FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Teplice - 25. dubna 2021   14:00

0:0
(0:0)

Berkovec – Hlavica, Dreksa (C), Pernica, Jan Moravec – Ad. Čermák (75. J. Sedlák) – Štepanovský (75. Bariš), Růsek (61. A. Fousek), Pachlopník, Reiter (69. Texl) – Hladík (61. Fila).
Floder – Gajić, J. Sedlák, Texl, A. Fousek, Bariš, Fila.
Franěk – Hájek, Dohnálek
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Grigar (C) – Hyčka, Gabriel, Knapík, Černý – Mareček, Jukl – Radosta (45. Mazuch), Žitný (53. Fortelný), Kodad – V. Vukadinović (87. Vondrášek).
J. Plachý – Vondrášek, Vachoušek, Mazuch, Fortelný, Ljevaković, Droehnle.

SESTŘIH: Brno - Teplice 0:0. Záchranářská bitva bez vítěze

Ode mne je to pro dnešek ze Srbské vše, pěkný zbytek dne.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:14.
Dnešní duel je u konce a branky jsme se nedočkali. Zbrojovka ve druhé půli nevyužila svou přesilovku a v tabulce tak stále na sestupové příčce ztrácí na Teplice čtyři body. Ve druhé půli měla tlak, ale větší šanci si nevypracovala, naopak hostům mohli z brejků trefit výhru Vukadin Vukadinović či Jan Fortelný. Pro zraněními zdecimované hosty je bod z hřiště Brna malou výhrou.
90+3'
90+3'
Hostující brankář Grigar dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+3'
Po centru právě Fouska se k hlavičce dostal Pernica, zády k brance ale mířil hodně nepřesně.
90+2'
Fousek si na levé straně elegantně obhazoval Vondráška a ten jej fauloval. Zřejmě poslední šance Brna.
90+1'
Po centru Fouska ale jeden z domácích v náběhu před branku fauloval, a tak celá akce vyšla vniveč.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Mazuch na pravé lajně zajel do soupeře a dává tak domácím jednu z posledních šancí zahrozit z přímého kopu.
89'
Hra je teď opět hodně neurovnaná a Teplice ji dobře kouskují, rána Jukla byla tečována a došourala se k Berkovcovi.
87'
Fouskův centr z levé strany měl najít na zadní tyči rozběhnutého Dreksu, míč z jeho kopačky byl ale přetažen a mířil do autu.
87'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Tomáš Vondrášek.
85'
Po rozehrávce nakrátko přišel tentokrát centr zleva, ale ten nikoho v červeném nenašel a Grigar sebral míč do svých rukavic.
84'
Šrouby se opět utahují, ale s rohem si hosté opět poradili a odvrátili jej na ještě jeden rohový kop.
83'
Následný rohový kop znamenal centr na zadní tyč, ale z něj žádné ohrožení branky opět nepřišlo. Grigar bude vykopávat.
82'
Rozhodčí teď musel řešit ošemetnou situaci ve vápně, kde se po bloku jednoho z hostů do sebe oba tábory pustily a byla z toho menší rozmíška, tu však sudí rychle vyřešil.
81'
Centr se k Fouskovi vrátil a domácí záložník měl možnost na repete, ale ani z druhého centru nezahrozili.
80'
Bariše na pravé straně zakřižoval pozorný Kodad a domácí budou zahrávat další rohový kop.
79'
S přibývajícími minutami hrají domácí daleko nervózněji a jen po sobě řvou, Tepličtí hrají za zabezpečené obrany a za současné situace by pro ně bod byl malou výhrou.
78'
Znovu tlak Zbrojovky kolem vápna nic nepřinesl a vše zakončila ruka Pachlopníka při zpracování.
76'
Domácí rohový kop klasicky zazdili a rozjeli brejk Teplic. Vukadin Vukadinović se zleva prohnal kolem Hlavici, obešel i dalšího beka, ale poté zbytečně pozdržel zakončení a právě Hlavica srazil jeho pokus na roh.
75'
Ještě před střídáním vyslal ostrý centr zleva Texl, jeden z hostů obětavě srazil jeho pas na rohový kop.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adrián Čermák, přichází Jan Sedlák.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Damián Bariš.
74'
Černého na levé straně nepustil k centru Hlavica, domácí zklidňují hru a míči opět dopředu.
73'
Brno má tlak, ale jedná spíše o tlak platonický, který přináší spoustu nepřesností a ojediněle zajímavější střelu.
72'
Po něm si našel prostor k hlavičce střídající Fila, jeho zakončení do země ale nemělo razanci a Grigar míč lapil.
72'
Texl ze středu hřiště krásnou křižnou přihrávkou našel rozběhnutého Moravce, ten si soupeře neobhodil, ale alespoň vybojoval rohový kop.
71'
Následný přímý kop přinesl příliš vysoký centr na zadní tyč, míč skončil v autu.
70'
Peter Štepanovský po kolmici Pachlopníka pádil středem sám vstříc brance, vracející se Kodad musel zatáhnout faulem za záchrannou brzdu a uviděl žlutou kartu.
69'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Jiří Texl.
68'
Hosté šli do brejku, Vukadinovič v tutovce přestřelil
68'
Tutovka jako hrom na straně hostů! Ti opět rozjeli protiútok a akci dva na dva vyřešili znamenitě. Vukadin Vukadinović po chytré přihrávce byl úplně sám před Berkovcem, ale míč mu skočil a poslal jej nad branku.
67'
Pachlopník si řekl pohybem o přihrávku za obranu a na chvíli se odpoutal od obránce, na hranici vápna mu chyběl ale krok, aby na míči dosáhl.
66'
Další centr zprava po rychlé kombinaci vyslal od pravé čáry Dreksa, ale přímo do rukavic Grigara.
65'
Domácí teď zatlačili a ostrý centr Pernici našel na zadní tyči Fouska, ten však hlavičkoval křížem hodně nepřesně.
64'
Jukl ostrým faulem ve středu hřiště zastavil akci Brna a uviděl žlutou kartu.
64'
Domácí poté mohli vyrukovat do brejku také po pravé straně, ale Štepankovský celou akci pozdržel a neodcentroval přesně.
63'
Opět rychlý brejk Teplic, kdy Kodad centroval pod sebe, ale Vukadinovič se vůbec nedomluvil s Marečkem a ten mu ve velké šanci míč ukopnul.
62'
Rychlou akci Teplic po levé straně rozjel Kodad, jeho centr měl směřovat na Fortelného, ale v těžké pozici ze vzduchu míč nezpracoval.
61'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Daniel Fila.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Adam Fousek.
59'
Hladík si míč dobře píchl kolem obránce a mohl postupovat vpřed, jenže rozhodčí viděl hru rukou a hvizdem celou akci zastavil.
58'
Čermákovu jedovku lapil Grigar
58'
Zbrojovka se posléze usadila na polovině soupeře, Hlavica poslal míč proti noze Čermákovi a ten pálil z hranice vápna, Grigar ovšem na jeho pokus viděl a schoval jej v rukavicích.
57'
Fortelný prováhal moment na střel, Vukadinovič byl poté nepřesný
57'
Domácí v obraně zase spí a málem toho využil Fortelný, který dostal kolmici za obranu a byl sám před Berkovcem, místo střely ale ještě přihrával na Vukadinoviče, ale byl zablokován soupeřem.
56'
Růsek byl poté v akci také na druhé straně, když dostal míč do vápna, avšak zamotal se do svých kliček a míč se od něj dostal do zámezí.
55'
Ten se již tradičně domácím nepovedl a po výkopu Grigara šli hosté vpřed, na středu hřiště fauloval Růsek a zblízka si prohlédl žlutou kartu.
55'
Domácí opět při rozehrávce přímého kopu zvolil několik přeběhů, míč nakonec napálil Pernica k tyči a Grigar měl co dělat, aby jej vytáhl na rohový kop.
53'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Jan Fortelný.
53'
Mezitím ale pokračovala hra a domácí šli vpřed, Hladík si míč dobře navedl středem po ose hřiště a kousek před vápnem byl faulován.
51'
Roh se hostům nepovedl a navíc je tu další nepříjemnost. Patrik Žitný chtěl blokovat odkop soupeře a špatně došlápl, při čemž se mu nepříjemné prohlo koleno. Na hřiště mířily dokonce nosítka, ale ty nakonec nejsou potřeba, každopádně uvidíme střídání.
50'
Poprvé ve druhé půli vyrukovaly do útoku Teplice a hned vybojovaly rohový kop.
49'
