9. března 2019 • 17:45

SESTŘIH: Opava – Slovácko 2:2. Domácí remizovali přes gól v úvodu a přesilovce

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Opavy ve 24. kole první ligy remizovali se Slováckem 2:2. Slezané šli v duelu dvou týmů z druhé poloviny tabulky v úvodní minutě do vedení díky trefě Bronislava Stáni. Hosté, kteří hráli od 21. minuty bez vyloučeného Dominika Janoška, ale po změně stran během tří minut góly Lukáše Sadílka a Jaroslava Diviše senzačně otočili stav. Nováčkovi soutěže zachránil bod brankou v 80. minutě Tomáš Smola. Slezané už pět kol nevyhráli, Slovácko podruhé za sebou remizovalo.

Opavští začali ideálně. Po výkopu brankáře Šroma Smola patičkou přiťukl míč Zapalačovi, který vysunul Janetzkého. Mladý záložník Slezanů přeloboval Trmala a balon do prázdné brány zblízka uklidil po 23 sekundách hry Stáňa.

Opava - Slovácko: Šokující úvod, Stáňa posílá po pár vteřinách domácí do vedení, 1:0

Krátce nato se Stáňa uvolnil na pravé straně a přihrávkou pod sebe našel Řezníčka, který si do vápna naběhl z druhé vlny, ale svou střelu bez přípravy nasměroval doprostřed brány.

V 21. minutě hostující Janošek ve středu pole šlapákem sestřelil Svozila a rozhodčí Hrubeš mu rovnou ukázal červenou kartu. Slovácko se ale nesložilo a bylo soupeři i v deseti rovnocenným partnerem. V závěru první půle to ze zajímavé pozice zkusil Juroška, ovšem domácí Šrom byl na místě.

Po změně stran dvakrát střílel opavský Smola, ale obě jeho rány zblokovala hostující obrana. Poté hostující Kalabiška přestřelil domácí bránu, ale následně celek z Uherského Hradiště během tří minut senzačně otočil skóre.

Nejprve Slezané v 63. minutě propadli ve středu pole, hosté šli do brejku, který vedl Navrátil. Poslal míč do druhé vlny na Sadílka, jenž zakončil přesně k tyči.

Opava - Slovácko: Navrátil krásně našel Sadílka, který s přehledem překonal Šroma, 1:1

V 65. minutě předvedlo Slovácko další povedený protiútok. Sadílek chytrou přihrávkou rozběhl střídajícího Diviše, který poslal balon kolem Šroma a hosté nečekaně vedli.

Domácím se v přesilovce nedařilo probít do vápna a vázla jim i kombinace. V 80. minutě však srovnal Smola, který po rohu nadvakrát dotlačil balon do sítě.

Opavští získali sebevědomí a hnali se za třetím gólem. Blízko byl Zavadil, jeho ránu z přímého kopu ovšem Trmal vyrazil na roh. Poté odražený balon napálil Jurečka nad. Opava tak na jaře stále čeká na první výhru.

Domácí: 1. Stáňa, 80. Smola

Hosté: 63. Sadílek, 65. Jaroslav Diviš

Domácí: Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Stáňa (72. Manzia), Zavadil, Jan Řezníček (66. Juřena), Zapalač – Janetzký (79. Jurečka) – Smola.

Hosté: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Reinberk (55. Jaroslav Diviš) – Navrátil, Janošek, V. Daníček (C), Sadílek (83. Franič), Kalabiška – Zajíc (69. Hološko).

Opava - Slovácko: Nebezpečnou střelu Řezníčka zpacifikoval Trmal
Opava - Slovácko: Janošek ostře zajel do Svozila a sudí jej nemilosrdně posílá do sprch!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Opava - Slovácko: Svozil zasáhl míč ve vápně rukou, sudí ale nepíská a Kadlec zuří
Opava - Slovácko: Juroška se procpal do vápna a vyzkoušel Šroma
Opava - Slovácko: Šrom se po tresťnáku srazil se Schaffartzikem a zůstal pak otřesený na trávníku
Opava - Slovácko: Šrom špatně vyběhl, Kalabiška míč do odkryté brány ale neposlal
Opava - Slovácko: Kalabiška zachránil hosty, když před Stáňou odvrátil na roh
Opava - Slovácko: Dokonalý brejk Slovácka osladil přesným zásahem Diviš, 1:2
Opava - Slovácko: Pivní lázeň! Divák vylil Navrátilovi pivo na hlavu, ten si to s ním vyříkal
Opava - Slovácko: Smola použil svůj důraz a hlavou srovnává, 2:2
Opava - Slovácko: Jurečkův pokus zastavil Trmal
Opava - Slovácko: Parádní trestňák Zavadila vytáhl Trmal

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905