FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Slavia - 25. dubna 2021   18:30

0:0
(0:0)

Bačkovský – M. Dostál, Köstl (31. V. Novák), Bederka, Vondra, Schumacher (70. Osmančík) – Krch (C), Ljovin, Hronek – Keita (86. Pulkrab), Puškáč (70. Necid).
P. Le Giang – Kosek, Osmančík, Necid, Pulkrab, V. Novák, Musil.
Julínek – Mokrusch, Flimmel (Orel)
Ďolíček, Praha-Vršovice
O. Kolář – Masopust, Deli, Kúdela, Bořil (C) – Hromada (61. Van Buren), Holeš – Ševčík, Stanciu (61. Traoré), Oscar (86. Júsuf Hilál) – Tecl (74. Kuchta).
Kovář – Zima, Kuchta, Traoré, Van Buren, Beran, Júsuf Hilál.
Kolář

SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Titul se odkládá, sešívaní mají rekord v neporazitelnosti

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:9.
Malé pražské derby je u konce, branku jsme v něm neviděli. Slavia byla lehce lepším celkem, ale jedinými bezchybnými fotbalisty, kteří se dnes představili, byli ob brankáři. Druhý poločas byl jistě zajímavější než první, ani v něm ale branka nepadla, a tak se oba týmy po bezbrankové remíze rozcházejí smírně.

Slavia tedy zatím není korunována jako mistr ligy. Hosty ale jistě potěší fakt, že díky remíze utvořili český rekord v neporazitelnosti v lize.
90'
Krchova hlavička po rohovém kopu zamířila nad bránu
90'
Kolář s problémy vytáhl Ljovinovu ránu vedle brány
90+2'
90+2'
Odražený míč si našel Ljovin, jenž zkusil další střelu zpoza vápna, tato dělovka skončila hodně vysoko nad.
90+2'
Klokani jsou hodně aktivní až do samotného závěru, uvidíme jejich rohový kop.
90+1'
Júsuf si počínal příliš agresivně po ztrátě míče na polovině domácího celku. Jeho faul navíc vyhodnotil hlavní rozhodčí jako příliš ostrý a udělil útočníkovi Slavie žlutou kartu.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Ljovin prozkoušel Koláře povedenou ránou ze střední vzdálenosti! Brankář Slavie se nenechal překvapit a míč, který před ním ještě skočil, vyrazil na rohový kop.
88'
S dlouhým nákopem za obranu si defenziva klokanů bez obtíží poradila, gólman domácích následně odkopl míč do bezpečí.
87'
Domácí rozhodně nebrání bezbrankový stav, naopak nyní sami kombinovali na polovině Slavie před jejím pokutovým územím. Kolář i tak stále čeká na svůj první zákrok.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází Matěj Pulkrab.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Oscar, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
85'
Novák se vydal za míčem na pravé křídlo, celou situaci bez potíží pohlídal Deli. Míč se dokutálel za brankovou čáru a Kolář bude rozehrávat.
84'
Rána Van Burena skončila na boční síti
84'
Van Buren se rozeběhl podél Bederky a pokusil se zahrozit, vzhledem k tomu, že pálil opravdu z hodně ostrého úhlu, skončila jeho střela mimo.
83'
Byly jsme svědky trochu poklidnějších posledních minut, mírně navrch mají stále spíše červenobílí.
81'
Kuchta v šanci trefil brankáře po Ševčíkově průnik
81'
Bačkovský si připisuje už druhý skvělý zákrok! Ševčík míč parádně protáhl podél pravé lajny, prosmýkl se až do šestnáctky a nabil na ránu Kuchtovi. Jeho střele nescházela razance, umístění ale ideální nebylo. I proto dokázal skvělý gólman klokanů reflexivně zasáhnout.
80'
Verdikt nezměněn, penalta se ani po konzultaci s videorozhodčím nepíská. Dle mého názoru se penalta písknout rozhodně dala, byť šlo o hodně hraniční zákrok.
