Sparta - Mladá Boleslav: Lukáš Cingel prostřelil dělovkou hostujícího brankáře, 9:0

Loučím se s Vámi u online reportáže a brzy na počtenou!
Přestože Sparta nakonec nevyhověla přání fanoušků, kteří skandovali "deset", zvítězila za tři body jednoznačným výsledkem 9:0.
Střely celkem: 51:19.
Hráči utkání:

HC Sparta Praha: Petr Vrána
BK Mladá Boleslav: Petr Vampola
59:12
Sparta právě vstřelila branku!
LUKÁŠ CINGEL ujel osamocen do útočného pásma a dělovkou zprava prostřelil mladoboleslavského brankáře. Bez asistence.
58:45
Pražané se prosadili ve vlastním oslabení. ve středním pásmu se puku ujal Forman, na modré nahrál JIŘÍMU ČERNOCHOVI, který prostřelil Tarkkiho. Asistence: Miroslav Forman.
58:13
Diváci ve vysočanské aréně mohli zhlédnout i pěstní souboj jeden na jednoho. Proti sobě se postavili Nedomlel s Pastorem poté, co sparťan fauloval. Domácí hrají ve čtyřech. Oba hráči dostávají navíc osobní tresty.
58:13
57:04
Po vhazování u Novotného se podařilo Spartě vyhodit, do útoku 2 na 1 vyrazil Cingel s Uherem, puk sice zastavil jeden z hostí, jenže namazal Cingelovi nalevo a ten přesnou křižnou přihrávkou našel najetého DOMINIKA UHERA u levé tyče, který zvyšuje na 7:0. Asistence: Lukáš Cingel.
56:53
Dnešní utkání sleduje 5575 diváků.
55:54
Hlinkovu nahrávku na modrou vyslal na hostující svatyni Mikuš, ale trefil jen clonící hráče.
54:57
Vrána z rohu nahrával přes hřiště Ihnačákovi na modré, ten chtěl pálit z první, ale puk se mu svezl po čepeli.
54:17
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Pastor – 2 min., vysoká hůl).
53:27
Hlinka dostal touš do útočného pásma, nahrál Černochovi, ten mu posunul puk zpět, kapitán domácích střílel zblízka zleva, nicméně Tarkki jeho pokus vyrazil nad sebe a následně do bezpečí mimo svou bránu.
52:10
Po delší době je opět Sparta v obranné třetině hostů, nic se jí ale nebezpečného nedaří vymyslet.
50:39
Pabiška se chtěl ujmout puku ve středním pásmu, jenže pražané se mu postavili do cesty a nenechali ho projít.
49:25
Forman se prokličkoval do útočného pásma, zpětnou přihrávkou zkoušel najít Černocha, ale načasování nebylo úplně šťastné, puk nedokázal zachytit.
48:47
Šestý gól domácích opět zklidnil průběh hry. S lehkou střelou mladoboleslavských si Novotný s přehledem poradil.
47:06
Klasická přesilovková souhra ze strany domácích. V trojúhelníku zprava nahrál Ihnačák Ružičkovi u pravé tyče mladoboleslavské brány a ten posunul puk na PETRA VRÁNU samotného v mezikruží u levé tyče a zakončil do poloodkryté brány. Asistence: Štefan Ružička, Brian Ihnačák.
46:55
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vít Jonák – 2 min., držení protihráče).
46:40
Jeden z hostujících hráčů poslal kotouč na Novotného, nenápadnou, ale nebezpečnou střelu vychytal.
46:11
Sparta je již kompletní a bude se vhazovat po jejím rychlém výpadu u Tarkkiho.
45:48
Vrána ujel s Formanem do přečíslení 2 na 1, nicméně kotouč se zadrhl a Forman nedokázal přesně nasměrovat puk na bránu.
45:16
Bruslařům se nedaří udržet na puku, Sparta znovu vyhazuje.
44:27
Hosté se do útočné třetiny dostali zpět, ale dlouho v ní nepobyli.
44:02
Sparta se ihned po vhazování osvobozuje.
43:53
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jaroslav Hlinka – 2 min., krosček).
43:33
Tempo je zatím velmi pomalé, domácí se nikam s pohodlným náskokem neženou. Hosté se snaží vymyslet nějakou kombinaci, ale přes sparťanskou obranu se jim zatím nic nedaří.
42:57
Mladá Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.
41:59
Hosté sice bojují v útočné třetině, nicméně Pražané dobře napadají a k zakončení je nepouští.
40:36
Ofsajd i na druhé straně, další vhazování ve středním pásmu.
40:10
Třetí třetina začíná ofsajdem Sparty.
40:01
Střely ve druhé třetině: 25:4.
Střely celkem: 42:12.
