Dnešní utkání je u konce! Besiktas Istanbul měl utkání s FK Lokomotivem Moskva skvěle rozehrané, avšak nakonec se body dělí za remízu 1:1!

První poločas na BJK Inönü Stadium bohužel branku nenabídl. Utkání bylo na začátku poločasu velmi vyrovnané, první náznak šance měl Lokomotiv v 16. minutě, kdy hlavičkoval N´Dinga. Tato situace však gólem neskončila. Otěže utkání následně přebral domácí Besiktas, který od 25. minutě byl jednoznačně aktivnější, a Lokomotiv hrozil zejména z protiútoků. Ani jeden z týmů se však prosadit nedokázal!

Ve druhém poločase pokračoval velký tlak domácích! Branka přišla až v 58. minutě, kdy se prosadil střídající Ricardo Quaresma! Vedoucí branka však tureckému celku spíše uškodila, a Lokomotiv se začal dostávat více do hry! Zasloužené vyrovnání přišlo v 76. minutě, kdy se ve vápně prosadil Oumar Niasse! V posledních deseti minutách měly oba týmy velké šance, nicméně branku už jsme neviděli!

Po dnešním zápase je tak na první příčce stále Lokomotiv Moskva, který má na svém kontě osm bodů. Druhý Besiktas navíc může večer předskočit portugalský Sporting, který má utkání se Skënderbeu k dobru!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+3
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Marques Maicón, přichází Maxim Grigorjev.
90+3
Na druhé straně měl ještě dvě velké šance střídající Škuletić! Domácí celek však zachránil brankář Zengin, který obě střely dokázal vyrazit!
90+2
Besiktas měl v samotném závěru obrovskou šanci! Töre poslal nadýchaný centr na levou stranu, kam si naběhl Uysal. Jeho hlavička našla za obranou stopera Gülüma, jehož hlavičku však vyrazil Guilherme!
90+2
Besiktas vybojoval ještě v samotném závěru rohový kop, kterého se ujal Quaresma. Jeho centr však na přední tyči odvrátil Janbajev!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby! Mezítím poslal do vápna Lokomotivu centr Beck, pro který si však došel Guilherme, a míč lapil do rukavic!
90
V poslední minutě základní hrací doby provádí hostující kouč své první střídání! Ze hřiště odchází Oumar Niasse, který byl dnes velmi aktivní, a vše vyšperkoval vyrovnávací brankou. Na poslední minuty přichází Škuletić!
89
Blízí se závěr utkání, a stav je stále nerozhodný. V posledních minutách je aktivnější Besiktas, nicméně i Lokomotiv dokáže být nebezpečný z rychlých protiútoků! Dočkáme se ještě branky?
88
Besiktas zahrával na druhé straně standardní situaci, které se ujal Quaresma. Střelec úvodní branky zápasu našel svým centrem Gülüma, který byl však těsně bráněn Šiškinem, a jeho hlavička skončila nad brankou!
86
Lokomotiv i nadále hrozí z rychlých protiútoků! Po levé straně postupoval středopolař Kolomejcev, který před vápnem napřáhl ke střele, tu však zablokoval stoper Rhodolfo!
85
Lokomotiv se dobrým napadáním dostal k míči, a jeho protiútok táhl středem hřiště Alexej Mirančuk. Střídající hráč následně našel ve středu Niasseho, jehož střela z voleje skončila v náruči brankáře Zengina!
84
V posledních minutách přebral inciativu opět domácí Besiktas, který se žene za vedoucí brankou. Hostující Lokomotiv se lehce zatáhl do obranné bloku, a vyčkává na rychlé protiútoky!
83
Své poslední střídání v tomto zápase provádí domácí kouč Senol Günes! Ze hřiště odchází Özyakup, který odvedl ve středu hřiště povedený výkony. Na poslední minuty přichází na hřiště Cenk Tosun!
82
Na druhé straně zahrával i Lokomotiv standardní situaci. Alexandr Samedov poslal nebezpečný centr do vápna, na který si nabíhala dvojice Niasse – Maicón. Ani jeden se však k hlavičce nedostal!