Poté přišel rohový kop Brna, první centr hosté odvrátili, ale akce pokračovala. Přetažený míč propadl na Štepanovského, ten však pálil z hranice pokutového území nad břevno.
48'
V další akci Brna se k míči dostal Hladík, od brankové čáry hledal centrem opět Reitera, ale ten byl obránci pokryt.
47'
Pachlopník se prosmýkl s míčem na střed hranice vápna a chtěl kolmicí vysunout Reitera, ten jeho záměr vůbec nepochopil.
46'
Domácí rozehrávkou načali druhou půli, kterou bude hrát v přesilovce po vyloučení Gabriela.
46'
První půle je za námi a branku jsme zatím neviděli. O zajímavé šance ale nebyla pouze, na jedné straně zahrozil svou ranou Vukadinovič, na té druhé nadvakrát nepropálil Grigara Reiter. Další zajímavé momenty přišly v závěru poločasu, když Berkovce nepřehodil Žitný, na opačné straně z malého vápna minul Pachlopník a posléze byl Gabriel vyloučen za faul na Hladíka.
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
45'
Růsek z hranice šestnáctky pálil nad
45+2'
45+2'
Domácí byli v závěru půle aktivnější, ale větší šance už nepřijde.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Matěj Radosta, přichází Ondřej Mazuch.
45'
S přímým kopem naložili domácí prachbídně, Růsek svůj pokus poslal vysoko nad branku. Hosté chystají střídání a do hry půjde obránce.
43'
Další vzrušení na Srbské! Hladík dostal kolmici za obranu, šel sám na Grigara a kousek před vápnem jej přejel zezadu obránce Gabriel, který dostává rovnou červenou kartu! Domácí chtěli penaltu, ale rozhodčí má jasno, že k zákroku došlo opravdu na samotné hranici vápna...
42'
Pachlopník předčil Radostu. V jasné tutovce minul bránu
42'
Tutovka jako hrom také ze strany Brna. Centr z pravé strany přilétl na malé vápno k úplně volnému Pachlopníkovi, ten ale ve stoprocentní šanci netrefil z voleje branku.
41'
Žitný zblízka nepřeloboval Berkovce
41'
Další šance Teplic už byla daleko lepší. Žitný dostal parádní míč za obranu a vyběhnutého Berkovce chtěl přehodit, domácí brankář ale nataženýma rukama skvěle zasáhl.
40'
Dreksa neodhadl vysoký míč a pustil jej za sebe, kde byl v náběhu Vukadin Vukadinović. Ten si jej poté navedl na hranici vápna na technickou střelu, ale svůj pokus poslal vedle levé tyče.
39'
Z akce ale opět nic nebylo, centr Hlavici na volného Reitera byl hodně nepřesný a Tepličtí otáčejí hru.
38'
Akci domácích nyní dvakrát zastavil útočný faul, Brňané ale míč znovu získali a rozjíždějí opět útočnou akci.
36'
Přímý kop na středu útočné poloviny vybojovali také domácí, přetažený centr opět směřoval na Pernicu, ale ten opět míč poslal jen do rukavic Berkovce.
35'
Radosta si u rohového praporku poradil s dvojnásobnou přesilou a vybojoval přímý kop pro své barvy, následný vysoký centr sebral do rukavic opět Berkovec.
34'
Celé útočné snažení poté ukončil střelecký pokus Hyčky z velké dálky, míč však směřoval daleko od branky Martina Berkovce.
33'
Černý podpořil útok Teplic po levé straně, míč si narazil s Vukadinovičem, ale následná prudká rána byla opět zablokována.
32'
Hra opět lehce ztratila na tempu posledních minut, u míče jsou Tepličtí, kteří znovu hledají cestu směrem vpřed. Radosta však nedostal přesný dlouhý centr za obranu.
30'
Po půlhodině hry zůstali domácí nastěhováni na polovině, centr zleva vyslal Pernica přímo na přední tyč, ale pouze do rukavic Tomáše Grigara.
29'
Hladík si dobře píchl míč kolem Knapíka, který jej poté musel faulovat, tentokrát se celá situace obejde bez karetního trestu.
28'
Reiter na pravé straně zvolil individuální postup, jednoho soupeře kličkou obešel, ale ten druhý mu míč vypíchl, a tak jej Reiter fauloval.
27'
Roh rozehráli hosté nakrátko a přetažený centr našel hlavu Jukla, ten ale v těžkém záklonu hlavičkoval vysoko nad branku.
26'
Snahu Žitného o zakončení eliminoval Pernica
