SOUHRN, 7. den LOH: Další dvě zlata! Božský Krpálek a famózní Prskavec

2
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Dvě česká zlata! Po velmi úspěšném čtvrtku přišel ještě úspěšnější pátek. Lukáš Krpálek přidal po zlatu z Ria olympijský triumf i v Tokiu, ovšem tentokrát v té nejtěžší váhové kategorii nad 100 kg. Svůj olympijský závod ovládl také kajakář Jiří Prskavec. V pátek v Tokiu začala už i atletika, během úvodního dne postoupil do semifinále Vít Müller, koulařka Markéta Červenková se do finále nepodívá.

Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 5. 8. 2021
5:36
5. 8. 2021

ATLETIKA: Olympijskou soutěž trojskokanů vyhrál Portugalec Pedro Pichardo výkonem 17,98 metru. Favorizovaný Američan Will Claye skončil bez medaile čtvrtý.

5:34
5. 8. 2021

ATLETIKA: Koulařské olympijské zlato v Tokiu obhájil Američan Ryan Crouser. Výkonem 23,30 metru zůstal jen sedm centimetrů za svým světovým rekordem. Stříbro získal mistr světa a další Američan Joe Kovacs a bronz Novozélanďan Tomas Walsh.

Koulařské olympijské zlato v Tokiu obhájil Američan Ryan Crouser, stříbro získal mistr světa a další Američan Joe Kovacs a bronz Novozélanďan Tomas Walsh Koulařské olympijské zlato v Tokiu obhájil Američan Ryan Crouser. Výkonem 23,30 metru zůstal jen sedm centimetrů za svým světovým rekordem
5:20
5. 8. 2021

GOLF: Klára Spilková si stále drží celkové skóre -2, ale pozici v TOP 10 ztatila. Soupeřkám se daří více a česká golfistka se tak propadla na 20. místo.

Klára Spilková během druhého dne golfového programu Klára Spilková během druhého dne golfového programu
5:12
5. 8. 2021

ATLETIKA: Olympijském vítězem v běhu na 110 metrů překážek se stal v Tokiu Jamajčan Hansle Parchment v čase 13,04 sekundy a zastoupil svého chybějícího krajana Omara McLeoda, který zlato nemohl obhajovat. Mistr světa Američan Grant Holloway doběhl druhý se ztrátou pěti setin. Jamajskou radost znásobil třetím místem Ronald Levy.

5:11
5. 8. 2021

ATLETIKA: Velké překvapení v mužské štafetě na 4x100 metrů! Američané neuspěli v rozběhu, když skončili až na 6. místě. Jeden z favoritů tak nebude ve finále. Nejrychlejší byla Jamajka za 37,82.

5:06
5. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Maďarský kajakář Sándor Tótka ovládl na hrách v Tokiu závod na 200 metrů a získal první olympijskou medaili v kariéře. Závod žen ovládla Američanka Nevin Harrisonová a stala se historicky první vítězkou v této disciplíně.

4:57
5. 8. 2021

ATLETIKA: Jiří Sýkora dosáhl na OH dílčího vítězství v desetiboji, vyhrál hod diskem výkonem 49,90 a je sedmnáctý. Dvě místa za Adamem Sebastianem Helceletem.

Desetibojař Jiří Sýkora během hodu diskem Adam Sebastian Helcelet během hodu diskem
4:15
5. 8. 2021

BEACHVOLEJBAL: Ve finále olympijského turnaje plážových volejbalistek si v Tokiu zahrají Američanky April Rossová, Alix Klinemanová a Australanky Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová. Devětatřicetiletá Rossová tak má jistotu, že získá medaili na třetích hrách za sebou.

3:40
5. 8. 2021
Josef Dostál

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Josef Dostál a Radek Šlouf postoupili v závodě deblkajaků na 1000 metrů na do dnešního finále. Česká dvojice obsadila v semifinále čtvrté místo s odstupem 1,163 sekundy za nejrychlejšími Australany Jeanem van der Westhuyzenem a Thomasem Greenem.

3:05
5. 8. 2021

BIKROS: Američan Connor Fields byl pět dní po hrozivém pádu v semifinále olympijského závodu, při kterém utrpěl krvácení do mozku, propuštěn z nemocnice v Tokiu. Obhájce zlata z Ria de Janeiro měl ošklivý karambol hned v úvodu semifinálové jízdy a několik minut byl ošetřován přímo na trati. Poté byl osmadvacetiletý Fields odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Nyní byl dvojnásobný mistr světa propuštěn a čeká ho návrat domů do Nevady a rekonvalescence.

2:55
5. 8. 2021

ATLETIKA:  Adam Sebastian Helcelet zahájil druhý den olympijského desetiboje šestým časem v běhu na 110 metrů překážek a v průběžném pořadí si polepšil o dvě příčky na 15. místo. Výkonem 14,35 sekundy vyhrál druhý ze tří běhů. Třetí v něm skončil Jiří Sýkora ve svém letošním maximu 14,48, poskočil o jedno místo a je osmnáctý. Vedoucí pozici si upevnil Kanaďan Damian Warner, který si připsal třetí dílčí vítězství a časem 13,46 zlepšil o jednu setinu olympijský rekord Němce Franka Busemanna z Atlanty 1996.

Adam Sebastian Helcelet si po 110 metrech překážek mezi desetibojaři polepšil Spokojený Adam Sebastian Helcelet po běhu na 110 metrů překážek Běh na 110 metrů překážek mezi desetibojaři. V dráze č. 8 Jiří Sýkora, v dráze č. 4 Adam Sebastian Helcelet
2:36
5. 8. 2021

GOLF: Turnaji golfistek, ve kterém startuje i česká reprezentantka Klára Spilková, hrozí zkrácení na tři kola. Důvodem je nepříznivá předpověď počasí. Soutěž v Kasumigaseki Country Clubu v Tokiu by podle původního plánu měla skončit čtvrtým kolem v sobotu. Podle předpovědí však mají přijít bouřky. „Informovali jsme hráčky, že možná budeme muset zkrátit turnaj na 54 jamek,“ citovala agentura DPA technickou delegátku turnaje Heather Dalyovou-Donofriovou s tím, že zatím není jasné, kdy o případném zkrácení organizátoři rozhodnou.

1:40
5. 8. 2021

DÁLKOVÉ PLAVÁNÍ: Olympijským vítězem v dálkovém plavání se stal Němec Florian Wellbrock, který získal v Tokiu druhou medaili po bronzu z bazénu ze závodu na 1500 metrů. Druhý skončil Maďar Kristóf Rasovszky a třetí Ital Gregorio Paltrinieri, který byl stříbrný na osmistovce. Český reprezentant Matěj Kozubek obsadil v horku a teplé vodě 24. místo.

Neskutečný úspěch v trapu! Lipták bere po dramatickém rozstřelu zlato, Kostelecký stříbro