80
Domácí se mohli dostat rázem do vedení! Exekuce standardní situace se zhostil Oguzhan Özyakup, jehož centr našel na zadní tyči naběhnutého Necipa Uysala. Jeho hlavičku však vyrazil skvělým zákrokem Guilherme!
79
Na druhé straně podnikl odvážný průnik středem hřiště Gökhan Töre, kterého následně poslal k zemi středopolař Kolomejcev, a je z toho zajímavá standardní situace!
78
Lokomotiv pokračuje v aktivní hře i po brance Niasseho. Ruský celek vybojoval rohový kop, kterého se ujal Samedov. Jeho centr nebyl povedený, a navíc je hra přerušena po faulu Rhodolfa!
76
Lokomotiv právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno! Lokomotiv je po brance domácích výrazně aktivnější, a dočkává se vyrovnávací branky, která může být velmi důležitá! Krásnou přihrávku za obranu dostal střídající Alexej Mirančuk, který dostal míč do vápna na OUMARA NIASSEHO. Senegalský útočník prošel mezi dvojicí hráčů, a poslal míč ke vzdálenější tyči!
75
Lokomotiv v posledních minutách ožil, a je výrazně aktivnější než domácí celek. Ruský tým vybojoval další rohový kop, kterého se ujal Samedov. Centr ruského křídelníka však nebyl příliš přesný ...
74
Igor Čerevčenko provádí své první střídání v tomto zápase: Ze hřiště odchází Manuel Fernandes, který byl jednoznačně nejaktivnějším hostujícím hráčem. Oživit hru Lokomotivu se pokusí Mirančuk!
73
Rozehrávky standardní situace se ujal Manuel Fernandes, který však trefil pouze zeď, od které se míč odrazil na rohový kop. Portugalský středopolař se ujal i rohového kopu, který však obrala Besiktase odvrátila!
72
Své druhé střídání v dnešním zápase provádí domácí kouč Senol Günes. Ze hřiště odchází José Sosa, který podal velmi povedený výkon! Na jeho místo přichází Necip Uysal!
71
Výhodu zajímavé standardní situace bude mít na druhé straně Lokomotiv! Na levém křídle si skvěle kryl míč Maicon přes bránícím Rhodolfem. Brazilský stoper následně poslal svého krajana k zemi!
70
Ricardo Quaresma našel na pravém křídle Gökhana Töreho, který se pokoušel projít do vápna přes obránce Denisova. Bývalý záložník Rubinu Kazaň si však na ruského obránce nepřišel!
69
Besiktas však velmi rychle otočil hru, a z pravé strany se dostal k centru Andreas Beck. Německý obránce našel ve vápně volného Gómeze, který zakončoval patičkou, nicméně poslal míč mimo branku!
68
Lokomotiv je pochopitelně po obdržené brance aktivnější! Po delší době jsme v akci viděli také Alexandera Samedova. Ruský křídelník si udělal prostor ve středu hřiště, a nebezpečně vypálil. Jeho rána však mířila nad branku!
67
Manuel Fernandes se teď prezentoval hodně ostrý zákrokem v souboji s Ricardem Quaresmou. Hlavní rozhodčí však žlutou kartu neudělil...
65
Exekuce rohového kopu se ujal José Sosa, jehož vysoký centr nikoho z domácích ve vápně nenašel, a Lokomotiv centr odvrátil. Následně šel ruský celek do protiútoku, ten však zastavil faulem Gómez!
63
Agrentinský středopolař José Sosa skvěle načasoval přihrávku do vápna na nabíhajícího Töreho. Mladý turecký křídelník však nedokázal dostat míč před branku přes Denisova, a je z toho roh!
62
Lokomotiv se pokoušel zahrozit z pravé strany, kde operoval s míčem Niasse. Senegalský útočník se však nedokázal prodrat přes Becka, a o míč přišel.
61
První žlutou kartu dnešního utkání dostává hostující Oumar Niasse, který nestíhal v souboji s Gülümem, a tak tureckého stopera poslal k zemi!
