Bale vystřelil Realu 3 body proti Levante, Barcelona vyhrála v Eibaru

Autor: rjm, ČTK
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

ŠPANĚLSKÁ LIGA - SOUHRN 27. KOLA | Lionel Messi se v 27. kole španělské fotbalové ligy postaral dvěma góly o výhru Barcelony nad Eibarem 2:0. Katalánci si tak v tabulce udželi před El Clásicem pozici lídra. Real Madrid ovšem díky výhře 2:0 nad Levantem zaostává pouze o bod. I madridský klub měl dvougólového střelce, hrdinou zápasu se stal Gareth Bale.

Real byl od začátku duelu proti Levante aktivnějším týmem, už ve čtvrté minutě nastřelil Ronaldo tyč. Gólu se dočkal až o 14 minut později. Po Benzemově centru zakončil Ronaldo nůžkami, jeho pokus na brankové čáře ještě odhlavičkoval bránící hráč hostů, k míči se ale znovu dostal francouzský reprezentant a posunul míč na Balea, jenž přerušil svůj gólový půst trvající devět soutěžních zápasů.

Velšský reprezentant se do konce poločasu prosadil ještě jednou, když jemně tečoval Ronaldův střelecký pokus.

Na 3:0 mohl v druhém dějství zvýšit Benzema, jenž po Ronaldově centru zakončoval patičkou, jeho pokus ale skončil na spojnici.

Sevilla s přehledem porazila Elche 3:0, dvakrát se prosadil Bacca a zařadil se tak s 16 zásahy na čtvrté místo v tabulce střelců španělské ligy. V odpoledním zápase zaváhal Villarreal, na půdě Almeríe pouze remizoval 0:0.

Barcelona na hřišti nováčka příliš problémů neměla. V prvním poločase si sice vedoucí tým tabulky žádné výrazné šance nevytvořil, po půlhodině ale zblokoval Messiho střelu rukou Ekiza a sám Argentinec z následného pokutového kopu otevřel skóre.

To mohli navýšit i Messiho parťáci v útoku, jenže Suárez těsně před přestávkou i Neymar chvíli po ní své šance neproměnili. Došlo tak opět na argentinskou hvězdu, Messi se tentokrát výjimečně trefil hlavou, když se šikovně položil do rohového kopu Rakitiče. Barcelona už své vedení udržela i přes břevno domácího týmu a zvítězila 2:0.

Katalánský tým potvrdil formu posledních týdnů a do přímého souboje s Realem půjde za týden z první pozice. Naopak Eibar prohrál už poosmé za sebou a na sestupová místa má již náskok pouze tři body.

V úvodním sobotním zápase remízovalo Atlético Madrid na půdě Espaňolu Barcelona 0:0. Madridský tým hrál po vyloučení Mirandy celý druhý poločas pouze s deseti hráči a na domácí obranu recept nenašel. Svěřenci Diega Simeoneho tak neodpověděli na páteční výhru Valencie a zůstávají na čtvrtém místě.

Vallecano - Granada 3:1
Branky: 65. a 76. Bueno, 90+4. Embarba - 8. Cordoba.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.