Babylon v Karviné? Příliš cizinců nese starosti, hráči z Čech se nehrnou | iSport.cz
11. září 2020 • 17:10

Babylon v Karviné? Příliš cizinců nese starosti, hráči z Čech se nehrnou

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Směsice národností, jazyků, životních stylů i priorit se v posledních letech potkává v MFK Karviná. A přestože má slezský klub na soupisce stále největší počet hráčů ze zahraničí z celé FORTUNA:LIGY, snaží se strategii měnit. „Cizinců bylo přespříliš,“ přiznává sportovní ředitel Lubomír Vlk. Co jejich nadbytek přináší, a proč to na druhou stranu bez nich nejde? V prémiové části článku najdete i přehled všech cizinců na soupiskách dalších klubů v české lize.Bez hráčů ze zahraničí se neobejdou. Na „periferii“ u polských a slovenských hranic se čeští borci zrovna nehrnou. A když, musí tomu odpovídat podmínky. Otevřeně o tom před rokem pro deník Sport vyprávěl obránce Jan Krob. V Teplicích byl mimo soupisku, hledal si místo, předběžně byl s Karvinou domluvený. Jenže vše padlo.

„Panu Strakovi (tehdejší trenér) i panu Vlkovi jsem říkal, že do Karviné půjdu rád, ale že to musí brát i z mé strany,“ vysvětloval Krob. „Mám rodinu, nějakou smlouvu v Teplicích. Musel jsem si říct o částku, aby se mi to vyplatilo. Mám to čtyři sta kiláků z baráku, proto jsem si řekl o peníze trošku vyšší. Vždyť už je to skoro zahraniční angažmá. S dvěma dětmi, rok a půl starými dvojčaty, to by se manželka sama zbláznila.“ Výsledek? Krob šel do Jablonce, kam to má 116 kilometrů.

České kluby na kluky ze Sparty či Slavie dosáhnou lépe

Sportovní ředitel Lubomír Vlk upřesnil, že konkrétně u Kroba nešlo o trošku vyšší peníze. „Řekl si o dvojnásobný plat, než měl v Teplicích, což nešlo akceptovat.“ Připouští ovšem, že právě vzdálenost hrává při skladbě kádru a hledání posil důležitou roli.

„Všichni bychom si přáli, abychom tady měli české a slovenské hráče, i kvůli

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

5.kolo
Články odjinud


Články odjinud