Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Irtyš Pavlodar : Riteriai - 19. července 2018   17:00

Irtyš Pavlodar
0:1
(0:1)
Riteriai
Riteriai
19' Čyžas
Kalmykov (C) – Jessimov, Kisličin, Stamenkovič, Shmidt (75. Vomenko) – Popadiuč, Gomez, Kisljak, Kalinin – Salami, Fonseca (65. Smajlov)
Babachanov – Avramia, Popov, Ramazanov, Šestakov, Smajlov, Vomenko
Barbeno Luca – Francesco Lunardon, Salvatore Tuttifrutti (vš. SMR)
Pavlodar Central Stadium, Pavlodar
Riteriai
Švedkauskas – Borovskij (C), Ntika Bondombe (70. Jeriomenko), Osipov, Silenas – Marazas, Janusevskis, Biljaletdinov – Kazlauskas (86. Gedminas), Vorobjovas, Čyžas (73. Levšin)
Seremeta – Domkus, Gedminas, Jeriomenko, Levšin, Masenzovas, Virksas

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 17:15.
Je konec. Hosté nakonec vítězí nejen v dnešním utkání, ale také v celkovém součtu 1:0 a postupují do druhého předkola Evropské ligy. Začátek utkání by opatrný, ale nakonec šli hosté do vedení už v 19. minutě, když Svajunas Čyžas dostal skvělou přihrávku do vápna a poté zakončil k levé tyči. Následně se domácí i hostující tým dostával do šancí, ale branka už nepadla. Ve druhé půli byl Pavlodar velmi aktivní, ovšem obrana hostů pracovala víc než skvěle a do střel padala i po hlavě.
90+3'
90+3'
Salami se málem dostal do zakončení, ale brankář Švedkauskas skvělým zákrokem vyrazil míč.
90+3'
Střela domácího hráče byla opět zblokována obráncem Trakai.
90+3'
Hostující útočník se pokoušel dostat dopředu po pravé straně, ale míč skončil jen v zámezí za domácí bránou.
90+2'
Poté přišla další nepřesná přihrávka Pavlodaru, který jich dnes předvedl víc než dost.
90+2'
Domácí hráč se pokoušel odcentrovat z levé strany, ale nastřelil jen obránce, který stál před ním.
90+1'
Hostující útočník se provinil faulem na polovině soupeře.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
90'
Střela z kopačky domácího hráče skončila vysoce nad hostující svatyní.
89'
Následně přišla další nepřesná přihrávka Pavlodaru a Švedkauskas tak má další odkop od své svatyně. Dnes si je trénuje ve velkém množství.
88'
Poté ale přišla opět ztráta balónu a domácí se s ním dostali do vápna, ale nemohli zakončit, jelikož hostující obránci jsou velmi obětaví a do střel a dorážek skáčou i po hlavě.
87'
Centr Pavlodaru skončil opět jen v moci brankáře Švedkauskase, který místo odkopu rozehrál nakrátko a Trakai tak může na chvíli držet míč.
86'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Kazlauskas, přichází Gedminas.
85'
Domácí se sami zahnali do úzkých a následný centr skončil jen v zámezí. Trakai tak získalo autové vhazování, což se jim samozřejmě velmi moc hodí.
84'
A nakonec z toho byla velmi dobrá akce, ale centr z levé strany jen proletěl vápnem až na druhou stranu.
83'
Hosté ztratili míč ve středu hrací plochy a dopředu tak může jít Pavlodar.
82'
Pavlodar nyní získal rohový kop z levé strany, ale ten nakonec přeletěl všechny hráče ve vápně a poté hosté odkopli míč až k brankáři na druhé straně.
81'
Stamenkovič se provinil faulem a Trakai tak získalo volný kop na polovině soupeře.
80'
Ovšem nyní se právě domácí provinili faulem na polovině soupeře. Poté hosté získali i autové vhazování.
79'
Hosté už míč pouze odkopávají a Pavlodaru zbývá něco málo přes deset minut plus nastavený čas na vstřelení dvou branek.
78'
Opět byla přihrávka hostů zblokována a následuje autové vhazování pro Irtyš.
77'
Domácí hráč skvěle odebral o míč protihráče svým tělem, ale následně Pavlodar získal jen autové vhazování.
76'
Opět hosté získali odkop od své brány. Následně sice míč přistál na noze domácímu hráči, ale ten ho nezpracoval na hrací ploše a Trakai získal autové vhazování.
75'
Střídání v týmu FC Irtyš Pavlodar: ze hřiště odchází Shmidt, přichází Vomenko.
74'
Přihrávka domácích skončila opět jen v zámezí za bránou hostů a Švedkauskas tak má další odkop od své svatyně.
