3. října 2020 • 19:00

SESTŘIH: Brno - Karviná 0:2. Qose dal penaltu á la Panenka, pálil i Ostrák

1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Karviné vyhráli v 6. kole první ligy v Brně 2:0. Skóre otevřel v 58. minutě Kristi Qose z pokutového kopu a vítězství pojistil o devět minut později Tomáš Ostrák. Domácí dohrávali bez vyloučeného Antonína Růska. Karviná bodovala i ve třetím venkovním zápase této ligové sezony. Naopak brněnský nováček stále čeká na první výhru po návratu mezi elitu a v neúplné tabulce zůstává s jedním bodem poslední.

V úvodu zápasu se nečekaně aktivně pustili do ofenzivy hosté. Už ve 4. minutě dvakrát "hořelo" před brankou domácích, nejprve po hlavičce Mikuše a vzápětí po dorážce Ostráka, jemuž míč naservíroval Papadopulos. V obou případech byl na svém místě gólman Šustr.

Brno se dostávalo do hry pozvolna. V 15. minutě se do první vážnější akce zapojil z druhé vlny Hladík, ale jeho střela z hranice šestnáctky mířila těsně vedle. Ve 22. minutě připravili středoví hráči Zbrojovky střeleckou příležitost Růskovi, ale mladý gólman Karviné Neuman ji zlikvidoval.

O dvě minuty později zase zasáhl před Přichystalem stoper Santos. Brno si v této fázi hry udržovalo územní převahu, bylo aktivnější, ale v rozhodujících fázích akcí jeho hráčům chyběl klid k zakončení. To stejné platilo i při ojedinělé útočné akci hostí a střele Ostráka ve 39. minutě.

SESTŘIH: Brno - Karviná 0:2. Zbrojovka na první výhru stále čeká

Zbrojovce nevzal útočný elán po změně stran ani silný protivítr. Už ve 47. minutě naservíroval Reiter ideální možnost Přichystalovi, ale vítězem jejich souboje se stal opět karvinský gólman.

Rána do brněnského náporu přišla v 55. minutě. Gólman Šustr váhal při rozehrávce tak dlouho, až se dostal do souboje s Papadopulosem, kterého fauloval. Sudí Královec si penaltový verdikt nechal posvětit videem a pokutový kop pak "panenkovským" dloubákem proměnil Qose.

Brno se sice rychle otřepalo ze zbytečně zaviněné penalty, znovu vyrazilo do útoku, jenže opět doplatilo na chyby v obraně. Dlouhý nákop zpracoval Ostrák, zbavil se Hlavici a podruhé překonal Šustra. Dočkal se prvního gólu v české lize.

Rozdíl dvou branek se podepsal na úrovni zbytku utkání. Karviná v pohodě bránila svůj náskok a mohla ho ještě navýšit po dělovce Bartošáka z přímého kopu, ale Šustr třetímu gólu zabránil. Brno se ještě snažilo o zkorigování výsledku, ale po vyloučení Růska v 83. minutě už za pískotu fanoušků rezignovalo.

Domácí:

Hosté: 58. Qose, 67. Ostrák

Domácí: Šustr – Štepanovský (C), Jakub Šural, Hlavica, Jan Moravec – Reiter (77. Šumbera), Vaněk, J. Sedlák, Hladík (53. A. Fousek, 66. Koudelka) – Přichystal, Růsek.

Hosté: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář (C), Twardzik – Mikuš (70. Smrž), Herc (87. Dramé), Qose, Bartošák (83. Mangabeira) – Ostrák (83. Guba) – Papadopulos (87. Haša).

Odemknout video

Brno - Karviná: Penalty se ujal Qose a ukázkově proměnil jako Panenka!

Brno - Karviná: Šustr fauloval Papadopulose, sudí nařidil penaltu!

Brno - Karviná: Reiter nabídl míč Přichystalovi do gólové šance, Neuman dobře zasáhl

Brno - Karviná: Ostrák ve skluzu těsně přestřelil Šustrovu bránu

Brno - Karviná: Prudký centr Štěpanovského Neuman neudržel, před Růskem míč odkopl Ndefe

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905