Hledání majitele pokračuje. Dubajská firma už nechce koupit Opavu | iSport.cz
4. ledna 2019 • 17:32

Hledání majitele pokračuje. Dubajská firma už nechce koupit Opavu

TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0 SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0
NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu? NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dubajská firma Group Privee & Cie Limited už nemá zájem o opavský prvoligový fotbalový klub. Její český vlastník Martin Groh oznámil vedení města, že od nabídky odstupuje. ČTK to řekla mluvčí města Lada Dobrovolná. Groh městu nedodal požadované dokumenty ani nezaplatil kupní cenu. Naopak tvrdí, že se jeho společnost stala terčem nevybíravých útoků. Opavský primátor Tomáš Navrátil (ANO) před časem oznámil, že město eviduje i další zájemce o Slezský fotbalový klub.Groh loni o prvoligového nováčka projevil zájem. Slíbil zaplatit 50 milionů korun. Navíc tvrdil, že se jeho firma stane součástí velké skupiny kolem soukromé francouzské banky Montpellier. Včas ale dohodnutou kupní cenu za dvoutřetinový podíl akcií nezaplatil ani nepředložil vlastnickou strukturu své firmy. Naopak vyšlo najevo, že v Česku čelí několika exekucím. Podle některých zastupitelů byl jeho zájem pochybný.

I proto v polovině prosince primátor Navrátil opětovně požádal o zaslání dokumentů, které by prokazovaly transparentní vlastnickou strukturu společnosti Group Privee & Cie Limited. "Od zástupce společnosti Martina Groha chtěl primátor doložit například zakladatelskou smlouvu a stanovy, odkaz na veřejný rejstřík či doklad, že společnost bude disponovat prostředky banky, na niž se odkazuje," řekla mluvčí.

Namísto požadovaných písemností primátor obdržel e-mail s informací, že společnost od nabídky odkupu strategického podílu v SFC odstupuje. "Naše společnost se stala předmětem tak nevybíravých útoků ze strany opozičních struktur, které navíc i veřejně deklarovaly dehonestaci našich společností a jejich představitelů, že z konsorcia investorů odstoupil významný člen a mně se nepodařilo přesvědčit ostatní investory, aby v tomto obchodu zůstali," napsal podle města v dopise Groh.

Primátor k tomu řekl, že informaci bere na vědomí. "Nemůžeme udělat nic jiného. Každopádně se budeme nadále snažit najít pro SFC strategického partnera, který by zabezpečil ekonomickou stabilitu a rozvoj klubu," dodal. Už dříve řekl, že Groh není jediným zájemcem. "Je jich více, ale tato jednání jsou na počátku. Proto o nich nebudeme nyní mluvit," vysvětlil.

Roční náklady na chod opavského klubu v době, kdy hraje nejvyšší soutěž, se pohybují okolo 60 milionů korun. Město podle Navrátila přispívá v několika kategoriích. Největší podpora 11,2 milionu jde na chod mládežnických týmů. Téměř čtyři miliony korun město platí za údržbu stadionu. Tato suma se letos pravděpodobně o milion zvýší. Navýšení má pokrýt větší náklady na údržbu nového vyhřívaného trávníku.

Sumou 1,8 milionu korun pak město dotuje přímo profesionální fotbal. Zbývající prostředky musí klub získat z prodeje vysílacích práv a vstupenek, prostřednictvím dotací a od sponzorů.

Radost hráčů Opavy z branky v utkání s Mladou Boleslaví
Radost hráčů Opavy z branky v utkání s Mladou Boleslaví

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud