SESTŘIH: Jablonec - Liberec 1:1. Chramosta hlavou zařídil domácím bod

1
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Severočeské derby bez vítěze... Jablonec remizoval ve 27. kole FORTUNA:LIGY s Jabloncem 1:1, oba týmy zůstávají ve středu tabulky. Slovan vedl díky hezké trefě Mohameda Doumbii, domácím zařídila bod přesná hlavička Jana Chramosty.

Jabloneckou ofenzivu posílili Šulc s Jovovičem, kteří v minulém kole v Plzni nemohli nastoupit, ale úvod patřil soupeři. Do liberecké základní sestavy se vrátil Frýdek a hned v šesté minutě měl velkou šanci po Martincově chybě. Zkusil kličku proti brankáři Hanušovi, ale dostal se do ostrého úhlu a už nedokázal přesně zakončit. Stejný hráč pak vyzkoušel gólmana střelou z dálky.

Na druhé straně ve 32. minutě proklouzl mezi dvěma zadáky Sejk, před brankou hledal Chramostu, ale nejlepší jablonecký střelec ve skluzu míč před prázdnou brankou dobře netrefil. To bylo v prvním poločase chudém na šance všechno, 3211 diváků vidělo jen urputný boj ve středu hřiště.

Po změně stran utkání přece jen nabralo větší obrátky. V 60. minutě Doumbia vystihl Považancovu špatnou přihrávku, nikým neatakován postupoval téměř z poloviny hřiště a přesně vypálil. Pro defenzivního záložníka z Pobřeží slonoviny to byl teprve druhý gól v české lize.

O tři minuty později Fukala z hranice šestnáctky napnul jabloneckou síť podruhé, ale svůj premiérový zásah v nejvyšší soutěži slavil jen chvíli, než videorozhodčí odhalil předchozí Olatunjiho hru rukou.

Liberec ale začal příliš brzy jen bránit hubený náskok a domácí toho využili. V 81. minutě odcentroval ve druhém poločase hodně aktivní Jovanovič a Chramosta u vzdálenější tyče hlavičkoval do sítě. Vzápětí mohl výsledek otočit, ale trefil jen boční síť. V závěru podržel domácí brankář Hanuš při Kozákově střele.

Jablonečtí tak ani napočtvrté nedokázali zdolat severočeského rivala. Liberec si od září 2021 připsal v derby dvě vítězství a dvě remízy. Slovan v lize bodoval počtvrté za sebou, z toho třikrát uhrál nerozhodný výsledek.

Domácí: 81. Chramosta

Hosté: 59. Doumbia

Domácí: Hanuš – D. Souček (76. Černák), Král, Martinec, Polidar – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Jovović (83. Ikaunieks) – Chramosta, Sejk.

Hosté: Vliegen – Fukala (75. Preisler), Purzitidis, Plechatý (C), Ndefe – Doumbia, Frýdek (75. Valenta), Červ – Ghali (87. M. Kozák), Rondić (71. Tupta), Olatunji (87. Rabušic).

Domácí: Surovčík, Štěpánek, Ikaunieks, Heidenreich, Konda, Surzyn, Akpudje, Černák, Patrák

Hosté: Varfolomejev, Rabušic, Kozák, Mészáros, Tupta, Bačkovský, Lehoczki, Polyák, Preisler, Valenta

Odemknout video

Jablonec - Liberec: Chramosta na zadní tyči dorazil do sítě a srovnal na 1:1!

Jablonec - Liberec: Doumbia perfektní ranou zpražil Střelnici, 0:1!

Jablonec - Liberec: Sejk vracel Chramostovi před prázdnou bránu, ten neproměnil!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.