FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Pardubice - 25. dubna 2021   14:00

0:4
(0:2)
Pardubice
15' Cadu   • 27' Cadu  (Solil) • 80' Huf  (T. Čelůstka) • 90+3' Huf  (Tischler)

S. Dostál – Procházka (35. Matejov), P. Buchta, Simerský – Fantiš, Janetzký, Vraštil (46. Jawo), Cedidla (36. Janošek) – Y. Dramé, Poznar (C), Potočný (74. Martínez García).
Rakovan – Janošek, Jawo, Matejov, Martínez García, J. Kolář, Toutou Mpondo.
Matějček – Podaný, Matoušek
Stadion Letná, Zlín
Letáček – Cadu (76. Sláma), F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Solil, Hlavatý (63. D. Kostka), Ewerton (87. Lee) – P. Černý (63. Huf).
Hrnčíř – Prosek, Sláma, Lee, Šejvl, Huf, D. Kostka.

SESTŘIH: Zlín - Pardubice 0:4. Východočeši vykradli Letnou

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji poklidný zbytek neděle.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:12. Střely mimo: 6:3. Rohy: 13:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:7.
Zlín prohrává šestý zápas za sebou a záchranu tedy ještě nemá jistou. Dnes byla porážka naprosto zasloužená a ani nezaváněla bodovým ziskem, protože Pardubice se prosadily rovnou dvakrát během prvních třiceti minut a od té doby už hrály v naprostém klidu. Fastav měl sice ve druhé půli pár světlejších fází, ale branku nedokázal vstřelit. To pak ještě dvakrát potrestal střídající David Huf, který je po Caduovi dalším dvougólovým střelcem.
90+4'
90+3'
Pardubice právě vstřelily branku!
Nakonec to bude 4:0, což je dost bolestivý výsledek pro Zlín! Emil Tischler si v souboji pomohl hraničním zákrokem, faul to však nebyl, takže ve vápnu mohl uvolnit DAVIDA HUFA, který zakončil nechytatelně pod horní tyč. Asistence: Emil Tischler.
90+2'
Hromadný souboj na středu hřiště zvládli lépe hosté, kteří tedy míří dopředu po levé straně, ale rozhodně s tím nespěchají.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Ani další zlínský roh nic nebezpečného nepřinesl, Jiří Letáček tak míří za zaslouženým čistým kontem.
89'
Jiří Sláma na pravé straně neudržel míč na hrací ploše, takže se musí stahovat, protože domácí rychle rozehrávají autové vhazování.
88'
Tomáš Čelůstka od rohového praporku opět centroval na bližší tyč, ale tentokrát z toho nic nebylo. Vzápětí však pálil Sang-hjuk Lee, jehož ale vychytal pozorný Stanislav Dostál.
87'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Sang-hjuk Lee.
85'
Zápas už se vyloženě dohrává, protože to tak vnímají oba týmy. Zlín už útočí jenom z povinnosti, takže to Pardubice v defenzivě nemají moc složité.
84'
Proti domácímu celku se nyní píská ofsajdové postavení, takže Jiří Letáček může opět rozehrávat a rozhodně s tím nemá naspěch.
83'
Zlín se aspoň pokouší o čestný zásah, další útok ale skončil jen nepřesnou přihrávkou, kterou nedokázal zachytit Antonín Fantiš.
80'
Huf třetí brankou pojistil vedení hostů, 0:3
80'
Tak o vítězi je nejspíš definitivně rozhodnuto, protože hosté skórují potřetí! Gól tentokrát padl z rohového kopu, protože Tomáš Čelůstka poslal výborný centr na bližší tyč, kde se šikovně uvolnil DAVID HUF, jenž tentokrát nedal brankáři šanci k zákroku. Asistence: Tomáš Čelůstka.
79'
Huf se prodral do šance, Dostála nepřekonal
79'
Pardubice však mohly pečetit vítězství z protiútoku, protože David Huf se šikovně uvolnil po nákopu, ale vybíhajícího Stanislava Dostála nepřekonal!
78'
Zlín dostává soupeře pod velký tlak a stále se určitě ještě může dvakrát prosadit. Nyní tak zkouší najít cestu do šestnáctky.
77'
Jawo pořádně protáhl Letáčka. Gólman hostů drží nulu
77'
77'
Jiří Letáček je dnes neuvěřitelný, protože si připisuje další senzační zákrok, kterým o branku obral Pedra Martíneze Garcíu!
