Olympiakos s Vaclíkem v EL podlehl Bergamu, Barca remizovala s Neapolí

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Olympiakosu Pireus s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem v prvním utkání úvodního vyřazovacího kola Evropské ligy v Bergamu neudrželi vedení a prohráli 1:2. Barcelona doma remizovala 1:1 s Neapolí, Dortmund na svém hřišti nečekaně podlehl 2:4 Glasgow Rangers. Odvety jsou na programu příští týden.

Olympiakos začal v Bergamu dobře a v 16. minutě ho poslal do vedení Soares střelou k tyči. Domácí v prvním poločase mířili většinou nepřesně, Pašaličovo vyrovnání těsně před pauzou neplatilo kvůli ofsajdu.

Atalantě však patřilo druhé dějství. Boga i Malinovskij sice ještě ztroskotali na pozorném Vaclíkovi, ale mezi 61. a 63. minutou vstřelil dva góly albánský obránce Djimsiti po dvou rohových kopech. Italské mužstvo se dočkalo první soutěžní výhry po pěti zápasech.

Barcelona v Evropské lize nastoupila poprvé od roku 2004, ale první půle domácím nevyšla. Neapol na stadionu Camp Nou poslal do vedení ve 29. minutě nepokrytý Zieliński dorážkou vlastní střely. V 59. minutě vyrovnal Torres z pokutového kopu za Jesusovu ruku. Katalánci mohli skóre otočit, jenže v závěru zahodili několik slibných šancí.

Rangers, kteří se v podzimní skupině utkali i s pražskou Spartou, na konci úvodního poločasu zařídili dvoubrankový náskok Tavernier z penalty a Morelos, ve 49. minutě přidal třetí trefu hostů Lundstram. Krátce nato snížil Bellingham, ale jeho spoluhráč Zagadou si hned v 54. minutě vstřelil vlastní gól. Dortmund bez zraněného kanonýra Haalanda ještě v závěru zmírnil porážku díky Guerreirovi.

Borussia doma v evropských pohárech teprve podruhé v historii inkasovala čtyři a více branek. Předtím to bylo při vítězství Dortmundu 8:4 nad Legií Varšava ve skupině Ligy mistrů v listopadu 2016.

FC Sevilla na svém stadionu porazila Dinamo Záhřeb 3:1. Španělský tým poslal do vedení ve 13. minutě Chorvat Rakitič z pokutového kopu. Ve 41. minutě odpověděl Oršič, ale za domácí ještě do přestávky skórovali Ocampos a Martial premiérovým soutěžním gólem po lednovém příchodu na hostování z Manchesteru United.

Porto díky dvěma brankám Toniho Martíneze doma zdolalo Lazio Řím 2:1. Lipsko na svém hřišti proti San Sebastianu dvakrát dotáhlo nepříznivé skóre a remizovalo 2:2. Betis Sevilla ovládl přestřelku v Petrohradu a zvítězil 3:2, když všech pět branek padlo už v prvním poločase. Náskok do odvety si vytvořil i Sheriff, který v Tiraspolu porazil Bragu 2:0.

Výsledky úvodních utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

FC Barcelona - Neapol 1:1 (0:1)
Branky: 59. Torres z pen. - 29. Zieliński.

Petrohrad - Betis Sevilla 2:3 (2:3)
Branky: 25. Dzjuba, 28. Malcom - 8. Rodríguez, 18. Willian José, 41. Guardado.

Dortmund - Glasgow Rangers 2:4 (0:2)
Branky: 51. Bellingham, 82. Guerreiro - 38. Tavernier z pen, 41. Morelos, 49. Lundstram, 54. vlastní Zagadou.

Sheriff Tiraspol - Braga 2:0 (1:0)
Branky: 43. Thill z pen., 83. Traoré.

FC Sevilla - Dinamo Záhřeb 3:1 (3:1)
Branky: 13. Rakitič z pen., 44. Ocampos, 45.+1 Martial - 41. Oršič.

Bergamo - Olympiakos Pireus 2:1 (0:1)
Branky: 61. a 63. Djimsiti - 16. Soares.

Lipsko - San Sebastian 2:2 (1:1)
Branky: 30. Nkunku, 82. Forsberg z pen. - 8. Le Normand, 64. Oyarzabal z pen.