Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Salcburk - 5. dubna 2018   21:05

Lazio
Lazio
8' Lulić (Basta) • 49' Parolo (Alberto) • 74' Anderson  • 76' Immobile (Lucas Leiva)
4:2
(1:1)
Salcburk
Salcburk
30' Valon Beriša   • 71' Minamino  (Dabbur)
Lazio
Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Basta (65. Patric), Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Immobile (85. F. Caicedo), Alberto (65. Anderson).
Guerrieri – Patric, Nani, Anderson, Bastos, F. Caicedo, Murgia.
Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe (všichni Rumunsko)
Stadio Olimpico, Řím
42 538 diváků
Salcburk
Walke (C) – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara (82. H. Wolf), Samassékou, Schlager, Valon Beriša – Gulbrandsen (70. Minamino), Dabbur.
Stankovic – Onguéné, H. Wolf, Minamino, Leitgeb, Farkas, Pongračić.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 16:21.
Utkání sledovalo 42 538 diváků.
Je dobojováno. V neuvěřitelné přestřelce ve druhém poločase nakonec domácí tým poráží Salzburg 4:2. Hosté ale na hřišti soupeře vsítili dvě branky a v konečném součtu to může také hrát roli. Nic ztraceného ještě nemají, ovšem dá se očekávat, že Lazio si bude chtít svůj náskok udržet a v Salzburgu se pokusí stvrdit postup mezi čtyři nejlepší evropské celky.
90+3'
90+3'
Ještě to hosté zkoušejí na polovině Lazia, ale vypadá to, že se už nice nestane. Zápas je tak u konce.
90+3'
Andersona obral o míč jeden z hostů a snažil se otočit hru na druhou stranu, ale to se mu nepovedlo. Domácí hráči tak stále zůstávají u míče.
90+2'
Patric pak vyslal z pravé strany dobrou střelu, která ale končí jen těsně vedle pravé tyče hostující brány.
90+1'
Akce hostů byla zastavena obranou domácích a hráči Lazia tak spěchají znovu do útočné akce.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase budou nastaveny ještě tři minuty navíc.
90'
Z této standardky ale nic nebylo, Beriša jeho centr poslal jen vysoko nad domácí branku. Následuje tak odkop od ní.
90'
Minamino byl zdvojen obranou domácích, nicméně vybojoval alespoň rohový kop.
88'
Zápas pomalu, ale jistě spěje do svého konce a domácí stále vedou o dvě branky. A hosty už takřka k ničemu nepouští.
86'
Další šance Lazia, kterého je nyní celé hřiště. Z pravé strany střílel Anderson, ale Walke hlavičkou zasáhl a poslal míč do bezpečí.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Caicedo.
84'
Žlutou kartu dostává Diadie Samassékou (FC Red Bull Salzburg).
84'
Ciro Immobile hlavičkoval z levé strany a Walke pak skákající míč jistil a vyrazil ho nad sebe. Je tu rohový kop pro Lazio.
83'
Schlager zbytečně ostře zajel do soupeře a dostává za to žlutou kartu. A tím si sám vystavil stopku do odvety, ve které bude chybět.
82'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Hannes Wolf.
81'
Další akce domácích. Immobile se znovu uvolnil po levé straně, poté ale svou střelu poslal mimo tři tyče.
79'
Tlak ani na jedné straně neustává, akce střídá akci a v té další se nyní ocitli zase hosté. Schlager ale v pokutovém území poslal střelu jen vedle pravé tyče domácí branky.
78'
No tak to je přestřelka jako hrom. Nyní se natlačili před domácí branku zase hosté a zkusili se dostat na kontaktní branku, ale obrana Lazia byla proti.
76'
Lazio právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelný zápas a už padlo šest branek. Nyní po krásně sehrané domácí kombinaci dostal přesnou přihrávku CIRO IMMOBILE, jenž pak z levé strany propálil hostujícího brankáře – 4:2. Asistence: Lucas Leiva.