73'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Čyžas, přichází Levšin.
71'
Domácí se dál snaží vstřelit branku, ale Trakai hraje velmi dobře a kontroluje své území.
70'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Ntika Bondombe, přichází Jeriomenko.
69'
Pavlodar získal další rohový kop, ale ani tentokrát z toho nakonec nebylo nic velkého.
67'
Ale míč nakonec skončil pouze za bránou Trakai a stav je tak stále velice příznivý pro hosty.
66'
Irtyš získal rohový kop z pravé strany a může srovnat stav utkání.
65'
Střídání v týmu FC Irtyš Pavlodar: ze hřiště odchází Fonseca, přichází Smajlov.
64'
Poté zkoušel Pavlodar odcentrovat z levé strany, ale míč skončil u obrany Trakai.
62'
Nyní je to boj před hranici vápna u brány Trakai, ale domácí se nedostali ke střele.
61'
Centr Irtyše z levé strany nebyl špatný, ovšem žádný z domácích hráčů se nemohl dostat do zakončení a nakonec skončil míč vedle brány a bude to tak další odkop od hostující svatyně.
60'
Po chvíli ale míč mají opět domácí hráči, kteří musí v poslední půl hodiny hra vstřelit dvě branky.
58'
Hosté získali volný kop na polovině soupeře.
56'
Nyní se hostující hráč provinil faulem, ovšem poté domácí nic nedokázali vymyslet a následná přihrávka skončila jen za bránou soupeře.
54'
Následně se Pavlodar dostal dopředu po pravé straně, ale i tento centr skončil jen v zámezí.
53'
Následně se tak naskytla šance pro Trakai, ovšem hosté to nevyřešili dobře a míč po centru skončil jen za domácí bránou.
52'
Domácí se skvěle dostali ze středu hřiště na pravou stranu, ale následně ztratili míč.
51'
Poté ovšem ztratili míč a autové vhazování má i Pavlodar.
50'
Hosté získali autové vhazování na své polovině hrací plochy a samozřejmě nespěchají s jeho rozehráním.
49'
A opět to byli domácí, kdo se dostal do zakončení, ovšem střela Shmidta neměla razanci a skončila v moci hostujícího gólmana.
47'
Poté se nakonec domácí hráč dostal ke střele uvnitř vápna, ovšem jeho pumelice letěla vedle hostující svatyně.
46'
Hosté se provinili faulem a Pavlodar tak získal volný kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas je u konce a dál se potvrzuje špatná forma Pavlodaru, který získal v lize už pět proher v řadě a dnes to nevypadá jinak. Začátek utkání by opatrný, ale nakonec šli hosté do vedení už v 19. minutě, když Svajunas Čyžas dostal skvělou přihrávku do vápna a poté zakončil k levé tyči. Následně se domácí i hostující tým dostával do šancí, ale branka už nepadla.
45+2'
45+2'
Pavlodar sice odcentroval z pravé strany do vápna, ale následné zakončení hlavou skončilo vedle brány.
45+1'
Pavlodar získal autové vhazování na své polovině, ale nemůže se dostat do žádné vážnější střely, jelikož hosté zapojují skoro všechny své síly do bránění.
45+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
45'
Následný nákop hostů skončil jen v moci domácího brankáře.
44'
Opět je hra přerušena, jelikož na hrací ploše leží další hráč Trakai.
43'
Centr domácího hráče skončil jen na hlavě hostujícího obránce a Irtyš tak získal autové vhazování.
42'
Nakonec to ale vypadá, že Vaidas Šilenas bude moct pokračovat, protože se nakonec sám zvedl a nyní čeká mimo hrací plochu na návrat do hry.
41'
Vaidas Šilenas byl dohrán domácím hráčem a nyní leží na trávníku. Hra je tak přerušena, jelikož na hrací ploše jsou i zdravotníci.
40'
Centr z rohového kopu skončil jen na hlavě hostujícího hráče a poté v náručí brankáře Švedkauskase.
39'
Opět to byli domácí, kteří se snažili něco vymyslet, ale následný centr Kalinina z levé strany byl odkopnut do zámezí a Irtyš tak získal rohový kop.
38'
Centr domácích letěl z pravé strany do vápna, ale domácí hráč nakonec netrefil míč a následuje autové vhazování pro hosty.
38'
Následný centr nebyl špatný, ovšem hosté se do žádného zakončení nedostali a nakonec se provinili faulem.
37'
Nyní přišel faul z domácí strany a Trakai tak získal volný kop z levé strany.
36'
