SESTŘIH: Olomouc - Boleslav 1:2. Růsek v závěru zahodil penaltu

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v úvodním finále skupiny o umístění v ligové nadstavbě v Olomouci 2:1. Hosty poslal těsně před pauzou do vedení David Pech a pojistku přidal po změně stran Michal Hlavatý. V 70. minutě už jen snížil střídající Pavel Zifčák. Tři minuty před koncem mohl srovnat Antonín Růsek, který ale neproměnil penaltu. Odveta je na programu za týden v Boleslavi. Ve skupině o umístění mezi sedmým až desátým týmem po základní části soutěže se hraje o prémii milion korun a lepší nasazení v příštím ročníku domácího poháru.

První šanci měli domácí už ve druhé minutě, po nepřesném odkopu brankáře Šedy zakončoval z hranice pokutového území Zmrzlý jen do blokujících obránců. Pak se dlouho hrál opatrný zápas s naprostým minimem větších možností.

Až po 30 minutách se k pokusu zpoza vápna dostal hostující Hlavatý, ale branku přestřelil. O pět minut později našel Zmrzlý na opačné straně Breiteho, jenže také on zamířil nad. V druhé minutě nastavení první půle šla Boleslav z úvodní střely na branku do vedení. Po dlouhém autu z levé strany odvrátil Breite míč jen na volného Pecha, který střelou k tyči nedal gólmanu Stejskalovi šanci a skóroval poprvé v ligové kariéře. Hosté dokonale využili ošetřování domácího kapitána Hubníka, jenž už do druhé půle nezasáhl.

Po změně stran pálil Ladra z úhlu do gólmana. Hosté vstoupili do druhého poločasu lépe a potvrdili to druhou brankou. Střela Hlavatého z 55. minuty se otřela o blokujícího Vepřeka a obloukem přes Stejskala zapadla přesně k tyči.

Střelec druhého gólu vzápětí předložil míč do stoprocentní šance Ladrovi, jenže hostující útočník minul. Půl hodiny před koncem mohl snížit Růsek, Šeda si však s jeho střelou z větší vzdálenosti nadvakrát poradil.

O chvíli později už byl hostující brankář bezmocný. V 70. minutě ho po přihrávce Zmrzlého z levé strany bez problémů překonal z malého vápna střídající Zifčák. Pět minut před koncem základní hrací doby byl v pokutovém území faulován domácí Langer a rozhodčí Krejsa nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Růsek, ale pozici nejlepšího týmového střelce ligové sezony nepotvrdil a po nepříliš povedené střele nechal vyniknout Šedu.

SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 1:2. Růsek nedal penaltu a hosté udrželi náskok

Domácí: 70. Zifčák

Hosté: 45+2. Pech, 55. Hlavatý

Domácí: Stejskal – Chvátal, Jemelka, Hubník (C) (46. Poulolo), Vepřek (62. Langer) – Breite – Hadaš (55. Zifčák), Sedlák (83. Slaměna), Daněk (55. Šíp), Zmrzlý – Růsek.

Hosté: Šeda – Šimek, Karafiát, Suchý – Douděra (74. Skalák), Hlavatý (63. Mašek), Matějovský (C), Smrž, Pech (80. Sladký) – Ladra (74. Mil. Škoda), Ewerton.

Olomouc - Mladá Boleslav: Šeda fantasticky chytil penaltu Růskovi

Olomouc - Mladá Boleslav: Smrž poslal k zemi Langera, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Mladá Boleslav: Zifčák zakončil krásnou kombinaci Sigmy gólem na 1:2

Olomouc - Mladá Boleslav: Šeda se protáhl po povedené střele Růska

Olomouc - Mladá Boleslav: Hlavatý to poslal Ladrovi až do kuchyně, ten minul prázdnou bránu

FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

SESTŘIH: Mladá Boleslav – České Budějovice 1:0. Středočeši pálili ve druhé půli, postup stvrdil Douděra

SESTŘIH: České Budějovice – Mladá Boleslav 2:3. Dvě trefy Douděry, závěrečný tlak Dynama

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.