SESTŘIHY LM: Haaland pálil proti Krmenčíkovi, favorité i Vaclík jdou dál

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sevilly a Chelsea postoupili do osmifinále Ligy mistrů jako první dva týmy v aktuální sezoně. Španělští úřadující šampioni Evropské ligy s brankářem Tomášem Vaclíkem ve čtvrtém kole zvítězili na stadionu Krasnodaru 2:1. Londýnský tým dosáhl stejného výsledku ve druhém zápase skupiny E v Rennes. Postoupily také Barcelona a Juventus. Katalánci deklasovali Dynamo Kyjev 4:0, turínský tým zdolal Ferencváros 2:1. Bruggy s Michaelem Krmenčíkem v základní sestavě prohrály na hřišti Borussie Dortmund 0:3, dvě branky vstřelil Erling Haaland.

Vaclík poprvé v tomto ročníku nastoupil za Sevillu ve druhém soutěžním utkání po sobě, protože jeho konkurent Jasín Bunú byl pozitivně testován na koronavirus. Hosté výborně odstartovali a už ve čtvrté minutě je poslal do vedení Ivan Rakitič povedenou ranou z voleje.

Krasnodar mohl krátce po změně stran odpovědět. Rémy Cabella obešel Vaclíka, ale jeho střelu vracející se obránce Jules Koundé ve skluzu srazil do tyčky. V 56. minutě už vyrovnal Wanderson tečovaným pokusem. Až v páté minutě nastavení rozhodl Munir.

Chelsea na začátku listopadu v Londýně porazila Rennes hladce 3:0 a dobře začala také na hřišti francouzského soupeře, když ve 22. minutě otevřel skóre Callum Hudson-Odoi. Domácí po změně stran favorita zatlačili a v 85. minutě srovnal Serhou Guirassy z rohu. Poslední slovo však měl v první minutě nastavení střídající Olivier Giroud. "Blues" zvítězili v šestém soutěžním utkání za sebou a stejně jako Sevilla mají ve skupině 10 bodů.

Barceloně na Ukrajině chybělo několik zraněných hráčů i hvězdný kapitán Lionel Messi, kterého trenér Ronald Koeman šetřil. Favorit se v improvizované sestavě v první půli hledal, ale po změně stran dominoval. V 52. minutě otevřel skóre Sergiňo Dest. Chvíli nato zvýšil Martin Braithwaite a dánský útočník pak ještě proměnil penaltu. V nastavení vstřelil čtvrtou branku střídající Antoine Griezmann.

Povedená odveta od United

Ferencváros v Turíně překvapivě skóroval jako první, ale na vedoucí zásah Myrta Uzuniho z 19. minuty odpověděl ještě před pauzou Cristiano Ronaldo. Ve druhém poločase měli domácí převahu a dvakrát trefili tyčku, kýženou vítěznou branku Juventusu vstřelil až ve druhé minutě nastavení střídající Álvaro Morata.

Český útočník Michael Krmenčík nastoupil v základní sestavě Brugg na stadionu Dortmundu, kde belgický tým prohrál 0:3. Dva góly zaznamenal Erling Haaland. Dvacetiletý norský útočník během kariéry v LM nasázel 16 branek v pouhých 12 zápasech. Jednou se trefil Jadon Sancho. Borussia vede tabulku skupinu F s devíti body.

Druhé místo dál drží Lazio, které v Římě zdolalo Petrohrad 3:1 i díky dvěma gólům Cira Immobileho. Bruggy jsou třetí se čtyřmi body, Zenit s jedním bodem přišel o šanci na postup.

Manchester United doma porazil Basaksehir 4:1 a oplatil tureckému celku nečekanou prohru 1:2 z Istanbulu. "Rudí ďáblové" s devíti body vedou skupinu H. V úvodním poločase se dvakrát trefil Bruno Fernandes a Marcus Rashford z penalty, v 75. minutě porážku hostů zmírnil Deniz Türüc, ale poslední slovo měl v nastavení Daniel James.

Paris St. Germain na svém stadionu zdolal Lipsko 1:0 a vystřídal soupeře na druhém místě tabulky. Obě mužstva mají šest bodů. Francouzskému finalistovi minulého ročníku zařídil důležité vítězství v 11. minutě proměněnou penaltou Neymar, který se vrátil do sestavy po svalovém zranění.