60
Lokomotiv to teď bude mít nesmírně těžké! Po celý průběh zápasu sází hlavně na pevnou obranu a na protiútoky. Teď však jeho soupeř vede, a pokud chce Lokomotiv bodovat, musí začít útočit!
58
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Domácí Besiktas se konečně dočkal, a po necelé hodině hry jde do zaslouženého vedení! Na začátku celé akce byl Gökhan Töre, který odcentroval z levé strany. Jeho centr následně poslal na hranici vápna Guilherme! Míč si zpracoval střídající RICARDO QUARESMA, který poslal přesnou střelou míč přesně k tyči!
57
Lokomotiv opět zahrozil z protiútoku! Ten táhl po pravé straně Manuel Fernandes, který dokázal obejít Andrease Becka, na stopera Rhodolfa však byl již krátký, a o míč přišel!
56
Aktivní domácí vybojovali další rohový kop, kterého se zhostil José Sosa. Argentinský středopolař poslal nebezpečný centr před branku Guilhermeho. Brazilský brankář si však dokázal udělat ve vzduchu, a míč vyboxoval!
55
Ze střední vzdálenosti to tentokrát zkusil Oguzhan Özyakup, kterého pěknou přihrávkou našel Mario Gómez. Prudká střela tureckého záložníka však směřovala do středu branky, kde stál připravený Guilherme!
54
Německá spolupráce Beck – Gómez opět zafungovala. Prvně jmenovaný poslal do vápna nebezpečný centr, kterým našel právě Maria Gómeze. Hlavička bývalého útočník Fiorentiny však mířila mimo!
53
Do zajímavého protiútoku mířil Manuel Fernandes, který si však nejdříve musel poradit s Rhodolfem. Brazilského stopera obešel, následně však spadl po neexistujícím kontaktu s Gülümem. To hlavní rozhodčí postřehl správně, a nechal hru plynout dál!
52
Besiktas je i ve druhém poločase zatím jednoznačně lepší, avšak prosadit se zatím nedokázal. To se pokoušel změnit obránce Köybasi, který posílal z levé strany nebezpečný centr, pro ten si však došel Guilherme!
50
Gökhan Töre posílal z levé straně centr do vápna, ten byl hodně nepovedený, a pro míč si doběhl Denisov. Ruský obránce však následně zazmatkoval, a míč mu sebral Sosa. Pro následný centr argentinského záložníka si došel brankář Guilherme!
49
Lokomotiv mohl jít do protiútoku, a za odraženým míčem směřoval Manuel Fernandes. Těsně před portugalským středopolařem však míč odkopl stoper Ersan Gülüm. Při zákroku však vzal i nohy Fernandese, a hlavní rozhodčí odpískal nedovolený zákrok, nicméně žlutou neudělil.
48
Gökhan Töre si často nabíhá na levé křídlo, což provedl i teď, a z tohoto prostoru poslal do vápna nebezpečný centr. Obrana Lokomotivu si však dokázala poradit!
47
Besiktas vstoupil i do druhého poločasu velmi aktivně. Německý obránce Andreas Beck centroval z pravé straně, jeho pokus sice našel krajan Gómeze, nicméně jeho hlavičce scházela větší razance a hlavně přenost!
46
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Olcay Şahan, přichází Ricardo Quaresma.
46

Druhý poločas začne za nerozhodného stavu přibližně v 18:01!
45
45
Exekuce rohového kopu se ujal Manuel Fernandes, jehož ostrý centr se snesl na hranici malého vápna. Na centr si dělal zálusk Kolomejcev, ten byl však dobře bráněn Rhodolfem!
44
Na útočné polovině však chyboval Töre, a do útoku se dostal konečně také Lokomotiv. Oumar Niasse dostal od bránících hráčů prostor ve středu hřiště, a tak vystřelil. Do dráhy míče však vložil nohy Rhodolfo, a bude z toho rohový kop.
43
Besiktas se tak opět dostává do útoku, a kombinuje na útočné polovině. Svěřenci Senola Günese by jistě rádi vstřelil "gól do šatny", což není vyloučeno, neboť jejich tlak v posledních minutách je opravdu velký!
