
Před utkáním nás čeká ceremoniál, protože hned sedm plzeňských legend slaví sedmdesátiny. František Černý a Jaroslav Špaček předají oslavencům jubilejní dresy.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Kvasnička, P. Kadlec (A), Moravčík, D. Sklenička, Pulpán (A), Čerešňák, Němeček – D. Kubalík, Kracík, T. Svoboda – Lev, Kratěna (C), Martin Procházka – Stach, Preisinger, Indrák – Hrnka, Koreis, Schleiss.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (J. Hübl) – Chaloupka, Trončinský, Ščotka, Schaus, Havlík, Nedbal, Zajíc, Ovčačík – Špirko, Nahodil (A), P. Sýkora (C) – Hubáček (A), Tomášek, J. Sýkora – Beran, Poulíček, Bárta – Starý, T. Kaut, Zadina.

Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Flegl, Polonyi.
HC Škoda Plzeň

Postavení v tabulce: 10
Počet bodů: 68
Počet vstřelených branek: 127
Počet inkasovaných branek: 134

Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík – 45 bodů (27+18)
Nejlepší střelec: Dominik Kubalík – 27 branek
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Kracík – 19 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Petr Kadlec – 18 bodů (2+16)
Nejtrestanější hráč: Miroslav Indrák – 52 minut
Nejlepší hráči v bodování +/-: Jaroslav Kracík a Ondřej Kratěna (+8)

Počet inkasovaných branek: 172

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Rolinek – 35 bodů (17+18)
Nejlepší střelec: Petr Sýkora – 20 branek
Nejlepší nahrávač: Nicholas Schaus – 27 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Nicholas Schaus – 33 bodů (6+27)

Boj o desítku

Momentálně mají do předkola nejblíže indiáni, kteří jsou desátí a na svém kontě mají 68 bodů. Stíhá je v těsném závěsu jedenáctý Zlín, jenž získal zatím 66 bodů. Ševce ale čeká složitý duel na ledě Mountieldu, v posledním kole PSG přivítá karlovarskou Energii. O bod zpátky je dvanáctá Olomouc, ta se střetne s Vítkovicemi, na závěr si to rozdá na domácím ledě s Kometou Brno. Na oba tyto soupeře si tedy musí Škodovka dávat velký pozor, nicméně ještě může hledět i nad sebe! Mladá Boleslav má totiž na devátém místě na Plzeň náskok dvou bodů, ale v posledních dvou kolech to Bruslaři budou mít extrémně složité. Na domácím ledě se utkají s třineckými Oceláři a poté se vydají do Liberce.
Vzájemná střetnutí

První zápas mezi Plzní a Dynamem se hrál na pardubickém ledě, lépe do něj vstoupili hostující hráči, kteří v utkání dvakrát vedli, po dvě třetiny byli lepším týmem, leč třetí část suverénně ovládli Východočeši. Tuto pasáž vyhráli 3:0, čímž si zajistili tři body.
HC Dyn. Pardubice 4:2 HC Škoda Plzeň
31. Rohlík (Poulíček, Panna), 49. Tomášek (Novák), 58. Nahodil (Hubáček), 59. Tomášek (Ovčačík) – 18. D. Kubalík, 31. D. Kubalík (Kracík, Slovák)
______________________________________________

Druhý duel měli indiáni rozehraný ještě lépe! Vedli dokonce už 3:0, jenže Dynamo v Plzni předvedlo zmrtvýchvstání, za které by se nemusel stydět ani Leonardo DiCaprio. Pardubičtí stihli bleskově zápas dorovnat a nakonec si z Home Monitoring Arény odvézt dva body za vítězství po nájezdech.
HC Škoda Plzeň 3:4sn HC D. Pardubice
9. T. Svoboda (Kracík), 21. T. Svoboda (Kratěna), 22. Koreis (T. Svoboda, Moravčík) – 32. Nahodil, 33. Tomášek, 39. Redenbach (Mallet, Leduc), rozh. náj. P. Sýkora

Nejbližší utkání zastihlo Škodovku ve velmi dobré formě, indiáni tehdy měli solidní pasáž, ve které pravidelně bodovali. V Pardubicích v pohodě vedli již 3:0, ale pak se málem opakoval scénář z předchozích duelů, které Dynamo dokázalo otočit. V tomto případě si však indiáni výhru pohlídali.
HC Dyn. Pardubice 2:3 HC Škoda Plzeň
48. P. Sýkora, 55. P. Sýkora (Redenbach, Čáslava) – 18. Indrák (Hrnka), 33. Moravčík (Vondráček), 44. D. Kubalík (P. Kadlec)
Poslední odehraná utkání

Škodovka se v posledním kole v podstatě musela bodově prosadit, jinak by Plzeňským reálně hrozilo, že prakticky vypadnou z boje o desítku, která zaručuje alespoň předkolo play-off. V západočeském derby začaly o dost lépe Karlovy Vary, které se rychle dostaly do vedení. Modrobílí však ještě do konce první třetiny stihli srovnat, duel na svou stranu dokázali překlopit v prostřední třetině. Utkání tedy skončilo výhrou Plzně, jež v této sezoně opanovala všechny čtyři vzájemná střetnutí s Energií.
HC Škoda Plzeň 4:2 HC Energie K. Vary
20. Kracík (T. Svoboda, Kratěna), 29. Stach (Kvasnička), 30. Martin Procházka (D. Sklenička, Kratěna), 37. Martin Procházka (Lev, D. Sklenička) – 4. Gríger (Benák, Skuhravý), 34. Kindl (Benák, Skuhravý)

Pardubické Dynamo hraje v závěru sezony už prakticky jen o čest. V posledních utkáních se Východočechům nedaří a sbírají nezdar za nezdarem. V nejbližším odehraném kole se do Pardubic vydaly Vítkovice a zápas pro ně nezačal úplně nejlépe, protože již v první minutě se perníkaři dostali do vedení. Poté se už však nedokázali prosadit ani jednou, naopak Ridera duel otočila a dokráčela si pro důležité tři body.
HC Dynamo Pardubice 1:3 HC Vítkovice
1. Nahodil (Bárta, Sýkora) – 8. Klok (Květoň, Kolouch), 23. Baranka (Szturc, Balán), 45. Zdráhal (Roman, Olesz)
Pěkný úterní podvečer, vážené fanynky a vážení fanoušci ledního hokeje, vítejte u sledování psaného přenosu z padesátého prvního kola Tipsport extraligy! V západočeské Home Monitoring Aréně se proti sobě střetnou celky HC Škoda Plzeň a HC Dynamo Pardubice. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.