26'
Hosté jsou nadále aktivnější. Opět jejich akce směřovala přes levou stranu, přízemní centr propadl na Žitného, který se hbitě otočil s míčem, následnou ránu zablokoval Pernica.
24'
Následného přímého kopu se ujal Patrik Žitný, svůj pokus ale poslal vysoko nad branku.
23'
Navíc posléze se opět Teplice zmocnily míče a pláchly do brejku, Vukadin Vukadinović se protáhl mezi dvěma stopery a už se blížil k vápnu, když jej musel faulovat Hlavica a ten dostává žlutou kartu.
23'
Jukl ve středu hřiště místo míče nakopl Pachlopník, domácí rychle rozehráli, ale Hladík neodcentroval přesně.
22'
Centr z rohového kopu od Reitera prodlužoval hlavou za sebe Pernica, na přední tyči dobře postavený Adrián Čermák ale zakončit nedokázal.
21'
Peter Štepanovský se pokusil na pravé lajně přešlapovačkou obejít Knapíka, ten pozorným zákrokem srazil míč na rohový kop.
20'
Hostující útoční bude v pořádku a už je zpět ve hře, Teplice sportovně vrátily míč domácím fotbalistům.
19'
Po rohu šli hosté do brejku tři na tři, Vukadin Vukadinović si chtěl míč seknout kolem obránce, ale kopnul jen do země a při celé situaci se místo přihrávky zranil.
18'
Grigar vychytal Reitera i Hladíka
18'
Obrovská šance na straně Brna! Hladík dostával kolmici do vápna, ale míč chytře přepustil Reiterovi, který byl sám před Grigarem, ale toho tváří v tvář ani nadvakrát neprostřelil a následná dorážka Hladíka byla sražena na roh.
17'
Vukadinovič prověřil Berkovce
17'
Po pravé straně následně sprintoval s míčem Vukadin Vukadinović, nakonec zvolil střelu na zadní tyč s níž měl Berkové starosti, ale nadvakrát ji pokryl!
16'
Po zaváhání Hlavici šel po levé straně s míčem osamocen Kodad, přihrávku chtěl adresovat do druhé vlny na nabíhajícího Žitného, ale toho dobře pokryl Dreksa.
15'
Na levé straně je ale stále aktivní obránce Moravec, který táhl další akci a posunul míč do běhu Reiterovi, jenže jeho centr téměř z brankové čáry už při letu do vápna opustil hrací plochu.
14'
Úvodní čtvrthodina zatím nenabídla vůbec nic, co by stálo za snímku. Oba celky bojující o záchranu zatím předvádějí hodně podprůměrný fotbal plný nepřesností.
12'
Zbrojovka poté znovu více než minutu kontrolovala míč, ale prakticky nic nevymyslela, protože hosté opět skvěle a vysoko napadali.
11'
Náznak útočné akce předvedl obránce Moravec, který centroval z levé strany ostře do vápna, ale nikoho v červeném nenašel.
10'
U míče je teď zase domácí mužstvo, ale to má velké problémy s presinkem soupeře a Dreksa tak odehrál míč opět na kopačky Teplických.
9'
Oba týmy stále volí taktiku dlouhými nákopy vpřed, ale jak můžeme vidět, ta vůbec nefunguje. Hosté nyní zkusí rozjet útok po zemi.
7'
Teplice pokračovaly v úvodní aktivitě, ale další přihrávky byly zastaveny a neurovnaný úvod duelu pokračuje.
6'
Pachlopníkovi vůbec nesedla přihrávka ve středu hřiště a míče se zmocnil Vukadin Vukadinović, ten ale Žitného kolmicí vysunout nedokázal.
5'
Opět hosté zvolili cestu vpřed pomocí dlouhého nákopu, ten ale sebrali Dreska s Moravcem. Na druhé straně chtěl pálit z dálky Peter Štepanovský, jenže rána byla zablokována.
4'
Po dlouhém autu z levé strany se chtěl ve vápně dostat ke střele Hyčka, toho však včas zakřižoval vracející se Pachlopník.
3'
Další dlouhý nákop směrem vpřed ze strany Teplic odvrátil taktéž dlouhým odkopem Pernica, Růsek s Hladíkem si následně na hrotu nerozuměli v kombinaci.
2'
Teplice se i nadále drží na míči, ale nikam se vehementně neženou a postupnou kombinací hledají cestu směrem vpřed.
1'
Hosté, kteří dnes hrají ve žlutém, se ujali výkopu – první dlouhý nákop ale skončil nezdarem. Ještě doplním na úvod, že Brno hraje tradičně v červeném.
1'