Poté hosté měli menší problémy v obraně, ale brankář Švedkauskas nakonec vše vyřešil odkopem.
35'
Náznak šance domácích skončil jen míčem v zámezí.
34'
Hosté se dostali do obrovské šance vstřelit druhou branku. Po skvělé kombinaci se dostali až na hranici vápna, kde míč posunuli na levou stranu až k Donatasu Kazlauskasovi, který ovšem vypálil těsně vedle pravé tyče!
32'
Žlutou kartu dostává Gomez (FC Irtyš Pavlodar).
32'
Ovšem následný roh nebyl ani tentokrát dobře kopnutý a letěl na vzdálenější tyč, kde nebyl žádný hráč v bílém. Poté se domácí dopustili faulu na polovině soupeře.
31'
Obránce hostů Justinas Januševskis se nedorozuměl se svým brankářem a centr, který mu sklepával hlavou nakonec skončil těsně vedle tyče. Pavlodar tak získal další rohový kop.
30'
Následný roh ale nic nepřinesl a dopředu se málem dostali hosté, ovšem nakonec míč skončil v zámezí.
29'
Následná rána letěla na vzdálenější tyč, tudíž kolem zdi, ale byla tečovaná hostujícím hráčem a následuje tak rohový kop!
28'
Ovšem následně se hostující hráč Osipov provinil faulem na hranici svého vápna a dostal žlutou kartu. Pavlodar tak získal přímý kop z velmi dobré pozice a může srovnat stav na 1:1.
28'
Následně letěl centr z volného kopu na Salamiho, ovšem ten na míč nedosáhl.
27'
Hostující hráč se provinil faulem ve středu hrací plochy a Pavlodar tak získal volný kop.
26'
Opět se Trakai dostal dopředu a vybojoval rohový kop z levé strany.
25'
Nyní se domácí hráč ocitl v ofsajdové pasti a akce Irtyše je u konce.
24'
Hra je po vstřelené brance o dost živější a Pavlodar musí vstřelit dvě branky.
23'
Nyní si domácí obránce poradil s hostujícím hráčem a tělem ho vytlačil i s míčem mimo hrací plochu.
22'
Šestakov poslal k zemi Bondombého, který se snažil projít středem hrací plochy dál a rozhodčí tak poprvé v dnešním utkání vytáhl žlutou kartu.
21'
Domácí chtěli rychle odpovědět, ale nakonec se útočník Pavlodaru nedostal ke střele uvnitř vápna.
19'
Trakai právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení a prodloužení se dnes nedočkáme. Trakai se z postupné kombinace od svého brankáře dostal až na hranici vápna, kde Biljaletdinov vymyslel skvělou přihrávku na uvolněného SVAJUNASA ČYŽASE, který zakončil k levé tyči. Asistence: Biljaletdinov. Nyní tak Pavlodar musí vstřelit dvě branky.
18'
Hosté drží míč na své polovině hrací plochy a pomalou kombinací se dostávají hlouběji do pole.
17'
Opět Pavlodar zkouší nákop na hranici vápna, což se mu tentokrát povedlo, jelikož si míč zpracoval domácí hráč, ale ten nakonec nic vymyslet nedokázal.
15'
Domácí hráč nestihl míč po nákopu na pravou stranu a následuje další odkop od svatyně Švedkauskase.
14'
Fonseca si navedl míč na levou nohu a vystřelil, ovšem jeho pokus neměl žádnou razanci a brankář Švedkauskas si tak poradil bez problémů.
13'
Irtyš sice získal volný kop, ale následný centr odvrátila obrana hostů.
12'
Od začátku utkání se hraje hlavně od zabezpečené obrany a je to očekávané, jelikož první zápas skončil bezbrankově.
11'
Carlos Fonseca se dopustil faulu, když se chtěl dostat do zakončení přes hostujícího obránce, ale pomáhal si rukama, což viděl i hlavní rozhodčí a odpískal nedovolený zákrok.
10'
Centr Pavlodaru z pravé strany byl nepřesný, ale nakonec jsou u míče stále domácí.
8'
A opět domácí jen odevzdali míč, když přišel nepřesný nákop, který tak skončil u obrany Trakaie.
7'
Pavlodar zkoušel něco vymyslet po levé straně, ale následný centr skončil jen v zámezí za hostující bránou.
6'
Následně se sice dopředu dostali domácí, ale následný centr byl zblokován a následuje odkop od hostující svatyně.
5'
Přihrávka z kopačky hostujícího hráče skončila jen v zámezí a Pavlodar tak získal autové vhazování.
4'
Dnes se očekává velmi vyrovnaný zápas, ovšem mírnějším favoritem je přece jenom domácí tým.
3'
Nyní hosté získali autové vhazování na polovině Pavlodaru.
2'
Střela domácího hráče skončila pouze v moci brankáře Švedkauskase.
1'

