SESTŘIH: Slavia – Jablonec 5:0. Jasná záležitost, zářili Stanciu s Teclem

4
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Lepší odpověď na triumf Plzně nad Mladou Boleslaví (7:1) si nemohla připravit. Slavia v Edenu naprosto přehrála oslabený Jablonec a po vítězství 5:0 drží osmibodový náskok v čele FORTUNA:LIGY. Na čtyřech gólech se podílel Nicolae Stanciu, který proměněnou penaltou skóre utkání otevřel. Další trefy pak postupně přidali Tomáš Holeš, Lukáš Provod, Stanislav Tecl a Júsuf Hilál.

Slávistický brankář Ondřej Kolář si připsal 18. nulu v ligové sezoně a překonal dosavadní rekord, o který se dělil se Zdeňkem Jánošem a Petrem Čechem. Jablonec má na třetím místě tabulky bodový náskok před Libercem.

Na zápase mohlo být kvůli opatření proti šíření nemoc covid-19 včetně hráčů, členů realizačních týmů a rozhodčích jen 300 osob a slávistům se do kvóty na rozdíl od několika jiných klubů nevešli fanoušci. Červenobílí utkání bez diváků zažili už v srpnu, kdy kvůli disciplinárnímu trestu hráli před prázdnými tribunami proti Liberci.

Příznivci dnes mohli mít v hledišti aspoň dvojníky, mohli si koupit plastové figuríny s vlastní fotografií, které Pražané umístili za jednu z branek. Na opačné straně, kde sídlí "kotel", vytvářely barevné plachty fanouška s šálou a na podélné tribuně nápis "Slavia" a klubový znak.

SESTŘIH: Slavia - Jablonec 5:0. Jasná záležitost, Stanciu se opět zaskvěl

Jablonci chyběla více než polovina základní sestavy. Sýkora, Matoušek a Jugas nemohli hrát kvůli tomu, že na severu Čech hostující ze Slavie, Plechatý měl disciplinární trest a zranění vyřadilo další opory Doležala, Jovoviče, Kubista a také lídra zálohy Hübschmana.

Jablonec v oslabené sestavě od úvodu zaostával. V úvodu se domácí zastřelovali, když Stanciu i Takács pálili mimo. Rumunský záložník nemířil přesně ani v 18. minutě z přímého kopu a poté po Teclově průniku z úhlu vyškrábl míč na čáře brankář Hrubý. V 21. minutě už Pražané vedli. Po Jeřábkově zákroku na Tecla odpískal sudí Královec penaltu a Stanciu nezaváhal. Dal svůj první ligový gól od sprna.

Ve 24. minutě mohl po brejku srovnat Chramosta, jeho první střelu ale zblokoval obránce a druhou skvěle vyrazil Kolář. V 28. minutě podržel na druhé straně hosty Hrubý, když vyrazil Teclovu hlavičku. Za minutu už ovšem Pražané slavili. Po brejku Tecl přihrál před odkrytou branku Holešovi a ten se prosadil proti svému bývalému klubu.

Jablonec na přelomu poločasů trochu přidal, ale šanci si nevytvořil. Naopak v 56. minutě se Stanciův nákop snesl k Provodovi a ten před Hrubým nezaváhal. Stanciu byl při chuti, v 61. minutě se zbavil obránce a předložil míč před prázdnou branku Teclovi, který nemohl minout.

Zdecimovaným hostům už nezbyly síly a po zákroku Štěpánka přidal v 78. minutě pátý gól z další penalty střídající Hilál. Za Slavii se trefil v soutěžním duelu poprvé.

Domácí: 21. Stanciu, 29. Holeš, 56. Provod, 61. Tecl, 78. Júsuf Hilál

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Bořil (C), Kúdela (76. Frydrych), Zima, Coufal – Takács, Holeš (65. Traoré) – Masopust (65. Hellebrand), Stanciu (73. Júsuf Hilál), Provod – Tecl (65. Musa).

Hosté: V. Hrubý – Li. Holík, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hämäläinen (77. R. Acosta), Považanec (C) – Pleštil (86. Černák), T. Pilík, Kratochvíl – Chramosta (66. Dočekal).

Klíčové momenty zápasu:

Slavia - Jablonec: Júsuf suverénně proměnil pokutový kop, 5:0!

Slavia - Jablonec: Štěpánek nemotornými saněmi smetl Traorého, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Jablonec: Musa z voleje napálil boční síť

Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0

Slavia - Jablonec: Provod využil přesného centru a přidal pojišťovací gól, 3:0!

Slavia - Jablonec: Takácsovi rána nesedla, Hrubý si ji pokryl

Slavia - Jablonec: Pleštil skvělým sólem vyřídil tři slávisty, Chramosta ale nevystřelil přesně

Slavia - Jablonec: Holeš po Teclově pobídce doklepl míč do sítě, 2:0!

Slavia - Jablonec: Tecl výborně umístil hlavičku, Hrubý ale skvěle zasáhl

Slavia - Jablonec: Chramosta šel sám na bránu! Kolář ho ale vychytal

Slavia - Jablonec: Stanciu proměňuje penaltu a sešívaní vedou 1:0!

Slavia - Jablonec: Jeřábek složil Tecla, pokutový kop!

Slavia - Jablonec: Hrubý po Teclově pokusu lovil míč z brankové čáry!

Slavia - Jablonec: Stanciův krásný trestňák prosvištěl nad břevnem!

Slavia - Jablonec: Zahrál Chramosta rukou? Opakované záběry nejsou přesvědčivé

Slavia - Jablonec: Stanciova střela z otočky nezamířila na bránu

Slavia - Jablonec: Parádní patička Stancia, Takács zakončil nádhernou bombou z voleje

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

FK Jablonec Vše o klubu ZDE

4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905