79'
Traoré po zákroku Vondry skončil na zemi v pokutovém území Bohemians. Hlavní sudí penaltu neodpískal, celou situaci ale ještě nyní konzultuje s kolegou u videa.
78'
Vondra nakopl Traorého. Penalta pro hosty nebude
78'
Bořil i Masopust míč přeběhli a o přímou ránu se pokusil Ševčík, jehož pokus skončil jen na zdi.
77'
Zajímavá standardní situace pro Slavii. Těsně před vápnem sestřelil Hronek Kuchtu. Hlavní sudí navíc potřetí v utkání vytahuje žlutou kartu.
76'
Hronek prodloužil míč za sebe a u rohového praporku balon zpracoval Keita. Hrát ale útočník Bohemians nebude, je odpískán ofsajd.
75'
Holeš se pokoušel stihnout míč na hrací ploše a odcentrovat zprava. Už první úkol středopolař hostů nezvládl, Bačkovský bude vykopávat.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Jan Kuchta.
73'
Velký závar hostů. Masopustova rána sražena do bezpečí
73'
Centr od rohového praporku mířil do malého vápna, kde na poslední chvíli zakročil Bačkovský. Záhy se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti Masopust, opět to byl Krch, kdo vypomohl svému brankáři a tvrdou ránu zleva zablokoval.
72'
Tecl otřel míč ve snaze odcentrovat o Bederku, slávisté budou mít k dispozici roh.
71'
Dostál s Bederkou kombinovali na malém prostoru na pravém křídle. Patička prvně jmenovaného nebyla přesná, hosté budou rozehrávat aut.
70'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Tomáš Necid.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Till Schumacher, přichází Pavel Osmančík.
68'
Další Van Burenův pokus byl o poznání méně nebezpečný, i v tomto případě přispěchali beci Bohemians se včasným blokem.
67'
Nebezpečná rána Van Burena skončila zblokována
67'
Hronek vypíchl míč a vystřelil nad bránu
67'
Bořil našel stříleným centrem ze druhé vlny nabíhajícího Van Burena, jeho rána z první byla hodně nebezpečná, Bačkovskému v tuto chvíli pomohl Krch, který stál, kde stát měl, a dělovku směřující do brány vykopl.
66'
Hronek si navedl míč na ránu zpoza šestnáctky, dělová střela pravačkou skončila hodně vysoko nad, Kolář nadále nemusel předvést ani jeden zákrok.
65'
Po několika pasech hráčů Bohemians před vápnem sešívaných jsme byli svědky přihrávky na Nováka, který byl nachytán v ofsajdu.
64'
Tlak Slavie, zdá se, dokázali domácí fotbalisté otupit, naopak v posledních minutách sledujeme častěji kombinaci klokanů na polovině Slavie.
63'
Keita odcentroval zprava, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Záhy se rozeběhl po lajně Masopust, jenž nedostal přesný pas a zelenobílí tak mohou vhazovat.
62'
Červenobílí kombinovali na pravém křídle, jenže Traorému utekl balon za brankovou čáru. Bačkovský se chystá k výkopu.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Mick Van Buren.
60'
Fotbalisté z Ďolíčku balon odvrátili k Oscarovi, který se do míče opřel z první, pozice to byla ale hodně nepřipravená a i proto míč skončil vysoko nad.
59'
Ševčík bojoval na pravém křídle a po zásahu Krcha se chystá roh Slavie.
58'
Novák si na levém křídle ukousl příliš velké sousto a o balon přišel. Hosté balon ale zakopli jen do autu, takže klokani zůstanou u míče.
57'
Bačkovský se pokusil narýsovat pas až za obranu Slavie na Puškáče, jenže šlo o příliš dlouhý balon, který skončil až v rukavicích Koláře.
56'
Centr od rohového praporku odhlavičkovali hosté do bezpečí, Dostál následně zahrál rukou, a tak budou červenobílí rozehrávat.
