CELÝ SESTŘIH: Teplice slaví, ve Zlíně vydřely výhru 2:1

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Teplic v 11. kole první ligy zvítězili na hřišti nováčka Zlína 2:1 a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Na Letné ve 13. minutě otevřel skóre Radim Breite po asistenci Martina Filla, jenž po změně stran přidal druhou branku hostů. "Ševci" už jen snížili díky Lukáši Holíkovi a popáté za sebou v nejvyšší soutěži nevyhráli.

Ve Zlíně začali lépe Severočeši. Na Fillův centr z levé strany si naběhl Breite a špičkou kopačky překonal Dostála, který tentokrát dostal v brance šanci před Holým. Teplický záložník se mohl radovat z premiérového ligového zásahu v kariéře.

Po dvaceti minutách mohl zvýšit Bratanovič, ale hlavičku mu z brankové čáry odkopl Jugas. Pak přišly komplikace pro hosty. Gólman Grigar po souboji s Matějovem špatně dopadl na rameno a ve 27. minutě ho musel vystřídat Slavík. Ten byl zase krátce ošetřován po srážce s Hájkem, který po standardní situaci poslal míč obloučkem nad břevno.

Slavík měl práci i v úvodu druhé půle, kdy zblízka nohou pohotově zastavil pokus Pazdery. Do slibných pozic se pak dostal Železník, ale kapitán a nejlepší zlínský střelec ani jednou netrefil branku.

Tepličtí hráči v době značné domácí převahy přidali druhý gól. Hora z pravé strany nacentroval do šestnáctky na Filla, který si míč zpracoval na prsa a umístěnou ranou z voleje dal sedmý ligový gól v ročníku.

Čtvrt hodiny před koncem se podařilo Zlínu snížit. Železník tentokrát před brankou našel lépe postaveného Holíka a domácí záložník lehce trefil odkrytou branku. Také Holík se dočkal první ligové trefy v životě. Moravský tým ale už ze závěrečného tlaku nic nevytěžil a podruhé v sezoně doma odevzdal všechny body.

11. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - FK Teplice 1:2 (0:1)

Branky: 75. Holík - 13. Breite, 61. Fillo. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Peřina. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: 4109.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (63. V. Vukadinovič), Živulič, Holík, Koreš (83. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník
Teplice: Grigar (27. Slavík) - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite, Vachoušek (89. Matula), Fillo (82. Potočný) - Bratanovič. Trenér: Vavruška.

Zlín - Teplice: Gól Lukáše Holíka na 1:2

Zlín - Teplice: Šance Lukáše Železníka

Zlín - Teplice: Gól Martina Filla na 0:2

Zlín - Teplice: Šance Lukáše Pazdery

Zlín - Teplice: Teplicím se zranil i druhý brankář Slavík

Zlín - Teplice: Zraněný brankář Grigar musel střídat