42
Lokomotiv následně velmi rychle rozehrál, nicméně jeho soupeř skvěle napadal, a ruský celek se nemohl dostat na útočnou polovinu. Vše vyřešil Denisov, který poslal nepřesnou přihrávku na Fernandese, a ten následně fauloval Becka!
41
Na levé straně chyboval obránce Köybasi, který daroval míč Kolomejcevovi. Ruský středopolař dostal míč do středu, kde se nacházel Fernandes. Portugalský středopolař prošel kole Sahana, ale následně ho fauloval Töre!
40
Nepovedený centr Andrease Becka dolétl až na levou stranu, kde se nacházel Gökhan Töre. Talentovaný křídelník si naběhl do středu hřiště, a vyslal prudkou střelu, ta však mířila vysoko nad branku!
38
O vzrušení ve vápně Lokomotivu Moskva se postaral Mario Gómez, který si naběhl na centr Sahana. Německý záložník však stál zády k brance, a jeho pokus letěl nad branku Guilhermeho!
37
Aktivní domácí celek vybojoval další rohový kop, kterého se tentokrát ujal Gökhan Töre! Ostrý centr tureckého záložníka nejdříve odvrátil Janbajev, nicméně míč do vápna vrátil Sahan. Jeho centr však přelétl všechny ve vápně, a skončil v zámezí.
36
Turecký celek zatím v posledních minutách svého soupeře nepouští do hry. Teď však chyboval stoper Gülüm, a do protiútoku se vydal Niasse. Senegalský útočník krásně roztáhl hru na pravou stranu pro Maicóna, kterému se podařilo odcentrovat, ale jeho pokus skončil v rukavicích brankáře Zengina!
34
I posledního rohového kopu domácího celku se ujal José Sosa, jehož hodně prudký centr však pro branku Guilhermeho neznamenalo žádné nebezpečí. Obrana Lokomotivu si dokázala poradit!
33
Besiktas v posledních minutách stupňuje svůj tlak! Z levé strany poslal nebezpečný centr do vápan Köybasi, který hledal naběhlého Sahana. Těsně před ním však dokázal dostat míč do zámezí Denisov!
32
Rozehrávky rohového kopu se ujal José Sosa, jehož centr odvrátila za vápno obrana Lokomotivu. Na hranici šestnáctky se se opřel do míče Oguzhan Özyakup, jehož ránu zablokoval Niasse!
31
Olcay Sahan dostal od Janbajeva na levém křídle dostatek prostoru, a dokázal odcentrovat do vápna. Míč však dolétl pouze k Denisovi, který byl napadán Gómezem, a tak poslal míč na rohový kop!
30
Po delší době se na útočnou polovinu podíval také Lokomotiv. Akci aktuálně druhého celku ruské ligy táhl Niasse, který se rozhodl ke střele. Senegalský útočník však míč špatně trefil, a jeho pokus mířil hodně mimo!
28
Olcay Sahan se dostal k míči na pravém křídle po přihrávce Becka. Turecký křídelník si krásně obhodil Ďuricu, ale poté chtěl udělat ještě jednu kličku. Na míč však zkušený hráč již nedosáhl!
27
José Sosa je po svém lehkém zranění jednoznačně nejaktivnějším hráčem na trávníku. Tentokrát se bývalý středopolař ukrajinského Charkova našel ve vápně Töreho, kterému však střela nesedla.
25
Besiktas je v posledních minutách jednoznačně aktivnějším celkem! Teď se o zajímavou kombinaci pokoušel Sosa se Sahanem. Druhý jmenovaný chtěl akci vyšperkovat přihrávku na Gómeze, ta však byla zablokovaná.
24
Gökhan Töre zakombinoval ve středu hřiště s Mariem Gómezem. Německý útočník následně poslal míč do prostoru, kam si naběhl José Sosa. Jeho následné zakončení však nebylo příliš přesné, a Guilherme zasahovat nemusel.
23
José Sosa se však po několika sekundách zvedl z trávníku, a vypadá to, že by měl pokračovat ve hře. Lokomotiv mezitím rozehrává, a kombinuje na vlastní polovině.
