CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:2. Hosté ztratili náskok, srovnal Hořava

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně ve šlágru 24. kola HET ligy se Spartou zachránili alespoň bod, když Viktoria od 12. minuty prohrávala 0:2. Domácí šokovali rychlými góly Václav Kadlec a Srdjan Plavšič, nepříznivý stav se Viktorii podařilo srovnat góly Radima Řezníka a ve druhé půli Tomáše Hořavy. Domácí tak mají na čele tabulky náskok na druhou Slavii pět bodů. Letenští zůstali na šestém místě.

Domácí: 30. Řezník, 52. Hořava

Hosté: 9. V. Kadlec, 12. Plavšić

Domácí: Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (28. Zeman), D. Kolář (46. Bakoš), Kopic – Krmenčík (76. Chorý).

Hosté: Niță – Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec (75. Biabiany), Stanciu, Kanga, Plavšić (90. Sáček) – Josef Šural (C) (87. Lafata).

11 623 diváků

Už v deváté minutě ve Štruncových sadech otevřel skóre Václav Kadlec, o tři minuty později přidal druhý gól Srdjan Plavšič po teči Radima Řezníka, který po půl hodině hry snížil. Krátce po pauze z dalšího rohu vyrovnal Tomáš Hořava.

Plzeň doma na jaře nevyhrála ani čtvrtý zápas nejvyšší soutěže, Sparta venku prodloužila sérii bez vítězství na šest utkání a Viktorii na jejím stadionu v lize nezdolala od roku 2011.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Sparta 2:2. Hosté neudrželi náskok, srovnal Hořava

Plzeňský trenér Vrba udělal v základní sestavě hned šest změn oproti minulého debaklu 2:5 na hřišti Bohemians 1905. Po dvouzápasové absenci se vrátili uzdravený nejlepší střelec Krmenčík a brankář Kozáčik.

Sparta v deváté minutě využila hned svou první akci v zápase. Kadlec si vyměnil míč se Šuralem, dostal v šestnáctce hodně prostoru a ve skluzu překonal Kozáčika. Už za dvě minuty hosté vedli 2:0, když si Plavšičův centr z levé strany nešťastně tečoval do vlastní branky Řezník.

Plzeňský pravý bek, který nastoupil na pozici stopera, si zpravil chuť ve 30. minutě. Kopic z rohu poslal přesný kop do šestnáctky a Řezník hlavou vrátil domácí do zápasu.

Západočeši po gólu výrazně ožili a sevřeli Spartu v blízkosti pokutového území. Pět minut před pauzou v obrovskou šanci Kolář trefil špatně míč, poté Limberského křížnou střelu chytil Nita.

Jak kouč Vrba prožíval bitvu se Spartou

Plzeňští vstoupili aktivně i do druhé půle a hru hodně oživil střídající útočník Bakoš. Po několika závarech v 52. minutě vyrovnal Hořava, který se opět prosadil hlavou z rohového kopu.

Hned po inkasovaném gólu však převzali iniciativu zase hosté. S Kadlecovou střelou si poradil Kozáčik, poté rozhodčí Proske pád Frýdka v šestnáctce zkontroloval i na videu a nenařídil penaltu pro Spartu. Následně Stanciu z dálky střílel nepřesně.

Domácí na konci sahali po vítězství, ale Pražané s vypjetím sil další standardní situace ubránili a Bakoš z úniku zakončil jen slabě. Sparťané si připsali šestou remízu z posledních sedmi kol. Plzeňští z osmi jarních ligových zápasů jen jednou zvítězili.

To byla mela! Nita po gólu schoval míč pod dres, Krmenčík se do něj pustil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Klíčové momenty zápasu Plzeň - Sparta

Plzeň - Sparta: Bakoš vystřelil z úhlu, tísněný Štetinou Nitu nepřekonal

Plzeň - Sparta: Zahustelovu velkou šanci po Kangově přihrávce zrušil praporek asistenta

Plzeň - Sparta: Hubník zavařil Kozáčikovi, brankář musel malou domů odhlavičkovat

Plzeň - Sparta: Kanga dal míč proti noze Stanciovi, ten netrefil bránu

Plzeň - Sparta: Stanciu vypálil z otočky, ale plzeňskou bránu těsně minul

Plzeň - Sparta: Hrošovského tvrdou ránu Nita zkrotil

Plzeň - Sparta: Šural na Stanciův centr nedosáhl jen o několik centimetrů

Plzeň - Sparta: Frýdek upadl v souboji se Zemanem, Proske po konzultaci s videem penaltu nenařídil

Plzeň - Sparta: Kadlec vypálil po pěkné kombinaci, jeho ránu Kozáčik kryl

Plzeň - Sparta: Hořava po rohu hlavičkoval úplně volný, vyrovnal na 2:2

Plzeň - Sparta: Krmenčík ve vápně promáchl balon, tvrdě nakopl Hovorku

Plzeň - Sparta: Nita si zahrává! Ve vlastním vápně kličkoval proti Bakošovi

Plzeň - Sparta: Štetinův striptýz! Krmenčík rozerval sparťanskému stoperovi dres

Plzeň - Sparta: Hubník hlavičkoval po rohu, Nita míč v pohodě chytil

Plzeň - Sparta: Šural odcentroval na Kadlece a ten se zblízka prosadil. Sparta vede 1:0

Plzeň - Sparta: Plavšič s pomocí Řezníkovy teče překonal Kozáčika podruhé – 2:0 pro Spartu

Plzeň - Sparta: Šural v obrovské šanci – na Kadlecovu přihrávku nedosáhl jen o centimetry

Plzeň - Sparta: Kolář vypálil z voleje hodně mimo

Plzeň - Sparta: Krmenčík upadl v souboji se dvěma obránci, Proske penaltu nenařídil

Plzeň - Sparta: Kolář si naběhl na odražený míč, bránu ale ve výborné pozici netrefil

Plzeň - Sparta: Limberský vypálil z rohu vápna, Nita balon kryl

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46