Střelecké hody rozpoutala Sparta v druhé třetině. Vše započal ve 28. minutě Petr Vrána, kterého následovali Martin Gernát s Andrejem Kudrnou, a společně tak vyhnali Lukáše z mladoboleslavské brány. Jeho nástupce Tarkki však čisté konto dlouho neudržel, jelikož ve 33. minutě na 5:0 zvýšil Brian Ihnačák. Uvidíme, co přinese třetí dvacetiminutovka.
40:00
39:29
Mladoboleslavští zabojovali před Novotným, jenže sparťané je úspěšně ubránili a obrací hru směr Tarkki.
38:50
Hra se uklidnila, nikdo se nežene do útoku.
37:12
Poté, co střílel Kudrna zleva, se puk dostal i na hůl čekajícího Cingela v mezikruží, jenž byl zcela nehlídaný, ale finský brankář bez obtíží touš vyrazil.
36:59
Další zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
36:40
Bruslaři se dopouštějí icingu, vhazuje se u Tarkkiho.
35:49
Ve vlastním oslabení se hosté propracovali k Novotnému, ten jim ale radost neudělal, neboť střelu pozorně vykryl.
35:15
Ihnačák prokličkoval před Tarkkiho, odkud zkusil vystřelit, jeho pokus úspěšný nebyl.
34:52
Po delší době se hra dostala před Novotného po zakázaném uvolnění domácích.
34:03
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min., faul kolenem).
32:45
Domácí fanoušci zpívají "Pátou"! Ružička po kličce v útočném pásmu zleva nahrál na pravé straně BRIANU IHNAČÁKOVI, který se nemýlil a přesnou tvrdou střelou propálil Tarkkiho. Asistence: Štefan Ružička.
31:51
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Marek Trončinský – 2 min., faul kolenem).
30:02
Hra se trochu uklidnila, ani jedno mužstvo se nepouští do velkých útočných akcí.
28:47
Dochází ke střídání brankářů, místo Jana Lukáše nastupuje Tuomas Tarkki.
28:47
ANDREJ KUDRNA se propracoval ze středního pásma až do útočné třetiny podíl levého mantinelu a z levého kruhu vypálil dělovku zamířenou přesně do levého růžku Lukášovy brány. Bez asistence.
28:13
Krátce po vhazování se puk dostal k MARTINU GERNÁTOVI po neúspěšné snaze vyhodit touš, zprava si najel obdobně jako Vrána před tím do mezikruží a prostřelil hostujícího brankáře. Bez asistence.
28:05
Hraje se opět u Lukáše, Mladá Boleslav jen vyhazuje na zakázané uvolnění.
27:13
Forman v souboji jeden na jednoho vybojoval puk v rohu kluziště, přihrál PETRU VRÁNOVI v pravém kruhý, který si touš řádně zpracoval, nabruslil si do mezikruží a přesně zamířil do Lukášovy svatyně. Bez asistence.
26:36
Po návratu obou hráčů z trestných lavic se hra ustálila, oba týmy se snaží na ten druhý něco vymyslet.
25:20
Nebezpečí i u Lukáše, souhra Pecha a Kumstáta prověřila pozornost mladoboleslavského brankáře, který vyzrál i na opětovné dorážky zblízka.
24:29
Urban se prosmýkl do úniku ve hře 4 na 4, jeho pokus zblízka neuspěl, když Novotný zasáhl zcela roztažen v brankovišti.
23:52
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brian Ihnačák – 2 min. – hákování).
23:21
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Lukáš Pabiška – 2 min., nedovolené bránění).
23:09
Pražané znovu uzamkli Mladou Boleslav v jejím pásmu, Lukáš vší silou vyháněl poskakující kotouč nad jeho svatyní, nakonec se mu to podařilo, Sparta tak zůstává na jednom gólu.
22:47
Kudrna vybojoval puk za bránou, posunul ho na osamoceného Ružičku v mezikruží. jeho pokus vytěsnil gólman hostí pravým ramenem.
21:42
Znovu se brankář Lukáš pořádně zapotil. Mladoboleslavský brankář chtěl zalehnout puk, ale rozhodčí stále kousek kotouče viděl, a tak se Pech tlačil do prány a snažil se prostrkat touš do brány. Nakonec je hra přeci jen přerušena.
21:13
Mladá Boleslav se dopouští icingu, opět se bude hrát v obranném pásmu hostů.
20:46
Sparta pokračuje ve vysokém tempu, znovu se usadila před Lukášem.
20:01
Střely po první třetině: 17:8.
