31. března 2024 • 19:24

SESTŘIHY: City - Arsenal 0:0. O titul bez gólu, do čela se vrátil Liverpool

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 30. kola anglické ligy remizovali 0:0 na hřišti obhájců titulu Manchesteru City a přišli o první místo v tabulce. O dva body před londýnský celek se posunul Liverpool po obratu v domácím utkání s Brightonem a výhře 2:1. „Citizens“ jsou o tři body zpět na třetí pozici.

V duelu Manchesteru City s Arsenalem byli domácí aktivnější, žádnou velkou gólovou příležitost ale diváci za celý zápas neviděli. „Citizens“ na procentuální držení míče vyhráli 72:28 a na střely 12:6, pouze jeden jejich pokus ale mířil mezi tři tyče.

„Kanonýři“ v lize bodovali na stadionu Etihad po sedmi zápasech. Manchester remizoval podruhé za sebou, v minulém kole hrál 1:1 v Liverpoolu. Všem třem týmům na špici tabulky zbývá odehrát do konce soutěže devět utkání.

Anketa

Kdo získá titul v Premier League?

Manchester City
Liverpool
Arsenal
někdo jiný

Brighton poslal do vedení už po 87 sekundách hry Welbeck výstavní ránou z hranice vápna. V 27. minutě srovnal po rohovém kopu Díaz a obrat dokonal v 65. minutě Salah po Mac Allisterově nezištné kolmici do pokutového území. Egyptský kanonýr dal 16. ligový gól v sezoně a ztrácí dva na nejlepšího střelce Haalanda z Manchesteru City.

Liverpool zaznamenal 300. soutěžní vítězství pod vedením kouče Klopa, který po sezoně ve funkci po devíti letech skončí.

SESTŘIH: Liverpool - Brighton 2:1. Domácí v boji o titul otáčeli, rozhodl Salah