Domácí: 56. Wanderson

Hosté: 4. Rakitić, 90+5. Munir

Domácí: Gorodov – Smolnikov, Martynovič (C), Kaio, Ramírez – Gazinskij, Cabella (85. Utkin), K. Olsson (67. Vilhena) – Sulejmanov (46. Wanderson), Claesson (84. J. Černov) – M. Berg (67. Ari).

Hosté: Vaclík – Koundé, Gudelj, Diego Carlos, Escudero (C) (61. Rekik) – Óscar Rodríguez (53. Jordán), Fernando, Rakitić (61. Ó. Torres) – Ocampos (72. Idrissi), Munir – L. de Jong (72. Nasjrí).

Domácí: Ari, Černov, Wanderson, Vilhena, Utkin, Sinicyn, Sorokin, Markov, Kambolov

Hosté: Zarzana, Vázquez, Pastor, Gómez, Nasjrí, Rekik, Jordán, Juanlu, Torres, González, Alvarez, Idrissi

Domácí: Sulejmanov

Hosté: Jordán

Guida – Carbone, Peretti (všichni Itálie)

Stadion Kubaň, Krasnodar

SESTŘIH: Krasnodar - Sevilla 1:2. Vaclík pomohl k postupu do osmifinále

Domácí: 85. Guirassy

Hosté: 22. Hudson-Odoi, 90+1. Giroud

Domácí: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Nyamsi, Truffert (86. Maouassa) – Bourigeaud, N'Zonzi, Camavinga (78. Grenier) – Doku (86. Gboho), Guirassy (86. Niang), Siliki (63. Del Castillo).

Hosté: Mendy – Azpilicueta (C), K. Zouma, Silva, Chilwell – Jorginho, Kovačić (75. Havertz) – Hudson-Odoi (75. Zijach), Mount (68. Kanté), Werner (90+2. R. James) – T. Abraham (68. Giroud).

Domácí: Salin, Grenier, Niang, Maouassa, Gboho, Tait, Del Castillo, Hunou, Assignon, Soppy, Rutter, Omari

Hosté: Arrizabalaga, Caballero, Rüdiger, Alonso, Christensen, Kanté, Tomori, Giroud, Zijach, James, Havertz, Emerson

Domácí: Grenier, Bourigeaud

Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všichni NED)

Hosté:

Domácí: Bürki – Meunier (73. Morey), Akanji, Hummels (C), Guerreiro (81. Passlack) – Bellingham, Delaney (72. Can) – Sancho, T. Hazard, Reyna (81. Brandt) – Häland (81. Reus).

Hosté: Mignolet – Mata, Kossounou, Deli – Diatta (74. Okereke), Vormer (C), Vanaken, É. Álvarez Balanta (52. Rits), De Ketelaere – Lang (74. Schrijvers), Krmenčík (66. Badji).

Domácí: Hitz, Drljača, Morey, Dahoud, Reus, Schulz, Moukoko, Brandt, Can, Piszczek, Witsel, Passlack

Hosté: Horvath, Schrijvers, Okereke, Rits, Badji, Van der Brempt, Mechele, De Cuyper, Fuakala

Hosté: Rits

Kružliak – Hancko, Tavares

Signal Iduna Park, Dortmund

SESTŘIH: Dortmund - Bruggy 3:0. Pálil Haaland, hrál Krmenčík

Domácí: 3. Immobile, 22. Parolo, 55. Immobile

Hosté: 25. Dzjuba

Domácí: Reina – Patric (60. Luiz Felipe), Hoedt, Acerbi – Lazzari (68. Fáris), Parolo (C) (60. Akpa-Akpro), Lucas Leiva (68. Cataldi), Alberto, Marušić – Immobile (81. Muriqi), Correa.

Hosté: M. Keržakov – Lovren (C), Rakyckyj, Žirkov (74. Azmún) – Malcom, Kuzjajev, Barrios (59. Driussi), Santos (37. Suťormin), Mostovoj (59. Le Musajev) – Dzjuba, Jerochin (74. Šamkin).