76'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Jiří Sláma.
75'
Dominik Janošek z přímého kopu rovnou zakončoval, ale vůbec se mu to nevyplatilo, protože míč skončil jen nad břevnem.
74'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Pedro Martínez García.
73'
Ševci sice podnikají jeden útočný výpad za druhým, ale každý z nich končí snadným zákrokem Jiřího Letáčka.
71'
Jan Jeřábek si individuálně hledal cestu k zakončení, což se mu málem povedlo, ale prohození mezi dvěma obránci nakonec neprošlo.
70'
Zlín už má jen pouhých dvacet minut, což je stále poměrně dost času, ale ten bude čím dál rychleji docházet.
69'
Jiří Letáček stále drží čisté konto, ale rozhodně se nenudí, protože tentokrát musel likvidovat centr Youby Dramého.
68'
Pardubice se snaží kombinovat na útočné polovině co nejdéle, nakonec se dostaly i do vápna, ale Emil Tischler si tam nedokázal míč zpracovat.
67'
Jawo pořádně protáhl Letáčka
67'
Fastav to pořád nevzdává, protože měl další velkou šanci! Lamin Jawo totiž z hranice pokutového území vymyslel pořádnou bombu, kterou však neuvěřitelně vytěsnil Jiří Letáček!
65'
Ewerton je dnes velmi nápaditý, jeho pas z levé strany tak nadělal domácím obráncům pořádné vrásky, ale nakonec z toho nic nebylo.
64'
Youba Dramé byl nepokrytý na pravé straně a dostal tak přihrávku do běhu, která ale na něj byla moc dlouhá a tak bude rozehrávat brankář Pardubic.
63'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Dominik Kostka.
63'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
62'
Róbert Matejov výborným pasem kolem obránců našel Romana Potočného, který i ve skluzu vymyslel velmi nebezpečné zakončení k levé tyči, které Jiří Letáček jen tak tak vyrazil!
61'
Potočný ve skluzu nepřekonal gólmana hostů
61'
Jiří Letáček velmi zkušeně lapil nebezpečný centr Petra Buchty, míč mu navíc ani nevypadl, takže může v klidu rozehrávat.
60'
Vstupujeme do poslední třetiny duelu a Zlínu už se čas začíná krátit. Rozhodně ale nyní hrají lépe než v prvním poločase.
58'
Lamin Jawo díky šťastnému odrazu mířil do samostatného úniku, ale Filip Čihák vytáhl další výborný obranný skluz, protože při něm trefil jen míč.
57'
Emil Tischler zkusil štěstí z opravdu velké vzdálenosti, přičemž jeho pokus nevypadal vůbec zle, ale nakonec skončil jen nad horní tyčí.
56'
Tomáš Poznar sice zvládl hlavičkový souboj, ale míč srazil jen k jednomu z protihráčů, který míč raději odkopl z poloviny Pardubic.
55'
Cadu se hattricku nedočkal, sám před Dostálem zaváhal
55'
Cadu je dnes k nezastavení, protože se díky výbornému pasu sám ocitl před brankářem, kterého ale tentokrát neprostřelil!
54'
Hosté úspěšně drží hru daleko od své brány, Ewerton dokonce vymyslel nadějný pas před bránu, po kterém ale Cadu pálil jen vedle brány.
53'
Fastav při následném rohu už nic nebezpečného nevymyslel a tak to Pardubice opět přežili. Jiří Letáček si s následnou rozehrávkou už dává trochu na čas.
52'
Ševce musí videorozhodčí dnes opravdu štvát, protože to penalta nakonec není! Filip Čihák totiž svým skluzem podle opakovaných záběrů trefil jenom míč a Youby Dramého se ani nedotkl!
50'
Hlavní sudí to ještě jednou půjde zkontrolovat na videu, tak uvidíme, jestli to opravdu bude pokutový kop.
48'
Sudí Matějček pískl penaltu pro domácí, VAR ho opravil
48'
Tak pozor, bude to ještě hodně zajímavé, protože domácí budou mít také penaltu! Youba Dramé dostal výbornou přihrávku do běhu, díky čemuž byl ve slibné střelecké pozici, o kterou ho nedovoleným zákrokem obral Filip Čihák!
47'
