SESTŘIH: Zlín - Hradec 4:0. Ševci si zastříleli a vzdalují se Budějovicím

7
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Zlína porazili v 19. kole FORTUNA:LIGY Hradec Králové vysoko 4:0 a alespoň prozatím odskočili posledním Budějovicím. Ačkoliv měli hosté v úvodu duelu své příležitosti, „ševci“ byli efektivnější. Hned dvakrát se trefil Filip Žák, jenž před tímto zápasem střelecky mlčel. Čtyřgólové představení domácích završil před poločasem krásným volejem po signálu z rohového kopu Lukáš Bartošák. „Votroci“ vstoupili aktivně i do druhého dějství, na brankáře Stanislava Dostála však nevyzráli ani jednou.

Zajímavé momenty úvodu zápasu se odehrály při standardních situacích. Zatímco Hradec tu svoji z 18 metrů pokazil nepovedeným signálem, Zlínští v 10. minutě brankáři Bajzovi zavařili a Simerského střelu musela zblokovat na roh obrana Východočechů.

Ve 13. minutě unikl po levé straně Čelůstka, jeho přízemní centr našel v malém vápně kopačku Žáka a ten zblízka otevřel skóre. Zaznamenal svou první branku v ligové sezoně. „Votroky“ vyburcoval inkasovaný gól k větší aktivitě. Horák z 20 metrů trefil břevno a ve 22. minutě mohl vyrovnat také Krejčí, ale to by musel centr Vašulína z hranice malého vápna usměrnit mezi tyče.

Druhé branky se tak dočkali domácí a měli jistou dávku štěstí. Do Vukadinovičovy střely z 22 metrů se připletl v šestnáctce Žák a od jeho hlavy změnil míč dráhu letu tak, že Bajza nemohl zareagovat. Domácí útočník se aspoň dvakrát v jednom ligovém utkání prosadil podruhé v kariéře.

Hradec pokračoval v nátlakové hře, Juliš se prodral slalomem až před Dostála, jenže gól nedal. Zlínský gólman lapil i střelu Vašulína. Naopak domácí se dnes potkali s maximální efektivitou svých akcí a během dvou minut dokázali navýšit své vedení na 4:0.

Nejprve ve 40. minutě Bužek vrátil míč na Janetzkého, jehož křížná rána zapadla k levé tyči. Krátce nato po rohu nikým nehlídaný Bartošák vypálil přesně pro změnu k pravé tyči. Zlín prožil svůj nejlepší první poločas v samostatné lize.

Hosté po přestávce s třemi novými tvářemi pokračovali v ofenzivě, místy přišpendlili „Ševce“ k vlastní šestnáctce, které ale kraloval gólman Dostál. V 59. minutě vytáhl zázračně od tyče hlavičku Vašulína, vzápětí zlikvidoval únik Juliše a o pár sekund později zarmoutil Kučeru, jehož hlavička také směřovala do sítě.

Zápas se dohrával v poklidném tempu. Domácí pečlivě bránili svůj náskok a tu a tam zahrozili brejky. „Votroci“ se i přes tlak alespoň čestného gólu nedočkali a ve Zlíně v lize nebodovali po pěti zápasech. „Ševci“ doma zvítězili po čtyřech duelech a v nejvyšší soutěži si připsali nejvýraznější výhru od dubna, kdy při svém rekordu rozdrtili České Budějovice 5:1.

Domácí: 13. F. Žák, 25. F. Žák, 40. Janetzký, 42. Bartošák

Hosté:

Domácí: S. Dostál – Bartošák (82. Reiter), Simerský (C), Didiba, Čelůstka – Janetzký (88. Švach), Tkáč (82. Bobčík) – Fantiš, Bužek, Vukadinović (90. Polášek) – F. Žák (90. Kulíšek).

Hosté: Bajza – Čech (46. Čmelík), Čihák, Ja. Klíma – Horák, Kučera, Kodeš (C), P. Juliš – Krejčí st. (46. Šašinka), Vašulín (65. Koubek), Pudhorocký (46. Leibl).

Domácí: Rakovan, Kovinić, Ndiaye, Číž, Dramé, Švach, Reiter, Bobčík, Kulíšek, Jura, Polášek

Hosté: Vízek, Ševčík, Leibl, Harazim, Dancák, Rada, Čmelík, Šašinka, Koubek, Hais

Zlín - Hradec Králové: Dostál skvěle vychytal Juliše

Zlín - Hradec Králové: Nádherný gól! Na Bartošákův volej byl Bajza bezmocný, 4:0!

Zlín - Hradec Králové: Moravané jdou do trháku, krásnou střelou zvýšil náskok Janetzký!

Zlín - Hradec Králové: Obrovská klika pro domácí! Žák ramenem zvýšil na 2:0

Zlín - Hradec Králové: Hosté blízko vyrovnání, Krejčí zblízka ale zaváhal

Zlín - Hradec Králové: Horákova petarda skončila na břevnu

Zlín - Hradec Králové: Domácí jdou do vedení! Do brány protlačil míč Žák, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.