První třetina nabídla postupně zvyšující se tempo hry. V závěru dějství Sparta zabrala a i díky vyloučení mladoboleslavského hráče dokázala svůj tlak zužitkovat. Z dorážky před brankovištěm se jako první do střeleckých statistik v utkání zapsal sparťan Lukáš Pech, a Pražané tak půjdou do druhé dvacetiminutovky s jednobrankovým vedením.
20:00
19:52
Pražané těsně před zazněním sirény využívají přesilovou hru! Po nahození od modré čáry puku před bránu hostí trpělivě dorážel Ružička, jeho pokus ještě na Lukáše nestačil, dorážka LUKÁŠE PECHA již byla úspěšná, který překonal bezmocně ležícího gólmana hostů. Asistence: Štefan Ružička, Petr Kalina.
19:18
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jiří Kurka – 2 min., nedovolené bránění).
18:21
Lukáš se musí v bráně hodně ohánět! Mimo bránu i brankoviště po jednom ze zákroků se musel těžce navracet mezi tři tyče, jeho spoluhráči mu ale s aktivními a nebezpečnými sparťany pomohli. Proto je stav stále nerozhodný.
17:25
Na druhé straně na dvakrát dorážel Kudrna z levé strany, ale na Lukáše se nepřišel.
16:46
Po vhazování ve středovém kruhu si uzurpoval touš Hyka, podél mantinelu probruslil do útočné třetiny, zleva nahrál Lencovi v mezikruží. Jeho teč za zády Novotného nakonec neskončila.
16:09
Pech se jako štírek prodral před Lukáše a zcela nehlídán dorážel přihrávku před bránu od svých spoluhráčů, maskovaný muž Mladé Boleslavi úspěšně zasahuje.
14:56
Černoch zavezl kotouč do třetiny hostů, zleva nahrával do mezikruží Hlinkovi, ten střílel z první, mladoboleslavský brankář však neměl větší potíže s vykrytím puku.
13:35
Sparta je opět v pěti, Mladá Boleslav se pokoušela kombinovat, více střel ale na Novotného nešlo.
12:45
Klepiš opět nahotil puk před bránu, kde stál Urban, ale i přesto, že byl Novotný hodně vyjetý z brány, nedokázal ho prostřelit.
11:34
Brian Ihnačák v souboji o touš u mantinelu v útočné třetině Sparty zasáhl Hanzlíka a dostává 2 minuty za vysokou hůl.
11:14
Mladoboleslavští vyhodili na zakázané uvolnění, hra se přesouvá zpět před Lukáše.
11:05
Lukáš kryje nahození na jeho bránu a vhazuje se před ním.
10:37
Nyní se vedou boje o přechod středního pásma, o něco úspěšnější jsou sparťané.
09:37
Po návratu Musila se prokličkoval do útoku Žejdl, který však nedokázal zasunout puk pod Novotného.
09:08
Mikuš střílel od modré čáry, ale touš se zastavil o jeho clonícího spoluhráče.
08:08
Mladá Boleslav vyhazuje a může vystřídat.
07:28
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Musil – 2 min., vysoká hůl).
06:56
Hlinkovi se zadrhl puk na modré čáře a je odpískán ofsajd.
06:51
Spartě se podařilo ubránit jak dvojnásobné oslabení, tak klasickou přesilovku hostujícího týmu.
06:32
Ďurač se prosmýkl do útočného pásma a pokoušel se z velkého úhlu vystřelit, černá pryž jen prosvištěla brankovištěm.
05:59
Sparťané se osvobozují a jdou střídat.
05:06
Nebezpečná situace, kterou předvedl Vampola s Klepišem! Prvně jmenovaný z rohu přihrál napříč Klepišovi, který osamocen číhal u pravé tyče domácí brány, Novotný se ale stihl včas přesunout a postavil se kotouči do cesty.
04:51
Sparta jde do čtyř poté, co Juraj Mikuš sekl jednoho z hostí.
04:18
Klepiš se s tím nemazal a poslal dělovou ránu od modré čáry na Novotného, jeho pokus šel těsně mimo levou tyč.
03:57
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Dominik Uher – 2 min., sekání).
03:27
Prozatím se hraje ve volnějším tempu, střely na obou stranách jsou spíše testovací.
02:23
V mezikruží před domácí svatyní se zjevil Vampola, který tečoval nahození na bránu, nicméně puk nenasměroval přesně.
01:35
Na druhé straně Látal zkoušel pozornost Novotného, také gólman domácích nepropouští puk za svá záda.
01:09
Černoch zakombinoval v mezikruží, poslal touš na Hlinku, ale rána zprava sparťanského kapitána Lukáše nepřekvapila.
00:31
Lukáše otestoval z pravého kruhu Růžička, brankář hostí vytěsnil kotouč vyrážečkou.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za chvíli započne.

