To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Ajax vypadává z Evropské ligy po remíze 1:1 s Molde, které nakonec vítězí v této skupině! Z druhého místa postupuje Fenerbahce, které uhrálo doma taktéž remízu 1:1, což znamená, že Ajaxu by k postupu nakonec nestačilo ani případné vítězství. Nizozemský celek uhrál ve skupině pouze jednu výhru, což je na klub takového jména prostě málo.
90+4
90+3
Žlutou kartu dostává Jaïro Riedewald (Ajax Amsterdam).
Žlutou kartu dostává Fredrik Gulbrandsen (Molde FK).
90+3
90+2
Hosté drží balón daleko od své brány a těžko říct, zda se Ajax ještě dostane do šance.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90
Gudelj doslova zboural protihráče unikajícího podél postranní čáry a za svůj zákrok vidí druhou žlutou kartu! Domácí budou závěr zápasu dohrávat v deseti.
89
Neškodný centr propadl až k Horvathovi, který nepospíchá s rozehrávkou.
88
Stále stejný obrázek, Ajax je bezzubý směrem dopředu a Molde se soustředí na pevnou obranu.
86
Molde dobře hájí prostor kolem své šestnáctky a vůbec do něj svého soupeře nepouští.
83
Ajax je v křeči a hosté se v posledních minutách dostávají často s míčem na útočnou polovinu. Čas přitom rychle utíká a s ním i teoretická šance Ajaxu na postup.
81
Bazoer se po rohovém kopu Ajaxu dostal ke střele, která byla však hodně nepovedená a šla nad horní tyč.
79
Hosté měli k dispozici přímák, na který si naběhl Flo, jehož hlavička mířila jen na Cillessena.
78
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Viktor Fischer, přichází Lasse Schøne.
77
Tečovaný balón se odrazil přímo k El Ghazimu, který měl prostor k odcentrování, jenže rozhodčí si správně všimli ofsajdového postavení.
76
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Mattias Moström, přichází Eirik Hestad.
75
Celtic vyrovnal na hřišti Fenerbahce, což může ještě zdramatizovat závěr obou zápasů a hráči Ajaxu mohou stále doufat, že mají o co hrát.
74
Míč v šestnáctce propadl až k El Ghazimu, který z dobré pozice vystřelil jen po zemi přímo na gólmana.
72
Hra se pohybuje takřka výhradně na polovině hostů, jenže přesto většinu času daleko od Horvatha. Ajaxu se nedaří prosadit přes obranný blok Norů.
71
Žlutou kartu dostává Davy Klaassen (Ajax Amsterdam).
70
Žlutou kartu dostává Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam).
67
Obrovská šance domácích! Po krásné akci se míč dostal do vápna k El Ghazimu, který mířil nahoru k bližší tyči a tvrdou ranou nakonec orazítkoval břevno Horvathovy brány.
65
Ajax si neví s Molde rady. Hosté dobře napadají a nutí domácí hráče ke zpětným přihrávkám, nizozemský celek si není schopen vytvořit souvislejší tlak.
64
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Donny van de Beek, přichází Riechedly Bazoer.
62
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Anwar El Ghazi.
62
První žlutou kartu zápasu vidí za faul na Hussaina domácí Nemanja Gudelj.
61
Hodina hry je za námi a hře Ajaxu znatelně chybí moment překvapení. Domácí drží balón, ale žádná velká ohrožení brány soupeře z toho nejsou.
59
Hosté se při rohovém kopu pokoušeli o zajímavě vypadající signál, ale nevedlo to k ničemu nebezpečnému.
58
Hosté si pěkně pohráli na levé straně s obranou Ajaxu a Elyounoussi z toho vytěžil dobrou střeleckou pozici, v níž ovšem napálil jen jednoho z obránců.
57
Gudelj zkoušel pálit z velké dálky, avšak jeho rána minula Horvathovu bránu.
55
Fisher se stahovačkou pěkně zbavil bránícího hráče a dostal se s balónem do vápna, v němž si dlouho připravoval střelu, která ale přesto mířila vysoko nad bránu.
53
S rohovým kope si hostující obrana bez potíží poradila.