55'
Obrovská šance domácích. Puškáč neusměrnil míč do brány
55'
Puškáč v další akci hledal své spoluhráče před bránou soupeře, jeho pas srazil na roh Deli.
54'
Novák se hezky uvolnil k povedenému centru. Ten našel Puškáče na přední tyči, forvard klokanů však balon lehce podskočil a právě proto ho nezvládl usměrnit mezi tři Kolářovy tyče.
53'
Stanciův dlouhý nákop zůstal nepochopen. Dostál míč v pohodě sklepl Bačkovskému, který ho zase vrátil na půli Slavie.
52'
Viděli jsme první čistou tutovku! Tecl parádním pasem vyslal do úniku Masopusta, který upaloval sám na Bačkovského zprava. Brankář Bohemians zmenšil Masopustovi střelecký úhel a s jeho střelou na zadní tyč si dokázal díky výbornému zákroku poradit. Záhy ještě nabil Oscar Stanciuovi, ale jeho nepřipravená rána z první skončila hodně mimo.
51'
Dobrý brejk hostů. Bačkovský skvěle vychytal Masopusta
51'
Červenobílí měli problémy s napadáním soupeře, i proto nakonec odkop zamířil jen do autu a klokani budou pokračovat ve hře.
50'
Sešívaní rozehráli nakrátko, centr ale přece jen o chvíli později do šestnáctky Bohemians přilétl. Deli ve velké tísni hlavičkoval mimo.
49'
Deli hlavičkoval po Stanciově centru vedle
49'
Deli dlouhým nákopem na levé křídlo hledal Bořila. Pozorný Dostál míč odhlavičkoval do autu, o chvíli později hosté získali výhodu rohu.
48'
Rychlou akci klokanů vedl Keita, jenž se pokoušel míč prostrčit za obranu Slavie na své spoluhráče, ztroskotal však na Delim.
47'
Sólo Oscara skončilo ranou pravačkou těsně vedle
47'
Slávisté začali zostra. Oscar to vzal na sebe a jeho rána z hranice pokutového území prosvištěla jen těsně vedle pravé Bačkovského tyče!
46'
První poločas je minulostí. Po úvodním tlaku Bohemians měli mírně navrch slávisté. Neviděli jsme ale ani jednu střelu na bránu, a proto je logické, že stav je nadále bezbrankový. Pokračujeme zhruba v 19:30, zůstaňte s námi.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Fotbal v podání Slavie vypadal v posledních několika minutách spíše jako házená. Hosté dlouho obléhali pokutové území svého soka. Nakonec přiletěl pas na levou stranu na Oscara, který byl ale v ofsajdu.
43'
Stanciu si navedl balon na pravačku, dělovku zpoza vápna zvládli stopeři klokanů zablokovat.
42'
Hromada málem usměrnil míč do brány po Teclově uvolnění
42'
Slávisté se pokusili zjednodušit hru a viděli jsme centrované balony zleva i zprava. Ani jednou se nikdo z hostů do zakončení nedostal.
41'
Keita se prosmýkl po levém křídle a míč nabízel pod sebe svým spoluhráčům. Na neštěstí pro klokany našel jejich útočník jen fotbalisty v červenobílém.
40'
Vtipný signál hostů, Stanciu ranou přestřelil bránu
40'
Hosté předvedli nacvičený signál. Ševčík sklepl míč pod sebe Stanciuovi na střelu z první, dělovka rumunského technika měla skončit pod břevnem u bližší tyče, jenže zamířila příliš vysoko.
39'
Hromada se střetl s Hronkem na pravém křídle. Dle hlavního sudího druhý jmenovaný fauloval, takže uvidíme zkrácený roh.
38'
Stanciu se vydal do otevřeného prostoru na levé straně. Bederka zatáhl za záchrannou brzdu, přesněji za dres prchajícího soupeře, píská se jasný faul a stoper klokanů dostává žlutou kartu.