HC Sparta Praha: F. Novotný (Pöpperle) – Nedomlel, Kalina, Mikuš, Hrbas, Gernát, Piskáček, Barinka, Eminger – Ihnačák, P. Vrána, Ružička – Forman, J. Hlinka (C), Černoch – Safin, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher. Trenér: Jiří Kalous.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – Stříteský, T. Voráček, Hanzlík, Kurka, Kučný, Pastor, Trončinský – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Klepiš (C), Látal – Žejdl, Vampola, Orsava – Jonák, Urban, Ďurač. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Gerát, Hynek.
Hráčské statistiky – BK Mladá Boleslav:

nejvíce kanadských bodů: Tomáš Hyka (3+6)

Hráčské statistiky – HC Sparta Praha:

nejvíce kanadských bodů: Lukáš Pech (2+8)

BK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští jsou postavení o něco výše v tabulce. Díky 18 bodům jsou průběžně třetí a vyhráli již čtyři zápasy v řadě. Naposledy s Pardubicemi, kdy uhájili tříbodový zisk s konečným výsledkem 2:1. V 8. kole brali také plný počet bodů z ledu Karlových Varů díky triumfu 5:2.

Bruslaři mají kladné skóre – 29:26. Úspěšnost přesilových her mají v úctyhodné podobě 17.39%, nicméně 175 trestných minut z nich dělá nejtrestanější mužstvo v lize a jejich slabinou jsou právě hry v oslabení. S číslem 76.47% jsou nejhorší v TELH.
HC Sparta Praha

Sparťanům patří s devíti odehranými zápasy 6. příčka díky 15 nasbíraným bodů. Naposledy sice padli v Brně výsledkem 6:2, nicméně před tím zaznamenali výhru doma 5:1 nad Zlínem a v 7. kole v Hradci Králové 3:2. Utkání s Mladou Boleslaví bude teprve jejich třetím domácím kláním v aktuální sezoně TELH. Pražané v O2 areně dokázali vybojovat čtyři body do tabulky, za prohru v samostatných nájezdech s Třincem a již zmíněné vítězství se Zlínem.

Celkové skóre mají sparťané záporné – 26:27. V čem ale vynikají, je přesilová hra. S 24.39% úspěšnosti jsou druzí nejlepší v soutěži. Druhá pozice jim patří i v počtu trestných minut, kterých mají 167, úspěšnost ubráněných oslabení mají pak ve srovnání s ostatními celky průměrnou – 82.69%
Uplynulý ročník se Spartě dařilo proti Mladé Boleslavi. Zvítězila ve třech ze čtyř utkání, oba domácí duely získala plným bodovým ohodnocením a z mladoboleslavského ledu si odvezla dohromady čtyři body. V aktuální sezoně má však průběžně lepší výsledky tým se lvem na prsou, sparťané navíc v úterý ještě absolvovali duel Ligy mistrů proti nepříjemnému finskému soupeři Kärpät Oulu, kdy remizovali v Praze 1:1.
Vítejte u dalšího pokračování hokejové Tipsport extraligy, kdy proti sobě v rámci 10. kola nastoupí od 18:30 ve vysočanské O2 areny pražská Sparta a Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.