53
Van Rhijn prudce odcentroval do vápna, kde míč odhlavičkoval na roh jeden z vracejících se obránců Molde.
52
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Ola Kamara, přichází Fredrik Gulbrandsen.
51
Fisher pálil z osmnácti metrů halfvolejem pouze vedle brány.
51
Držení míče: 65% – 35%
50
Younes to vzal na sebe a snažil se z pravé strany proniknout s míčem až do malého vápna, kde chtěl přihrávat pod sebe, jenže byl včas zastaven obranou hostů.
49
Hussain se nakonec ve vápně dostal až do zakončení, ale jeho střela byla slabá a mířila přímo na připraveného Cillessena.
48
Druhý poločas nezačíná zrovna ve strhujícím tempu. K vidění je zatím poklidná hra uprostřed travnaté plochy.
46
První poločas je za námi. Územní převahu měl většinou Ajax, který se dostal ve 14. minutě do vedení a o čtyři minuty později byl blízko druhému góly, když Gudelj trefil břevno. Tato situace může domácí hodně mrzet, protože gól poté přišel na druhé straně, kde po rohovém kopu vyrovnal Singh. Poločasový výsledek je tedy 1:1 a druhá půle začne přibližně ve 20:03.
45+3
45+3
Fisher trochu v zoufalosti zkusil střílet ze špatné pozice a rána mu vůbec nesedla.
45+2
Centr z levé strany byl snadným soustem pro Horvatha, který nikým nerušen sebral míč ze vzduchu.
45+1
44
Molde se vrhlo do rychlého protiútoku, který však skvěle dokázal zastavit Veltman.
42
Fisher se dostal ke střele, ale slabé přízemní zakončení nepřidělalo Horvathovi vrásky na čele. Hostující brankář si ve 42. minutě připisuje svůj první úspěšný zákrok.
41
Jenže někdo z hostů si po centru počínal nedovoleně, takže nebezpečí teď Ajaxu nehrozilo.
41
Po Veltmanově faulu bude následovat standardní situace ve prospěch hostů.
40
Domácí dlouho kombinovali před šestnáctkou Molde, které se teď urputně bránilo, ale nyní jíž může dopředu, protože akci Ajaxu zakončil hodně nepřesný centr.
37
Klaassen si při došlapu přivodil nějaké potíže a bolestivá grimasa nevěstí nic dobrého. Za postranní čarou se navíc začal rozcvičovat Serero, tak uvidíme, zda domácí kapitán brzy neopustí trávník.
36
Gudelj se napřáhl z levé strany a jeho vcelku povedená střela nakonec přeci jen prolétla pouze vedle vzdálenější tyče.
34
K centrovanému míči se ve vápně probil Viktor Fischer, jehož hlavičku ovšem zablokoval jeden z bránících hráčů.
31
Molde k zápasu přistupuje sympaticky a snaží se hrát aktivně. Hosté se nemají na co šetřit, jelikož liga v Norsku již dávno skončila a po tomto utkání je čeká zimní pauza.
29
Molde právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Obrana Ajaxu nedokázal odvrátit míč do bezpečí, balón se pak dostal před šestnáctku, kde střílel HARMEET SINGH, jehož zakončení tečoval jeden z bránících hráčů do protipohybu bezmocného Cillessena.
28
Molde o sobě dává vědět! Elyounoussi si přehodil míč na pravačku a před šestnáctkou dobře vypálil ke vzdálenější tyči, čímž donutl Cillessena k zákroku a následovat bude roh.
26
Flo se po odcentrování svalil na zem a nejspíš si přivodil nějaké zranění. Uvidíme, zda nakonec bude moci pokračovat ve hře.
25
Ajax si bude muset dávat pozor na rychlé brejky, které jsou doménou norského celku. Molde teď předvedlo rychlou akci, na jejímž konci odcentroval Flo přesně na nohu Kamary, který střílel z voleje a donutil Cillessena k prvnímu zákroku.
22
Klaassen si naběhl do vápna na dobrou přihrávku vzduchem a zkusil vypálit z voleje, střela mu však vůbec nesedla a šla hodně vedle.