22
Na trávníku zůstal ležet domácí José Sosa, kterého jsme zatím ve hře příliš nevíděli. Argentinského záložníka poslal k zemi obránce Denisova. Felix Zwayer volá na hřiště lékaře!
21
Köybasi si tentokrát dokázal udělat prostor na levém křídle, a poslal nebezpený centr za obranu Lokomotivu, na který si naběhl Gökhan Töre. Před tureckým křídelníkem však míč sebral brankář Guilherme!
19
Po druhé v krátkém časovém sledu se dostal Andreas Beck k centru z pravé strany. Tentokrát však německý obránce trefil pouze bránícího N´Dingu. Část fanoušků tureckého celku se dožadovala penalty, tu však Felix Zwayer neodpískal.
19
Besiktas se následně přesunul na pravou stranu, kde dostal prostor Andreas Beck. Hráč, narozený v Rusku, poslal krásný centr do vápna, kterým našel Oguzhana Özyakupa, kterému však střela nesedla, a míč skončil mimo!
18
Tentokrát se pokoušel být aktivní také obránce Ismail Köybasi, kterému se však nakonec nepodařilo přejít přes Janbajeva. Ruský obránce následně poslal míč do zámezí.
16
Na druhé straně to zkusil z velké dálky Fernandes, jehož rána byla zblokovaná na rohový kop. I exekuce prvního rohového kopu se ujal Fernandes, jehož nebezpečný centr se snesl na hranici malého vápna, a k hlavičce se dostal N´Dinga. Do daného prostoru si však nikdo z domácích nenaběhl, a míč zamířil do zámezí!
15
Andreas Beck si naběhl z pravé strany do středu, a velmi chytrou křížnou přihrávkou našel Töreho, ten si však míč špatně zpracoval, a míč mu byl odebrán. Kolomejcev byl následně velmi ostře napadán, nicméně situaci zvládl.
14
Velkou bitvu o míče svedly oba týmy ve středovém kruhu. Ze skrumáže nakonec vybojoval míč Atiba Hutchinson, který jej poslal až k brankáři Zenginovi, čímž uklidnil hru.
13
Poprvé v tomto zápase se nám představil při práci s míčem také Alexanr Samedov. Zkušený záložník si nejprve pohrál s Köybasim, a následně spadl po souboji s Rhodolfem. Hlavní rozhodčí však stál blízko, a viděl, že se o nedovolený zákrok nejednalo.
12
Besiktas rozehrával v poklidu na vlastní polovině. Do pozice falešného stopera si naběhl Atiba Hutchinson, kterému se však křížná přihrávka na Töreho nepovedla. Naštěstí pro domácí, Denisov svou následnou přihrávku také pokazil.
11
Lokomotivu se zatím velmi daří rychlý přechod do útoku. Po nepřesném pasu Özyakupa se dostal k míči aktivní Fernandes, kterému se povedlo krásně roztáhnout hru na levou stranu na Denisova. Ruský obránce byl však tísněn Beckem, a jeho nepřipravená střela mířila vysoko nad!
10
Následně však turecký brankář ve službách Besiktase špatně rozehrál, a vše musel řešit Hutchinson, který fauloval Fernandese. Následně zajímavé standardní situace se ujal Samedov, jehož rána však Zengina nepřekvapila.
9
Hned po ztrátě domácích se do protiútoku vydal Lokomotiv. Ve středu hřiště dostal prostor Fernandes, který natáhal ke střele. Zengin však jeho slabou přízemní střelu bez problému zlikvidoval!
8
Besiktas kombinoval na útočné polovině. Andreas Beck se pokoušel zrychlit hru přihrávkou na Gökhana Töreho. Hráči, který si vyzkoušel i angažmá v Rubinu Kazaň, však zpracování nesedlo, a mčí skončil v zámezí.
6
Manuel Fernandes krásně uklidnil ve středu hřiště hru elegantní otočkou, a poslal do přečíslení Maicóna. Brazilský křídelník se však neprodral přes dvojici Hutchinson Gülüm, a o míč přišel.