75'
Domácí jsou jako utržení a znovu se tlačí před branku hostů. Tam už operují před brankářem Walkem.
74'
Jenže domácí jdou bleskově znovu do vedení a také u toho byl střídající hráč. FELIPE ANDERSON se dostal do úniku, obešel obranu hostů, ze které si vytvořil kužely a poté zblízka prostřelil hostujícího brankáře Walkeho kolem jeho levé ruky – 3:2. Laziu se tak dýchá zase o něco lépe.
72'
Rázem tak jsou hosté na koni a dostali se do další akce. Nicméně té chyběla větší přesnost.
71'
Salzburg právě vstřelil branku!
Přišel, viděl, zvítězil. Tak by se dala popsat tato situace. V momentě, kdy TAKUMI MINAMINO naskočil na trávník, okamžitě skóruje. Dabbur vyslal míč a hned si na něj naběhl právě prvně jmenovaný hráč a dopravil tak míč za záda Tomase Strakoši – 2:2. Je tedy znovu vyrovnáno a pro hosty je to už druhý gól vstřelený na hostujícím hřišti, to může hrát roli do odvety. Asistence: Munas Dabbur.
70'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Takumi Minamino.
69'
Po nepřesné akci hostů končí míč v moci domácího brankáře a následovat tak bude jeho odkop od vlastní branky.
68'
Dobrá obranná práce domácích, ti zastavili hosty už ve středu hřiště a poté se Anderson snažil dostat až před velké vápno. Na poslední chvíli ho ale čistě zastavil Valon Beriša.
67'
Immobile v pokutovém území poslal zpětnou přihrávku na Andersona, ale ten poté svou střelu poslal na obránce Ćaletu-Cara.
66'
Diadie Samassékou svým centrem nenašel nabíhajícího Lainera. Hosté se tak připravili o další slibnou útočnou akci.
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Dušan Basta, přichází Patric.
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Felipe Anderson.
64'
Náznak rakouské šance, kterou zase zastavil ofsajd. Do rychlého protiútoku pak zamířili znovu domácí hráči, Walkeho ale neohrozili.
63'
Immobile byl faulován soupeřem a u míče tak domácí hráči zůstanou i nadále. Domácí hráč se poté zlobil směrem k sudímu, žádal si žlutou kartu pro hostujícího hráče.
62'
Z této standardní situace ale nezapršelo a hru tak otáčejí zase domácí hráči před branku Salzburgu.
61'
Stefan Lainer si zasekl míč a poté střílel na branku Lazia, obránce domácích ale včas nastavil svoji nohu a poslal míč za zadní čáru. Rohový kop pro Salzburg.
60'
Domácí neustále tlačí před hostující brankou, ale obránci Salzburgu byli pozorní a nepustili hráče Lazia do zakončení.
58'
Dlouhý nákop na Luise Alberta a ten poté střílel po zemi na hostující branku, kde mu v cestě zabránil pozorný zákrok brankáře Alexandera Walkeho.
57'
Lulić poslal přihrávku do ofsajdu a opět tak končí akce Lazia. U míče jsou nyní zase hosté a okamžitě se přesunují zase na opačnou stranu.
56'
Strakoša nyní chytil střelu Ulmera, jenž pálil z levé strany a podržel svůj tým. Hned na to poté balón odkopl od své branky.
55'
Schlager dostal dobrý centr před velké vápno, ovšem s míčem nenaložil příliš dobře a netrefil ho.
54'
Sergej Milinković-Savić vyběhl o něco dříve při standardní situaci a byl tak v dalším domácím ofsajdu. Opět tak došlo ke zmaru na straně Lazia.
53'
Hosté se znovu pokusili ohrozit branku Lazia, ale ke střele se nakonec vůbec nedostali. Dávají tak další možnost domácím, kteří míří před jejich branku.
