FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Příbram - 25. dubna 2021   14:00

0:1
(0:1)
Příbram
12' Lubega  (Zorvan)

Ciupa – Mikuš, Šindelář (84. Janečka), S. Dramé (46. Haša), Mazáň (46. Jursa) – Mangabeira, Qose – Siňavskij (67. Ostrák), Čmelík, Bartošák – Papadopulos (C).
Bolek – Pereira, Kokovas, Ostrák, Haša, Jursa, Janečka.
D. Černý – Dresler, Váňa.
Městský stadion Karviná, Karviná
Šiman – Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera – T. Pilík, Zorvan (73. Kvída), Tregler (C), Obdržal (89. Voltr), Antwi (64. Vávra) – Lubega.
Kočí – Vávra, Dočekal, Januška, Kvída, Voltr, Švestka.
žlutá karta

SESTŘIH: Karviná - Příbram 0:1. Příbram venku opět vyhrála, nyní obrala Karvinou

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a třeba se setkáme u dalších online přenosů z fotbalových utkání Třince a Karviné. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 18:19.
Fotbalisté Karviné dnes nenavázali na semifinálové vítězství házenkářů proti Lovosicím. Příští neděli je čeká zápas v hlavním městě proti Pardubicím. Příbram už v sobotu nastoupí doma v důležitém souboji proti Českým Budějovicím.
V Karviné se zrodilo překvapení, Příbram si ze Slezska odváží tři body po gólu Lubegy, který se trefil ve druhém zápase v řadě. Karvinští se ve druhé půli snažili, vytvořili si několik šancí, od 72. minuty hráli po vyloučení Nového proti deseti, ale překonat vynikajícího Šimana nedokázali a prohráli 0:1.

