SESTŘIH: Boleslav - Baník 1:3. Ostravané vyhráli počtvrté za sebou

Autor: iSport.cz
1
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Ostravy ve 12. kole první ligy vyhráli 3:1 v Mladé Boleslavi. Baník rozhodl už v úvodním dějství, kdy se trefili Dyjan Carlos de Azevedo a Daniel Tetour. Krátce po přestávce snížil Jiří Klíma, ale pojistku přidal v nastavení střídající David Buchta. Slezané zvítězili v lize počtvrté za sebou a poskočili na šesté místo neúplné tabulky, navíc mají k dobru dvě odložená utkání. Boleslav nevyhrála ani ve druhém duelu po návratu trenéra Karla Jarolíma, z posledních čtyř kol získala jediný bod a je patnáctá.

Domácí: 51. Jiří Klíma

Hosté: 30. de Azevedo, 41. Daniel Tetour, 90+2. D. Buchta

Domácí: Mikulec – Jakub Klíma, Tatajev, Křapka – Zahustel (46. Douděra), Janošek (67. D. Ikaunieks), Kulhánek (46. Túlio), Mazáň – Budínský (C) – Fulnek (46. Graiciar), Jiří Klíma.

Hosté: Laštůvka (C) – Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman – de Azevedo (81. D. Buchta), Jánoš, Daniel Tetour (81. Kuzmanović), Kaloč, Potočný (90. O. Šašinka) – Zajíc (74. Holzer, 90. J. Pokorný).

Domácí: Markovič, Douděra, Túlio, Graiciar, Mareš, Ikaunieks, Šimek

Hosté: Budinský, Buchta, Holzer, Kuzmanović, Mena, Pokorný, Šašinka

Domácí: Túlio

Petr Hocek – Vít Melichar, Michal Novák

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

Baník byl od úvodu první půle aktivnější a lépe kombinoval. V osmé minutě pálil z dálky jen kousek nad hostující Stronati, který v minulosti hrával za Boleslav. Na druhé straně se dostal do šance Fulnek a Laštůvka měl s jeho zakončením plno práce.

Po půlhodině hry aktivnější hosté otevřeli skóre. Tetour přihrál do strany na De Azeveda, který si zasekl míč a přízemní střelou na zadní tyč překonal Mikulce. Brazilský ofenzivní hráč skóroval počtvrté v ligové sezoně.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Baník 1:3. Čtvrtá ostravská výhra v řadě, zářil Azevedo

Čtyři minuty před pauzou Baník zvýšil po pěkné kombinační akci svůj náskok. Po centru na zadní tyč si tentokrát De Azevedo s Tetourem vyměnili role a brazilský křídelník zpětnou hlavičkou připravil pro spoluhráče snadný gól. Tetour se trefil v lize za Slezany vůbec poprvé od letního příchodu z Dukly.

Domácí trenér Jarolím před druhým poločasem hned třikrát střídal a poslal na trávník čerstvé Graiciara, Douděru a Túlia. Mladoboleslavští se brzy dostali zpět do utkání. Mazáň v 51. minutě nacentroval do vápna a hlavičkující Jiří Klíma procpal míč přes Laštůvku za čáru. Domácí útočník navázal na dva góly z minulého kola, jimiž zajistil remízu 2:2 v Opavě.

V 73. minutě mohl vyrovnat Douděra, ale Laštůvka jeho tvrdou ránu ze strany vyrazil. Na opačné straně mohl Baníku pojistit náskok Tetour, ve velké šanci však Mikulce nepřekonal.

Pojistku tak přidal až v první minutě nastavení střelou na zadní tyč střídající Buchta, který se v nejvyšší soutěži prosadil podruhé. Baník porazil Boleslav poprvé od září 2014 a po deseti ligových zápasech.

Nejzajímavější momenty zápasu:

Mladá Boleslav - Baník: Tetour neproměnil tutovku v souboji jeden na jednoho!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Baník: Kaloč z druhé vlny pálil doprostřed

Mladá Boleslav - Baník: Douděra tvrdou ranou pořádně prověřil Laštůvku

Mladá Boleslav - Baník: Túliova rána zamířila o pár metrů nad břevno

Mladá Boleslav - Baník: Azevedův centr propadl k Zajícovi, ten nedopravil míč do sítě

Mladá Boleslav - Baník: Klíma zužitkoval Mazáňův centr a snížil na 1:2!

Mladá Boleslav - Baník: Nádhernou kombinaci završil hlavičkou Tetour, 0:2!

Mladá Boleslav - Baník: Azevedo si navedl míč na levačku, 1:0 pro Ostravu!

Mladá Boleslav - Baník: Potočný na pravé tyči jen těsně nedotlačil míč do brány!

Mladá Boleslav - Baník: Azevedo si zasekl na střelu, ránu Mikulec kryl

Mladá Boleslav - Baník: Skvělá Fulnekova střela málem propadla až do sítě

Mladá Boleslav - Baník: Stronati natáhl k parádní dalekonosné ráně!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.