Zlín měl o přestávce v kabině nejspíš hodně bouřlivou pořadu, protože do druhé půle vletěl dost aktivně. Zatím mu to ale k žádné šanci nepomáhá.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Vraštil, přichází Lamin Jawo.
46'
První poločas mnohem lépe sedl fotbalistům Pardubic, kteří tedy vsítili dvě branky a mají velmi dobře nakročeno za plným bodovým ziskem. Do vedení se dostali z penalty po faulu Martina Cedidly, kterou bez problémů využil Cadu, jenž pak ještě potvrdil svou fazónu výbornou technickou střelou a zatím je tak dnes jediným úspěšným střelcem. Uvidíme, jestli tomu tak bude i po druhé půli.
Druhý poločas začne přibližně v 15:02.
45+3'
45+2'
Zlín se ještě v nastavení pokoušel o snížení, ale nakonec selhal při kombinaci u vápna, takže do šaten nejspíš bude odcházet s dvoubrankovým mankem.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Tomáš Solil si opět našel nějaký prostor v pokutovém území, míč tak zkusil poslat před odkrytou klec, ale to už si domácí pohlídali.
44'
Tomáš Čelůstka opět velmi aktivně vypomáhal ofenzivě svého týmu, nakonec se pokoušel i o centr, který se mu však vůbec nepovedl a získal tak jenom aut.
43'
Daleký centr Romana Potočného letěl příliš blízko brány, takže si pro míč vyběhl Jiří Letáček, který i přes oslňující slunce v klidu zasáhl.
41'
Osamocený Tischler hlavičkoval mimo tři tyče
41'
Pavel Černý z levé strany vymyslel nádherný centr na Emila Tischlera, který ale ve výborné příležitosti selhal, protože hlavou zakončil jen vedle levé tyče!
40'
Ewerton byl opět v centru dění, tentokrát ale pouze fauloval Antonína Fantiše a může být jedině rád, že neviděl kartu.
39'
Hosté nyní pořádně tlačí na soupeře, díky čemuž z dálky pálil Ewerton, jehož pokus nevypadal vůbec špatně, ale domácí brankář ho ještě lépe pokryl!
38'
Tomáš Čelůstka od rohového praporku mířil přímo mezi tři tyče, ale Stanislav Dostál chytá i přes dva inkasované góly velmi jistě, takže mu zákrok nedělal žádný problém.
37'
Michal Hlavatý se díky šťastnému odrazu dostal k míči a okamžitě ho tak poslal do pokutového území, kde ale Pavlu Černému nebylo dovoleno zakončení hlavou.
36'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Cedidla, přichází Dominik Janošek.
35'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Václav Procházka, přichází Róbert Matejov.
34'
Roman Potočný byl o zakončení obrán hraničním způsobem, hlavní rozhodčí si je však jistý, že se o faul nejednalo, takže se domácí budou muset spokojit jen s rohovým kopem.
33'
Youba Dramé byl ve správný čas na správném místě, protože si na hranici pokutového území našel odražený míč a mohl tak okamžitě vypálit, jenže trefil jen jednoho z obránců.
32'
Zlín se sice snaží, ale Pardubicím se prostě hraje mnohem lépe, díky čemuž nyní obrali soupeře při napadání.
31'
Brazilským hráčům se dnes opravdu daří, protože se mohl prosadit také Ewerton, který však v přímém souboji se Stanislavem Dostálem selhal!
30'
Ewerton šel sám na Dostála, souboj s brankářem ale prohrál
30'
Šance z toho byla a byla i docela dost nebezpečná, avšak Jiří Letáček skvěle vychytal hlavičku Václava Procházky a poté nedovolil ani dorážku!
29'
Domácí nepřetavili závar před brankou v gólovou radost
29'
Ševci se rozhodně nevzdávají, na vyrovnání ještě mají spoustu času. Youba Dramé tak svým průnikem získal roh, což znamená nějakou tu šanci.
27'
Cadu nádhernou ranou ke vzdálenější tyči přidal druhý gól, 0:2
27'
Hosté si jdou pro plný bodový zisk, protože už vedou o dva góly! CADU si na pravé straně hřiště šikovně narazil s Tomášem Solilem, díky čemuž se mu otevřel prostor na středu hrací plochy, který využil k dokonalé technické střele na vzdálenější levou tyč. Asistence: Tomáš Solil.
26'