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hlavica, Dreksa (C), Pernica, Jan Moravec – Ad. Čermák – Štepanovský, Růsek, Pachlopník, Reiter – Hladík.
Náhradníci: Floder – Gajić, J. Sedlák, Texl, A. Fousek, Bariš, Fila.

FK Teplice: Grigar (C) – Hyčka, Gabriel, Knapík, Černý – Mareček, Jukl – Radosta, Žitný, Kodad – V. Vukadinović.
Náhradníci: J. Plachý – Vondrášek, Vachoušek, Mazuch, Fortelný, Ljevaković, Droehnle.

Rozhodčí: Franěk – Hájek, Dohnálek.
Řekli před utkáním:

Richard Dostálek (trenér Zbrojovky): "Situace je jasně daná a velí nám nedělní zápas zvládnout. To utkání bude hodně o hlavách, ani jeden ze soupeřů na tom není optimálně."

Radim Kučera (trenér Teplic): "Chceme tenhle zápas zvládnout, je to pro nás klíčový boj v rámci spodku tabulky. Máme určitý náskok a pokud to zvládneme, tak bychom měli být relativně v klidu, ale i potom ještě zbývá pět zápasů a my z nich hrajeme tři doma. Nemyslím si, že se už v Brně rozhodne, ale mohli bychom mít určitý komfort po tomto zápase."
FK Teplice

Hostující družinu trápí množství zranění a v posledních kolech se jí nedaří. V tabulce jsou Teplice na níže zmíněném 15. místě a na vítězství čekají už od začátku března, od té doby získali v lize pouhé dva body. Minulý víkend Teplice zapsaly cenný bod za remízu v Olomouci, v týdnu však doma prohráli s Plzní 0:1, a tak je v Brně čeká nesmírně důležitý zápas. Nejlepším střelcem týmu je Jakub Mareš s osmi góly, ten se však na jihu Moravy s největší pravděpodobností nepředstaví.
FC Zbrojovka Brno

Brněnští se letos trápí a de facto od prvního kola jsou na sestupových příčkách, z nichž se ne a ne vyhrabat. V tabulce jim patří šest kol před koncem 16. místo a právě na patnácté nesestupové jméno Teplic ztrácejí čtyři body. Poslední dva duely fotbalisté Zbrojovky prohráli, v neděli nejprve doma s Pardubicemi 1:2 a v týdnu pak ve vloženém kole na hřišti Slovácka 2:4. Nejlepším střelcem týmu je i nadále se čtyřmi zásahy útočník Antonín Růsek.
Vítám všechny fanynky a fanoušky nejvyšší fotbalové soutěže. Ve 29. kole FORTUNA:LIGY se ve veledůležitém záchranářském souboji utkají FC Zbrojovka Brno a FK Teplice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.