SESTŘIHY: Součkova paráda! V závěru vystřelil výhru, Núňez spasil Reds

14
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Tomáš Souček se v anglické lize vítězným gólem v 91. minutě podílel na vítězství West Hamu na hřišti Evertonu 3:1. Až v nastavení rozhodl generálku na čtvrteční osmifinále evropské ligy se Spartou také lídr tabulky Liverpool. V 99. minutě zápasu na stadionu sestupem ohroženého Nottinghamu zlomil bezbrankový stav Darwin Núňez.

West Hamu se povedlo zápas otočit poté, co v 56. minutě inkasoval od Beta. Portugalský útočník už v prvním poločase neproměnil velkou šanci a dokonce pak pohrdl i penaltou. Když už se konečně trefil, za šest minut se proti svému bývalému týmu prosadil Zouma a vyrovnal.

West Ham pak několika skvělými zákroky podržel brankář Areola a také Souček, jenž vykopl míč z brankové čáry. A právě český reprezentační kapitán, který stejně jako obránce Vladimír Coufal nastoupil v základní sestavě, si v první nastavené minutě hrudníkem zpracoval Kudusův centr a precizním „half-volejem“ poslal balon do levého horního rohu Pickfordovy branky. V samém závěru ještě z brejku pojistil vítězství United Álvarez.

Anketa

Kdo získá titul v Premier League?

Manchester City
Liverpool
Arsenal
někdo jiný

Svěřenci Davida Moyese vyhráli podruhé za sebou a v tabulce jsou sedmí. Everton v lize nezvítězil už podesáté.

Liverpool pět dní před duelem v Praze dobyl obranu Forest až v dlouhém nastavení díky Núňezově hlavičce. Gól uruguayského útočníka dal „Reds“ jistotu, že i po 27. kole povedou tabulku, protože před nedělním manchesterským derby mají před druhými City čtyřbodový náskok.

SESTŘIH: Nottingham - Liverpool 0:1. Reds drží vedení, v nastavení rozhodl Núňez

Aston Villa si upevnila čtvrté místo po vítězství 3:2 na hřišti Lutonu. První poločas ovládli hosté díky dvěma gólům Watkinse, který je nyní díky 16 brankám a 10 asistencím nejproduktivnějším hráčem soutěže. Zatímco v prvním poločase domácí nevystřelili na branku, ve druhém dějství během šesti minut srovnali zásluhou Chonga a Morrise. Tři body si přesto odvezla Aston Villa, protože v 89. minutě rozhodl Digne. Luton na prvním sestupovém místě stále ztrácí čtyři body na Nottingham.

Brentford na domácím hřišti remizoval s Chelsea 2:2 a odešel neporažen už z pátého vzájemného utkání v řadě. Bodu se v lize dočkal po třech porážkách, v zápase se mu povedl obrat, ale v závěru obstaral dělbu bodů Disasi. Chelsea po druhé remíze za sebou zůstala v dolní polovině tabulky.

Tottenham otočil domácí utkání s Crystal Palace, zvítězil 3:1 a pojistil si pátou příčku před Manchesterem United. Na Ezeho přímý kop po hodině hry odpověděli během 11 minut v závěrečné čtvrthodině Werner, Romero a kapitán Son Hung-min.

14

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.