52'
Po další akci hostů následoval odkop od domácí branky, který provedl Tomas Strakoša.
50'
Hned v další akci se ocitl Ciro Immobile, který šel sám na branku hostů, jenže postranní sudí mu odmával ofsajd a rázem tak končí další šance Lazia.
49'
Domácí hráči znovu strhávají vedení na svou stranu. Krásný centr z pravé strany přiletěl na nabíhajícího MARCA PAROLU v pokutovém území a ten efektní patičkou umístil balón k pravé tyči hostující branky – 2:1. Asistence: Luis Alberto.
47'
Po nepřesné akci Lazia se k míči znovu dostali hráč Salzburgu a hned si to namířili před branku Tomase Strakoši. Ten ovšem nemusel vůbec zasahovat.
46'
Hosté hned v úvodu druhého poločasu zahrozili před domácí brankou. Haidara ale napálil míč příliš vysoko nad.
46'
Střely na branku: 1 – 2
První poločas tohoto utkání je za námi. V něm se už v osmé minutě do vedení dostali domácí hráči, když se do černého trefil Senad Lulić. Ve třicáté minutě ale bylo vyrovnáno. Po zákroku Basty v pokutovém území byl nařízen pokutový kop, který bezpečně proměnil Valon Beriša. Do druhého poločasu se tak půjde znovu za nerozhodného stavu. Ten začne přibližně ve 22:10.
45+3'
45+3'
Parolo dostává žlutou kartu a znovu se žlutilo za protesty směrem k hlavnímu sudímu.
45+2'
Munas Dabbur neprošel přes obranu domácích v pokutovém území a nedostal se tak ke střele.
45+1'
Senad Lulić poslal z hranice velkého vápna pěkný lob na nabíhajícího Dušana Bastu, ale ten nakonec na balón nedosáhl. Další akce domácích končí bez odezvy.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
44'
Obrovská šance domácích, kteří mohli vést 2:0. Lulić vyslal nádherný centr přímo na hlavu Sergeje Milinkoviće-Saviće a ten trestuhodně poslal míč jen vedle levé tyče hostující brány!
43'
Lazio drží míč na svých kopačkách a ještě se pokusí o nějakou akci před brankou hostů, která by mohla vést k vedoucí brance.
42'
Vysoký nákop vyslal směrem k území domácího Lazia Valon Beriša, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal. Další akce, tedy spíše náznak, hostů končí velmi brzy.
41'
Nic z toho ale nebylo a domácí pak po zisku balónu zamířili zpět do útočné akce.
40'
Před námi je poslední pětiminutovka prvního poločasu, kterou načínají hosté volným přímým kopem.
39'
Lulić vedl podél levé postranní čáry akci Lazia, jenže poté s přihrávkou příliš dlouho váhal, až ho o míč obral Valon Beriša.
38'
Míč se poté snesl do pokutového území, Parolo ale v hlavičkovém souboji se svým soupeřem neuspěl a hosté jsou tak u míče a spěchají ještě do útoku.
37'
Domácí mají k dispozici rohový kop.
36'
Ciro Immobile prošel přes dva hostující obránce a zakončoval z pravé strany, balón ale i za pomoci obrany Salzburgu skončil mimo hostující branku.
35'
Hra na trávníku se přiostřuje a nyní přišel další faul hostů. Sudí ale nechal hru pokračovat a ponechal domácím výhodu. Ti se poté vystavili ofsajdové pasti.
34'
Hosté znovu zahrozili před domácí brankou, ale jejich střela byla hodně nepřesná a míč skončil jen vysoko nad domácí brankou.
32'
Dobrý centr Basty přilétl do pokutového území, kde se po míči nohou natahoval Ciro Immobile, ale míč po jeho střele skončil mimo tři tyče.
30'
Lulić dostává žlutou kartu, když něco ostřejšího řekl směrem k hlavnímu rozhodčímu.