FC Irtyš Pavlodar: Kalmykov (C) – Jessimov, Kisličin, Stamenkovič, Shmidt – Popadiuč, Gomez, Kisljak, Kalinin – Salami, Fonseca
Náhradníci: Babachanov – Avramia, Popov, Ramazanov, Šestakov, Smajlov, Vomenko

FK Trakai: Svedkauskas – Borovskij (C), Ntika Bondombe, Osipov, Silenas – Marazas, Janusevskis, Biljaletdinov – Kazlauskas, Vorobjovas, Cyzas
Náhradníci: Seremeta – Domkus, Gedminas, Jeriomenka, Levsin, Masenzovas, Virksas

Rozhodčí: Barbeno Luca – Francesco Lunardon, Salvatore Tuttifrutti (vš. SMR).
FK Trakai:

Trakai skončil v loňské sezóně ve skupině o titul na třetím místě a zajistil si tak kvalifikaci do prvního předkola Evropské ligy. V něm se utkal s welšským týmem Druids. První utkání skončilo remízou 1:1, ale poté doma Trakai vyhrál díky brance Biljaletdinova z penalty 1:0. V letošní sezoně je Trakai na čtvrtém místě.
FC Irtyš Pavlodar:

Pavlodar skončil v loňské sezóně ve své domácí lize na čtvrtém místě a zajistil si tak první předkolo Evropské ligy. Nejlepšími střelci byli s pěti góly Darabajev, Fonseca a Rodrigo. V letošní kazachstánské lize se ovšem Pavlodar nachází až na desátém místě a připsal si už pět proher v řadě.
V odvetě prvního předkola Evropské ligy se proti sobě utkají týmy FC Irtyš Pavlodar a FK Trakai. Tento dvojzápas je velmi vyrovnaný a není tak překvapení, že první utkání skončilo remízou, ovšem bezbrankovou. Vše mohl ale změnit v 86. minutě Kisljak, když Pavlodar získal pokutový kop, ale tento třicetiletý záložník penaltu neproměnil. Nyní se bude hrát na stadionu Pavlodar Central v Pavlodaru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Barbeno Luca a jeho asistenti Francesco Lunardon a Salvatore Tuttifrutti (vš. SMR).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.