CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Teplice 6:0. Kanonáda nestačila, Sigma sestupuje

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Olomouce se po roce vracejí do druhé ligy. V posledním kole sice doma porazili Teplice 6:0, ale ani to jim k setrvání v nejvyšší soutěži nestačilo. Příbram totiž zároveň uhrála bezbrankovou remízu v Jablonci a udržela se na čtrnácté příčce zásluhou lepší bilance ze vzájemných zápasů.

Sigmě se po loňském návratu do ligy výsledkově příliš nedařilo, neustále se pohybovala v dolní polovině tabulky a od 18. kola byla na předposlední příčce. Přesto měla šanci na záchranu, když přehrála Teplice zásluhou dvou branek Jan Štěrby a dalších tref Tomáše Chorého, Michala Ordoše, Jana Navrátila a Aidina Mahmutoviče. Jenže musela doufat v pomoc Jablonce, který však doma nedokázal pokořit Příbram.

Teplice se zachránily v minulém kole, a tak byla od začátku aktivnější Sigma, které dávalo naději jen vítězství. Přesto to byli hosté, kdo měl v 16. minutě obrovskou šanci. Krob zleva zacentroval, Potočný se protlačil k hlavičce a Buchta měl tentokrát plné rukavice práce, aby míč dostal před brankovou čáru.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Teplice 6:0. Kanonáda nestačila, Sigma sestoupila

Ale Sigma byla o minutu později v tutovce úspěšnější. Falta zacentroval z přímého kopu a Štěrba byl hlavou u míče dříve než vyběhnuvší Grigar a míč po jeho hlavičce zamířil do opuštěné teplické branky.

O tři minuty později se odražený míč dostal Radakovičovi, ten jej zavezl do pokutového území, poslal jej stříleným centrem před branku a tam jej nadvakrát poslal do sítě Chorý.

Ve 39. minutě už to bylo 3:0. Falta u čáry dvakrát vyškolil Kodeše, našel v pokutovém území Ordoše, který se kličkou zbavil obránce a podél Grigara k tyči poslal míč na jistotu. A ještě do přestávky přišla čtvrtá branka. Navrátil s Hálou dostali míč do pokutového území, střelu Petra ještě hosté zblokovali, ale na tečovanou dorážku Navrátila už neměl ani Grigar nárok.

Do druhé půle neposlal hostující kouč Vavruška Kroba s Lüftnerem a místo nich vpustil na trávník Ciskaridzeho s Kukecem. Domácí tým ale nepolevoval v aktivitě a nepouštěl Teplice do kombinace. V 59. minutě centroval přesně Petr Ševčík a na hlavičku Štěrby Grigar nedosáhl. Od další branky uchránil hosty včasným vyběhnutím na Hálu Grigar a před Ordošem uklidil míč na poslední chvíli po rohu Sigmy Ciskaridze. Na hřiště se pak ještě dostal proti svému bývalému týmu Mahmutovič a nakonec přidal ještě šestý gól.

Jenže po závěrečném hvizdu nebyl na Andrově stadionu důvod k radosti.

30. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - FK Teplice 6:0 (4:0)
Branky: 17. a 59. Štěrba, 21. Chorý, 39. Ordoš, 43. Navrátil, 88. Mahmutovič. Rozhodčí: Proske - Kotík, Hock. ŽK: Hála - Fillo, Krob, Ciskaridze. Diváci: 4963.

Olomouc: Buchta - Hála, Štěrba, Radakovič, Falta - Navrátil (63. Štěpán), Plšek, Ordoš (85. Houska), Ševčík, Petr - Chorý (74. Mahmutovič). Trenér: Jílek.

Teplice: Grigar - Hora, Jeřábek, Lüftner (46. Ciskaridze), Krob (46. Kukec) - Vondrášek, Fillo, Vachoušek (66. Táborský), Kodeš, Nivaldo - Potočný. Trenér: Vavruška.