SESTŘIH: Chomutov - Kometa 6:4. Piráti se odlepili od dna, Plekanec bodoval

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

V předehrávce 27. kola Tipsport extraligy mezi Chomutovem a obhájcem titulu Brna se děly věci! Chomutovští vedli už 4:0, Kometa ale v poslední třetině ztrátu mocně dotahovala a domácí se nakonec radovali z těsné výhry 6:4. Výraznou měrou přispěl svému celku Radek Duda, který vsítil dvě branky, na druhé straně jednou asistoval Tomáš Plekanec. Duel okořenila i bitka mezi Kevinem Klimou a Alexandrem Malletem.

Hokejisté Chomutova porazili v předehrávce 27. kola Kometu Brno 6:4 a posunuli se z posledního místa o dva body před Pardubice. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl Jan Stránský a dva góly v dresu vítězů vstřelil Radek Duda. Piráti bodovali proti úřadujícímu mistrovi na třetí pokus poprvé v sezoně.

Piráti začali proti úřadujícímu mistrovi bez ostychu. Nejprve neuspěl v úniku Vladimír Růžička mladší, ale Duda se už 42 sekund po úvodním vhazování ránou z levé strany nezmýlil. Odpovědět mohl Mueller, jenomže úprk nezakončil ideálně.

V polovině úvodního dějství bylo v Chomutově ještě veseleji, protože se prosadil poprvé v extralize Kevin Klima. Jednadvacetiletý syn vítěze Stanleyova poháru z roku 1990 Petra Klímy se dočkal ve třetím utkání v české nejvyšší soutěži.

SESTŘIH: Chomutov - Kometa Brno 6:4

V 16. minutě se k vypadnutému kotouči za Petersem nedostal Dočekal, který neunesl situaci, strčil do rozhodčího a odešel do šaten s trestem do konce utkání. V závěru nevyužil únik ani Zaťovič.

Na začátku prostřední části ani jeden tým nevyužil přesilovku, při pokračujícím tlaku Komety nastřelil Mallet horní tyčku. I když Piráti nepotrestali další faul, o třígólové vedení se postaral druhým zásahem Duda. To byla poslední kapka pro Kašíka, který přenechal místo v brance Vejmelkovi.

I přes vedení se Chomutov tlačil do útoku, z čehož vytěžil branku ve 46. minutě Svoboda. O pár okamžiků později se poprali Klima s Malletem a ze situace vzešla přesilovka pro Kometu. Čtyři sekundy před jejím vypršením se od tyčky odrazil puk k Muellerovi, jenž se nezmýlil. Zanedlouho na něj navázal Gulaši a snížil na 2:4.

Za domácí se pak trefil v 54. minutě Sklenář, ale Mueller s Hruškou, který využil přesilovku, opět zadělali na drama. V následné power play uzavřel skóre vypjatého utkání 89 sekund před koncem Stránský.

Hlasy trenérů:

Jan Šťastný (Chomutov): "Bylo hrozně důležité, jak jsme vstoupili do utkání. Rychle jsme vedli 1:0, pak jsme přidali ještě šťastnou branku, když se trefil poprvé v sezoně Kevin Klima. Ve druhé třetině nás Kometa zatlačila, takže bylo důležité, že jsme na konci dali třetí gól. Věděli jsme, jaký soupeř do Chomutova zavítal. Kometa ukázala, jak silné mužstvo je, když se i za stavu 0:4 nepoložila a hodně nás trápila. Na konci jsme mohli utkání klidně ztratit, ale měli jsme štěstí. Dali jsme rozdílovou branku, která rozhodla. Strašně si ceníme vítězství a jsme rádi, že jsme porazili tak těžkého soupeře. Hráčům patří do kabiny velká pochvala."

Kamil Pokorný (Kometa Brno): "Jednoznačně se nám nepovedl vstup do utkání, kdy nám soupeř odskočil na dva góly. I když jsme ve druhé třetině zlepšili hru, měli jsme převahu, soupeř nám odjel do jediného brejku a dal na 3:0. V kabině jsme si řekli, že se zápasem chceme ještě něco udělat. I když jsme dostali na 4:0, kluci to nevzdali a snažili se náskok stáhnout. Skoro se nám to i povedlo, ale bohužel. Rozhodla už první třetina."

Kometa inkasovala v utkání s Chomutovem branku už během první minuty duelu

Domácí: 00:42. Duda, 08:46. Klima, 38:06. Duda, 45:45. T. Svoboda, 53:51. Sklenář, 58:31. J. Stránský

Hosté: 48:45. Mueller, 51:14. Gulaši, 54:50. Mueller, 57:22. Hruška

Domácí: Peters (Š. Lukeš) – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Koblasa, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klima, J. Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, J. Havel.

Hosté: Kašík (39. Vejmelka) – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Mallet, Hruška, L. Horký – Köhler, L. Čermák, Dočekal.

Vladimír Pešina, Tomáš Horák – Tomáš Gerát, Daniel Hynek

ROCKNET ARÉNA

3843 diváků

Chomutov - Kometa Brno: Jan Stránský uklidnil domácí fanoušky gólem do prázdné brány, 6:4

Chomutov - Kometa Brno: Martin Zaťovič tečoval puk za záda Peterse, 5:4

Chomutov - Kometa Brno: Peter Mueller napálil odražený puk do odkryté brány, 5:3

Chomutov - Kometa Brno: Jakub Sklenář střelou nad lapačku Vejmelky zvýšil vedení na 5:2

Chomutov - Kometa Brno: Michal Gulaši střelou jako z děla propálil od modré vše co mu stálo v cestě, 4:2

Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet

Chomutov - Kometa Brno: Radek Duda zakončil rychlou útočnou akci a vyhnal Kašíka z brány, 3:0

Chomutov - Kometa Brno: Od levého mantinelu se napřáhl Radek Duda a otevřel skóre utkání, 1:0

1. Liberec 52 30 3 5 14 170:125 101
2. Třinec 52 30 3 3 16 153:117 99
3. Plzeň 52 26 7 6 13 178:116 98
4. Mountfield 52 25 6 6 15 147:125 93
5. Brno 52 23 7 5 17 149:133 88
6. Olomouc 52 24 3 7 18 127:136 85
7. Vítkovice 52 24 4 3 21 142:131 83
8. M. Boleslav 52 25 3 1 23 128:118 82