30'
A je vyrovnáno. Míč si na značku pokutového kopu postavil VALON BERIŠA a poté svou střelu umístil do protipohybu domácího brankáře, který tak neměl šanci balón chytit – 1:1.
28'
Žlutou kartu dostává Dušan Basta (S. S. Lazio).
27'
V pokutovém území domácích se na zemi nedobrovolně ocitl jeden z hráčů hostů, který dostal úder do obličeje od Basty. Hostující hráč už je v péči lékařů a bude následovat pokutový kop!
26'
Balón byl delší dobu ve středu hřiště, až nyní si ho převzali hráči Salzburgu a míří s ním na polovinu Lazia.
24'
Se standardní situací hráči Salzburgu nenaložili příliš dobře, míč se odrazil od připravené zdi mimo a navíc rozhodčí píská další faul, tentokráte na hráče Lazia a u míče tak budou znovu domácí.
23'
Immobile poslal k zemi soupeře a hlavní sudí si ho volá k sobě, aby mu důrazně domluvil. Příště by to už mohlo být za žlutou kartu. Následuje volný přímý kop pro hosty.
22'
Další snaha hostů projít do blízkosti domácího brankáře skončila zmarem a domácí Lazio tak stále drží těsný stav z osmé minuty, kdy se trefil Lulić.
21'
Dlouhý nákop vyslal z vlastní poloviny Fredrik Gulbrandsen, ale balón doputoval pouze k Albertovi, jenž ho vrací zase na druhou stranu hřiště.
20'
Stefan Lainer dostal po pravé straně míč do pokutového území, dále se ale nedostal. Basta ho čistě zastavil. Nicméně nakonec budou u míče hosté i nadále.
19'
Aktivní hráči Lazia opět hrozili na polovině Salzburgu, tentokráte se ale nikdo z hráčů nedostal k žádné střele.
18'
Ciro Immobile se sice dostal do velké šance, když napálil z pravé strany pravou tyčku hostující branky, bylo to ale v ofsajdové pasti a praporek pravého postranního sudího je zdvihnutý.
17'
Hosté vybojovali rohový kop, poté v pokutovém území byl volný Stefan Lainer, ale jeho hlavička nebyla přesná. Domácí si tak mohli oddychnout a míří do útoku.
16'
Ciro Immobile se znovu dostal do akce před brankou hostů, míč mu ale utekl a Stefan Lainer ho pak kontroloval a nechal dokutálet až k brankáři Alexanderu Walkeho. Ten ho poté odkopl od své branky.
15'
A udrželi, z pravé strany se ke střele dostal Ciro Immobile, ale jeho ránu, která letěla vzduchem, zablokovala obrana Salzburgu a odvrátila míč do bezpečí.
14'
Lulić provedl autové vhazování a uvidíme, zda domácí fotbalisté balón udrží na svých kopačkách.
13'
Obrana hostů tentokráte nepustila domácí hráče do akce a sama pak otočila hru zase na opačnou stranu.
12'
Hosté opět drží míč na polovině Lazia, zatím se ale do nějaké šance, která by mohla ohrozit brankáře Tomase Strakošu, nedostali.
11'
Domácí zahrávali volný přímý kop, bylo to ale z velké dálky a po jeho zahrání pak míč do své moci dostali fotbalisté Salzburgu.
10'
A znovu náznak další šance rakouského týmu, ale hráči Lazia nyní svůj prostor před brankou pokryli a opět nepustili Salzburg do zakončení.
9'
Hosté hned po rozehrání míče uprostřed hřiště pokoušeli najít rychlou odpověď, ovšem střela Lainera zamířila jen do pozorné domácí obrany.
8'
A hned z této akce Lazio udeřilo. Krásně sehranou akci načal centrem z pravé strany Dušan Basta, který poslal míč před branku Salzburgu a poté se v pokutovém území do střely opřel SENAD LULIĆ a míč poslal ke vzdálenější tyči naprosto přesně – 1:0. Asistence: Dušan Basta.