20
Molde se dostalo s míčem k domácí šestnáctce, jenže veškerou snahu ukončil nepřesný centr, který doletěl pouze k Dijksovi.
19
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Joona Toivio, přichází Daniel Hestad.
18
Mohlo to být 2:0! Gudelj se napřáhl asi z dvaceti metrů a jeho tvrdou ránu zastavilo břevno hostující brány.
16
Van de Beek se vrací do hry. Ajax se snaží svého soupeře zatlačit.
15
Teprve osmnáctiletý střelec úvodní branky si kromě radosti z gólu odnesl z hlavičkového souboje také tržnou ránu na obličeji a bude muset být ošetřen.
14
Ajax právě vstřelil branku!
Přímáku se ujal Milik, který napálil míč do zdi, od té se balón odrazil k van Rhijnovi, který poslal míč centrem do šestnáctky, kde vyskočil DONNY VAN DE BEEK, jehož hlavička parádně zapadla do horního rohu brány. Horvath se po míči natahoval marně a Ajax se tak ve 14. minutě ujímá vedení.
14
Klaasen postupoval s balónem směrem k šestnáctce hostů a byl nedovoleně zastaven. Zajímavá standardka pro Ajax.
13
Elyounoussi dostal od obrany Ajaxu trestuhodné množství prostoru a měl čas na přípravu střely, jenže zpoza vápna nakonec pouze trefil spoluhráče Kamaru, který byl navíc v ofsajdu.
11
Toivio zahrával přímý kop, centrem hledal v šestnáctce Ajaxu někoho ze spoluhráčů, ale míč našel pouze hlavu bránícího hráče.
10
Younes si u rohového praporku pomohl v souboji o míč útočným faulem, rozehrávat bude Molde.
8
Van de Beek centroval do šestnáctky, jenže balón byl dlouhý a letěl jen přímo do náruče Horvatha.
8
Hosté se snaží napadat hodně vysoko a nepouštějí Ajax k nějakému soustavnějšímu tlaku.
6
Younes se u zadní čáry snažil najít prostor k odcentrování, to se mu nakonec podařilo, jenže centr mířil do země nikoho.
4
Moström našel kolmou přihrávkou Kamaru, který se ocitl s míčem za obranou a mohl jít sám na brankáře, jenže byl zastaven správně odpískaným ofsajdem.
3
Přímý kop nebyl nebezpečný, míč skončil v zámezí a Cillessen může rozehrávat od své brány.
2
Po van Rhijnově faulu bude následovat standardní situace, kterou rozehraje hostující Toivio.
1
Václav Černý do zápasu nezasáhne, jelikož pro toto utkání vůbec není nominován.

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Riedewald, Dijks – van de Beek, Klaassen (C), Gudelj – Younes, Milik, Fischer.
Náhradníci: Boer – Bazoer, El Ghazi, Serero, Schøne, van der Hoorn, Viergever.

Molde FK: Horvath – Linnes, Toivio (C), Forren, Flo – Singh, Gabrielsen, Hussain – Moström, Kamara, M. Elyounoussi.
Náhradníci: Neydson Da Silva – Bakenga, Gulbrandsen, E. Hestad, D. Hestad, Agnaldo, Svendsen.

Rozhodčí: E. Aranovskij – O. Vojťjuk, S. Bekker (všichni Ukrajina).
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Ajax Amsterdam se v posledním kole skupinových zápasů utká v Evropské lize s již jistým postupujícím Molde FK. Domácí jsou momentálně ve skupině třetí, k postupu potřebují nutně zvítězit a navíc doufat, že Celtic vyhraje na hřišti Fenerbahce. Teoretickou šanci na postup si Ajax udržel výhrou 2:1 na půdě Celticu, kde zápas rozhodl v 88. minutě osmnáctiletý Václav Černý. Dostane se český talent do zápasu i dnes a bude nakonec Ajax slavit postup? Nizozemský celek už svůj osud nemá jen ve svých rukách, ale vítězství nad Molde, kterému už o moc nejde, by mělo být "povinností". V Norsku se oba týmy rozešly nerozhodným výsledkem 1:1, jak dopadne jejich zápas dnes?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.