Atlético porazilo Barcelonu a dotáhlo se na Real. Suárez pálil proti "svým"

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 8. kole španělské ligy Barcelonu 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo za městského rivala Real. Zápas rozhodli svými góly Luis Suárez a Thomas Lemar.

Ve šlágru 8. kola španělské ligy se na fotbalové akce čekalo dvacet minut. Soubojovou fázi zápasu protrhl povedenou otočkou a střelou z velkého vápna Joao Felix, který jen těsně minul pravou tyč. Ve 23. minutě otevřel skóre Lemar po rychlé kombinaci Felixe a Suáreze.

Katalánci mohli odpovědět v podstatě vzápětí. K odraženému míči se dostal Philippe Coutinho, ale jeho prudká rána z nadějné pozice branku minula. Před poločasovou pauzou udeřilo Atlético zásluhou Suáreze podruhé. Uruguayský útočník výborně převzal Lemarovu nahrávku a sám před Marcem-Andrém ter Stegenem nezaváhal.

Ve druhém poločase velké šance nepřišly a Atlético si došlo pro pohodlné vítězství. Madridský celek potvrdil, že v posledních sezonách na Barcelonu umí, s Katalánci neprohrál popáté v řadě. Barcelona nezvládla první ligový zápas v ročníku, ale kvůli třem remízám a jednomu odloženému duelu je v neúplné tabulce až devátá.

Pamplona zdolala Vallecano 1:0 a posunula se na páté místo. První domácí vítězství Osasuny v ročníku vystřelil v úvodní minutě nastaveného času premiérovou brankou v sezoně hlavičkující Manu Sánchez.

Vallecano, které má s 13 góly druhý nejlepší útok v lize, vyšlo tentokrát střelecky naprázdno a prohrálo po pěti zápasech. V tabulce je šesté o bod za dnešním soupeřem.

Souboj Mallorcy s Levante rozhodl v 75. minutě Iddrisu Baba. Levante se po třetí prohře v řadě drží těsně nad pásmem sestupu, Mallorca je jedenáctá.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.