SESTŘIH: Liberec - Karviná 1:0. Výhru Slovanu trefil v závěru Rabušic

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Liberce porazili v utkání 24. ligového kola Karvinou 1:0. O druhém jarním vítězství Slovanu rozhodl v 84. minutě z penalty střídající útočník Michael Rabušic. Severočeši naplno bodovali po třech kolech a posunuli se na sedmou příčku neúplné tabulky. Slezský nováček nejvyšší soutěže v lize jedenáctkrát za sebou nezvítězil, na jaře prohrál pět ze šesti zápasů a zůstal poslední.

Na první zajímavou šanci čekali diváci až do 23. minuty. Domácí zadák Prebsl napřáhl před šestnáctkou a jeho prudká rána jen těsně minula branku. Vzápětí karvinský gólman Holec s námahou vyrazil Tuptovu střelu. Více vzruchu přinesl až závěr prvního poločasu. Karvinský Čavoš v 41. minutě trefil břevno, liberecký Tupta pak šel sám na brankáře Holce, ale neuspěl.

Také po přestávce byli aktivnější domácí. Většinou však zakončovali z větší vzdálenosti, postupně Žambůrek, Prebsl či Ghali. Hosté zahrozili Doležalovým průnikem do šestnáctky. Rozhodnutí přinesl až pokutový kop v závěru. Mikula trefil ruku stopera Bergqvista a zkušený liberecký útočník Rabušic, který byl na hřišti pouhé dvě minuty, penaltu v 84. minutě proměnil. Připsal si 57. gól v české lize.

Hosté pak vrhli všechny síly do útoku. Do jejich otevřené obrany se dostal Višinský, ale Holce neprostřelil. V samém závěru nastaveného času měla Karviná blízko k vyrovnání. Střídající Iván si navedl míč na střelu a jen těsně minul Vliegenovu branku.

Liberečtí ani v sedmém domácím ligovém zápase s Karvinou neprohráli. Na svém stadionu U Nisy v nejvyšší soutěži nenašli už sedmkrát po sobě přemožitele a získali tam 26 z celkových 32 bodů v sezoně.

Domácí: 84. Rabušic

Hosté:

Domácí: Vliegen – Prebsl, Chaluš, Mikula (C) – Penner (72. Preisler), Varfolomejev (55. Pourzitidis), Žambůrek, Ghali – Kok (55. Višinský), Kulenović (82. Rabušic), Tupta (82. Horský).

Hosté: Holec – Krčík, Svozil (C), Bergqvist – Memić (86. Raspopović), Boháč, Čavoš (87. Traore), Moses (87. Iván), Fleišman – Regáli (62. Akinyemi), Doležal.

Domácí: Hasalík, Lehoczki, Pourzitidis, Fukala, Preisler, Lexa, Hudák, Višinský, Horský, Rabušic

Liberec - Karviná: Rabušic proměnil penaltu, 1:0

Liberec - Karviná: Mikula pálil do ruky Bergqvista, penalta!

Liberec - Karviná: Žambůrkovu dalekonosnou střelu vyškrábl Holec

Liberec - Karviná: Tupta spálil nájezd, ale stejně byl v ofsajdu

Liberec - Karviná: Střílený centr Čavoše málem zaskočil Vliegena, byla z toho tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905