Tempo hry už se přece jen trochu zrychlilo, protože oba celky už si vytvořily nějaké příležitosti.
24'
Na druhé straně přišla střela mezi tři tyče, o kterou se zasloužil Tomáš Solil, jenž ale mířil přímo do připraveného Stanislava Dostála.
23'
Poznar v šanci nezamířil mezi tři tyče
23'
Tomáš Poznar byl jako první ze zlínských hráčů v pořádně příležitosti, kdy rovnou dvakrát pálil z hranice šestnáctky, ale poprvé napálil jen jednoho z beků a pak už mířil mimo!
22'
Fastav už ale nic dalšího nevymyslel a tak může rozehrávat Jiří Letáček, který nakopává až na druhou polovinu hřiště.
21'
Tomáš Poznar dostal výborný pas na levou stranu, kde se ale k němu přiblížili dva protihráči, kteří ho přes sebe nepustili a nakonec míč srazili do autu.
20'
Cadu pokračuje ve své aktivitě, na středu hřiště nyní vymýšlel nadějný pas za defenzivu, avšak jeho nákop skončil jen u brankáře.
19'
Zápas se pořád odehrává ve velmi klidném tempu, Pardubice už nyní navíc ani nemají kam spěchat. Takové těsné vedení budou chtít udržet nejspíš až do konce.
17'
Youba Dramé na druhé straně hřiště padá v pokutovém území, ale vypadalo to, že to bylo vlastní vinou, takže se o další penaltu nejspíš jednat nebude.
16'
Zlín okamžitě začíná být aktivnější při napadání, viditelný výsledek to ale pořád nenese, jelikož hosté jsou při kombinaci velmi svědomití.
15'
Cadu se postavil k zahrání penalty a poslal hosty do vedení, 0:1
15'
Hosté jdou v patnácté minutě do vedení! Z pokutového kopu se o to postaral CADU, který se při rozběhnutí zastavil, čímž zmátl Stanislava Dostála a následně s klidem zakončil k pravé tyči.
13'
Tak penalta pro Pardubice, nakonec ne kvůli ruce, ale kvůli nedovolenému zákroku Martina Cedidly, který za to ještě vidí žlutou kartu.
12'
Cedidla zatáhl za dres Černého a daroval hostům penaltu
12'
Domácí roh v klidu odvrátili, i když vzápětí by už nemuseli být tak veselí, protože si hlavní rozhodčí jde celou situaci zkontrolovat k monitoru kvůli potencionální hře rukou.
11'
Ewerton svým pokusem o centr pořádně vystrašil Petra Buchtu, který si málem vstřelil vlastní branku, ale nakonec míč jen tak tak uklidil na roh.
10'
Souboj na pravé straně hřiště z pohledu domácích zvládli lépe hráči Pardubic, kteří si díky tomu vzápětí vynutili nedovolený zákrok.
9'
Antonín Fantiš výborně zapracoval při obraně a mohl tak hledat nabíhajícího Youbu Dramého, což se mu jen těsně nepovedlo.
8'
Oba týmy to dopředu zkouší zejména za pomoci dlouhých nákopů, ale nikomu se tato taktika zatím vůbec nevyplácí.
7'
Youba Dramé centroval jen přímo do rukavic Jiřího Letáčka, který tedy v klidu zasáhl a následně rozehrává nakrátko.
6'
Roman Potočný po nepříjemném zákroku od protihráčů zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Chvíli se tak hrát nebude.
5'
Pardubice drží míč většinu času, v jejich podání je to ale směrem dopředu hodně nepřesné. Nyní totiž skončil nákop jen v autu.
4'
Filip Čihák zachytil nákop v pokutovém území a ihned se pokusil o přesné zakončení, ale to skončilo pouze na boční síti.
3'
Cadu s autovým vhazováním dlouho váhal, nakonec nic nevymyslel a vzápětí tedy bude vhazovat jeden z domácích fotbalistů.
2'
Hosté už to směrem dopředu několikrát zkusili, ale nic z toho nevzešlo. Pozitivní je alespoň to, že stále drží míč pod kontrolou.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Pardubic, kteří se následně stahují až ke svému brankáři, od kterého dopředu vůbec nespěchají.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Procházka, P. Buchta, Simerský – Fantiš, Janetzký, Vraštil, Cedidla – Y. Dramé, Poznar (C), Potočný.
Náhradníci: Rakovan – Janošek, Jawo, Matejov, Martínez García, J. Kolář, Toutou Mpondo.

