MOL Cup: Plzeň – Hradec 3:1. Postup favorita, Čermák u všech gólů Viktorie

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně se stali prvními čtvrtfinalisty MOL Cupu. Svěřenci trenéra Adriana Guľy v osmifinále domácího poháru na svém stadionu porazili lídra druhé nejvyšší soutěže Hradec Králové 3:1. Pod všechny tři góly favorizované Viktorie se podepsal Aleš Čermák, který dva vstřelil a jeden si po jeho hlavičce srazil gólman Patrik Vízek do vlastní branky.

Přestože úvod patřil aktivnějším "Votrokům", ve 13. minutě otevřela skóre Plzeň. Bývalý hradecký záložník Čermák nacentroval do pokutového území a míč i díky Kodešově teči skončil v brance.

Po chvíli mohl vyrovnat Mejdr, ale před gólmanem Hruškou selhal a vystřelil vedle. Na druhé straně Ondrášek po standardní situaci hlavičkoval nepřesně. Pět minut před pauzou domácí přidali druhý zásah. Po Kalvachově centru Čermák hlavou trefil břevno a od Vízkových zad se míč smolně odrazil za brankovou čáru.

Západočeši začali dobře po změně stran a v 56. minutě zvýšili na 3:0. Střídající Mihálik v šestnáctce našel Čermáka a ten pohotově překonal Vízka. Hosté v závěrečné dvacetiminutovce Plzeň sevřeli a vytvořili si několik šancí. V 74. minutě snížil Dvořák hlavou po standardní situaci. Šestý tým prvoligové tabulky ale už větší drama nepřipustil i díky tomu, že střídající Samko vypálil nepřesně.

1. Slavia 34 26 8 0 85:20 86
2. Sparta 34 23 5 6 82:43 74
3. Jablonec 34 21 6 7 59:33 69
4. Slovácko 34 19 6 9 58:33 63
5. Plzeň 34 17 7 10 60:45 58
6. Liberec 34 14 10 10 44:32 52
7. Pardubice 34 15 7 12 41:42 52
8. Ostrava 34 13 10 11 48:38 49