Co to znamená v tabulce? Karviná i přes prohru zůstala s 33 body na jedenáctém místě. Příbram se po vítězství přiblížila na rozdíl jediného bodu k šestnácté Zbrojovce, na patnácté Teplice ztrácí pět bodů.
90+7'
90+7'
Za zdržování hry uviděl žlutou kartu brankář Šiman.
90+7'
Janečka byl přistrčen Olivierem Kinguem, upadl, ale sudí penaltu nepíská.
90+6'
Po zpětné přihrávce Ostráka odcentroval z levé strany Bartošák, Haša se dostal k hlavičce a jeho střelu o zem Šiman fantasticky vyrazil!
90+5'
Centr Čmelíka skončil v rukavicích brankáře Šimana. Ten sbírá cenné vteřiny.
90+4'
Lubega se mohl sám z vlastní poloviny řítit na karvinskou bránu, ale Bartošák ho dostihl a míč ukopl k Ciupovi.
90+3'
Po Čmelíkově centru z pravého kraje se pokusil o nůžky Haša, ale střelou napálil míč vysoko a hlavně vedle brány.
90+2'
Špatná přihrávka brankáře Ciupy donutila domácí hráče vrátit se na svou polovinu a bránit se akci soupeře.
90+1'
Hlavní rozhodčí Černý si prodlouží premiéru o sedm minut.
90'
Čmelík opět našel centrem z pravé strany hlavu Papadopulose, ale ani teď nedokázal dostat balón do brány.
89'
Na karvinský trávník se vrací bývalý hráč MFK Voltr, který na poslední minuty nahradil Obdržala.
88'
Výborný Šiman vychytal jak Papadopulose tak Qoseho
88'
Po rohovém kopu z levé strany se k hlavičce dostal Papadopulos, Šiman míč letící do levého horního rohu vyrazil, hlavička dorážejícího Qoseho zamířila k druhé tyči, kam si doskočil příbramský gólman.
87'
Qose levačkou zpoza šestnáctky prověřil Šimana
87'
Krásná střela Qoseho z nějakých dvaceti metrů zamířila k levé tyči, brankář Šiman se natáhl a míč vytáhl rukou vedle brány!
86'
Bartošák si při průniku před šestnáctku pomohl faulem na Lubegu.
84'
Trenér Weber sáhl ke změně. Obránce Šindeláře nahradil zkušený Janečka.
84'
Šindelář fauloval Lubegu, ten si chvíli poleží, zatímco se zdravotníci Příbrami proběhnou na druhou stranu hřiště.
83'
Centr Pilíka z pravé strany odvrátil Šindelář, Treglerova dorážka zpoza šestnáctky zamířila nad karvinskou bránu.
81'
Jursův centr z pravé strany na vzdálenější tyč vrátil hlavou do ohně Haša, ale tam se míče zmocnil brankář Šiman.
81'
Haša faulován Obdržalem ve středu pole.
80'
Hašův pokus hlavou mířil nad branku
80'
Čmelík se uvolnil na pravém křídle kolem Mezery, odcentroval před malé vápno, kde si velmi dobře vyskočil Haša, ale hlavou přestřelil příbramskou bránu.
79'
Ostrákův nákop z pravé strany do pokutového území hosté s problémy odvrátili.
77'
Po rohovém kopu Příbrami se k míči dostal Ostrák, který vyvezl míč na půlku.
77'
Po chybě karvinského hráče mířili hosté do brejku, ale Pilík centrem k levé tyči nenašel Vávru. Rohový kop pro Příbram.
75'
Domácím dnes chybí podpora fanoušků, kteří by vyhecovali domácí hráče k drtivému tlaku.
74'
Bartošák z přímého kopu trefil břevno
74'
Bartošák z přímého kopu orazítkoval břevno příbramské brány!
73'
Příbram střídá, Zorvana nahradil Kvída.
72'
Penalta to nebude, faul byl před pokutovým územím. Jenže Čmelík by šel sám na brankáře a proto rozhodčí zrušil žlutou kartu pro Nového a příbramského obránce vyloučil.
70'
Nový fauloval Čmelíka mimo pokutové území, uviděl červenou kartu
70'
Černý ještě komunikuje s rozhodčím u videa.
69'
Nový vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
69'
Po faulu na Čmelíka rozhodčí odpískal pokutový kop. Fauloval Nový.
69'
Domácí příbramskou standardní situaci odvrátili.
68'
Mangabeira fauloval na kraji hřiště Lubegu, přímý kop pro Příbram.
68'
Papadopulos opět v akci. Po centru se dostal do zakončení před malým vápnem, ale střelou netrefil bránu.
67'
Na trávník míří Tomáš Ostrák, hřiště opouští estonský záložník Siňavskij.
66'
Papadopulos zkusil z otočky zakončit zpoza brány, ale skákavou střelou trefil místo, kde byl gólman Šiman.
64'
Antwi opouští hřiště opřený o zdravotníky. Místo něj přišel Srtanislav Vávra.
63'
Na podobném místě jako Čmelík nyní leží příbramský Antwi. Hosté signalizují, že bude nutno střídat.
62'
Rozhodčí ukazuje, že se bude hrát dál. Penalta se kopat nebude.
61'
U Čmelíka jsou zdravotníci domácího týmu.
60'
Čmelík po souboji s Mezerou upadl a dožaduje se pokutového kopu. Rozhodčí řeší celou situaci s kolegou u videa.
60'
Rohový kop na druhé straně, jenže Steve Kingue zahrál v pokutovém území rukou a ukončil akci Příbrami.
58'
Další rohový kop, centr Jursy příbramští hráči odvrátili k Čmelíkovi, který z první přestřelil soupeřovu bránu.
56'
Po rohovém kopu Bartošáka hlavičkoval Papadopulos do středu brány, kam dopadl gólman Šiman a míč chytil.
55'
Centr Bartošáka našel hlavu Papadopulose. Šiman ho vychytal
55'
Siňavskij zatančil v pokutovém území a o bránícího hráče poslal míč do boční sítě.
52'
Tregler patičkou ze vzduchu hledal v pokutovém území Lubegu, ale přihrávka mu nesedla.
51'
Haša se ocitl ve slibné šanci, Šimana ale neprostřelil
51'
Parádní akce Karviné! Qose uvolnil v pokutovém území Hašu, ten vystřelil z levé strany přímo do rukou gólmana Šimana!
51'
Další rohový kop Bartošáka příbramská obrana odvrátila.
50'
Bartošák zahrál míč do pokutového území, dobře si tam nabíhal Papadopulos, ale k hlavičce se dostal Kingue.
49'
Mezera odkopl míč za cenu rohového kopu. Míč si u praporku staví Bartošák.
49'
Karviná je v úvodu druhého poločasu nastěhována na útočné polovině.
46'
Hned v úvodu přišel do pokutového území centr Bartošáka z přímého kopu a hlavička Jursy vedle branky.
46'
Trenér Weber postavil na hřiště druhého útočníka, Haša nahradil Dramého, Jursa pak Mazáně.
46'
Karvinský trenér Weber se chystá střídat. U postranní čáry jsou připraveni Haša s Jursou.
Rozhodčí Dalibor Černý odpískal konec prvního poločasu. Do šatny odchází v lepším rozpoložení hráči Příbrami, kteří vedou po gólu Lubegy nejtěsnějším rozdílem. Viděli jsme i několik dalších šancí, ale střely do středu brány pochytali oba gólmani.

