SESTŘIH: Vítkovice - Liberec 1:4, duel sousedů v tabulce vyzněl pro hosty

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Liberce zvítězili v dohrávce 45. kola extraligy ve Vítkovicích 4:1. Souboj dvou sousedů v tabulce rozhodl svým šestnáctým gólem v sezoně Tomáš Filippi a Severočeši se bodově dotáhli na svého rivala na šestém místě tabulky. Od října 2018 Bílí tygři dokázali v Ostravě zabodovat posedmé v řadě.

Hosté se v Ostravě představili necelých čtyřiadvacet hodin po prohře na ledě posledního Zlína a brzy po startu museli čelit šanci domácího Bittena, který však sólo na Kváču neproměnil.

Dál se pak hrál vyrovnaný zápas, ve kterém si Severočeši získali náskok v přesilovce. A to když se v 15. minutě Šmídova střela od gólmana Stezky odrazila před Vlacha, který z voleje pohotově umístil puk do branky.

Domácí se proti soupeři hrajícímu bez Grígera či Klepiše nemohli příliš prosadit ani ve druhém dějství. Jednu z mála gólových situací před Kváčou Bondra s Maroszem překombinovali a přišlo je to draho, protože Filippi si mezi kruhy přitáhl odražený puk a zápěstím ho jistě poslal nad Stezkův beton. Jeho šestnáctý gól sezony znamenal dvoubrankové vedení a větší klid pro Liberec.

Severočeši vedení ještě navýšili v třetí části. Poté, co nevyužili přesilovku, pokračoval jejich tlak v útočném pásmu a Ivan ho zúročil třetí brankou.

Domácí pak zápas na pár minut přece jen zdramatizovali. Bitten po skrumáži na brankovišti snížil na 1:3 a v následné přesilovce Liberec od kontaktního gólu po střele Solovjova uchránila tyčka. Vítkovické naděje pak ale uhasil Rychlovský, který zachytil přihrávku Kocha a Stezku překonal počtvrté.

Domácí v závěru mohli v oslabení snížit, ale i největší šanci Bondrovi chytil Kváča. Vítkovice prohrály čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Ohlasy trenérů:

Miloš Holaň (Vítkovice): „Z mého pohledu jsme odehráli pouze třetí třetinu tak, jak jsme se měli prezentovat. Ty první dvě jsme hráli velice špatně. Nebyli jsme tak silní v osobních soubojích, v držení puku, nedařily se nám přesilovky. Po dvou třetinách jsme udělali velké změny v sestavě, který měly efekt. Ale pak jsme si to prohráli vlastní disciplínou a po vyloučení jsme dostali gól na 0:3. Ještě jsme vykřesali nějakou naději po důrazu Bittena v brankovišti. Takhle jsme měli hrát od začátku, být důslední do brankoviště. Za stavu 1:3 jsme trefili ještě tyčku, ale Liberec dnes zaslouženě vyhrál.“

Patrik Augusta (Liberec): „Po středečním nepovedeném utkání ve Zlíně jsme tady předvedli úplně jiný výkon. Hráčům za to musím poděkovat. Myslím si, že to bylo jedno z nejvíce fyzických utkání, které jsme letos odehráli. Vyrovnali jsme se soupeři a díky tomu jsme si vytvořili šance, které jsme proměnili. Jsme rádi, že jsme po utkání ve Zlíně porazili takhle silného soupeře.“

SESTŘIH: Vítkovice - Liberec 1:4. Tygři si spravili chuť po nepodařeném zápase s Berany

Domácí: 48:43. Bitten

Hosté: 14:22. J. Vlach, 31:17. Filippi, 46:30. M. Ivan, 52:09. Rychlovský

Domácí: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – Bitten, Flick, M. Kalus – Bernovský, Marosz, R. Bondra – Lednický, Chlán, Fridrich.

Hosté: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, J. Šír, Rychlovský – Jiruš, Čederle, Klapka.