Leverkusen zdolal Atlético, Češi pálili do tyček. Bayern - Barcelona 2:0

1
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Adam Hložek nastoupil poprvé v kariéře v základní sestavě v utkání Ligy mistrů. Za Leverkusen se v úterním utkání proti Atlétiku Madrid mohl i střelecky prosadit, z dorážky ovšem pálil jen do tyče. Míč se k mladému českému útočníkovi odrazil od břevna po předchozím pokusu Patrika Schicka. Leverkusen nakonec slavil výhru 2:0. Bayern Mnichov zdolal v „plzeňské“ skupině Barcelonu 2:0, výhru Liverpoolu nad Ajaxem (2:1) trefil v závěru stoper Joel Matip.

Schick s Hložkem nastoupili společně v základní sestavě podruhé za sebou a krátce po přestávce mohli oba otevřít skóre. Nejprve Schick trefil břevno a Hložek z následné dorážky poslal míč hlavičkou do tyče.

Leverkusen se přesto nakonec na čtvrtý pokus dočkal premiérové domácí výhry v sezoně. V 84. minutě rozhodl Andrich a vzápětí přidal pojistku Diaby. Hložek vystřídal v 69. minutě, Schick minutu před koncem základní hrací doby.

Stoprocentním lídrem skupiny B jsou Bruggy, které uspěly překvapivě vysoko 4:0 v Portu. Skóre uzavřel norský útočník Antonio Nusa, jenž se ve věku 17 let a 189 dní stal nejmladším střelcem při debutu v Lize mistrů.

Lewandowského smutný návrat

Šlágr mezi Bayernem a Barcelonou nabídl velký návrat útočníka Roberta Lewandowského, jenž před sezonou opustil bavorský celek po osmi letech. Hvězdný kanonýr měl v první půli dvě velké šance a Barcelona byla lepším týmem, po pauze se ale role otočily.

Bayern rozhodl dvěma slepenými góly v 50. a 54. minutě. Nejprve se trefil po rohu Hernández a druhý zásah přidal po individuální akci Sané. Po hodině hry trefil Pedri tyč, Katalánci už ale utkání nezdramatizovali. Bayern porazil Barcelonu popáté za sebou.

Liverpool poslal do vedení Salah, ve 24. minutě ale srovnal nekompromisní ránou pod břevno Kudus. Reds prohráli před týdnem 1:4 v Neapoli a dlouho to vypadalo, že neuspějí ani v druhém duelu skupiny, v 89. minutě ale vysvobodil favorita hlavou Matip. Kouč Jürgen Klopp vyhrál i páté utkání proti Ajaxu v milionářské soutěži.

Sporting Lisabon zvládl i druhé utkání, o výhře 2:0 nad Tottenhamem rozhodl dvěma góly v závěru. V 90. minutě se trefili střídající Paulinho a v nastavení Arthur Gomes.

Portugalský celek navázal na úvodní triumf na hřišti Frankfurtu, navíc stále neinkasoval. Tottenham naopak po domácí výhře nad Marseille poprvé ztratil. V druhém utkání skupiny D prohrála Marseille 0:1 s Frankfurtem.

Skupina A:

Liverpool - Ajax Amsterdam 2:1 (1:1)
Branky: 17. Salah, 89. Matip - 27. Kudus. Rozhodčí: Dias (Portug.).

Skupina A

1. Neapol 6 5 0 1 20:6 15
2. Liverpool 6 5 0 1 17:6 15
3. Ajax 6 2 0 4 11:16 6
4. Rangers 6 0 0 6 2:22 0

Skupina B:

Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Branky: 84. Andrich, 87. Diaby. Rozhodčí: Oliver (Angl.).

FC Porto - FC Bruggy 0:4 (0:1)
Branky: 15. Jutglá z pen, 47. Sowah, 52. Skov Olsen, 89. Nusa. Rozhodčí: Sidiropulos (Řec.).

Bayern Mnichov - FC Barcelona 2:0 (0:0)
Branky: 50. Hernández, 54. Sané. Rozhodčí: Makkelie (Niz.).

Viktoria Plzeň - Inter Milán 0:2 (0:1) - Více čtěte ZDE >>>
Branky: 20. Džeko, 70. Dumfries. Rozhodčí: Schärer (Švýc.)

Sporting Lisabon - Tottenham 2:0 (0:0)
Branky: 90. Paulinho, 90.+3 Arthur Gomes. Rozhodčí: Jovanovič (Srb.).

Olympique Marseille - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)
Branka: 43. Lindström. Rozhodčí: Sánchez (Šp.).

Skupina D

1. Tottenham 6 3 2 1 8:6 11
2. Frankfurt 6 3 1 2 7:8 10
3. Sporting 6 2 1 3 8:9 7
4. Marseille 6 2 0 4 8:8 6

1

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.