7'
Slibně se rozvíjející akci domácích zastavilo zakopnutí míče hosty do zámezí a pro Lazio přichází další autové vhazování. Takže i pro následující chvíle budou domácí u míče.
6'
Marco Parolo se postaral o první střelu utkání, z hranice velkého vápna vyslal střelu, která proletěla až před Walkeho, ale ten nakonec zasahovat nemusel. Obrana hostů odvrátila míč do bezpečí.
5'
Hned na to se Salcburští vydali na polovinu Lazia, ale ani obrana domácího celku je do šance nepustila.
5'
Haidara nyní zastavil pokus o únik Stefana Radua a dobrým obranným zákrokem tak nepustil Lazio do útočné akce.
4'
Ovšem domácí zakopli míč do zámezí a je tu také autové vhazování pro rakouský celek.
3'
Dušan Basta provedl autové vhazování a domácí hráči tak budou i nadále u balónu, se kterým už směřují před hostující branku.
2'
Utkání začalo opatrně, nikdo nechce udělat chybu a zatím jsme tak výraznou šanci zápasu neviděli. Nyní jsou u míče znovu hráči Lazia a kombinují na polovině Salzburgu.
1'
Hned na to ale získali balón domácí hráči a otočili hru na druhou stranu. Z levé strany to zkoušel Parolo, ovšem jeho rána zamířila mimo tři tyče.
1'
Hosté jsou od úvodního výkopu u míče a už se snaží projít na polovinu svého soupeře.
1'
Oba celky už nastupují na hrací plochu a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Basta, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Immobile, Alberto.
Náhradníci: Guerrieri – Patric, Nani, Anderson, Bastos, F. Caicedo, Murgia.

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Samassékou, Schlager, Valon Beriša – Gulbrandsen, Dabbur.
Náhradníci: Stankovic – Onguéné, H. Wolf, Minamino, Leitgeb, Farkas, Pongračić.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe (všichni Rumunsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Vzájemná utkání mezi oběma kluby sahají až do roku 2009, kdy také v Evropské lize na sebe narazily. Bylo to ve skupinové fázi a obě utkání vyhrál Salzburg shodně 2:1. Jak to dopadne dnes?
FC Red Bull Salzburg

Hosté z rakouského Salzburgu totiž v osmifinále Evropské ligy zapsali pořádný skalp. Prošli totiž přes hvězdnou Borussii z Dortmundu. Salzburští totiž na hřišti Dortmundu zvítězili 2:1 a před odvetným utkáním ve svém teritoriu tak měli hodně dobře našlápnuto k úspěchu. A tak se také stalo. Doma udrželi fotbalisté Salzburgu bezbrankovou remízu, která je poslala do čtvrtfinále Evropské ligy. A hosté prahnou i po skalpu italského Lazia. Uvidíme, jak to dnes dopadne a kdo si vypracuje slibnou pozici pro druhý vzájemný duel. Určitě půjde o zajímavý duel, proto si ho rozhodně nenechte ujít.
S. S. Lazio

Domácí Lazio se do čtvrtfinále Evropské ligy dostalo přes ukrajinský celek Dynamo Kyjev. Nejprve s ním doma remizovalo 2:2 a pro odvetu tak mělo kyjevské Dynamo dobrou pozici. Jenže ve druhém vzájemném měření sil vyhrál italský celek na půdě Kyjeva 2:0 a mohl tak slavit postup mezi osm nejlepších evropských týmů. I ve čtvrtfinále by rádi fotbalisté Lazia uspěli a před svými diváky se budou snažit vypracovat si co nejlepší pozici pro odvetné utkání. Proti Salzburgu je ale rozhodně nic lehkého nečeká.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes startují čtvrtfinále Evropské ligy a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat utkání mezi týmy S. S. Lazio a FC Red Bull Salzburg. Zápasem Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.