5
Talentovaný Gökhan Töre našel na pravé straně José Sosu, který poslal míč pod sebe pro Oguzhana Özyakupa. Turecký záložník však míč špatně trefil, a jeho střelecký pokus mířil vysoko nad branku!
4
Oumar N´Dinga si pěkně zpracoval přihrávku od Samedova, a kryl si míč přes Rhodolfem. Brazilský stoper se s ním však "nemazal", a poslal senegalského záložníka k zemi!
3
Následně se zmocnil míče domácí obránce Andreas Beck. Bývalý hráč Hoffenheimu prošel přes Kolomejceva, a postupoval směrem vpřed. Následně mu však vystavil stopku obránce Deniosv!
2
Brazilský útočník Maicon se pokoušel protlačit přes levou stranu. V tomto prostoru se však nacházela hned trojice domácích hráčů, kteří Maiconovi v jeho dalším postupu zabránili.
1
Hlavní rozhodčí Felix Zwayer z Německa právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měl k dispozici hostující Lokomotiv, který zahajuje dnešní utkání kombinací na vlastní polovině.
1

Besiktas Istanbul: Zengin – Beck, Rhodolfo, Gülüm, Köybaşı – Hutchinson, Özyakup – Töre, J. Sosa, Şahan – Mairo Gómez.
Náhradníci: Güvenç – Kurtuluş, D. Tošić, Quaresma, Uysal, Frei, Tosun.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Janbajev, Šiškin, Ďurica, Vitalij Denisov – N'Dinga, Kolomejcev – Samedov, Fernandes, Maicón – Niasse.
Náhradníci: Abajev – Grigorjev, Logašov, Škuletić, Makarov, Alexej Mirančuk.

Rozhodčí: Felix Zwayer – Foltyn, Henschel (vš. Německo).
Příjemné čtvrteční odpoledne! Po Lize mistrů přichází na řadu také druhá nejslavnější evropská soutěž, Evropská liga! My se společně zaměříme na souboj Besiktase Istanbul s FK Lokomotivem Moskva. Úvodní výkop je naplánován na BHJ Unönü Stadium v 17:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BESIKTAS ISTANBUL
Besiktas patří již dlouhá léta ke špičce turecké nejvyšší soutěže. Největší úspěchy se však tureckému celku vždy vyhýbaly. V letošní sezóně však Besiktas zastiňuje oba slavnější celky, Fenerbahce a Galatasaray! "Kara Kartallar" jsou momentálně na vedoucí příčce celé ligy, a na druhé Galatasaray má k dobru dva body! V posledním zápase domácí ligy však Besiktas zaváhal v domácím prostředí v zápase s Kasimpasou. Utkání mělo divoký průběh, po kterém se nakonec body dělily za remízu 3:3!

V Evropské lize byl turecký celek nalosován do těžké skupiny H, kde se o postup perou tři celky – Besiktas, Lokomotiv a Sporting Lisabon. Besiktas se momentálně nachází na druhé pozici, a na svém kontě má pět bodů. Na první Lokomotiv turecký celek ztrácí body dva! Pro Besiktas je tak dnešní utkání velmi důležité ...
LOKOMOTIV MOSKVA
I moskevskému celku se zatím v domácí lize daří dle představ. Lokomotiv je momentálně na skvělé druhé pozici. Horší však pro Lokomotiv je, že na konkurenční CSKA ztrácí hned devět bodů, což je zhruba po polovině sezóny velmi nepříjemné ... V posledních zápasech se navíc moskevskému celku vůbec, ale vůbec nedaří! Vše odstartovala domácí prohra s Rostovem 0:2. Následovalo vypadnutí z ruského poháru, kdy Lokomotiv prohrál s Amkarem Perm 0:1. V posledním ligovém zápase navíc FK schytalo debakl na půdě Krasnodaru 2:6!

Svěřenci trenéra Čerevčenka alespoň může těšit, že v těžké skupině E míří za postupem! Momentálně se nacházejí na první příčce, a na svého dnešního soupeře mají náskok dvou bodů. V případě dnešní výhry by se tak Lokomotiv výrazně přiblížil postupu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.