SESTŘIH: Liberec - Boleslav 3:0. Slovan doma potvrdil roli favorita

Autor: iSport.cz
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 13. kole první ligy prohráli 0:3 v Liberci a ani ve třetím utkání pod vedením exreprezentačního trenéra Karla Jarolíma nevyhráli. Slovan za druhou výhrou za sebou nasměrovali v první půli Jakub Hromada a vlastní brankou Alexej Tatajev. Konečný výsledek z penalty v závěrečném nastavení stanovil Imad Rondič.

Domácí: 6. Hromada, 29. Tatajev (vl.), 90+3. Rondić

Hosté:

Domácí: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mo. Tijani, Mikula (C) – Mara (86. Chaluš), Hromada – Koscelník (72. Pešek), Beran (76. M. Sadílek), Matoušek (72. Mosquera) – Rabušic (76. Rondić).

Hosté: Markovič – Zahustel (62. Jakub Klíma), Křapka, Tatajev (62. D. Šimek), Túlio – Mazáň, Janošek (62. Fulnek), Budínský (C) (73. Drchal), Douděra (46. Graiciar) – Jiří Klíma, P. Mareš.

Domácí: Knobloch, Chaluš, Sadílek, Pešek, Mosquera, Csáno, Rondić

Hosté: Mikulec, Klíma, Šimek, Fulnek, Drchal, Graiciar, Mašek

Hosté: P. Mareš

Adámková – Hock, Vlček; VAR: Orel, AVAR: Poživil

Stadion U Nisy, Liberec

Liberec odstartoval skvěle a už v šesté minutě se ujal vedení. Rabušic sklepl centr na Hromadu, který z hranice šestnáctky překonal gólmana Markoviče. Hosté se snažili vyrovnat, ale Túliova přízemní střela zpoza vápna skončila těsně vedle a Budínského přímý kop z úhlu Nguyen vyboxoval.

V 28. minutě Markovič vytáhl Beranovu ránu na roh, z něhož Severočeši udeřili podruhé. Kačarabovu hlavičku usměrnil do vlastní sítě mladoboleslavský stoper Tatajev. Vzápětí odmítl snížení hostů Nguyen, který Budínského hlavu vytěsnil nad břevno. Na druhé straně málem zvýšil vedení Slovanu opět Hromada, ale Markovič jeho střelu vyrazil nohou na tyč.

Ve druhé půli tempo hry opadlo a ani jeden z týmů si dlouho nevypracoval větší šanci. Střídajícímu Peškovi se po necelé minutě na hřišti nepovedlo Markoviče přelobovat a stejně dopadl i pokus jeho spoluhráče Mosquery.

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 3:0. Hladký triumf Slovanu, dotáhl se na Plzeň

V 90. minutě aktivního Peška fauloval ve vápně Mazáň, sudí Adámková nařídila penaltu a potvrdila ji i po zhlédnutí opakovaných záběrů na videu. K pokutovému kopu se postavil střídající Rondič a ve 24. ligovém startu dočkal první trefy.

Liberec, který má k dobru odložené utkání v Ostravě, potvrdil, že se mu proti Mladé Boleslavi dlouhodobě daří. Od července 2016 s ní v lize neprohrál podeváté za sebou a doma od dubna 2008 dokonce ve 14. duelu v řadě. V tabulce patří Slovanu šesté místo.

Středočeši, kteří ve třech zápasech pod Jarolímovým vedením získali jen bod, venku v nejvyšší soutěži od června nezvítězili v devátém zápase po sobě a drží se na patnáctém místě těsně nad pásmem sestupu. Od poslední Opavy, která sehrála o duel méně, dělí Mladou Boleslav pouhé tři body.

Liberec - Mladá Boleslav: Rondič proměnil penaltu a pojistil výhru! 3:0

Liberec - Mladá Boleslav: Mazáň trefil Peška a sudí píská penaltu! VAR ji nezviklal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Mladá Boleslav: Marešova rána zpoza vápna málem zaskočila Nguyena

Liberec - Mladá Boleslav: Mosquerův lob šajtlí zapadl těsně vedle brány!

Liberec - Mladá Boleslav: Graiciara v největší šanci hostů vychytal Nguyen!

Liberec - Mladá Boleslav: Rabušic si seběhl ke střele, pálil mimo bránu

Liberec - Mladá Boleslav: Matoušek se proháčkoval do vápna, Hromada napálil tyč!

Liberec - Mladá Boleslav: Janošek našel Budínského, jeho pokus skvěle zneškodnil Nguyen

Liberec - Mladá Boleslav: Tatajev si srazil Kačarabovu hlavičku do sítě, 2:0!

Liberec - Mladá Boleslav: Krásnou kombinaci středem hřiště málem zakončil Rabušic

Liberec - Mladá Boleslav: Budínského standardku z úhlu Nguyen jen boxoval před sebe

Liberec - Mladá Boleslav: Túliova pěkná rána zamířila těsně vedle brány!

Liberec - Mladá Boleslav: Hromada krásnou střelou z halfvoleje otevírá skóre, 1:0!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.