6. listopadu 2022 • 17:20

SESTŘIH: Liberec - Hradec 2:0. Oblíbený soupeř pro Slovan, trefili se Van Buren a Rondič

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Liberce porazili v 15. kole první ligy Hradec Králové 2:0. Hlavní postavou domácích vítězů byl nizozemský útočník Mick van Buren, který ve 14. minutě po sólové akci vstřelil první gól a druhý připravil čtvrt hodiny před koncem pro bosenského ofenzivního spoluhráče Imada Rondiče. Slovan se posunul na sedmé místo tabulky, Východočeši i po druhé prohře za sebou zůstávají čtvrtí.

Pro hradecké fotbalisty je Liberec hodně nepříjemným soupeřem, kterého naposledy porazili před jedenácti lety a jejich jediná výhra na stadionu U Nisy je až z roku 1994. Ani tentokrát nezačal zápas pro Východočechy dobře. Po oboustranně neurovnaném úvodu ukázal svou sílu Van Buren. Po Čihákově chybě se protáhl středem obrany mezi třemi hráči a střelou mezi nohy brankáře Reichla dal svůj devátý ligový gól v sezoně.

Trenér hostů Koubek ani po překvapivé domácí prohře 1:3 v derby s Pardubicemi sestavu nijak výrazně nezměnil. Jen nemocného Gabriela na pravém kraji zálohy nahradil Harazim a měl také první šanci. Jeho hlavičku v 18. minutě ale zneškodnil Vliegen. Belgický gólman svůj tým podržel i při dalších hlavičkách Kučery a Čiháka v rozpětí pěti minut. I ve zbytku poločasu byli hosté aktivnější, ale na jejich kontě přibývaly jen rohové kopy. Ani Slovan do přestávky si žádnou vážnější šanci nevytvořil.

Po změně stran Východočeši stupňovali tlak, ale jejich akce postrádaly zakončení, a tak blíž ke vstřelení gólu byli Liberečtí. Vedení jim mohl v 53. minutě pojistit Rabušic, ale po Valentově centru v dobré pozici hlavičkoval vedle branky. Višinského střela z dálky o deset minut později těsně minula tyč.

Nejlepší královéhradecký střelec Kubala se pokusil v 72. minutě překvapit brankáře patičkou, ale Vliegena nenachytal. Hosté ve snaze o vyrovnání zapomínali bránit a Van Buren toho znovu využil. Přesným centrem našel volného Rondiče a bosenský náhradník akrobatickým volejem vstřelil svůj první gól v sezoně. Hradec už odpovědět nedokázal a Vliegen počtvrté udržel čisté konto.

Domácí: 14. Van Buren, 76. Rondić

Hosté:

Domácí: Vliegen – Gebre Selassie (C), Talovierov, Plechatý, Mikula – Fukala (84. Prebsl), Červ, Valenta (63. Purzitidis) – Višinský (74. Frýdek) – Rabušic (63. Rondić), Van Buren (84. M. Kozák).

Hosté: Reichl – Ja. Klíma, F. Čihák, Smrž – Harazim (70. Koubek), Kodeš, J. Kučera, Ryneš – Rada (C) – F. Kubala, Vašulín.

Domácí: Stejskal, Purzitidis, Prebsl, Preisler, Varfolomejev, Polyák, Frýdek, Kozák, Rondić

Klíčové události zápasu:

SESTŘIH: Liberec – Hradec Králové 2:0. Devátá trefa Van Burena a parádička Rondiče

Liberec – Hradec Králové: Parádní nůžky Rondiče zařídily domácím vedení 2:0

Liberec – Hradec Králové: Mick Van Buren prostřelil Reichla a poslal Slovan do vedení 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.