Domácí: Strakoša, Furlanetto, Felipe, Pereira, Anderson, Armini, Caicedo, Radu, Cataldi, Akpa-Akpro, Muriqi, Fáris

Hosté: Vasjutin, Luňov, Azmún, Driussi, Suťormin, Musajev, Prochin, Šamkin

Domácí: Acerbi

Hosté: Barrios, Lovren, Rakyckyj

Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett (vš. Anglie)

Hosté: 19. Uzuni

Domácí: Szczęsny – J. Cuadrado, Danilo, de Ligt, Sandro – McKennie (62. Kulusevski), Bentancur (83. Rabiot), Arthur (82. Ramsey), Bernardeschi (62. Chiesa) – Dybala (C) (62. Morata), Ronaldo.

Hosté: Dibusz – Lovrencsics (C) (75. Botka), Blažič, Frimpong, Dvali, Heister – Zubkov (70. Isael), Sigér (75. Laïdouni), Somália, Nguen (70. Boli) – Uzuni.

Domácí: Pinsoglio, Israel, Ramsey, Morata, Chiesa, Rabiot, Frabotta, Portanova, Kulusevski, Dragusin

Hosté: Szécsi, Őri, Charatin, Kovačević, Mak, Botka, Baturina, Boli, Isael, Laïdouni, Csontos

Domácí: Danilo, Chiesa

Hosté: Sigér

Daniel Siebert – Jan Seidel, Rafael Foltyn (všichni Německo)

Juventus Stadium, Turín

SESTŘIH LM: Juventus - Ferencváros 2:1. Morata poslal v nastavení Italy do osmifinále

Domácí:

Hosté: 52. Dest, 57. Braithwaite, 70. Braithwaite, 90+2. Griezmann

Domácí: Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Mykolenko, O. Karavajev (59. Popov) – Šepeljev (83. T. Baluța), Bujalskij (C), Garmaš (59. Andrijevskij) – Šaparenko (71. Ledněv), Verbič, De Pena (71. Suprjaha).

Hosté: ter Stegen (C) – Dest, Mingueza, Lenglet (65. Alba), Firpo – Pjanić (65. Puig), Aleñá – Trincão (83. de la Fuente), Coutinho (65. Griezmann), Pedri (73. Fernandes) – Braithwaite.

Domácí: Andrijevskij, Baluța, Bojko, Morgun, Ledněv, Popov, Suprjaha, Bol, Citajšvili, Skorko

Hosté:

Domácí: Navas – Florenzi, A. Diallo, Marquinhos, Bakker – A. Herrera (83. Verratti), Danilo Pereira, Paredes – Di María (64. Rafinha Alcântara), Neymar (90. Sarabia), Mbappé (90. Kean).

Hosté: Gulácsi – Mukiele (63. Orban), Upamecano, Konaté, Angeliño – Sabitzer, Haidara, Forsberg (74. Sörloth) – Nkunku, Y. Poulsen, Olmo (64. Kluivert).

Domácí: Letellier, Rico, Rafinha Alcântara, Dagba, Fadiga, Kean, Kurzawa, Pembele, Ruiz-Atil, Sarabia, Verratti

Hosté: Martínez, Tschauner, Adams, Borkowski, Henrichs, Kampl, Kluivert, Martel, Orban, Samardžič, Sörloth, Wosz

Hosté: 75. Türüç

Domácí: de Gea – Wan-Bissaka (59. Williams), Lindelöf (46. Tuanzebe), Maguire (C), Telles – Fred, van de Beek – Martial (82. N. Matić), B. Fernandes (59. Greenwood), Rashford (59. D. James) – Cavani.

Hosté: Günok – Rafael, Škrtel (87. Ponck), Epureanu, Bolingoli-Mbombo (74. Kaldırım) – Özcan (74. Giuliano) – Višća (C), Türüç, Kahveci (46. Tekdemir), Chadli (61. Gulbrandsen) – Ba.

Domácí: Henderson, Grant, Fosu-Mensah, Greenwood, Ighalo, James, Mata, Matić, Pellistri, Mengi, Tuanzebe, Williams

Hosté: Babacan, Kivanc, Giuliano, Ponck, Gulbrandsen, Kaldırım, Kaplan, Karakus, Tekdemir

Domácí: Tuanzebe, Maguire

Hosté: Škrtel, Tekdemir, Türüç

Haţegan – Șovre, Gheorghe (vš. ROU)

Old Trafford, Manchester

SESTŘIH LM: Manchester United - Basaksehir 4:1. Výhru domácích režíroval dvougólový Fernandes