Uvidíme, co nám hráči nabídnou ve druhém poločase.
45+2'
45+1'
Čmelík se snažil v rohu šestnáctky prodrat přes Steva Kingue, ale neprošel přes příbramského obránce.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty.
44'
Rozhodčí se ještě zkontaktoval s kolegou u videa, ale penaltu nakonec nepíská.
44'
Bartošák hledal prodlouženou hlavičkou za sebe někoho ze spoluhráčů, ale byl neúspěšný. Na trávníku se ocitl Papadopulos.
42'
Lubega se snažil krotit míč v pokutovém území, ale po nepovedené hlavičce Mazáně k Ciupovi nedokázal balón zpracovat.
42'
Čmelík hledal v pokutovém území Bartošáka, ale bez úspěchu.
41'
Bartošák zahrál míč před malé vápno, kam vyběhl brankář Šiman a míč vyboxoval mimo šestnáctku. Vzápětí Lubega fauloval Mazáně.
41'
A další roh, tentokrát po centru Bartošáka.
40'
Siňavskij znovu zkusil odcentrovat z pravé strany a opět končí akce rohovým kopem. Obranným zákrokem se předvedl Olivier Kingue.
37'
Zorvan upadl v souboji s Mangabeirou, Čmelík si to ještě přišel vyřídit slovně se Zorvanem a vznikla menší rozmíška. Rozhodčí to vyřešil slovně.
37'
Lubega po střetu s Dramém zakřičel jako postřelený a ukazoval rozhodčímu, že by měl soupeři udělit žlutou kartu. Ten se nenechal přesvědčit.
36'
Nákop Čmelíka ze středu pole zamířil do pokutového území, kde výš vyskočil hráč Příbrami a odhlavičkoval míč daleko od vápna.
34'
Mikuš sestřelil Zorvana a uviděl druhou žlutou kartu zápasu. Tu první vyfasoval Dramé.
32'
Kuriózní situace, Příbram chtěla zahrát speciální signál na rohovém kopu, jenže do míče vlétl Čmelík a odkopl ho. Pomezní však zvedl praporek a nechal roh opakovat.
28'
Mazáň rozehrál aut na Papadopulose, ten se vytočil kolem svého soupeře a centrem našel hlavu Siňavského, který pouze prodloužil míč do zámezí.
28'
Papadopulos přihrál míč do strany na Bartošáka, ale centr karvinského záložníka z levé strany zachytil Steve Kingue.
27'
Těžká přihrávka Dramého na Bartošáka, který míč ze vzduchu sklepl pouze do autu.
24'
Rychlá akce Karviné, centr Siňavskije zblokoval příbramský Mezera za cenu rohového kopu.
23'
Na druhé straně se ze střední vzdálenosti opřel do míče Zorvan, ale i jeho pokus doskákal po zemi do středu brány, kde byl připraven gólman Ciupa.
22'
Bartošák vyslal přízemní střelu z levé strany
22'
Po centru z pravé strany se ke střele dostal Bartošák, ale jeho pokus po zemi do středu brány zneškodnil gólman Šiman.
20'
Soufiane Dramé fauloval Pilíka a rozhodčí poprvé vytáhl z kapsičky žlutou kartu.
19'
Karviné se nedaří kombinační hra. Míče končí buď v autu nebo na kopačkách hráčů Příbrami.
16'
Zaváhání Mangabeiry mohli hosté potrestat, ale Zorvan zkusil před pokutovým územím upadnout v souboji s Dramém a vynutit si faul. Rozhodčí Černý podobné zákroky pouští a pustil i tento.
15'
Dramé nakopl míč na rozběhnutého Siňavskije, ale estonského záložníka trefil do zadní části hlavy.
12'
Chyba obrany umožnila volnou cestu Lubegovi k přesné trefě, 0:1
12'
Příbram právě vstřelila branku!
Tak to je nečekané! EDRISA LUBEGA dostal přihrávku od Zorvana za karvinskou obranu a střelou po zemi vedle padajícího brankáře Ciupy otevřel skóre – 0:1!
10'
První zakončení předvedl Papadopulos, ale po centru z pravé strany mu střela vůbec nesedla a míč odskákal do zámezí zhruba deset metrů od pravé tyče Šimanovy brány.
9'
Souboj jeden na jednoho svedl Siňavskij s Mezerou, odcentroval na zadní tyč, ale tam se Bartošák k míči nedostal.
8'
Přímý kop Příbrami nebezpečí neznamenal.
7'
Lubegu udeřil do hlavy Dramé, rozhodčí celý střet viděl a posoudil ho jako nedovolený. Příbram bude zahrávat přímý kop poblíž karvinské střídačky.
6'
Čmelík zkoušel nabídnout kolmicí pozici k centru Siňavskému, který však prudký balón nedostihl.
5'
Karviná rozehrála roh nakrátko, centr Bartošáka příbramská obrana odvrátila.
4'
Qose vybídl ke sprintu po pravé straně Siňavskije, ten prodloužil míč na Mikuše, ale Olivier Kingue odstavil soupeře a odehrál míč do zámezí.
3'
Nepovedená akce dvojice Zorvan – Antwi, Antwiho prudký nákop do šestnáctky proletěl až do autu.
1'
Karvinští do zápasu nastoupili celí v bílém, Příbram v zelených dresech a černých trenýrkách.
1'
Svůj prvoligový debut dnes prožije hlavní rozhodčí Dalibor Černý. Od postranních čar mu budou pomáhat Radim Dresler a Jan Váňa. U videa budou Alex Denev a Adam Horák. Roli čtvrtého rozhodčího bude plnit Jakub Vojkovský.
I přes vysokou prohru 1:4 na hřišti Bohemians neudělal trenér Valachovič změnu v základní sestavě. To trenér Weber po nepovedeném duelu v Jablonci (0:3) udělal dvě vynucené změny. Kvůli karetním trestům se místo Santose vrátil na stoperskou pozici Dramé, post defenzivního záložníka zaujal Mangabeira a místo Herce nastoupí od úvodní minuty Čmelík.

MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, Šindelář, S. Dramé, Mazáň – Mangabeira, Qose – Siňavskij, Čmelík, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Bolek – Pereira, Kokovas, Ostrák, Haša, Jursa, Janečka.

1.FK Příbram: Šiman – Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera – T. Pilík, Zorvan, Tregler (C), Obdržal, Antwi – Lubega.
Náhradníci: Kočí – Švestka, Vávra, Dočekal, Januška, Kvída, Voltr.

Rozhodčí: D. Černý – Dresler, Váňa.
Na městském stadionu v Karviné budeme svědky souboje dvou hornických klubů. Zatímco domácí Karviná se po zisku sedmi bodů ze tří zápasů zřejmě zbavila záchranářských starostí, Příbram bojuje o prvoligové bytí.

Šest kol před koncem ročníku ztrácí Příbram na patnácté místo sedm bodů, navíc v roce 2021 vyhrála pouze jednou, když uspěla ve Zlíně, kde vyhrála 1:0.

Ani Karviné se nový rok příliš nevydařil a situace vyústila v odvolání trenéra Jarábka. Přísloví „Nové koště dobře mete“ se projevilo i ve Slezsku. Tým pod vedením trenéra Webera udělal z úvodních tří zápasů sedm bodů, prohrál až v posledním utkání na půdě Jablonce, kde nezvládl první poločas.

Favoritem tohoto utkání jsou jednoznačně domácí, kterým bude chybět dvojice vykartovaných Smrž, Santos. Trenér Valachovič musí postrádat Soldáta. Otazník visí nad starty šestici marodů – Cmiljanovič, Lalkovič, Laňka, Obdržal, Rezek a Voltr.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.