Hledání majitele pokračuje. Dubajská firma už nechce koupit Opavu | iSport.cz
4. ledna 2019 • 17:32

Hledání majitele pokračuje. Dubajská firma už nechce koupit Opavu

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dubajská firma Group Privee & Cie Limited už nemá zájem o opavský prvoligový fotbalový klub. Její český vlastník Martin Groh oznámil vedení města, že od nabídky odstupuje. ČTK to řekla mluvčí města Lada Dobrovolná. Groh městu nedodal požadované dokumenty ani nezaplatil kupní cenu. Naopak tvrdí, že se jeho společnost stala terčem nevybíravých útoků. Opavský primátor Tomáš Navrátil (ANO) před časem oznámil, že město eviduje i další zájemce o Slezský fotbalový klub.Groh loni o prvoligového nováčka projevil zájem. Slíbil zaplatit 50 milionů korun. Navíc tvrdil, že se jeho firma stane součástí velké skupiny kolem soukromé francouzské banky Montpellier. Včas ale dohodnutou kupní cenu za dvoutřetinový podíl akcií nezaplatil ani nepředložil vlastnickou strukturu své firmy. Naopak vyšlo najevo, že v Česku čelí několika exekucím. Podle některých zastupitelů byl jeho zájem pochybný.

I proto v polovině prosince primátor Navrátil opětovně požádal o zaslání dokumentů, které by prokazovaly transparentní vlastnickou strukturu společnosti Group Privee & Cie Limited. "Od zástupce společnosti Martina Groha chtěl primátor doložit například zakladatelskou smlouvu a stanovy, odkaz na veřejný rejstřík či doklad, že společnost bude disponovat prostředky banky, na niž se odkazuje," řekla mluvčí.

Namísto požadovaných písemností primátor obdržel e-mail s informací, že společnost od nabídky odkupu strategického podílu v SFC odstupuje. "Naše společnost se stala předmětem tak nevybíravých útoků ze strany opozičních struktur, které navíc i veřejně deklarovaly dehonestaci našich společností a jejich představitelů, že z konsorcia investorů odstoupil významný člen a mně se nepodařilo přesvědčit ostatní investory, aby v tomto obchodu zůstali," napsal podle města v dopise Groh.

Primátor k tomu řekl, že informaci bere na vědomí. "Nemůžeme udělat nic jiného. Každopádně se budeme nadále snažit najít pro SFC strategického partnera, který by zabezpečil ekonomickou stabilitu a rozvoj klubu," dodal. Už dříve řekl, že Groh není jediným zájemcem. "Je jich více, ale tato jednání jsou na počátku. Proto o nich nebudeme nyní mluvit," vysvětlil.

Roční náklady na chod opavského klubu v době, kdy hraje nejvyšší soutěž, se pohybují okolo 60 milionů korun. Město podle Navrátila přispívá v několika kategoriích. Největší podpora 11,2 milionu jde na chod mládežnických týmů. Téměř čtyři miliony korun město platí za údržbu stadionu. Tato suma se letos pravděpodobně o milion zvýší. Navýšení má pokrýt větší náklady na údržbu nového vyhřívaného trávníku.

Sumou 1,8 milionu korun pak město dotuje přímo profesionální fotbal. Zbývající prostředky musí klub získat z prodeje vysílacích práv a vstupenek, prostřednictvím dotací a od sponzorů.

Radost hráčů Opavy z branky v utkání s Mladou Boleslaví
Radost hráčů Opavy z branky v utkání s Mladou Boleslaví

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud