17. února 2018 • 16:54

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Slovácko 1:2. Baník klesl na dno tabulky

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Slovácka ovládli hned na úvod jara záchranářskou bitvu v Ostravě. Po gólech Stanislava Hofmanna a Tomáše Zajíce v 17. kole první ligy zvítězili na půdě patnáctého Baníku 2:1 a svému konkurentovi v boji o udržení se vzdálili na čtyři body. Slovácko zažívá chuť venkovní výhry po 14 měsících a 14 zápasech bez plného bodového zisku.

Se sedmi zimními posilami vstoupil Baník do zápasu sice aktivně, ale jeho územní převahu soupeř eliminoval a přečkal bez problému před vlastní brankou. Zato z první větší možnosti udeřilo Slovácko. Břečka ve 33. minutě poslal z levé strany balon do vápna do druhé vlny na Hofmanna, který se bez přípravy levačkou trefil do Laštůvkova protipohybu.

CELÝ SESTŘIH: Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:2.

Ostrava - Slovácko: Laštůvka předvedl další dobrý zákrok, parádně vyběhl proti Machalíkovi

Gól domácí na chvíli omráčil a hosté, kterým kvůli nemoci chyběl zraněný kapitán Šumulikoski, s balonem na nohou uprostřed hřiště kontrolovali vývoj zápasu. A málem Ostravu gólově šokovali i podruhé, ale výstavní Janoškův volej z 30 metrů Laštůvka bravurně vytěsnil.

I druhá půle měla obdobný začátek. Snahu Baníku tentokrát už po šesti minutách otupil Zajíc, který na malém vápně lízl hlavou Petrův centr a prodloužil ho na zadní tyč za bezmocného Laštůvku. Zaznamenal svůj šestý gól v sezoně.

Ostrava - Slovácko: Zajíc zaskočil Laštůvku a hosté vedou už 2:0!

Ani rychlé změny a příchod Mičoly s Granečným nezměnili těžkopádnost v ostravské útočné fázi. Úder z milosti mohl Baníku zasadit v 70. minutě Daníček, ale po rychlém protiútoku zatočil balon z velkého vápna těsně vedle tyče.

Domácí v závěru vynechávali mezihru a nákopy se tlačili do vápna. Jedna z takových situací Baníku v 74. minutě přinesla štěstí, když míč propadl za obranu a Poznar nekompromisně prostřelil Heču.

Ostrava - Slovácko: Poznar nadvakrát dostal míč do brány a zdramatizoval průběh utkání, 1:2

Ani kontaktní branka však Ostravany neprobrala z letargie a další nápor se nekonal. Hosté závěrečné minuty v pohodě přečkali, byť v 94. minutě se na roh do vápna Slovácka vydal i gólman Laštůvka, a podruhé v sezoně si připsali proti Baníku plný bodový zisk.

Ostrava - Slovácko: Střela Daníčka těsně minula pravou tyč

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)

Branky: 74. Poznar - 33. Hofmann, 51. Zajíc. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Flimmel. ŽK: Jirásek - Zajíc, Hofmann. Diváci: 6074.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Psyché, Procházka, Fleišman - Jirásek - Fillo, Hrubý, Diop (46. Mičola), De Azevedo (59. Granečný) - Poznar. Trenér: Kučera.

Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Břečka, Divíšek - Janošek, Daníček - Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (66. Navrátil) - Zajíc (90. Kubala). Trenér: Kordula.

Domácí: 74. Poznar

Hosté: 33. S. Hofmann, 51. Zajíc

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Psyché, Procházka, Fleišman – R. Hrubý (C), Jirásek – Fillo, Diop (46. Mičola), de Azevedo (59. Granečný) – Poznar.

Hosté: Heča – Juroška, S. Hofmann, Břečka, Divíšek – Janošek, V. Daníček (C) – Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (66. Navrátil) – Zajíc (89. Kubala).

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Ostrava - Slovácko: Ke konci poločasu to zkoušel Fillo, jeho hlavička skončila vedle brány

Ostrava - Slovácko: Laštůvka, který v Ostravě nastoupil po čtrnácti letech, fantasticky zasáhl proti Janoškovi

Ostrava - Slovácko: Baník si koledoval, Hofmann prostřelil bezmocného Laštůvku

Ostrava - Slovácko: Šance domácích! Nová akvizice Jirásek z velké dálky neuspěl

Ostrava - Slovácko: První větší šanci si vytvořili domácí, na míč dosahovali de Azevedo a Diop