37'
Zelenobílí ztratili míč na levém křídle a Vondra ve snaze získat ho zpět fauloval. Rozehrávat budou na vlastní polovině fotbalisté z Edenu.
36'
Bořil odmítl dotírajícího Bederku a dostal se až před Bačkovského. Z levé strany se rozhodl ještě pro nahrávku pod sebe, kterou nedokázal adresovat žádnému ze svých spoluhráčů.
35'
Opět se hraje na polovině klokanů. Sešívaní kombinují a čekají na chybu soupeře.
33'
Po delší době se na polovinu soupeře s balonem dostali hráči z Ďolíčku. Jejich kombinace neměla dlouhého trvání, rozbil ji totiž na levé straně Masopust.
32'
Červenobílí mají v posledních minutách více ze hry, nadále ale platí, že ani jeden z brankářů nemusel zasahovat.
31'
Nakonec to nepůjde, Köst po srážce s vlastním brankářem nakonec musí střídat. Stopera domácího celku nahradí Novák.
30'
Ševčíkova rána mířila vysoko nad bránu
30'
Další rohový kop rozehráli sešívaní nakrátko. Jejich pasy ale vedly pryč z nebezpečného prostoru, nyní hosté kombinují kolem poloviny hřiště.
29'
Roh Slavii nevyšel, naopak se hosté o chvíli později hnali do rychlého brejku, který utnul výborným obranným zákrokem Ševčík.
28'
Tecl se hodně krkolomně dostal k balonu ve vápně Bohemians. Jeho rána z první byla sražena na roh.
27'
Hronek se rozhodl pro střelu zpoza šestnáctky soupeře, rána z jeho kopačky skončila jen na třísle Deliho, který ji zablokoval.
26'
Stanciu odcentroval z levého křídla. Míč přeletěl všechny fotbalisty v pokutovém území a skončil až v zámezí.
25'
Zatím sledujeme poměrně opatrné utkání. V podstatě ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.
24'
Slávisté se pokusili vysunout za obranu soupeře Tecla, který mohl jít sám na bránu. Rychlé nohy předvedl gólman Bačkovský, jenž odpálil balon do bezpečí.
22'
Holeš našel těsně za hranicí ofsajdu Tecla. Píská se proti hostujícím fotbalistům.
21'
Ševčík zleva tentokrát centroval, balon z jeho pravačky byl až příliš dlouhý a skončil v zámezí.
20'
Keita byl faulován Delim, záhy jsme tak viděli volný přímý kop fotbalistů z Ďolíčku. Ti rozehráli nakrátko, Ljovin následně odcentroval zleva, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k balonu v šestnáctce Slavie neprotlačil.
19'
Ševčík si navedl míč na střelu zpoza šestnáctky, jeho obstřel měl směřovat k zadní tyči, ovšem jeden z obránců ho stačil přizvednout, a proto balon skončil těsně nad. První zajímavější možnost jednoho z celků.
18'
Krch ve středu hřiště vůbec netrefil balon, nýbrž pouze Holeše, a dostává tak zaslouženou žlutou kartu.
17'
Ševčíkova sražená rána málem zapadla do brány
17'
Po dlouhém autu fotbalistů Bohemians se míč odrazil příhodně pro sešívané. Akci táhl Tecl, ale jeho následný pas na hranici šestnáctky nebyl vůbec přesný.
16'
Domácí roh rozehráli nakrátko, záhy přilétl do šestnáctky Slavie přetažený centrovaný balon. Na zadní tyč si nikdo v zelenobílém nezaběhl, takže Kolář bude moci vykopávat.
15'
Krchův centr byl zablokován. Chystá se rohový kop klokanů.
14'
S míčem hrají fotbalisté Bohemians, kteří kombinují na pravém křídle. Kolář zatím nemusí být ve střehu.
13'
Další faul. Po výkopu Bačkovkého Köstl sestřelil Tecla, slávisté zůstanou u balonu i nadále.
12'
Keita se probíjel přes Kúdelu až příliš agresivně. Píská se útočný faul prvního jmenovaného.
