Zlín nadělil debakl. Slavia už není na dně, petarda v Třebíči zranila hráče

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté Vsetína po odvolání kouče Romana Stantiena pod vedením dočasné trenérské dvojice Jiří Weintritt a Radim Kucharczyk porazili v 15. kole první ligy vedoucí Porubu 2:1. Druhá Třebíč se díky domácímu vítězství nad Přerovem 3:0 přiblížila Ostravanům na rozdíl bodu. Zlín po sérii tří porážek vyhrál doma nad Šumperkem vysoko 7:1.

Vsetín dosáhl teprve na druhou výhru z posledních devíti utkání. Poruba neuspěla po šesti vítězstvích, během kterých neztratila ani bod. Ve 4. minutě Valachy dostal do vedení Luboš Rob, ve druhé třetině sice odpověděl Roman Pšurný, ale v čase 51:15 rozhodl Fin Riku Sihvonen.

Třebíč vybojovala čtvrtou výhru z uplynulých pěti duelů. Přerov poprvé v sezoně vyšel naprázdno a celkově to byla ve 13. utkání pro Zubry šestá prohra. V čase 24:04 otevřel skóre obránce Antonín Bořuta, za čtyři minuty využil přesilovou hru Martin Dočekal a v závěrečné části ještě skóroval bek Lukáš Forman. Gólman Pavel Jekel udržel poprvé v ročníku čisté konto.

V 50. minutě utkání v Třebíčí jeden z diváků hodil petardu na trestnou lavici na hostujícího Roka Macuha. Slovinský útočník se skácel k zemi a po ošetření zamířil do šatny.

„Ve spolupráci s policií pracujeme na vyšetření incidentu. Na stadionu máme dostupnou techniku, která pomůže k odhalení viníka, i když z tipů některých diváků a ochranky už asi víme, kdo pyrotechniku použil,“ uvedl na facebookovém profilu třebíčského klubu marketingový manažer Daniel Šlapák.

„To, co se stalo v závěru, ke sportu vůbec nepatří. Od toho se všichni distancujeme. My si vážíme každého fanouška, ale takovýto člověk sem nepatří a já doufám, že už se tady neobjeví,“ řekl klubovému webu asistent trenéra Třebíče Jaroslav Barvíř.

Zlín, který sestoupil po 42 letech z extraligy, si polepšil po nepodařeném úvodu sezony a dalším výpadku na sedm výher v 15. duelu. Po dvou gólech Beranů vstřelili Jiří Ondráček, Antonín Honejsek a Petr Mrázek, tři asistence zaznamenal Francouz Valentin Claireaux.

Jihlava porazila v Jindřichově Hradci Frýdek-Místek 4:1 a připsala si pátou výhru z posledních šesti zápasů. Ve svém prvním utkání v sezoně a celkově druhém v kariéře v soutěži k tomu přispěl třemi body za dvě branky a jednu přihrávku osmnáctiletý útočník Jonáš Jungwirth. Ještě lepší bilanci 2+2 měl Otakar Šik.

Slavia v sobotu doma díky výhře nad Třebíčí v druhém vystoupení pod novým trenérem Danielem Tvrzníkem ukončila sérii čtyř porážek a navázala na to v Sokolově, kde prohrávala 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2 v prodloužení. Posunula se tak z posledního na 12. místo. V čase 64:18 rozhodl svým druhým gólem v utkání Tomáš Knotek.

Na dno spadly Pardubice B, které podlehly v Litoměřicích 0:5. Gól a dvě asistence zaznamenal Lukáš Válek a dvakrát skóroval Jaroslav Kracík. Brankář Tomáš Král udržel první nulu v ročníku.

Ve druhém utkání za Prostějov na střídavý start z extraligového Kladna vychytal poprvé čisté konto Adam Brízgala a pomohl k výhře nad Kolínem 2:0.

Jihlava - Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 15. a 25. Jungwirth, 28. a 56. Šik - 31. Svačina. Rozhodčí: Květoň, Jaroš - Polák, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 550.

Vsetín - Poruba 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Rob, 52. Sihvonen - 26. R. Pšurný. Rozhodčí: Wagner, Rapák - Bohuněk, O. Veselý. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 2011.

Zlín - Šumperk 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

Branky: 11. a 40. J. Ondráček, 22. a 27. Honejsek, 58. a 60. P. Mrázek, 34. Gago - 31. Průžek. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1873.

Litoměřice - Pardubice B 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 32. a 50. Kracík, 5. Guman, 6. Chlubna, 21. Válek. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Belko, Baxa. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 1050.

Třebíč - Přerov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 25. Bořuta, 29. Dočekal, 44. L. Forman. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Komínek, Roupec. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 713.

Prostějov - Kolín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 5. Jiránek, 58. Burian. Rozhodčí: Šudoma, Grygera - Blažek, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 913.

Sokolov - Slavia Praha 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 28. Kružík, 30. Vrhel - 47. a 65. T. Knotek, 41. Žejdl. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Kokrment, Maňák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 703.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79