SESTŘIH: Sparta - Příbram 3:0. Jasnou výhru zařídili Costa s Kangou

Autor: iSport.cz
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Sparty vyhráli ve FORTUNA:LIZE druhé domácí utkání za sebou. Ve čtvrtém kole porazili Příbram 3:0. Středočeši srdnatě bojovali a skoro půl hodiny byl stav nerozhodný, než se prosadil kapitán Costa. Další dvě branky vstřelil z pokutových kopů Kanga. Příbramskou šanci na snížení měl Martin Zeman, ale penaltu mu chytil gólman Nita. Tým Romana Nádvorník navíc po zbytečném Voltrově faulu dohrával v deseti.

Domácí začali zostra, už v první minutě se snažili středem hřiště prodrat před branku hostů, ale akce skončila faulem na Plavšiče a žlutou kartou pro Treglera. Jinak ovšem hosté v úvodu odolávali a nebáli se využít každou možnost k zaútočení. Nejvíce vidět byli bývalí sparťané Zeman s Rezkem, který jednou ostře vyzkoušel střelou brankáře Nitu.

Domácí: 28. Costa, 39. Kanga, 80. Kanga

Hosté:

Domácí: Nita – Sáček, Štetina, Costa (C), Matěj Hanousek – L. Krejčí – Hložek (88. Graiciar), Trávník (74. M. Hašek), Kanga, Plavšić – Kozák (67. Tetteh).

Hosté: Boháč – Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanović – Alvir (67. Michal Škoda), Jan Rezek (C), Soldát, Hájek (63. Voltr), Ma. Zeman (78. Antwi) – Polidar.

Domácí: Heča, Kaya, Radaković, Graiciar, Hašek, Tetteh, Juliš

Hosté: Antwi, Januška, Kilián, Škoda, Jablonský, Voltr, Kočí

Hosté: Tregler, Cmiljanović, Šimek, Voltr (č)

Pechanec – Moláček, Hájek

Generali Arena, Praha-Bubeneč

11 007 diváků

Domácí se k první výraznější šanci propracovali až ve 28. minutě a hned z toho bylo vedení. Kanga našel z rohu přesně hlavu Costy a domácí stoper ranou pod břevno otevřel skóre.

Za dalších jedenáct minut Letenští zvýšili. Šimek fauloval ve vápně Trávníka a Kanga k asistenci přidal proměněnou penaltu. Zdálo se, že by mohlo být rozhodnuto, jenže pokutový kop záhy přišel i na druhé straně. Krejčí nešikovně poslal k zemi Treglera, Zeman se ale proti někdejšímu klubu prosadit nedokázal, protože gólman Nita jeho pokus vyrazil.

Sparta zpočátku po pauze nedokázala psychologickou výhodu využít a další šance z její strany dlouho nepřicházely. Naopak Zeman mohl napravit svoje selhání, ale dělovku namířil nad břevno. Domácí zahrozili v 62. minutě, kdy Trávník po přistrčení od Kangy přízemní ranou napálil tyč.

Třetí gól přidal až Kanga, který deset minut před koncem proměnil další penaltu, tentokrát za faul brankáře Boháče na střídajícího Tetteha. Šest minut před koncem byl ještě vyloučen hostující Voltr po hrubém zákroku na sparťana Sáčka.

Nejzajímavější okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Sparta - Příbram 3:0. Povinné vítězství a tři penalty, rozhodli Costa a Kanga
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Sparta - Příbram: Voltr zákeřným skluzem sestřelil Sáčka a je rovnou vyloučen!

Sparta - Příbram: Tetteh střílel jen doprostřed, Boháč si pohlídal i Hložkovu dorážku

Sparta - Příbram: Kanga přidal další zásah z penalty a gól na 3:0 oslavil saltem!

Sparta - Příbram: Cmiljanovič zkazil malou domů, Boháč sestřelil Tetteha - penalta!

Sparta - Příbram: Sáček netrefil ideálně skvělou Plavšičovu pobídku centrem

Sparta - Příbram: Krejčí se vytáhl s exkluzivní dalekonosnou pumelicí!

Sparta - Příbram: Na signál z rohového kopu nejlépe zareagoval Trávník a trefil tyč!

Sparta - Příbram: Zemanova skvělá rána z první jen těsně minula domácí bránu

Sparta - Příbram: Alvirova hlavička skončila těsně vedle Nitovy brány

Sparta - Příbram: Nita letenským hrdinou! Zemanovu penaltu výborně vychytal

Sparta - Příbram: Krejčí podle sudího podrazil Treglera, penalta pro Příbram!

Sparta - Příbram: Kanga sice přibrzdil, penaltu ale proměnil - 2:0!

Sparta - Příbram: Penalta pro domácí! Trávník se probíjel k míči, srazil ho Šimek

Sparta - Příbram: Nita měl pořádné problémy s nepříjemným Rezkovým centrem

Sparta - Příbram: Costova přesná a tvrdá hlavička posílá Letenské do vedení 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.