11'
Köstl je zpět ve hře. Červenobílí se pokoušeli probít do šestnáctky z pravého křídla, Stanciu proti přesile nedokázal udržet míč. Bačkovský bude rozehrávat z klidu.
10'
Köstl prozatím zůstává za postranní čárou, Bačkovský vykopává a pokračuje se ve hře.
8'
Bořil nacentroval z levé strany, za míčem spěchal Tecl, ale rovněž Bačkovský, který také byl u balonu první a vyboxoval ho do bezpečí. Ve výskoku se gólman klokanů srazil s Köstlem, jenž musí být ošetřen.
7'
Slávisté vyrovnali hru a nyní to jsou oni, kdo drží balon častěji. Do žádné šance se hosté zatím nedostali.
6'
Centr od rohového praporku se snášel k přední tyči, kde kralovali slávisté. Píská se navíc útočný faul klokanů.
5'
Viděli jsme pořádný zmatek ve vápně Slavie. Do něj se nejprve probíjel Köstl, jehož pas byl sražen ke Keitovi. Ten se protlačil zleva až před bránu a záhy zkusil pas pod sebe, který rezolutně odpálil na roh Bořil.
4'
Schumacher si na levém křídle posunul míč na levačku a odcentroval. Balon se od Ševčíka odrazil do autu.
3'
Keita hledal pěkným pasem za obranu Slavie Puškáče, tuto přihrávku na poslední chvíli stačil zablokovat Deli.
2'
Kolář během rozehrávky dlouho váhal s nákopem a jeho pas byl nakonec zablokován aktivně napadajícím Hronkem. Naštěstí pro sešívané se míč odrazil pouze zpět na jejich kopačky.
1'
Vršovické derby začalo. Deliho odkop byl zablokován, hosté budou vhazovat na vlastní půli.
1'

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – M. Dostál, Köstl, Bederka, Vondra, Schumacher – Krch (C), Ljovin, Hronek – Keita, Puškáč.
Náhradníci: P. Le Giang – Kosek, Osmančík, Necid, Pulkrab, V. Novák, Musil.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Deli, Kúdela, Bořil (C) – Hromada, Holeš – Ševčík, Stanciu, Oscar – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Zima, Kuchta, Traoré, Van Buren, Beran, Júsuf Hilál.

Rozhodčí: Julínek – Mokrusch, Flimmel (Orel).
SK Slavia Praha
Jak už bylo zmíněno, sešívaní v dnešním malém pražském derby plní roli jasného favorita. Červenobílí sahají již po třetím mistrovském titulu v řadě a pokud dnes vyhrají, už je o něj nikdo nebude moci ani matematicky připravit. Slávisté jsou ve skvělé pohodě, byť v Evropské lize skončila jejich cesta ve čtvrtfinále, ve kterém nestačili na Arsenal. Sešívaní jsou v lize nadále neporažení. Ve středu svěřenci Jindřicha Trpišovského přivítali Zlín, který porazili 2:1. Zvládnou fotbalisté Slavie učinit poslední krok k titulu již dnes v Ďolíčku? Sledujte utkání s námi, začínáme v 18:30.
Bohemians Praha 1905
Fotbalistům Bohemians patří desáté místo v tabulce české nejvyšší soutěže. Domácí se na něj vyhoupli i díky povedeným posledním týdnům. Naposledy svěřenci trenéra Klusáčka v lize padli 21. února, kdy prohráli v Plzni. Ligová série klokanů bez jediné porážky momentálně čítá už osm zápasů, konkrétně uhráli zelenobílí pět remíz a tři výhry. V týdnu zvítězili hráči Bohemians na půdě zachraňující se Příbrami 4:1. Nyní je čeká o poznání těžší úkol, do duelu s vedoucí Slavií jdou jako jasní outsideři. Dokáží překvapit?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu ze zápasu mezi dvěma pražskými celky – Bohemians Praha 1905 a SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.