FK Pardubice: Letáček – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Solil, Hlavatý, Ewerton – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – Prosek, Sláma, Lee, Šejvl, Huf, D. Kostka.

Rozhodčí: Matějček – Podaný, Matoušek.
Vzájemné zápasy:

Pokud jde o nejvyšší soutěž, tak se tyto dva celky střetly jen jednou. Před loňskými Vánoci. Tehdy si přišli na své fanoušci defenzivního fotbalu, duel totiž skončil bez branek.
FC Fastav Zlín

Zlín momentálně okupuje třináctou příčku, když disponuje náskokem devíti bodů na sestupové pozice. Jenže v klidu být domácí rozhodně nemůžou, vždyť posledních pět zápasů prohráli, a to například proti Karviné či Příbrami.

Stejně jako Pardubicím, tak také Zlínu se zasekl nejlepší střelec. Tomáš Poznar neskóroval osm zápasů v řadě, na vyrovnání svého osobního maxima, které činí devět branek za sezonu, si tedy musí ještě počkat. Teď má na svém kontě o jednu méně.
FK Pardubice

Pokud bychom měli jmenovat největší překvapení letošního ročníku české nejvyšší soutěže, Pardubice by byly určitě jedním z nich. Východočeši byli pasováni na sestup, místo toho ale předvádí nečekanou krasojízdu. Momentálně se nachází na osmé pozici, a to se ziskem 42 bodů.

K tomu se hostům venku v posledních zápasech dařilo. Pardubice porazili jak Olomouc (1:0), tak Brno (2:1). Když k tomu připočítáme „domácí“ výhru nad Slováckem a remízu se Spartou, můžeme s klidem na duši konstatovat, že jsou pardubičtí fotbalisté na koni.

Nejlepším střelcem hostí je David Huf. Ten se letos trefil hned sedmkrát, jenže na jaře jeho forma opadla. Dvaadvacetiletý útočník se naposledy trefil v únoru, což se podepisuje i na jeho současném herním vytížení, které není zrovna velké.
Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky u zápasu nejvyšší české soutěže! Dnes se společně podíváme na duel, ve kterém proti sobě od 14:00 nastoupí celky FC Fastav Zlín a FK Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.